Witamy! Jest niedziela 22.10.2017, godzina 09:58
Guild Wars 2 Fansite
News
Forum
> Guild Wars <
Download
Lore
Gra
Dodatkowe Informacje
PvE
PvP
Społeczność
> Guild Wars: Beyond <
Wojna w Krycie
> Guild Wars 2<
Informacji o Guild Wars 2 szukaj na nowym portalu
FAQ
Kontakt
...zabójczynie mają najmniejszy biust?
Partnerzy:

Kup Guild Wars
klient
Interfejs

Spis Treści:

Okno Postaci
Ekwipunek
Torby
Umiejętności
Zadania

Mapa Główna
Mini Mapa
Obserwuj

Znajomi
Gildia
Szukanie Drużyny
Punktacja

Pomoc
Opcje
Wylogowanie

Radar
Pasek umiejętności, życia i energii
Pasek doświadczenia
Wybór dzielnic
Okno Chata

Okno Postaci (H). - Góra -
Jest to okno, w którym można zobaczyć czego dokonała nasza postać w trakcie gry, pooglądać rożne statystyki itp. W Oknie Postaci informacje są odpowiednio pogrupowane i podzielone w trzech zakładkach. Niezależnie od wybranych zakładek możemy zobaczyć:

1. Imię naszej postaci.
2. Nazwę klasy/klas którymi dysponuje nasza postać.
3. Poziom postaci. W trakcie rozgrywki PvE można zdobyć maksymalnie 20 poziom. Gdy już to zrobimy nadal możemy się rozwijać i zdobywać punkty umiejętności (5). Postać PvP ma w tym miejscu zawsze poziom 20. Dodatkowo każdy poziom zwiększa obrażenia zadawane bronią i ilość życia.
4. Pasek doświadczenia wskazuje nam ilość zdobytego doświadczenia na danym poziomie. Najechanie na niego kursorem wyświetli się informacja o tym ile potrzebujemy punktów do następnego poziomu.
5. Punkty umiejętności, potrzebne są one do kupowania umiejętności, gdyż każda umiejętność kupiona, a nie otrzymana za zadanie, kosztuje nas oprócz wzrastającej liczby złota, jeden punkt umiejętności. Można go otrzymać poprzez wykonywanie głównych misji jak i pobocznych, a także zwiększając poziom postaci. Najechanie kursorem spowoduje wyświetlenie informacji o tym ile punktów już zużyliśmy i ile łącznie udało się zdobyć.


Kolejne pokazywane informacje zależą od tego którą zakładkę wybierzemy;


Uznanie:
6. Liczba punktów Uznania Baltazara, otrzymywanych za walki na arenach PvP
7/8. Liczba punktów Uznania Kurzików (7) i Luxonów (8), otrzymujemy je podczas walk na wyznaczonych arenach, za wykonywanie zadań i polowanie pod wpływem błogosławieństwa danej nacji.
Po najechaniu na dowolny z powyzszych pasków dowiemy się ile Punktów Uznania udało nam się osiągnąć do tej pory.


Tytuły:
W tej zakładce wyświetlają się wszystkie tytuły jakie do tej pory udało nam sie osiągnąć, a także te które dopiero zaczęliśmy zdobywać, po kliknięciu w szary kwadrat na wysokości danego tytułu, pojawi się 'ptaszek' (9) który oznacza że ten tytuł obecnie jest pokazywany pod nickiem postaci i wszyscy będą mogli go zabaczyć.


