Witamy! Jest poniedzialek 23.10.2017, godzina 04:34
Guild Wars 2 Fansite
News
Forum
> Guild Wars <
Download
Lore
Gra
Dodatkowe Informacje
PvE
PvP
Społeczność
> Guild Wars: Beyond <
Wojna w Krycie
> Guild Wars 2<
Informacji o Guild Wars 2 szukaj na nowym portalu
FAQ
Kontakt
...u Mesmera Chaos Gloves wyglądają jak rękawiczki?
Partnerzy:

Kup Guild Wars
klient
Jak zdobywać Bohaterom umiejętności?


Podczas przechodzenia fabuły Nightfall Twoi bohaterowie[Heroes] będą zdobywać poziomy a Ty możesz zdobywać dla nich nowe umiejętności. Im więcej umiejętności jest dostępnych dla Twoich bohaterów, tym więcej masz możliwości w tworzeniu dla nich buildów. Istnieje kilka sposobów zdobywania lub odblokowywania „Umiejętności Bohaterów”, zarówno oczywistych jak i dziwnych.

Głównym sposobem zdobywania umiejętności dla bohaterów jest kupowanie ich dla Twojej postaci. Wszystkie umiejętności odblokowane na Twoim koncie w grze PvP lub PvE, również te z Prophecies i Factions, są dostępne dla bohaterów. Jeżeli jednak potrzebujesz nowych umiejętności albo dopiero zaczynasz grę stoi przed Tobą kilka możliwości.

Nauczyciel Umiejętności Bohaterów (PvE)

Podczas podróży po Elonie w różnych miastach spotkasz NPCów ,którzy mogą nauczyć Twoich bohaterów różnych umiejętności. Poznasz ich po napisie „Nauczyciel Umiejętności Bohaterów” [Hero Skill Trainer] pod imionami. Dla przykładu, w Wielkim Holu Słonecznych Włóczni [Sunspear Great Hall] w Istanie znajduje się pierwszy nauczyciel, jakiego spotkasz w grze. Miejsce to znajduje się w pobliżu Kamadanu, więc również goście z Tyrii i Kintaju trafią tam bez problemu.

Jeżeli grasz w tą grę już od pewnego czasu z pewnością wiesz, ze kupowanie umiejętności dla postaci kosztuje punkty umiejętności [Skill Points]. Podobnie jest z umiejętnościami bohaterów, one jednak kosztują punkty umiejętności bohaterów [Hero Skill Points]. Uzyskujesz je awansując w szeregach Słonecznych Włóczni (więcej o tym w artykule „Sunspear and Lightbringer Title Track”, lub jego tłumaczeniu).

Każdy z nauczycieli daje pewien wybór umiejętności każdej profesji. Nauczyciele w nowych prowincjach (jak Istan, Kourna, Vabbi, Desolation i Realm of Torment) zawsze oferują nowe umiejętności.

Fakcja Balthazara (PvP)

Umiejętności odblokowane w trybie PvP są dostępne dla bohaterów w trybie PvE. Po odblokowaniu umiejętności w PvP staje się ona dostępna dla każdego bohatera o odpowiedniej profesji na Twoim koncie.

Jeżeli potrzebne Ci są konkretne umiejętności, jedną z możliwości jest wykupienie ich za punkty fakcji Balthazara. Umiejętność elitarna wymaga wydania 3000 punktów a zwykła 1000. Jeżeli trzeba Ci konkretnej umiejętności elitarnej do stworzenia buildu i nie wiesz gdzie ją złapać, zdobycie trzech tysięcy punktów fakcji może być łatwiejszą alternatywą niż wyczerpujące poszukiwania.

Jeżeli PvP to dla Ciebie nowość, zapraszamy do przeczytania artykułów z serii „Podstawy PvP”, które nauczą Cię podstaw. Losowe Areny są dobrym miejscem na zdobywanie pierwszych punktów fakcji, którą potem możesz wydać u Kapłan Balthazara [Priest of Balthazar]. Pola Treningowe [Trainig Area], które wskaże Ci Mistrz Ścieżek [Master of Paths] znajdują się na Wyspie Bezimiennych i są kolejnym dobrym miejscem dla początkujących.
Punkty fakcji pozwalają Ci odblokować umiejętności dowolnej profesji - nawet takiej, którą w danym momencie nie grasz.

PvP Unlock Packs

Czyli zestawy odblokowujące umiejętności z Prophecies i Factions do gry PvP są dostępne w naszym sklepie internetowym (możesz się do niego dostać poprzez okno wyboru postaci). Dzięki nim uzyskasz łatwy dostęp do umiejętności spoza Nightfall, w tym do wielu umiejętności elitarnych. Zestawy te nie są niezbędne do stworzenia mocnego buildu, lecz są z pewnością pomocne.

Kilka Postaci

Jeżeli wciąż potrzeba Ci kilku umiejętności pamiętaj, że wszystkie umiejętności, które odblokowałeś na danym koncie dowolną postacią są dostępne dla Twoich Bohaterów. Jeżeli więc planujesz, na przykład, grać z Bohaterem o drugiej profesji Derwisza lub Patrona warto choć na chwilę stworzyć postać o takiej pierwszej profesji. Dzięki temu szybko i darmowo odblokujesz kilka przydatnych umiejętności.

Zmiana profesji

W Guild Wars możesz spotkać NPCów, którzy pozwolą Ci zmienić drugą profesję Twojej postaci. Jednym z nich jest niejaki Senji, który daje imię lokacji, którą zajmuje (Senji’s Corner). Dzięki niemu możesz zmienić drugą profesję nawet na Zabójcę, Rytualistę, Derwisza lub Patrona, jeżeli oczywiści masz odpowiednie dodatki. Powrót do Twojej pierwotnej drugiej profesji będzie darmowy. Choć jest to nieco kosztowna metoda, jako że koszt kupowania umiejętności jedną postacią szybko rośnie, zmiana drugiej profesji pozwoli Ci na zdobycie umiejętności profesji, którą zwykle mało grasz.

Builduj jak chcesz!

Najskuteczniejszą metodą zdobywania umiejętności dla Twoich Bohaterów jest zdobywanie ich dla Twojej postaci. Odpowiednio długa gra da Ci wiele możliwości, a umiejętności których akurat nie masz możesz zdobyć na wiele sposobów. Niezależnie od tego czy użyjesz do tego punktów fakcji, nauczycieli umiejętności Bohaterów, PvP unlock packs czy gry wieloma postaciami, odrobina planowania pozwoli Ci stworzyć praktycznie dowolny build dla Twoich bohaterów.

Przełożył Szoszona

GuildWars.comTeenArena Net