Witamy! Jest wtorek 24.10.2017, godzina 00:34
Guild Wars 2 Fansite
News
Forum
> Guild Wars <
Download
Lore
Gra
Dodatkowe Informacje
PvE
PvP
Społeczność
> Guild Wars: Beyond <
Wojna w Krycie
> Guild Wars 2<
Informacji o Guild Wars 2 szukaj na nowym portalu
FAQ
Kontakt
...gdy wyjdzie się z Opactwa Ashford można zobaczyć ducha obok kaplicy Dwayny?
Partnerzy:

Kup Guild Wars
klient
Linie tytułów Słonecznych Włóczni i Niosących ŚwiatłośćW Guild Wars Nightfall zdobyć można dziewięć rang Słonecznych Włóczni w linii tytułów Słonecznych Włóczni. Trzeba poświęcić na nie trochę czasu, gdyż zdobycie pierwszych siedmiu tytułów jest wymagane do popchnięcia fabuły naprzód. Niektórzy gracze będą chcieli zdobyć rangi by odblokować nowe umiejętności dla swoich bohaterów, jednak istotniejszym powodem jest zwykle chęć otrzymania dostępu do nowych głównych zadań, a wymaganiem jest często posiadanie odpowiedniego tytułu. Niezależnie od tego, co motywuje Twoją chęć awansu, odrobina strategii pozwoli Ci uniknąć niepotrzebnych kłopotów i marnowania czasu podczas przechodzenia gry.

Tytuł daje przywileje

Obecnie, lista dziewięciu rang Słonecznych Włóczni wygląda następująco:

1. Sunspear Sergeant
2. Sunspear Master Sergeant
3. Second Spear
4. First Spear
5. Sunspear Captain
6. Sunspear Commander
7. Sunspear General
8. Sunspear Castellan
9. Spearmarshal

Zakładka tytułów w Twoim oknie bohatera (otwieranym klawiszem „H”) wyświetla Twoje rangi i aktualną ilość punktów awansu. Zielony pasek pod obecną rangą wypełnia się, gdy zdobywasz więcej punktów awansu.

Po osiągnięciu szóstej rangi (Sunspear Commander) otrzymujesz możliwość wyświetlenia tytułu pod imieniem Twojej postaci, by cały świat mógł go podziwiać. Jeżeli osiągniesz wyższą rangę, tytuł pod imieniem postaci sam się uaktualni.

Dodatkowo zdobywanie nowych rang daje Ci punkty awansu Słonecznych Włóczni [Sunspear Promotion Points], dzięki którym możesz zakupić umiejętności dla Twoich bohaterów. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w artykule „Acquiring Hero Skills”(lub w jego tłumaczeniu). Jeżeli grałeś/aś dostatecznie długo, wykorzystywanie punktów awansu nie będzie aż tak konieczne, jednak nowi gracze powinni je wykorzystać do uczynienia bohaterów bardziej wszechstronnymi.

Zwiadowcy Słonecznych Włóczni

Zastępy przeciwników, zarówno ludzkich, jak i nieludzkich, zamieszkują bezdroża Elony. Zadań Słonecznych Włóczni jest wiele, jednak jednym z nich jest przetrzebianie stad potworów grożących miastom i osadom. Każda głodna awansu Słoneczna Włócznia powinna zbierać nagrody za zabijanie groźnych bestii.

Jeżeli zaczniesz grę w prowincji Istan szukaj zwiadowców w pobliżu ołtarzy wskrzeszenia [Ressurection Shrine]. Każdy zwiadowca informuje o obecności szczególnie groźnych potworów i oferuje nagrodę za każdego zabitego przedstawiciela danego gatunku. Po otrzymaniu „zlecenia” zauważysz ikonkę w lewym górnym rogu ekranu. Dopóki pozostaniesz na danym obszarze na każdego stwora z gatunku, na który Twoja postać przyjęła zlecenie otrzymasz podwójne punkty doświadczenia i jeden punkt awansu.