Konto:
Okresla wyniki naszych walk w trybie Bitw Bohaterów.
10. Nazwa naszego konta, pod takim nickiem będa nas widzieli inni gracze o ile osiągniemy wystarczająco dobre wyniki.
11. Wyniki sotychczas stoczonych potyczek.
12. Po naciśnięciu tego przycisku przenisiemy się do Bitew Bohaterów.Ekwipunek. - Góra -
1. Trójwymiarowy wizerunek postaci. Można nim obracać klikając na nim kursorem i ruszając myszką.
2. Te dwa miejsca odpowiadają odpowiednio za broń i tarczę lub fokus. Bronie takie jak młot, łuk i kostur są oburęczne, więc mimo że mozemy mieć jakis przedmiot w drugiej ręce, to nie będziemy go używać.
3. Wskaźnik ilości posiadanego majątku. Podzielony jest na platynę i złoto, przy czym jedna platyna to 1000 sztuk złota.
4 - 8. Te pola reprezentują odpowiednio miejsce na elementy zbroi: głowa, tors, dłonie, nogi, stopy.
9. Za pomocą tego przycisku można ustawić ilość miejsc na broń 'w pogotowiu'(14). Kliknięcie spowoduje otwarcie okna (13).
10. Na początku gry w tym miejscu będzie jedynie plecak. Później można dokupić torebkę na pasku i dwie torby. Dodatkowo można kupić specjalną runę, która dwukrotnie zwiększa rozmiar toreb. Kliknięcie na plecak czy torby spowoduje wyświetlenie okna z ich zawartością.
11. Jeśli mam przedmiot, z którym nic nie chcemy zrobić ani nikt nie chce od nas go wziąć, to możemy przeciągnąć go nad ten kosz, gra poprosi o potwierdzenie naszej chęci jago znieszczenia, jeśli ją otrzyma to przedmiot zostanie zutylizowany.
12. To okno wyświetla cały nasz zapas jaki nosimy ze sobą, żeby je włączyć wystarczy kliknąć F9.
13. Okno, które pojawi się po kliknięciu przycisku (9). Można tutaj zaznaczyć ilość miejsc na broń 'w pogotowiu'(14).
14. Maksymalnie cztery kombinacje broni pomiędzy którymi możemy się przełączać. Aktualnie wybrany zestaw jest większy od pozostałych.Umiejętności i Atrybuty. - Góra -
Ekran przedstawiający listę poznanych przez nas umiejętności.
1. Zapisywanie, wczytywanie i zarządzanie gotowymi schematami umiejętności.
2. Obecna Klasa postaci, po kliknięciu rozwija się w listę dostępnych Klas.
3. Atrybuty postaci; poprzez klikanie strzałek możemy zwiększyć lub zmniejszyć ilość punktów w danym atrybucie.
4. Tutaj możemy ustawić sposób wyświetlania umiejętności.
5. Lista umiejętności. Można tutaj znaleźć pełną nazwę wraz z ikonką, a także energią potrzebną dla danej umiejętności, czasem rzucenia i przeładowania. Czasami dodatkowo pojawia się ikonka oznaczająca, że umiejętność obniża regenerację energii.
6. Nasz aktualny Pasek Umiejętności.


Zadania. - Góra -
Ekran, w którym można znaleźć opis wszystkich zadań, które zgodziliśmy się wykonać, ale jeszcze tego nie zrobiliśmy.
1. Lista nazw wszystkich zadań. Kliknięcie na jednym z nich spowoduje wyświetlenie jego dokładnego opisu. Jeśli cel zadania już osiągneliśmy i jedyne co pozostało to odebranie nagrody, to obok nazwy pojawia się napis '(Wykonano)'.
2. Kliknięcie tego przycisku spowoduje porzucenie przez nas zaznaczonego aktualnie zadania.
3. Krótki opis tego co mamy zrobić. Bardzo często jest kilka pozycji. Jeśli osiągneliśmy jeden z celów zadania to zostanie on przekreślony. Po każdej aktualizacji zadania (pojawia się odpowiednia informacja w oknie gry) warto sprawdzić czy coś się tutaj nie zmieniło, bo zdarza się, że pojawia się nowa pozycja.
4. Imię postaci NPC, od której otrzymaliśmy zadanie i w nawiasie miejsce gdzie można ją znaleźć.
5. Tekst, który wypowiada do nas postać zlecająca zadanie. Na zielono wyróżnione są nazwy osób lub miejsc bezpośrednio związane z zadaniem.
6. Spis nagród jakie dostaniemy po wykonaniu danego zadania. Zwykle są to punkty doświadczenia, czasami umiejętności, pieniądze lub broń. Są takie zadania, po wykonaniu których otrzymujemy punkty umiejętności lub atrybutów.
Mapa Główna. - Góra -
Można dzięki niej przemieszczać się pomiędzy już odkrytymi miastami i osadami, a także zobaczyć przebytą już drogę i miejsce, w którym znajduje się rozwiązanie zadania. Za pomocą lewego przycisku myszy można oddalać i przybliżać widok, a za pomocą prawego przesuwać mapę podczas zbliżenia.

