Witamy! Jest wtorek 17.10.2017, godzina 13:35
Guild Wars 2 Fansite
News
Forum
> Guild Wars <
Download
Lore
Gra
Dodatkowe Informacje
PvE
PvP
Społeczność
> Guild Wars: Beyond <
Wojna w Krycie
> Guild Wars 2<
Informacji o Guild Wars 2 szukaj na nowym portalu
FAQ
Kontakt
...gildia może liczyć maksymalnie 100 członków?
Partnerzy:

Kup Guild Wars
klient
Podstawy PvP


Elementarz PvP – Wstęp


Co powinieneś zrobić, jeżeli nigdy jeszcze nie brałeś/aś udziału w rywalizacji z innymi graczami, w trybie PvP, a masz na to ochotę? Na szczęście, w Guild Wars jest kilka możliwości przygotowania się do tego typu rozgrywki. W serii artykułów, której początek właśnie czytasz, dogłębnie wyjaśnimy jak przygotować się do PvP i jak stanąć do boju z zażartych walkach.


Jak stworzyć, uzbroić i ćwiczyć grę postacią PvP?


Tworzenie postaci PvP


Kiedy będziesz tworzyć postać PvP po raz pierwszy, najprawdopodobniej ujrzysz umiejętności, ulepszenia broni oraz runy z wyblakłymi, szarymi opisami i ikoną zamka obok nich. Oznacza to, że te umiejętności nie zostały jeszcze odblokowane. Jeżeli przechodziłeś choć trochę fabuły gry, część przedmiotów runów itd. może być już odblokowana i gotowa do wykorzystania na postaci PvP. Dla przykładu, jeżeli w trakcie swoich przygód w Tyrii w Twoje ręce wpadła i została przez Ciebie zidentyfikowana dowolna runa zdrowia, przedmiot ten będzie gotowy do użycia przez postacie PvP. Podczas tworzenia dowolnej postaci tego typu, lista odblokowanych runów jest dostępna w oknie ekwipunku. By nałożyć runę, wybierz część pancerza, a następnie kliknij na runę, podświetlając ją.

Na jedną sztukę pancerza może być nałożona tylko jedna runa, a posiadanie nałożonych kilku run jednego typu nie zwiększy ich efektywności; tylko jedna, największa, będzie brana pod uwagę.

Umiejętności i ulepszenia broni działają w podobny sposób. Wszystkie znalezione, lub wyuczone umiejętności są dostępne dla wszystkich postaci PvP. Jeżeli Twoja postać znalazła łuk z trującą cięciwą [Poisonous Bow String] oraz nauczyła się umiejętności Poison Arrow, to tworzone przez Ciebie postacie do PvP będą mogły z nich korzystać.

Często postać do PvP będzie miała pewną przewagę nad postaciami roleplaying w walkach z innymi graczami. Wszystkie postacie do PvP zaczynają na 20 poziomie, więc jeżeli masz niskopoziomowego łowcę i chcesz nim zagrać w trybie PvP, wygodniej będzie stworzyć łowcę tylko do PvP, gdyż będzie on miał więcej zdrowia, punktów atrybutów, lepszy pancerz i ten sam, lub nawet nieco większy, wybór umiejętności. Do niektórych aren PvP można się dostać tylko mając odpowiedni poziom, więc postać do PvP ma możliwość wejścia do wszystkich wysoko poziomowych obszarów.

Na nowym koncie, na którym nie ma jeszcze odblokowanych umiejętności, możesz użyć jednego z kilku przygotowanych szablonów i wkroczyć do walki bez dodatkowo odblokowanych umiejętności. Wybranie, na przykład, Boon Prot pozwoli Ci na używanie przygotowanych umiejętności mnicha i mesmera. Pamiętaj, że nawet jeżeli wybierzesz szablon, możesz zmienić jeszcze ulepszenia broni, oraz dodawać później umiejętności, które odblokujesz w trakcie gry.


Jak się uzbroić?


Podczas tworzenia postaci PvP, na ekranie ekwipunku możesz zobaczyć wybór pancerza na pięc różnych lokacji: głowę, klatkę piersiową, ręce, nogi i stopy. Każda z części pancerza daje Twojej postaci różne pozytywne modyfikatory. Przeczytaj dokładnie opis każdego kawałka, by wybrać co pasuje Twojej postaci najlepiej. Jeżeli planujesz, że postać będzie używała dużo enchantów, najlepiej wybrać pancerz, który staje się mocniejszy, jeżeli masz enchanta na sobie.

