Witamy! Jest piątek 20.10.2017, godzina 16:12
Guild Wars 2 Fansite
News
Forum
> Guild Wars <
Download
Lore
Gra
Dodatkowe Informacje
PvE
PvP
Społeczność
> Guild Wars: Beyond <
Wojna w Krycie
> Guild Wars 2<
Informacji o Guild Wars 2 szukaj na nowym portalu
FAQ
Kontakt
...Kurzickowie są podzieleni na 5 domów: Lutgardis, zu Heltzer, Brauer, Vasburg i Durheim?
Partnerzy:

Kup Guild Wars
klient
Sanktuarium Balthazara
łęboko w ciemnej i tajemniczej dżungli Tyrii, w miejscu nazwanym przez tutejszych mieszkańców Wodospadem, znajduje się porośnięte bujną roślinnością Sanktuarium Balthazara. Zapewne zostało wzniesione bardzo dawno temu i niewielu żyjących obecnie ludzi wie o jego istnieniu.

Droga do tej ukrytej Kaplicy wydaje się prowadzić donikąd. Okala ją wiele drzew i krzewów, które w całości ukazują dziewiczość tej dżungli. Ścieżka jest długa, kręta i niebezpieczna. W pobliżu czają się dzikie stworzenia, które zamieszkały tutejsze okolice. Znajdują się tu zwierzęta podobne sylwetką do człowieka, jednak trochę zniekształcone i pokryte czymś, co nie wydaje przyjemnego zapachu. Inne z tych stworzeń są mniejsze i pokryte śliskimi łuskami. Ich skóra wydaje się być przystosowana do warunków wodnych, jednak zwierzęta te spotkałam na lądzie. Co ciekawsze, mają coś na kształt płetw, co uświadomiło mnie w przekonaniu, że są one przystosowane do wody.

Po dłuższej wędrówce przez nieznane mi dotąd tereny ujrzałam góry, a wśród nich przepiękną budowlę. Patrząc na nią z oddali, dostrzegłam sześć kolumn, które niczym latarnia morska dla statków ukazują drogę do świątyni. Każda z owych kolumn w górnej części ma wyryty napis w zupełnie obcym mi języku. Być może jest to język dawnych ludów, które wzniosły tą świątynię lub też starożytne glify czy magiczne runy, których poprawne odczytanie może spowodować otwarcie się jakiegoś tajemnego miejsca, czy nawet wywołać coś, czego umysł ludzki nie jest w stanie sobie wyobrazić. Dwie najwyższe kolumny łączą się z murem otaczającym całą budowlę, który chroni jej wnętrze.

Idąc ścieżką prowadzącą tuż do świątyni, odczułam majestat, piękno i wielkość budowli. Podchodząc bliżej, dostrzegłam, że jest bardzo dokładnie i starannie wykonana. Na ścianach znajdują się ozdobne wyżłobienia, które nadają budowli niewymowne piękno. Strzelisty portal stara się ukazać wyższość boga nad rodzajem ludzkim. Kieruje nasz wzrok w górę, ku bogu. Stając w portalu poczułam się naprawdę mała.

W centrum Sanktuarium znajduje się posąg Balthazara, porośnięty wokół bujną roślinnością dżungli, która nadaje miejscu wiele spokoju i piękna. Będąc tutaj można uspokoić duszę i opanować emocje.

Wielki kamienny posąg boga wojny strzeże tego miejsca i jego tajemnicy. Kto wie, co kryje w sobie to przepiękne miejsce…

Czy będzie nam dane dowiedzieć się coś więcej o tymże sanktuarium? A może to właśnie Ty, drogi Podróżniku, odczytasz tajemnicze runy i odkryjesz tajemnicę, którą skrywa świątynia?

Czy ujawnisz ją całemu światu?
Wewnątrz Sanktuarium Balthazara dostrzegłam eteryczną postać kobiety, niczym anioła, która
szybko zniknęła mi z oczu… Może to ona jest kluczem do zagadki…Asil

GuildWars.comTeenArena Net