Witamy! Jest wtorek 24.10.2017, godzina 00:41
Guild Wars 2 Fansite
News
Forum
> Guild Wars <
Download
Lore
Gra
Dodatkowe Informacje
PvE
PvP
Społeczność
> Guild Wars: Beyond <
Wojna w Krycie
> Guild Wars 2<
Informacji o Guild Wars 2 szukaj na nowym portalu
FAQ
Kontakt
...Bazyliszek pręgowany(Basiliscus vittatus) nazywany jest niekiedy Jaszczurką Jezusa ponieważ potrafi biegać po wodzie?
Partnerzy:

Kup Guild Wars
klient
Wywiady Bambiko

Tutaj będą zamieszczane kolejne wywiady przeprowadzane z najlepszymi graczami. Pytania zadaje Bambiko.

Tarlisin
Karla
Mellisan Birrrr
Adzik
Chop Chop Sad Panda
Aaliyah Healona
Wm Greenlife
Bsp Kain
Cell Hates You
Heniek
S P A N K T A N K
Rau Hates Pve
I Def I
Ackmed Jones
Zhai
Power Of My Rangers
Pacynka Smierci
Mystiq The Trick
Stop Flaming

Tarlisin (This Is Tarlisin)
- Góra -

Czy możesz powiedzieć mi Twoje prawdziwe imię, wiek i skąd pochodzisz?
- Mam na imię Benjamin i mam 22 lata. Mieszkam w Niemczech.

Jaka była Twoja pierwsza postać w GW?
- Zacząłem grać w 'World Preview Event' przed betą, a moją pierwszą postacią był mesmer. To było 3 lata temu :D.

Pamiętasz swoją pierwszą gildię?
- Była to gildia składająca się z ludzi z całego świata i właściwie dobrze nam szło w drabince za czasów bety. Nazywała się Royal Guardsmen [RG]. Nie jestem skoczkiem gildiowym więc moja historia nie jest długa. Niestety [RG] się rozpadło jak wyszło guild wars i zacząłem grać HA w 'pugach'. Poznałem kilka osób, które teraz grają w Storm Bearers [SB] oraz w Prizewinning Hogs [oiNk]. Następnie założyłem własną gildię Illusionary Pets [iP], która była gildią HA. Podczas grania poznawałem coraz to więcej ludzi i tak np. poznałem niektóre osoby z The Valandor [Val] i Lamers Ultimate Majority [LuM]. Kiedy Valandor i LuM rozpadły się na dwie nowe gildie No Clue [emt] oraz Irresistible Blokes [iB], przyłączyłem się do No Clue i zacząłem grać mesmerem. To była moja pierwsza gildia z top10. Mieliśmy wspaniałe mecze przeciwko War Machine [WM] oraz Last Pride [EvlL]. Kiedy niestety nie udało się nam ("Było bardzo blisko") dostać na turniej w Lipsku, ludzie stali się nieaktywni. Gildia rozpadła się. Przestałem grać w GW na 2 miesiące. Po 2 miesiącach grania w WoWa zadecydowałem, że wrócę do GW. Spotkałem gracza z Frozen Flame [ICE] na TA, a właściwie na RA i zdobyliśmy 10 zwycięstw pod rząd. Grałem wtedy na monku. Dodaliśmy siebie na 'friend listę' i 'guestowałem' dla ICE na mesmerze. Poznałem resztę członków ICE i zaczęliśmy grać 'pugiem' gvg. Zauważyliśmy, że idzie nam świetnie. Grałem już wcześniej monkiem w 'pugach' na HA i w zasadzie to było moje pierwsze poważne monkowanie na gvg. Po pewnym czasie stwierdziliśmy, że możemy założyć gildię. Void (warek), Leon (ranger), Rok (nasz 2 monk), Olister (ele) no i ja z rekrutowaliśmy innych graczy o których wiedzieliśmy, że są dobrzy i założyliśmy gildię. Tak powstała Virtual Dragons [vD].