Pancerz wpływa również na poziom energii Twojej postaci. Należy więc wziąć pod uwagę umiejętności, jakich postać będzie używała. Jeżeli chcesz zrobić żądnego boju wojownika, który używa wiele umiejętności korzystających z adrenaliny, wybrania pancerza Gladiatora [Gladiator's Armor], który daje najwięcej energii wśród pancerzy wojownika, nie będzie najlepszym pomysłem. Jeżeli jednak Twoje postać będzie rzucać wiele czarów, warto wybrać pancerz, który może i zapewnia mniejszą ochroną, ale pozwoli Ci rzucić więcej czarów.


Po wdzianiu pancerza, należy wybrać broń. Postacie do PvP mają miejsce na wybór dwóch broni i dwóch tarcz lub focusów. Po wybraniu punkty atrybutów, bronie, których możesz używać bez ujemnych modyfikatorów zostaną podświetlone na biało. By zobaczyć pełną listę broni, przewiń okienko w dół. Broń, której Twoja postać nie może używać bez kar będzie zaznaczona na szaro. By wybrać broń, kliknij na jednym z miejsc na broń, a następnie podświetl wybrany element rynsztunku. Proces jest taki sam dla tarcz i focusów.

Po wejściu do gry, postać może używać do czterech zestawów broni. By je ustawić, otwórz okno ekwipunku i kliknij na przycisku Zestawy Broni [Weapon Sets]. Po włączeniu ich, możesz ustawić swoje dwie bronie i dwa fokusy/tarcze w dowolnej konfiguracji. Daje to większą elastyczność w ich używaniu. Postać używająca wielu czarów będzie najpewniej miała standardowy zestaw dający dodatkową energię i zmniejszającą czas rzucania i odnowy czarów, drugi zestaw dający więcej zdrowia i/lub pancerza, i jeden lub dwa zestawy dające jeszcze więcej energii, ale zmniejszające jej regenerację.


Ćwiczenie czyni mistrza


Świeżo stworzone postacie PvP zaczynają swoje życie na Wyspie Bezimiennych [Isle of the Nameless]. Przewodnik [Guide] może dać Ci zadania, które pokierują rozwojem Twojej postaci. Jest to nie tylko przewodnik po walce, ale również miejsce, gdzie możesz wrócić w dowolnym momencie, wypróbować nowe umiejętności i buildy, zbadać zasięg czarów i broni.

Po ukończeniu podstawowych zadań, danych przez Przewodnika, możesz odszukać Bezimiennych Mistrzów [Nameless Masters], z których każdy specjalizuje się w czym innym. Zademonstrują oni różne aspekty walki i dadzą Ci stałą możliwość wypróbowania nowych umiejętności i ich kombinacji. Na przykład Mistrz Leczenia [Master of Healing] bardzo skutecznie potrafi utrzymać się przy życiu. Jeżeli planujesz zadawać duże obrażenia, możesz poćwiczyć z tym Mistrzem i dostosować odpowiednio swoje umiejętności, jeżeli masz kłopot z pokonaniem go. Podczas pobytu na Wyspie Bezimiennych, odblokuje się Wyzwanie Zaishen [Zaishen Challenge]. Tworzy się w nim czteroosobowe drużyny i walczy z kontrolowanymi przez komputer przeciwnikami. W każdym momencie możesz wziąć kilku henchmenów i sprawdzić się. Pamiętaj, że możesz wybrać typ przeciwnika z jakim będziesz walczyć oraz mapę. Gdy zdobędziesz dostatecznie dużo zwycięstw, awansujesz to Elitarnego Wyzwania Zaishen [Zaishen Elite Challenge],serii walk, o rosnącym poziomie trudności.

Zaishen dadzą Ci pewne pojęcie o typach drużyn jakie napotkasz na różnych arenach PvP. Walcząc z nimi, przygotujesz się na starcia z ludzkimi przeciwnikami. Dodatkową nagrodą jest pewna ilość punktów fakcji [faction], którą każdego dnia Balthazar nagradza walczących z Zaishen.

Jeżeli zwiedzisz całą Wyspę Bezimiennych, zrozumiesz to, co tam zobaczysz i będziesz w stanie pokonać dowolną drużynę Zaishen, dowiesz się o PvP znacznie więcej, niż gdybyś po prostu wszedł na Random Arena bez żadnego przygotowania. Niemniej jednak, ta wiedza tylko Cię przygotowuje, a walki na Random Arena pozwolą na wykorzystanie w pełni treningu i przygotowanie się na bardziej zaawansowane tryby PvP.


Tłumaczenie Szoszana

GuildWars.comTeenArena Net