Witamy! Jest środa 18.10.2017, godzina 11:02
Guild Wars 2 Fansite
News
Forum
> Guild Wars <
Download
Lore
Gra
Dodatkowe Informacje
PvE
PvP
Społeczność
> Guild Wars: Beyond <
Wojna w Krycie
> Guild Wars 2<
Informacji o Guild Wars 2 szukaj na nowym portalu
FAQ
Kontakt
...jeżeli używamy dwóch przedmiotów na skrócenie czasu odnowy/rzucania czaru, to gra sprawdza szanse po kolei na każdym z nich?
Partnerzy:

Kup Guild Wars
klient
Portale na Kryształowej Pustyni
a obszarze całej Kryształowej Pustyni znajduje się wiele portali, które ułatwiają przemieszczanie się po jej terenach. Każdy z nas ich używa, ale czy ktoś zastanawiał się, jak one działają? Co daje im energię? Skąd czerpią tyle mocy, zapewne magicznej, by przenieść ludzi z jednego miejsca do drugiego?

Można by wiele spekulować na temat ich funkcji. Postanowiłam wyruszyć na tereny Kryształowej Pustyni i zbadać działanie tych portali. Byłam ciekawa, co mogę odkryć, przyglądając się dokładnie ułożeniu run na portalu. Każdy wie, że dzięki odpowiedniemu użyciu specjalnych obelisków aktywuje się portal i można przez niego przejść. Zapewne równie ważną rolę pełnią cztery aktywacyjne obeliski jak i runy.

Portal ma kształt trójkąta równoramiennego, którego podstawę tworzy krąg run, gdzie uaktywnia się portal. Dwa ramiona, z których każde składa się z czterech kamieni nałożonych na siebie, nachylone są do środka. Na ich szczytach znajdują się magiczne światełka w kolorze błękitu. Skupiają one energię portalu w centrum. Zbiegają się nad jego środkiem stworzonym z magicznych run, które cyklicznie się powtarzają. Zbadałam je bardzo dokładnie. Kiedyś, w dzieciństwie, uczyłam się starożytnego języka nomadzkiego, co ułatwiło mi ich przeczytanie. Cały okrąg składa się z czterokrotnie powtórzonego tekstu:

Dealinuum ot gueill daleom nekum coleajq Koelear hiounev, co znaczy: Przejście na drugą stronę stoi przed Tobą otworem. Po wejściu na środek tego okręgu włączają się kolejno obeliski, ukazując szyfr aktywujący magiczne przejście. Włączając w zauważonej wcześniej kolejności wszystkie cztery obeliski, uruchamiamy portal. Każdy obelisk ma kształt kwadratu z czterema podporami. Na jego szczycie znajduje się kryształ, który po aktywacji danego obelisku zapala się białym światłem.

Starożytni nomadzi byli dobrymi czarownikami. Znali się na magii przyrody, co, jak mniemam, pozwoliło im na wykorzystanie wewnętrznych mocy Kryształowej Pustyni. Zapewne dzięki odpowiedniemu zaklęciu wszystkich obelisków i portali, uzyskały one moc przenoszenia ludzi z jednego miejsca na drugie, ułatwiając przemieszczanie się.

Każdy portal musi być strzeżony przez ducha danego obszaru, inaczej nie mógłby czerpać wewnętrznej energii pustyni. Duch ten przekazuje moc do obelisków i run, umożliwiając teleportację. Jednego z nich udało mi się zobaczyć po dłuższym wpatrywaniu się w okrąg run, ale szybko zniknął.

Może Ty również ich widziałeś, ale uznałeś to za złudzenie optyczne, wywołane gorącym klimatem pustyni? Myślę, że warto przyjrzeć się tym portalom jeszcze dokładniej, niż ja to zrobiłam. Być może odkryjesz coś więcej niż ja? Podzielisz się ze mną swoimi odkryciami? Liczę na to.

Asil

GuildWars.comTeenArena Net