Witamy! Jest poniedzialek 23.10.2017, godzina 20:48
Guild Wars 2 Fansite
News
Forum
> Guild Wars <
Download
Lore
Gra
Dodatkowe Informacje
PvE
PvP
Społeczność
> Guild Wars: Beyond <
Wojna w Krycie
> Guild Wars 2<
Informacji o Guild Wars 2 szukaj na nowym portalu
FAQ
Kontakt
...jeden z najemników, Yuun mówi, że ostatnio, gdy majsterkował, zrobił coś na kształt wózka - deskę z 4 kółkami, na której można jeździć i balansować :)
Partnerzy:

Kup Guild Wars
klient
Statua Lyssy
ysoko w Południowych Górach Shiverpeak, w jaskini znajdującej się na obszarze Mineralnych Źródeł, znalazłam statuę Lyssy- bogini piękna i iluzji, patronki Mesmerów i Zabójców. Chłód tego miejsca, a także piękno lodowej jaskini sprawiło, że poczułam się lekko i jakby nieswojo.

Do statuy można dostać się, podążając północną drogą od Granitowej Cytadeli. Na ścieżce spotkałam wiele dziwnych, upierzonych istot, które nauczyły się władać bronią i magią, a także demoniczne, małe, skrzydlate stworzonka, posługujące się magią wody. Te dzikie stworzenia bez większych trudności potrafią dać sobie radę z surowym i niebezpiecznym klimatem.

Droga do lodowej jaskini, gdzie znajduje się owa statua, jest bardzo uboga. Znajduje się tu niewiele roślinności. Czasem można ujrzeć kilka pokrytych śniegiem i lodem drzew. Faktyczny krajobraz tworzą przepiękne, wysokie góry, które podkreślają surowość tej krainy. Bez odpowiedniego ekwipunku i ubrania nie radzę się tu wybierać.

Gdy przebijałam się przez tę krainę, traciłam nadzieję na znalezienie tu czegokolwiek ciekawego. Jej ubogość zniechęcała do dłuższego przebywania w okolicy. W pewnym momencie chciałam zawrócić i zaniechać wędrówki. Mimo to nie poddałam się. Po kilku godzinach samotnej podróży ujrzałam lodową jaskinię. Z oddali mieniła się jasnym światłem, które odbijało słońce w krystalicznie czystym lodzie. Weszłam do niej, by odpocząć i ku swojemu zdziwieniu ujrzałam statuę Lyssy.

Była wysoka i wśród krystalicznej pieczary wyglądała inaczej, niż inne pomniki. Ktoś starannie wyrzeźbił ją w rzadko spotykanym kamieniu, którego kolor wydał mi się lekko turkusowy. Każdy detal statuy został idealnie wyżłobiony w surowcu, co nadaje jej niemalże idealny wygląd. Twórca pomnika w istocie musiał być wielkim artystą.

Pierwsze pytanie, jakie przyszło mi na myśl, gdy ujrzałam pomnik, to kto umieścił tu statuę bogini? Odpowiedź sama się nasunęła. Skoro Lyssa jest boginią piękna, a to miejsce jest olśniewająco piękne, to jasne było, że ktoś umyślnie postawił tu posąg właśnie tej bogini! Chciał ukazać ludziom, że surowość krainy nie powinna odwracać uwagi od jej uroku. Ale czemu tak daleko od ludzkiej cywilizacji? Bogini powinno oddawać się cześć przy posągu! Na to pytanie nie znalazłam żadnej sensownej odpowiedzi.

Usiadłam na lodzie i przez dłuższy czas wpatrywałam się w posąg. Jakaś postać przemknęła niedaleko mnie, ale nie zwróciłam na nią uwagi. Chciałam na zawsze zapamiętać obraz tego miejsca, by mieć miłe wspomnienia po męczącej wędrówce. Mimo ubogości tej krainy, można dostrzec w niej piękno śniegu i lodu. Gdyby nie było takich miejsc jak to, moje wędrowne życie nie miałoby najmniejszego sensu. Urodziłam się, by podróżować i szukać przepięknych miejsc na tym świecie, a później opisywać ich urok i ukazywać je innym, co też staram się robić.

Od mieszkańców Południowych Gór dowiedziałam się, że kiedyś przez te tereny przechodził orszak rycerzy, po których ślad zaginął właśnie w okolicach tej statuy. Znaleziono tam bronie tych wojowników i inne części ich ekwipunku. Kto wie czy nie zostało tam coś jeszcze? Może warto byłoby się tam wybrać?

Asil


GuildWars.comTeenArena Net