Witamy! Jest środa 18.10.2017, godzina 14:56
Guild Wars 2 Fansite
News
Forum
> Guild Wars <
Download
Lore
Gra
Dodatkowe Informacje
PvE
PvP
Społeczność
> Guild Wars: Beyond <
Wojna w Krycie
> Guild Wars 2<
Informacji o Guild Wars 2 szukaj na nowym portalu
FAQ
Kontakt
...grając z pomocnikami, jeżeli wskażemy im cel, to wszystkie rzucą się na niego?
Partnerzy:

Kup Guild Wars
klient
PvP Primer: Szukanie Drużyny

Poprzednie artykuły PvP Primer skupiały się na tym, co można zrobić samemu, aby ulepszyć swoje umiejętności gry. W pewnym momencie jednak samotna walka może wydać się męcząca i kolejnym krokiem naprzód będzie gra z innymi ludźmi.
Na większości aren niemożliwa jest gra samotnie, potrzeba do tego innych ludzi. I choć można znaleźć drużynę nie będąc w gildii, to jednak dołączenie do gildii znacznie zwiększa szansę na znalezienie innych graczy i wspólną grę. Zanim zaczniecie szukać partnerów do gry, chcemy przedstawić wam kilka rad, które pomogą wam poznać świat graczy PvP.

Gildie

Gildie to główna siła napędowa dla PvP. W końcu gra nazywa się Guild Wars. Aby uczestniczyć w rozgrywkach na najwyższym poziomie, automatycznych turniejach GvG, musicie należeć do gildii. Gildie służą jako miejsca organizacji, mają swój własny chat i mogą tworzyć sojusze. Ale jak znaleźć gildię, która będzie dla was najlepsza? W Guild Wars istnieją tony gildii, różniących się od siebie wielkością od jednoosobowych do sojuszy setek ludzi.

Szukanie Gildii

Podczas poszukiwania Gildii musicie być przygotowani na spotkanie z pewnymi wymaganiami niektórych organizacji:
Limit wieku
Mikrofon i konieczność jego używania
Chat głosowy (głównie Teamspeak lub Ventrilo)
Tytuły w grze (Hero i Gladiator są powszechne)
Doświadczenie w grze
Określony format PvP (na przykład niektóre gildie specjalizują się jedynie w Arenach Drużynowych)
Gildie jedynie PvE
Język
Minimalny czas aktywności (okresy między losowaniami w grze)
Uznanie pewnej filozofii i celów
Tego typu ograniczenia różnią się między gildiami i służą jednoczeniu graczy i niwelowaniu konfliktów. Oczywiście niektóre gildie nie mają żadnych ograniczeń, ale praktycznie każda poważna gildia próbuje dobierać swoich członków w jakiś sposób. Nie znaczy to, że nie uda wam się znaleźć gildii. Gildie bardzo często się restrukturyzują, jako że bardzo często ludzie odchodzą, aby założyć własną gildię. Olbrzymie ilości istniejących gildii sprzyjają szukającym, ponieważ zawsze znajdzie się jakaś aktualnie potrzebująca graczy.
Najważniejsze, to zdecydować, czego oczekuje się od gildii. Czy chce się grać z ludźmi w określonym wieku? W jakim trybie chce się grać? Jaka filozofię ma wyznawać gildia? Czy musi mieć jedynie naprawdę ładny płaszczyk? Wszystko zależy od was, lecz z ograniczoną wiedzą i doświadczeniem w PvP i GvG, powinniście szukać gildii akceptującej a nawet uczącej nowych graczy.

Strony Fanów

Na stronie guildwars.com przygotowaliśmy pokaźny zbiór wszystkich oficjalnych stron fanów. Te strony, aby znaleźć się na tej liście musiały przejść specjalny proces zatwierdzania i są stale monitorowane, aby na liście pozostać. Oprócz zawartych na nich licznych informacjach na temat Gild Wars, znaleźć tam można również fora na których gildie ogłaszają swoje nabory. Wiele z tych gildii umieszcza tam linki do swoich własnych for, więc można bez problemu nawiązać z nimi kontakt.

Gildia Tygodnia

Artykuły z cyklu Gildia Tygodnia pokazują gildie wybierane przez graczy. Opisują zarówno gildię, jak i filozofię, założenia i niektórych jej członków. Często takie informacje mogą okazać się przydatne podczas poszukiwania gildii.

Rekrutacja w grze

Podczas podróży przez obszary PvP takie jak Wielka Świątynia Balthazara, Droga Bohaterów czy Areny Drużynowe, natknąć się można na ogłoszenia różnych gildii na chacie ogólnym. Takie ogłoszenia zawierają zazwyczaj jedynie pobieżne informacje, więc aby dowiedzieć się więcej, trzeba szepnąć do ich autora, który może podać np. stronę gildii, czy wymogi rekrutacji.
Oglądając mecze w trybie obserwatora można natknąć się na ciekawą gildię. Aby ją odnaleźć zazwyczaj wystarczy poszukać w sieci strony tej gildii, na której często znajdują się informacje o rekrutacji. Czasem w miejscach takich jak Areny Losowe można natknąć się na kogoś szukającego ludzi, a po zrobieniu odpowiedniego wrażenia podczas gry, można dostać propozycję przyłączenia się do gildii.

