Witamy! Jest wtorek 17.10.2017, godzina 13:29
Guild Wars 2 Fansite
News
Forum
> Guild Wars <
Download
Lore
Gra
Dodatkowe Informacje
PvE
PvP
Społeczność
> Guild Wars: Beyond <
Wojna w Krycie
> Guild Wars 2<
Informacji o Guild Wars 2 szukaj na nowym portalu
FAQ
Kontakt
...Kurzickowie są podzieleni na 5 domów: Lutgardis, zu Heltzer, Brauer, Vasburg i Durheim?
Partnerzy:

Kup Guild Wars
klient
Zmiana Profesji

Uwaga! Ten artykuł zawiera całe mnóstwo spoilerów, także jeśli nie chcesz zapsuć sobie zabawy z odkrywania tajemnic gry, nie czytaj dalej!

Gracz może podczas gry zmienić drugą (poboczną) profesję swojej postaci Roleplay. W Tyrii po wykonaniu trzech misji na pustyni i pokonaniu Doppelgangera (Mirror Self) w Augury Rock duchy NPC w outpostach Destiny's Gorge, Hero's Audience oraz Seeker's Passage będą oferowały wykonanie questa, za który nagrodą będzie zmiana pobocznej profesji. Po nazwie questa łatwo zidentyfikować jakiej profesji dotyczy - nazwy to Elementalist's Path, Mesmer's Path itd.

Destiny's Gorge - Mesmer's Path, Warrior's Path
Hero's Audience - Elementalist's Path, Necromancer's Path
Seeker's Passage - Monk's Path, Ranger's Path

Po wykonaniu questa zleceniodawca spyta się nas czy chcemy zmienić naszą drugą profesję. Zmiana drugiej profesji NIE spowoduje utraty umiejętności profesji, z której rezygnujemy, te umiejętności są zapamiętane i przypisane do naszej postaci i po zmianie na naszą starą klasę odzyskamy je. Aby powrócić do naszej poprzedniej pobocznej profesji należy wykonać quest z nią związany.

Po zmianie naszej pobocznej profesji otrzymujemy tylko podstawowe umiejętności nowej klasy. Resztę musimy zdobyć sami, wcześniejszych questów, które wykonywaliśmy, a za które otrzymywaliśmy w nagrodzie umiejętności NIE da się znów wykonać, jedynym rozwiązaniem jest zakupienie ich u skill trainera lub złapanie poprzez Signet of Capture. Możemy jednak wykonywać questy przeznaczone wyłącznie dla konkretnych profesji (np. w Yak's Bend) i dostać za nie nagrodę w postaci umiejętności.

W Kintaju jest znacznie łatwiej. W mieście Senji's Corner znajduje się Senji [Profession Changer], który za opłatą 500 sztuk złota zmieni nam drugą profesję. Za zmianę na daną profesję płacimy TYLKO raz. Potem możemy na nią zmieniać ile tylko dusza zapragnie. Jednak, zanim bedziemy mogli to zrobić, musimy uzyskać status Weh no Su. Zdobędziemy go po pokonaniu wszystkich niebiańskich[celestial] potworów, które znajdują się w misji Nahpui Quarters. Weh no Su to stan, w którym śmiertelnicy mogą walczyć z istotami, które poruszają się w innym wymiarze. Dzięki niemu możliwe jest zabicie Shiro Tagachi.

Postacie stworzone w Elonie uzyskają dostęp do NPC zmieniającego profesję po ukończeniu zadania Building the Base: Prisoners of War. Po ukończeniu tego zadania wystarczy porozmawiać z NPC Zuwarah [Profession Changer] w Command Post, obok Sunspear Sanctuary i, po uiszczeniu opłaty 500 sztuk złota będzie można cieszyć się nową profesją poboczną. Opłaty, podobnie jak w przypadku postaci z Factions, pobiarane są tylko za pierwszą zmianę na daną profesję.

Postacie z Prophecies, aby odblokować sobie poboczną profesję a Factions będą musiały udać się do Senji lub Zuwarah, natomiast postacie z Prophecies i Factions, pragnące nauczyć się umiejętności Derwisza lub Patrona powinny przedyskutować to z Zuwarah. Ponadto NPC w Wielkiej Świątyni Baltazara (Profession Changer) oferuje takie same usługi zmiany profesji jak pozostali dwaj.

Po odblokowaniu profesji dla danej postaci można już nieograniczoną ilość razy zmieniać ją w okienku dobierania umiejętności.

Sinned, BioHRD, Zhai, Tom Stone

GuildWars.comTeenArena Net