Witamy! Jest niedziela 22.10.2017, godzina 01:07
Guild Wars 2 Fansite
News
Forum
> Guild Wars <
Download
Lore
Gra
Dodatkowe Informacje
PvE
PvP
Społeczność
> Guild Wars: Beyond <
Wojna w Krycie
> Guild Wars 2<
Informacji o Guild Wars 2 szukaj na nowym portalu
FAQ
Kontakt
...w grze można natrafić na takich bossów jak Dupek the Mighty?
Partnerzy:

Kup Guild Wars
klient
Flagowy na GvGCzynnikiem, który często decyduje o zwycięstwie w GvG jest posiadanie wyższego Moral Boosta, niż wróg. Dlatego też umiejetne operowanie flagą jest tak ważne.

Flagownia

Każdy z GH posiada stojak na flagę, umieszczony w takiej samej odległości od miejsca pojawiania się flagi obu drużyn. Po założeniu flagi na stojak i utrzymaniu jej tam nieprzerwanie przez 2 minuty, dana drużyna otrzymuje 10% Moral Boost.

Rez signet

Otrzymanie Moral Boosta powoduje odnowienie się wszystkich skilli na pasku każdego członka danej drużyny. Oznacza to także odnowienie Sygnetu Wskrzeszania[Ressurection Signet]. Pozwala to na odnowienie szeregów drużyny.

Dywersja

Należy tutaj wspomnieć o Wyspie Medytacji[Isle of Meditation], gdzie znajdują się 2 stojaki: zwykły i Obeliskowy. Mimo, iż przejęcie kontroli nad Obeliskową flagownia nie daje Morale Boosta, to zapewnia on dodatkowe obrażenia dla wrogów w pobliżu właściwej flagowni.

Flagowy

Wiele gildii wyznacza jednego z zawodników do operowania flagą. Flagowy wymusza na przeciwnej drużynie ponownego przejęcia stojaka. Dlatego też Ci gracze działają niezależnie, sami muszą podejmować decyzje, kiedy wciągnąć się w walkę 1vs1 z wrogim flagowym, a kiedy tego unikać.

Aby sobie pomóc, przeanalizujemy popularne buildy flagowego. Zapewne stosowane buildy będą się różnić od podanych, ze względu na osobiste preferencje, jednak główne założenia pozostają nie zmienione.

Re/Me
Expertise - 15
Marsmanship - 12
Wilderness Survival - 9
Ilusion Magic - 3
Crippling Shot
Apply Poison
Savage Shot
Distracting Shot
Troll Unguent
Storm Chaser
Dodge
Distortion

Łowcy z Crippling Shot są bardzo dobrymi flagowymi. Stosując razem Crippling shot oraz Apply Poison, potrafi on znacznie utrudnic wrogowi dotarcie do flagi. Z dwoma skillami przyspieszającymi(Storm Chaser, Dodge), oraz dodatkową postawą z unikami(Distortion), potrafi założyć flagę, a następnie szybko oddalić się od flagowni. Savage Shot i Distracting Shot służą do blokowania Hexów narzucanych przez Wodnych flagowych wroga. Poza tym łatwo mu przychodzi zabijanie NPCów z pomocą trucizny.

E/Mo
Air Magic - 14
Energy Storage - 10
Healing Prayers - 9
Water Magic - 4

Ether Prodigy
Lightning Orb
Lightning Strike
Blinding Flash
Ice Prison
Windborne Speed
Heal Party
Extinguish

Flagowi - Elementaliści występują w kilku odmianach, jednak większość używa Ether Prodigy, aby nabić sobie Energii. Dzięki dużemu zapasowi energii są oni w stanie bez przerwy oślepiać przeciwnika, spowalniać wrogich flagowych, szybciej się poruszać, leczyc z daleka drużynę, oraz pomagać w ataku drużynie.

Należy zwrócić uwagę, na brak skilli wskrzeszających. Jest to spowodowane tym, że flagowy zbyt wiele czasu spędza z dala od drużyny i okazje do wskrzeszania kompanó zdarzają się bardzo rzadko.

Oba podane buildy mają mocne i słabe strony i posiadają na siebie kontry. Łowca może zostać oślepiony, a następnie spowolniony, co daje szansę Elemkowi na ucieczkę. Natomiast może się on odgryźć przerywaniem skilli przeciwnika, spowalnianiu i truciu go. Dlatego najwaniejsze są pierwsze sekundy walki pomiędzy flagowymi. Jeżeli już na początku jedna ze stron zdobędzie przewagę, to potem jedynie doświadczenie i opanowanie postaci mogą go wykaraskać z opałów.

Granie na Morale Boost

Gildie stosują szereg metod do zapewnienia sobie wspomagania. Efektywność każdej z metod zależy od aktualnej sytuacji i buildu drużyny.

Męczenie wrogiego flagowego - spowalnianie, przewracanie, blokowanie ciałem, albo zabijanie. Tak można uprzykrzyc wrogowi życie, lub nawet nie pozwolić mu na powrót z flagą w ciągu 2 minut. Po zabiciu flagowego, flaga leży na ziemii, dlatego czasami należy ja podnieść, gdyby znajdowała się zbyt blisko stojaka.

Blokowanie flagowni - zazwyczaj drużyna nie jest w stanie całkowicie zablokować dostępu do stojaka. Wiele gildii ustawia się przy stojaku, od strony przeciwnika, umożliwiając wojwnikom zarówno blokowanie flagowego jak i zadawanie mu obrażeń.

Leczenie flagowego - leczenie flagowego to działka całej drużyny. Gdy dostanie on Death Penalty, jego zdolności bojowe drastycznie maleją, nie wspominając o pojedynkowaniu się z przeciwnym flagowym.

Biegajmy w parze - Wiele topowych gildii nie pozostawia flagi jednej osobie. na przykład Elementalista ze słabą zbroją może upuścić flagę poza zasięgiem wroga i pozwolić Wojownikowi na doniesienie jej do stojaka. Poza tym, członek drużyny, który wskrzesił się w bazie może zabrać ze sobą flagę, aby skrócić do niej drogę. Dodatkowo, wczesny atak z rozdzieleniem drużyny sprowadza wroga do defensywy, oraz blokuje obie drogi flagowego do stojaka.

Kontrolowanie flagi wroga - gdy przeciwnik nie opiekuje się flagą, może dojść do sytuacji, gdy nie będzie on w stanie podnieść jej. W takiej sytuacji, wystarczy oddelegować jedną osobę do stania w jej pobliżu i w razie konieczności podniesienia flagi. Wymusza to na przeciwniku powrót do bazy po nową.

Skup się na zadaniu

Staraj się odnotowywać przejęcia flagi, jednak nie zapominaj o Lordzie Gildii, który w czasie, gdy wy bronicie obsesyjnie stojaka, może wyzionąć ducha. Kontrola flagi pomaga zwyciężać, jednak nie należy traktować tego jak główny cel.

Potencjalny wpływ GWN na flagowych

Podczas eventu PvP, można było zauważyć zmianę w operowaniu flagą. Oczywiście ze względu na postaci Paragona i Derwisza. Paragon posiada kilka skilli przyspieszających, które mogą tworzyc całkiem nowe taktyki "flagowania". Natomiast Avatar of Melandru Derwisza pozwala udpornić się flagowemu na wszelkie kondycje zadawane podczas walki. Jednak o tym jak to w rzeczywistości wpłynie na rozgrywkę, dowiemy sie dopiero po premierze GWN.


Harold J. Chow tłumaczenie Zhai

GuildWars.comTeenArena Net