Witamy! Jest czwartek 19.10.2017, godzina 05:20
Guild Wars 2 Fansite
News
Forum
> Guild Wars <
Download
Lore
Gra
Dodatkowe Informacje
PvE
PvP
Społeczność
> Guild Wars: Beyond <
Wojna w Krycie
> Guild Wars 2<
Informacji o Guild Wars 2 szukaj na nowym portalu
FAQ
Kontakt
...we wczesnych betach Askalon nazywał się Khylo?
Partnerzy:

Kup Guild Wars
klient
Salvage Kit - Rozkładanie przedmiotów

Zwiedzając Świat Tyrii walczymy z różnymi rodzajami przeciwników, którzy po śmierci często zostawiają różne dziwne przedmioty. Mogą to być bronie, zbroje, złom itd. Każdy z tych przedmiotów można rozłożyć na części, odzyskując w ten sposób surowce z jakich dany przedmiot jest wykonany. Aby to zrobić musimy zapotrzeć się w Zestaw do Rozkładania (Salvage Kit) i Zaawansowany Zestaw do Rozkładania (Expert Salvage Kit). Pierwszy z nich służy do rozkładania przedmiotów zwykłych, które oddadzą nam zwykłe materiały (Common Materials). Natomiast jeśli chcemy uzyskać rzadkie materiały (Rare Materials) musimy użyć drugiego zestawu. Nie wszystkie przedmioty dadzą nam rzadki materiał, ponadto istnieje szansa, że takowy w ogóle nam nie wypadnie.

Są też takie przedmioty, które potraktowane drugim zestawem, dadzą nam runę (runa), czy ulepszenie. Runy ma każda magiczna zbroja przeciwnika (niebieska - minor, fioletowa - major, złota - superior) i zawsze jest 100% szansy na jej wydobycie. Rozkładać można też własną zbroje (poza podstawową), ale wtedy już istnieje szansa, że nie odzyskamy włożonej tam runy. Ulepszenia pojawiają się w magicznych broniach.

Cześć przedmiotów do rozkładania można także oddać kolekcjonerom, więc zastanówcie się czy na pewno chcecie coś rozłożyć, bo w zamian można dostać ciekawe "zabawki".

Podczas wyciągania run i ulepszeń istnieje szansa, że podczas operacji zniszczymy przedmiot nad którym pracujemy. Podstawowa szansa na zniszczenie przedmiotu to 50%, lecz można ją zmniejszyć poprzez odpowiedni poziom tytułów Wisdom i Treasure Hunter. Każdy poziom w tych tytułach obniża szansę na zniszczenie przedmiotu o 3%, więc w przypadku maksymalnego poziomu obu tytułów szansa na zniszczenie przedmiotu wynosi 8%. Wyciąganie materiałów zawsze niszczy przedmiot.

Poniżej znajduje się spis narzędzi służących do rozkładania przedmiotów na czynniki pierwsze, wraz z krótkim opisem.

Zwykły Zestaw do Odzyskiwania Surowców
Ten zestaw służy do wyciągania jedynie podstawowych materiałów i nie da się nim wyekstrahować niczego rzadkiego. Nie będziecie również w stanie przy jego pomocy uzyskać ani run ani ulepszeń. Występuje w dwóch wersjach - pierwszej, która kosztuje 40 sztuk złota i można jej użyć 10 razy - wersja ta dostępna jest jedynie w Askalonie przed Spopieleniem, oraz na wyspach Istanu i Shing Jea.
Druga wersja dostępna jest wszędzie poza wyżej wymienionymi miejscami, a różni się jedynie ceną (100 sztuk złota) i liczbą użyć (25).

Ekspercki Zestaw do Odzyskiwania Surowców
Tym zestawem można już wyciągać z przedmiotów ulepszenia, runy oraz insygnia. Przy jego pomocy można również zdobyć Rzadkie Materiały, dlatego też jego cena jest odrobinkę większa. Kosztuje bowiem 400 sztuk złota a można z niego skorzystać 25 razy.


Zestaw do Odzyskiwania Surowców Popielców
Specjalna wersja Eksperckiego Zestawu do Odzyskiwania Surowców, dostępna jedynie w Askalonie przed Spopieleniem. Co prawda nie można go znaleźć u Kupców, jednak może wypaść z jednego z czterech Bossów Popielców, którzy znajdują się za Wielkim Murem Północnym. Można go również nabyć od innych graczy. Starcza na pięć użyć.

Profesjonalny Zestaw do Odzyskiwania Surowców
Kosztujący dwie sztuki platyny (czyli 2000 sztuk złota) Profesjonalny Zestaw do Odzyskiwania Surowców pozwala na zaoszczędzenie czasu i miejsca w ekwipunku, bo choć działa podobnie do zestawu eksperckiego, to można z niego skorzystać aż 100 razy.


Idealny Zestaw do Odzyskiwania Surowców
Najbardziej kosztowny pośród zestawów. Przy jego pomocy można jedynie wyciągać ulepszenia lub runy, lecz korzystając z niego nigdy nie zniszczymy przedmiotu, nad którym pracujemy. Jest dostępny jedynie u niektórych Kupców z dodatku Eye of the North za 250 sztuk złota, 1 punkt umiejętności, 25 Kawałków Drewna i 25 Kawałków Żelaza. Można go użyć pięć razy.

Tom Stone

GuildWars.comTeenArena Net