Więc nie muszę pytać o obecną gildię, przejdźmy do następnego pytania. Jaka była najbardziej zacięta gra którą grałeś?
- Puhh, trudne pytanie. Moim zdaniem gra w której trudno być najlepszym jest Starcraft – ("Nie jestem w nią dobry")

Ale chyba się nie zrozumieliśmy (mój błąd - dop. Bambiko) chodzi mi o najbardziej zaciętą walkę gvg?
- Ahh, niech pomyślę. To była walka przeciwko War Machine [WM] na 'frozen isle', gdy wciąż grałem mesmerem. Uniemożliwiałem grę "Planeswalkerowi" poprzez stopowanie jego czarów moim power leakiem.

Najlepsza gildia?
- EvlL

Najlepszy gracz?
- Phu, trudne pytanie. Sądzę, że GW nie polega na grze jednego gracza, lecz na grze całego zespołu i to cały zespół wygrywa. Nie mogę powiedzieć kto jest/był najlepszym graczem w GW, ale za to mogę powiedzieć, że najlepszy zespół to Last Pride [EvlL]

A może masz gracza, którego lubisz, jego styl etc.?
- Silver. Grał w Valandor, teraz jest nieaktywny w [vD]. Był także w Team Everfrost [eF] oraz No Clue [emt]. Ma ogromną wiedzę o grze.

Jaki zauważasz błąd, który gildie popełniają najczęściej?
- Kiedy wróg wraca do bazy, gildie zazwyczaj biegną za przeciwnikiem do bazy i tam zostają, nie myśląc o tym, że ich monki nie mają energii.

Zauważyłem, że na forum poszukujecie warka i znaleźliście Cell z Peace And Hormony [PnH],ale kogo byś wybrał na 2 warka, gdyby Cell nie przeszedł?
- To jest dobre pytanie. Mielibyśmy kłopoty, tak sądzę. Nie ma nikogo, komu moglibyśmy zaufać, prawdopodobnie zrobilibyśmy sobie małą przerwę albo zapraszali znajomych do czasu znalezienia 2 warka.

Jakbyś miał okazję wybrać przeciwnika na gvg, kogo byś wybrał?
- W tym momencie chciałbym zagrać z Last Pride, w ich najlepszym okresie. Kiedyś wygrałem z [EvlL] jak grałem w No Clue. Uważam, że [vD] jest znacznie silniejsza niż No Clue.

Jeżeli mógłbyś zmienić coś w GW, co byś zrobił?
- Znerfiłbym Glyph of lesser energy.

Dzięki za rozmowę.
-Spoko.

Karla (Ishtli Elynth)
- Góra -


Czy możesz powiedzieć mi ile fb i jakie tytuły zdobyłaś oraz ile czasu spędziłaś w grze?
- Posiadam 4,655,322 fb, a najbardziej znaczący tytuł to Vanquishing Gladiator (R8). W GW gram już od 19 miesięcy.

Jaka była Twoja pierwsza postać w GW i dlaczego właśnie tę postać wybrałaś?
- Moją pierwszą postacią była elementalistka. Zdecydowałam się na nią, ponieważ lubię ofensywne czary.

Pamiętasz może swoją pierwszą gildię?
- Moja pierwsza gildia nazywała się Strategic Insomniacs (gildia pve), która przeniosła się do GW z innej gry sieciowej.

Co możesz powiedzieć o obecnej gildii?
- Na dzień dzisiejszy jestem bez gildii, a moją ostatnią gildią była Virtual Dragons [vD]. Byłam tam przez jakieś 2 miesiące.

Dlaczego ich opuściłaś, jeżeli mogę zapytać?
- Oni grają tylko gvg ( czasami ab) a to zniechęca regularnego gracza TA. W dodatku przychodzą tylko wieczorami na gvg, a tak to gildia jest ‘martwa’.