Mini Mapa. - Góra -
Bardzo wygodne okienko (można zmieniać jego rozmiar przez najechanie na jego krawędź, naciśnięcie lewego przycisku i przesunięcie myszy), które na bieżąco pokazuje drogę jaką idziemy (czerwone kropki). Jeśli w zasięgu jego wielkości znajduje się rozwiązanie zadania to także jest ono zaznaczone. Na mapach można znaleźć następujące znaki:
- portal pomiędzy obszarami
- miejsce rozwiązania zadania, lub portal przez który musimy przejść (jeśli jest to zabicie stwora itp. to zdarza się, że ikonka wskazuje jedynie przybliżone miejsce)
- miejsce w którym znajduje się kapliczka wskrzeszenia.
- miejsce w którym stoi kolekcjoner, po najechaniu na ikonkę zobaczymy czego szuka.
- określa położenia naszej postaci na mapie, a także kierunek w jakim zwrócony jest obraz.Oglądaj. - Góra -
Dzięki temu okienku możemy przejść do trybu widza i obserwować starcia najlepszych w trybie PvP.
1. Gra losowo wybiera mecz i umożliwia jego obejrzenie.
2. Lista najlepszych, ostatnio stoczonych walk, podzielona zależnie od trybu w jakim została rozegrana.
3. Konkretna walka, po kliknięciu zobaczymy szczegóły.
4. Szczegóły walki, czyli drużyny, mapa na jakiej rozgrywa sie walka i czas jaki minął od jej stoczenia.
5. Przenosi nas do wybranej walki.
6. Zamyka okno.Znajomi. - Góra -
Dzięki temu okienku możemy sprawdzić czy znajomi są w grze, z kim ostatnio handlowaliśmy albo byliśmy w druzynie oraz dodać różnego rodzaju ludzi na listę ignorowanych, żeby nie otrzymywac od nich wiadomości.
1. Rozwijane menu za pomocą którego możemy wybrać jak chcemy być widziani na listach innych graczy.
2. W tym miejscu możemy wpisać nick znajomego którego chcemy wpisac na listę.
3. Ikonka po kliknięciu której możemy przenosic znajomych pomiędzy grupami lub z nich usuwać.
4. Listy znajomych (dostępni, niedostępni, ignorowani, ostatni partnerzy handlowi i ostatni członkowie drużyny), normalnie widzimy nazwy postaci które wpisaliśmy podczas dodawania na listę, a w nawiasie nazwę postaci którą aktualnie gra nasz znajomy.


Limit dla listy znajomych wynosi 100 pozycji (wliczają się zarówno dostępni jak i niedostępni), dla ignorowanych 10 pozycji, lista ostatnich partnerów handlowych i ostatnich członków drużyny nie ma limitu, ale czyści się sama po jakimś czasie i przy przelogowywaniu/wylogowywaniu się.


Gildia. - Góra -
Okno gildii to miejsce gdzie można znaleźć informacje na temat gildii i sojuszu, do których się należy. Składa się ono z czterach zakładek (Lista - pokazuje listę graczy w gildii do której się należy [7]; Status - tablica ogłoszeń gildii i historia; Gość - pokazuje do jakich gildii zostaliśmy zaproszeni na prawach gościa, umożliwia tez przeniesienie się do ich siedziby gildii; Sojusz - pokazuje gildie w sojuszu do którego nasza gildia należy wraz z ogólnymi informacjami. W oknie gildii mżemy wyróżnić następujące elementy:

1. Pełna nazwa gildii razem z tagiem.
2. Informacja na jakim kontynencie została założona gildia.
3. Informacja na którym miejscu w danej chwili znajduje się gildia pod względem wygranych walk GvG oraz ile gildia posiada punktów.
4. Punkty kwalifikacji gildii.
5. Punkty uznania sojuszu i w nawiasie frakcja do jakiej gildia (i sojusz) należą, punkty uznania mają znaczenie w ubieganiu sie o kontrolę nad miastami w kampanii Factions.
6. Siedziba Gildii/Opuść siedzibę Gildii, umożliwia nam dostęp do siedziby gildii z dowolnego miejsca w dowolnym czasie i potem bezproblemowy powrót w to samo miejsce.
7. Lista członków gildii; wyróżnieni są: Lider - ma wszystkie możliwe prawa, przyłącza się do sojuszu i może go opuścić, zaprasza i wyrzuca graczy, może awansować i degradować każdego członka gildii; Oficerowie - mogą zapraszać nowych członków i ich wyrzucać, a także awansowac na stanowisko oficera.; Członkowie nie mają żadnych praw; Gość - nie ma żadnych praw, może wchodzić do siedziby gildii przez 8 godzin od wysłania zaproszenia; Osoby Zaproszone - gracze którzy jeszcze nie zaakceptowali/odrzucili zaproszenia.
8. Tablica ogłoszeń gildii, może być edytowana (9) jedynie przez lidera i oficerów.
10. Historia Gildii, kto został zaproszony, kto wyrzucony z gildii a także wyniki walk gildii w trybie GvG.
11. Lista Gildii które zaprosiły Cię na prawach gościa, pokazana jest tutaj nazwa gildii i czas po którym zaproszenie zniknie.
12. Za pomocą tego przycisku przenosimy się do siedziby gildii która nas zaprosiła na prawach gościa.
13. Lista gildii sojuszniczych, widoczne są nazwy gildii wraz z tagami, zdobyte przez nie punkty uznania, data dołączenia do sojuszu i miniaturka loga gildii (peleryny). Lider sojuszu może przyjmować i wyrzucac gildiie, pojedyńcze gildie mogą sojusz jedynie opuścić.
14. Pozwala przeniesć się do siedziby gildii wybranej na liście.


Formacja drużyny. - Góra -
Okno, w którym podana jest lista osób znajdujących się z nami w drużynie. Czerwony pasek to ilość życia. Widoczne są na nim klasy danej osoby, jej poziom i imię. Jeśli jesteśmy dowódcą drużyny to możemy dodawać nowych członków drużyny (plusik), wyrzucać ich, rozpocząć misję (kampania Propercies i Factions) lub Bitwę Gildii (jeśli jesteśmy w siedzibie gildii) a także przełączać tryb trudności gry pomiędzy normalnym (NM) i zaawansowanym (HM). Dowódca drużyny może też przenieść wszystkich jej członków razem ze sobą przy pomocy mapy. Niezależnie od tego czy jesteśmy dowódcą drużyny czy nie, możemy ją w każdej chwili opuścić.

Szukanie Druzyny. Okno szukania drużyny jest dostępne jedynie w miastach i osadach, służy ułatwieniu komunikacji między graczami na zasadzie ogłoszeń. Jest najpopularniejszym sposobem zbierania drużyny i handlowania.
1. Po zaznaczeniu tej opcji nasza postać znajdzie się na liście graczy szukających drużyny.
2. Tutaj możemy wybrać czy chcemy aby nasze ogłoszenie znalazło się w dziale Misja, Polowanie, Gildia czy Handel i możemy wprowadzić i edytować jego treść.
3. Przełączając się między zakładkami łatwo wybieramy Bohaterów i Najemników których chcemy przyłączyć do drużyny bez konieczności szukania ich na mapie.
4. W rozwijanych działach pokazane są ogłoszenia innych graczy.
5. Po wybraniu ogłoszenia i kliknięciu tutaj możemy szepnąć do danego gracza.
6. Tutaj wysyłamy zaproszenie do danego gracza.
7. Zamyka okno.
Wykres punktacji. - Góra -
W trakcie walk PvP za jego pomocą można obserwować Status (wynik), Zdrowie (łączną liczbę punktów życia) i morale (podniesienie morale lub kara za śmierć) walczących drużyn, pokazywany wykres można zmieniać na kolejny dzięki rozwijanemu menu.Pomoc. - Góra -
Bardzo przydatna opcja łącząca nas z oficjalnymi stronami mówiącymi o Guild Wars, a takę bezpośrednio wyszukująca dla nas informacje o umiejętnościach, gildiach, zadaniach czy efektach z jakimi ostatnio sie zetknęliśmy.Opcje. - Góra -
Możemy tutaj zmienić ustawienia związane z technicznymi aspektami rozgrywki. Opcje są bardzo przejrzyste i 'łatwe w obsłudze' mimo stopnia ich rozbudowania, jeśli mimo wszystko uda nam się coś zepsuć uzywamy po prostu przycisku 'Przywróć domyślne ustawienia'
1. Ustawienia języka gry.
2. Język dźwięków (niestety nie są dostępne dźwięki dla każdej warsji językowej).
3. Filtrowanie rozmów - stopień czułości gry pod względem cenzurowania wulgaryzmów.
4. Tutaj określamy rozmiar ikonek obrażeń które otrzymujemy.
5. Bardziej szczegółowe opcje dotyczące ogólnego ujęcia gry.
6. Aktualna wersja gry. Po każdej aktualizacji zmienia się.

