Witamy! Jest poniedzialek 23.10.2017, godzina 09:48
Guild Wars 2 Fansite
News
Forum
> Guild Wars <
Download
Lore
Gra
Dodatkowe Informacje
PvE
PvP
Społeczność
> Guild Wars: Beyond <
Wojna w Krycie
> Guild Wars 2<
Informacji o Guild Wars 2 szukaj na nowym portalu
FAQ
Kontakt
...gildia może liczyć maksymalnie 100 członków?
Partnerzy:

Kup Guild Wars
klient
Statua Melandru



a północy obszaru nazywanego Jeziorem Bliźniaczych Węży, znajdującego się w Krycie, odnalazłam pomnik najbliższej memu sercu bogini - Melandru. Opiekunki ziemii i natury oraz patronki łowców, elementalistów ziemii, a także derwiszów.

ożna do niej dotrzeć kierując się na północ od Nadrzecznej Prowincji. Droga jest kręta i bardzo niebezpieczna. Żyje tutaj wiele dzikich stworzeń, wśród których przeważają zwierzęta nie opuszczające terenów, znajdujących się w pobliżu wody. Stworzenia te są małe, pokryte śliskimi łuskami, a na ich ciele zauważyłam kropelki wody. Jedne są pochylone, mają zielony kolor i dużą płetwę na grzebiecie, drugie zaś są bardziej wyprostowane, a ich skóra ma odcień różu. Można też znaleźć tu ludzi, ale jest ich naprawdę niewielu.

rzemieszczanie się wśród tych zwierząt dawało mi pewną satysfakcję. Nie atakowały mnie. Były wręcz dla mnie bardzo przyjazne. Pokazały mi drogę do statuy Melandru. Wędrowałam w ich towarzystwie i nuciłam cicho piosenkę. Kiedy dochodziłam do pomnika mej ukochanej bogini, zaatakowały mnie dwa stworzenia, dosyć duże, brązowe i jakby pokryte trawą. Unosiły wysoko kamienie i ciskały nimi w moją stronę. Gdyby nie moi mali, wodni przyjaciele, nie wiem czy bym dała sobie sama radę. Szybko uporaliśmy się z tymi stworzeniami. Zwierzątka wodne podprowadziły mnie pod statuę i tutaj zostawiły.

ogłabym przysiąc na swoje życie, że to Melandru sprawiła, iż te stworzenia mnie nie zaatakowały. Jestem pewna, że to za jej sprawą doprowadziły mnie one do jej statuy. Najwidoczniej bogini chciała, bym przekazała innym ludziom, że jej pomnik znajduje się właśnie tutaj, w tym jakże przecudnym i tajemniczym miejscu.

tatua ukazuje majestat Melandru w całej jej okazałości. Bogini ukazana jest jako postać o tułowiu kobiety, której dolną część ciała tworzy pień drzewa, z którego odbiegają liczne gałęzie. Bogini trzyma w ręku dzbanek, z którego wypływa życiodajna woda. Spływa ona do zbiornika, znajdującego się u podnóża pomnika. Każdy przechodzień może skorzystać ze źródła wody od samej bogini, zyskując w ten sposób jej błogosławieństwo. Skrzydła bogini ukazują jej wyższość, a także nieograniczoność w świecie natury. W końcu to ona jest panią i matką ziemi i ma nad nią władzę. Przekonałam się o tym nie raz.

estem podróżniczką i podczas swoich wędrówek nie raz doświadczyłam obecności Melandru. Pomaga mi ona przy każdej wyprawie. Ułatwia podróż i zjednuje dla mnie przyrodę. Daje mi siły, bym mogła zwiedzać świat i ukazywać jego tajemnice każdemu z Was. Chciałabym, aby ktoś towarzyszył mi w wędrówkach, bo czasem czuję się samotna. Póki co, daję radę. Kto wie, może właśnie dzięki Melandru?


Podróżniczka Asil

GuildWars.comTeenArena Net