Witamy! Jest wtorek 17.10.2017, godzina 08:02
Guild Wars 2 Fansite
News
Forum
> Guild Wars <
Download
Lore
Gra
Dodatkowe Informacje
PvE
PvP
Społeczność
> Guild Wars: Beyond <
Wojna w Krycie
> Guild Wars 2<
Informacji o Guild Wars 2 szukaj na nowym portalu
FAQ
Kontakt
...Zaklęcia(Enchanty), które nie wymagają celu(np. Zaklęcia Derwisza) omijają działanie Well of Profane?
Partnerzy:

Kup Guild Wars
klient
Luxoni z Jadeitowego Morza


W ciągu zaledwie kilku sekund fala uderzeniowa, powstała po śmierci Shrio, wzbiła w powietrze tony wody. Chwilę potem, wszystko wokół zamarło. Jednak nie z powodu fali zimna - morze nie zamieniło się w lód. Stało się twardym Jadeitem. Aby przeżyć, Luxoni musieli przystosować się do osiadłego trybu życia, bez możliwości transportowania swoich towarów na targ, czy nawet popłynięcia do pobliskich wysp, aby uzupełnić zapasy świeżej wody. Ich statki handlowe zastygły w oceanie. Prądy morskie, które przywiodły ich tutaj są dzisiaj historią.

Luxoni od zawsze prowadzili wędrowniczy tryb życia, żeglując po bezkresnym morzu. Udało im się jednak znaleźć zastosowanie dla ich gigantycznych statków pośród jadeitowych fal. Obecnie skupiają się na intensywnym wydobyciu magicznych osobliwości i cennych surowców z zastygłych toni morza.

Dzisiaj Luxoni są zgrupowani w trzech klanach: Węża, Żółwia, oraz Kraba. Aby zachować pokój, wszystkie klany podporządkowywiją się Radzie Starszych. Jest to zgromadzenie, które spotyka się co roku, aby opracować kodeks, którego będą przestrzegać klany w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Mimo, iż klany często walczą ze sobą, to nie chodzi tutaj o zabicie wroga, a bardziej o pokazanie, kto jest najsilniejszy.

Walki te są toczone pomiędzy mistrzami klanów, oraz ich elitarnymi strażnikami. Niesnaski pomiędzy Luxonami znikają w mgnieniu oka, gdy przychodzi do walki z Kurzickami.


Klan Żółwia

Obecnym kapitanem Klanu Żółwia jest Juno, a mistrzem Argo. Za swoich młodzieńczych czasów, Juno była pupilkiem Żółwiowego Mistrza - Kivrosa. Jednak wkrótce po jej 14 urodzinach, pokłóciła się z ojcem podczas Konwokacji. Ci, którzy pamiętają o co wynikł spór, wolą milczeć. Jedyne co wiadomo, to to, że z wyprawy łowieckiej na tereny Jadeitowego Morza wróciła tylko dwójka - Argo i Juno, bez Kivrosa. Oboje nigdy nie powiedzieli co się wtedy stało. Razem, Juno i Argo tworzą wspaniałą drużynę, co potwierdzili pokonując poprzedniego kapitana klanu.


Klan Kraba

Elona jest kapitanem Klanu Kraba, a mistrzem jest Daeman. Gdy miała zaledwie pięć lat, jej wioskę najechali Kurzickowie, zabijając oboje jej rodziców. Gillias, poprzedni kapitan klanu również zginął podczas tego tchórzliwego ataku. Jej brat, Altras przejął przywódctwo nad Krabami. Po ataku nie znaleziono żadnego śladu Elony, mimo poszukiwań prowadzonych przez samego Altrasa. Jego rządy były trudnym okresem dla klanu. Wydawał on wspólne zasoby na lubieżne przyjemności, jednocześnie zabijając każdego, kto ośmielił sprzeciwić się mu, z pomocą okrutnego Mistrza Heliosa. Ten stan rzeczy trwał przez wiele lat, aż do powrotu Elony wraz z kilkoma smokami. Z pomocą swoich pupili pokonała brata i mistrza, co pozwoliło jej zacząć mądrze rządzić Krabami. Smoki powróciły na Jadeitowe Morze, jednak plotka głosi, iż w każdej chwili mogą przybyć na pomoc Elonie.


Klan Węża

Mistrzem klanu jest Aurora, natomiast stanowisko kapitana piastuje Lexis. Byłą czwartą córką wspaniałego wojownika, który zdobył uznanie w walkach przeciwko Kurzickom. Jedyną skazą na jej honorze, było to, iż jej ojciec nie był w stanie przejąć od ówczesnego kapitana kontroli nad klanem. Po ukończeniu 14 lat, Lexis postanowiła zmienić ten stan rzeczy, dlatego też postanowiła stanąć do walki z kapitanem klanu. Problem w tym, że jej czterej bracie też wpadli na ten sam pomysł. Jak mówi historia, Lexis nie chciała walczyć z braćmi, jednak wyzwanie zostało rzucone i nikt z całej piątki nie mógł się wycofać. W noc poprzedzającą wyzwanie odwiedziła ona po kolei braci i przekonała ich, że nie chodzi jej o przejęcie tytułu Kapitana. W dniu bitwy wszyscy bracia walczyli z Kapitanem, oraz pomiędzy sobą, natomiast ona pozostawała z tyłu. Dopiero gdy na arenie został ostatni z braci, włączyła się do gry i tak oto stała się Liderem Węży.
GuildWars.comTeenArena Net