Punkty te będą niezwykle istotne w dalszej części fabuły, gdyż do rozpoczęcia wielu głównych zadań [primary quests] potrzebna jest odpowiednia ranga. Dla przykładu, by zebrać wojska w zadaniu „Nadszedł Czas” [„The time is nigh”] Twoja postać musi być Kapitaniem Słonecznych Włóczni [Sunspear Captain], a tytuł ten wymaga 500 punktów awansu. Natomiast by być gotowym do opuszczenia Schronienia Słonecznych Włóczni [Sunspear Sanctuary] w zadaniu „Bohater ich poprowadzi”[„A hero shall lead them”] postać musi zebrać aż pięć tysięcy punktów awansu i uzyskać rangę generała [Sunspear General]. Im szybciej więc zaczniesz zbierać te punkty, tym łatwiej przyjdzie Ci przechodzenie fabuły.

Inne typy Zwiadowców

Zwiadowcy, których spotkasz w innych prowincjach będą mieli odpowiednio inny wygląd lub nazwę. Wędrowni kapłani [Wandering Priest] dają nagrody w Kournie, natomiast ich odpowiednikami w Vabbi są vabbiańscy zwiadowcy [Vabbian Scout].

Z początku zdobycie wysokich rang może wydawać się niemożliwym zadaniem, jednak im dalej zajdziesz w grze, tym większe nagrody Twoja postać będzie otrzymywać. Nagroda w Kournie wynosi cztery punkty promocji za jednego przeciwnika. Mimo że zwiadowcy w Istanie znajdują się blisko ołtarzy wskrzeszania, nie jest to regułą w dalszej części gry. Zawse jednak możesz zerknąć na mapkę by dowiedzieć się, gdzie stoi najbliższy zwiadowca.

Słoneczne Włócznie z Tyrii i Kintaju

Postacie z Tyrii i Kintaju mogą zdobywać rangi Słonecznych włóczni, ale nie mogą zbierać nagród w Istanie. Niektóre Oleńskie zadania będą dawały punkty awansu w ramach nagrody, ale poza tym cudzoziemcy będą mogli zdobywac punkty awansu dopiero po ukończeniu pierwszego zadania w Kournie. Ponieważ później otrzymujesz więcej niż jeden punkt awansu za potwora, awansowanie nie będzie zbyt długim procesem.

Rangi Niosących Światłość

Po dojściu do Vabbi otrzymasz możliwość zdobycia nowego tytułu: Niosącego Światłość [Lightbringer]. By zobaczyć swoją aktualną rangę, ilość punktów zdobytych i potrzebnych do osiągnięcia następnego tytułu otwórz menu Bohatera [Hero Menu] klawiszem „H” i kliknij na zakładkę Tytuły [Titles].

Tytuł ten pojawia się w Menu Bohatera Twojej postaci po tym, jak pierwszy raz staniesz do walki ze sługami Abbadona. Podobnie jak w przypadku zwiadowców oferujących nagrody, by awansować jako Niosący Światłość musisz otrzymać „błogosławieństwa” [blessing] od odpowiednich postaci niezależnych. W Vabbi, na przykład, te postacie to Informatorzy Szeptów [Whispers Informant].

Jeżeli zabijesz pomiot Abbandona będąc pod działaniem błogosławieństa, otrzymasz punkty. Pierwsza ranga tytułu Niosący Światłość wymaga stu punktów, druga trzystu itd. Każde błogosławieństwo dotyczy innego typu monstr, takich jak demony, żywiołaki i Margonite’ci.

Podobnie jak przy rangach Słonecznych Włóczni, powyższy tytuł ma dziewięć stopni. Dodatkowo jednak, tytuł Niosący Światłość działa też w inny sposób. Jeżeli wyświetlasz ten tytuł (wybierając go w oknie Bohatera twojej postaci) każda ranga w nim daje Ci +5% obrażeń zadawanym demonom i zmniejsza obrażenia zadane Tobie przez demony o jeden. Cztery umiejętności zdobyte w Vabbi również staja się skuteczniejsze im większa ranga w tym tytule. Tytuł ten z pewnością uczyni krucjatę przeciwko niewolnikom Abbadona łatwiejszą.

Przełożył Szoszona

GuildWars.comTeenArena Net