Oprócz ogólnych ustawień istnieją 4 zakładaki dodatkowe: Grafika (możemy tam zmienić rozdzielczość, wielkość interfejsu, wygładzanie krawędzi, jasność itd.), Dźwięk (głośność muyki, efektów, dialogów itd.), Sterowanie (zmiana domyślnych ustawień lub ustawienie zupełnie nowych) i Interfejs (wybór pokazywanych okien, ich umiejscowienie i rozmiar).

Wylogowywanie - Góra -
Po kliknięciu opcji 'Wyloguj' otwiera nam się okienko w którym decydujemy czy chcemy sie przelogować na inną postać, wyjść zupełnie z gry czy też stwierdzamy, że się rozmyśliliśmy.
Radar. - Góra -
To małe przydatne urządzenie podaje wiele istotnych informacji. Określa kierunek w jakim zwrócona jest kamera, pokazuje czy kto się znajduje w naszej okolicy za pomocą małych, kolorowych kropek. Zielone oznaczają drużynę i NPCów. Jasno i ciemno niebieskie odpowiednio graczy bez drużyny i w drużynie. Na czerwono widoczni są wrogowie a na szaro ciała. W trybie PvP jest trochę inaczej. Każda drużyna ma swój kolor i on jest widoczny na radarze. W trybie PvE jeśli w zasięgu pojawia się rozwiązanie zadania, to pojawia się ono także na radarze. Środkowa kropka to nasza postać. Wokół niej jest małe kółko. Określa ono obszar reagowania stworów (tzw. aggro), czyli jeśli czerwone kropki będą poza zasięgiem tego kółka, to stwory nas nie zaatakują.
Pasek umiejętności, życia i energii. - Góra -
Czerwony pasek jest wskaźnikiem życia. Jeśli pojawią się na nim strzałki to będą określały regenerację (w prawo) lub degenerację (w lewo).
Niebieski pasek pokazuje poziom energii. Ilość strzałek regeneracji zależy od klasy postaci a może być zmieniana tymczasowo poprzez noszoną przez nas broń, oddziaływujące na nas zaklęcia lub efekty środowiska. Poniżej tych dwóch pasków znajdują się wybrane przez nas umiejętności. Można ich mieć osiem z czego najwyżej jeden może być elitarny (złota obwódka). Zmieniać zawartość tego paska można tylko w miastach i osadach. Poza nimi kliknięcie na umiejętność spowoduje próbę jej użycia.
Pasek Doświadczenia - Góra -
Wskazuje ilość doświadczenia jaką posiada nasza postać. Po zdobyciu poziomu zielony pasek zaczyna na nowo swoją drogę ze strony lewej na prawą.

Wybór Dzielnic. - Góra -
Pokazuje miasto lub osadę i dzielnicę w jakim się aktualnie znajdujemy. Rozwinięcie tego przycisku spowoduje wyświetlenie listy aktywnych dzielnic, do których można się przenieść klikając na którymś z nich. Na końcu tej listy znajduje się zakładka 'Zaawansowane', możemy tam wybrać dokładnie czy chcemy się znaleźć na Europejskich, Amerykańskich czy Azjatyckich dystryktach i w której dzielnicy.
Okno Chata. - Góra -
Tutaj można prowadzić konwersacje z innymi graczami Guild Wars.
1. Zaznaczenie lub odznaczenie poszczególnych pól spowoduje odpowiednio wyświetlanie lub ukrywanie rozmów prowadzonych na danym kanale.
2. Zakładki, dzięki którym można zmieniać kanał na jakim się chce pisać. Można też zmieniać kanał za pomocą skrótów klawiszowych widocznych przed (zamiast) nazwą kanałów.
3. Pole do wpisywania wiadomości. W zależności od wybranego kanału czcionka ma inny kolor: Lokalny (ma podwójny kolor - imię jest na żółto, a treść na biało), Gildiowy, Drużynowy, Handlowy, Sojuszowy, Szept (ma podwójny kolor - imię jest na niebiesko, a treść na biało).
4. Po kliknięciu w ta ikonkę powodujemy że okno znika, na chwilę pojawiają się tylko ostatnie wypowiedzi.
5. W tym obszarze pojawiają się wypowiedzi.Yossek

GuildWars.comTeenArena Net