Źródła Zewnętrzne

Zorganizowane gildie PvP zazwyczaj wymagają korzystania ze źródeł zewnętrznych, takich jak strony internetowe, fora czy chaty głosowe. Niektóre gildie należą do większych organizacji zrzeszających graczy wielu gier. Przyłączenie się do takiej organizacji może zaowocować poznaniem wielu potencjalnych graczy nie tylko Guild Wars.

Chat Głosowy

Komunikacja mająca na celu opracowanie odpowiedniej taktyki w grze na ogół przekracza możliwości pisania na chacie. Ponadto zwykłe rozmowy wpływają na poczucie wspólnoty w gildii bardziej niż rozmowy pisane na chacie. Dlatego też programy takie jak Teamspeak i Ventrilo stały się bardzo popularnym sposobem na komunikowanie między graczami. Oba te programy można za darmo ściągnąć ze stron ich producentów. Na tych stronach znaleźć można również FAQ i instrukcje jak korzystać z danego oprogramowania. Należy pamiętać, że mając własną gildię i pragnąc posiadać własny chat głosowy, trzeba stworzyć lub wynająć Server, a to darmowe już nie jest.

Mikrofon i Słuchawki

Aby rozmawiać z innymi graczami przy pomocy chatów głosowych oczywiście potrzeba mikrofonu. Wielu graczy preferuje korzystanie z mikrofonów wbudowanych w słuchawki, ponieważ przy pomocy słuchawek mogą słyszeć innych wyraźniej niż przez głośniki. Dodatkowo, słuchawki nie przeszkadzają innym znajdującym się w pomieszczeniu i nie przekazują dźwięku do mikrofonu, przez co niwelują nieprzyjemny pogłos. Zestawy słuchawkowe nie są drogie i znaleźć je można w przystępnych cenach na różnego typu sklepach internetowych oraz u lokalnych sprzedawców.

Fora

Fora lub tablice informacyjne, powszechne w internecine i zawierające wszelkie możliwe informacje, dają gildiom scentralizowaną i efektywną metodę organizacji swoich działań, dyskusji na temat buildów, poznawania innych graczy oraz opisywania swoich doświadczeń z grą. Rejestracja na forum jest naprawdę prosta. Aby się zarejestrować potrzebny jest działający adres email (wielu graczy zakłada darmowe adresy oferowane np. przez serwis Yahoo®, aby korzystać z nich na forach). Większość for korzysta z tego adresu, aby potwierdzić rejestrację lub zmienić hasło. Po rejestracji na ogół trzeba jeszcze uzyskać dostęp do części zastrzeżonej tylko dla członków gildii. Można to zrobić poprzez rozmowę z jednym z oficerów lub liderem.

Szukanie grup poza Gildią

Czasami można spotkać ludzi szukających grupy poza gildią. Z czasem, gry takie jak Guild Wars wytwarzają swój własny żargon, z którego korzystają ludzie, aby łatwiej i szybciej się porozumiewać. Jednymi z najpopularniejszych skrótów używanych do szukania grupy są:
GLF: Group Looking For (Grupa szuka… dana drużyna poszukuje aktualnie osoby o wybranej profesji, przykładowo: GLF Monk)
LFG: Looking For Group (pojedynczy gracz szuka grupy, przykładowo: Axe Warrior LFG)
Dowódcy grup mogą używać chatu głównego, panelu Szukaj albo zarówno jednej jak i drugiej metody poszukiwania graczy. Aby użyć panelu Szukaj, należy przenieść się do miasta bądź areny PvP, w której chce się grać, a następnie kliknąć przycisk “Szukanie drużyny” lub „P” na klawiaturze. W panelu pokaże się lista wszystkich osób szukających drużyny.
Po dołączeniu do drużyny, reszta graczy może wymagać pokazania aktualnego buildu. Aby to zrobić wystarczy wcisnąć Carl i jednocześnie kliknąć na pasek umiejętności. Spowoduje to wyświetlenie zarówno aktualnie znajdujących się na pasku skilli jak i wszystkich atrybutów przydzielonych danej postaci w chacie drużynowym. Ta procedura pomaga całej drużynie sprawdzanie się nawzajem i upewnia wszystkich o odpowiednim zgraniu poszczególnych buildów.
Nieistotne jaki styl gry preferuje dany gracz, czy będzie to wysokopoziomowe GvG, stosunkowo łatwe zmagania w Forcie Aspenwood w Factions, lub wyzwanie jeden na jednego na Arenach Bohaterów w Nightfall, znalezienie gildii może bardzo pomóc w grze. Znalezienie właściwej gildii umiejscowi gracza wśród podobnych jemu ludzi i poprawi przyjemność płynącą z gry.

Tłumaczenie – Tom Stone


GuildWars.comTeenArena Net