Powiedziałaś 'regularny gracz TA' dlaczego TA? Co w TA jest takiego świetnego, że w nią grasz?
- Hm, jest wiele powodów. Jednym z nich jest mniejsza liczba osób potrzebna do gry, więc można szybciej uzbierać drużynę. TA wymaga tylko 4 graczy, a co za tym idzie wymaga większego poziomu zaawansowania niż walki 8v8. Jeden zły gracz to cała drużyna leży, poza tym bardzo ważna jest taktyka - używanie tarczy, odpowiednie leczenie i poruszanie się po arenie.

Chciałem zapytać o najbardziej zaciętą walkę gvg, ale jeżeli jesteś graczem TA, to możesz powiedzieć jaka była najbardziej zacięta walka na TA?
- Naturalnie największą satysfakcję sprawia mi wygrana z graczami lepszymi ode mnie i w dodatku grającymi 'balancem'. Balance to zazwyczaj: monk + warek + ranger + necro ( czasami zamiast necro gra ele z blinding surge).

Czy istnieją gildie TA?
- Tak, jest kilka bardzo dobrych gildii grających tylko TA. Black Dye Cartel to jedna z nich. Kolejna gildia, która jest godna uwagi to [STEP], lecz gildia ta gra głównie 'gimmickami'.

Kto jest najlepszym graczem TA?
- Haha, nie ma najlepszego gracza TA. Możesz być bardzo dobry, ale jeżeli trzech pozostałych graczy jest słabszych – przegracie. Trzeba powiedzieć, że cała drużyna pracuje na zwycięstwo, a najlepszego gracza TA po prostu nie ma. Wymienię kilku bardzo dobrych graczy tego trybu.
Gracze Europejscy: Alyx Rowin, Mokos Insight, I Celly I (wybieram tylko tych, którzy grają tylko TA). Znam też wielu super graczy, którzy grają okazjonalnie TA są to:
Amerykanie: Cirque Cakebaker, I Arete I, Rawr Mygo,
Japończycy: Durango ( z SpNv), Unko Morimori. ( nie znam całego imienia Durango :P )

Jaki błąd gracze TA popełniają najczęściej?
- Hmm, to zależy. Trzeba to powiedzieć ogólnie, ponieważ istnieją różne drużyny, składające się z tych lepszych i gorszych graczy. Jednym z błędów może być zbyt duża ilość drużyn grających 'gimmickami', zamiast 'balancem' ale to nie jest błąd, o który jak sądzę mnie pytasz. Może jeden z poważnych błędów to 'overextend' warków, ale to zależy od gracza.

Z kim najchętniej stoczyłabyś walk na TA?
- Cirque’s team albo Mygo’s team.

Jeżeli mogłabyś zmienić coś w GW co byś zmieniła?
- Ulepszyłabym TA, zlikwidowałabym HvH oraz usunęłabym punkty z RA. Turnieje TA mogłyby być ciekawe :P

Jakbyś zachęciła do grania TA?
- Najlepszym sposobem jest znalezienie grupy przyjaciół i grania z nimi. Po jakimś czasie stajesz się coraz lepszy i zaczynasz szukać 'regularnych graczy TA'.

Dziękuję Ci za bardzo miłą rozmowę.
- Nie ma sprawy.

Mellisan Birrrr
- Góra -


Czy możesz powiedzieć mi Twoje prawdziwe imię, wiek i skąd pochodzisz?
- Mam na imię Peter i mam 18 lat. Mieszka w Niemczech.

Co mógłbyś powiedzieć na temat fb i tytułach jakie zdobyłeś?
- W obecnej chwili posiadam 4,350,000 fb a moje tytuły to: Eminent Hero (R11 – 13800 fame), Terrifying Champion (R5 – 432 zwycięstwa), Fierce Gladiator (R2 – 71 punktów), Commander (R1).

W jakich gildiach byłeś?
- Moją karierę zacząłem w niemieckiej gildii HA, która nazywała się Fully Infused [lfg]. Po pewnym czasie przyłączyłem się do międzynarodowej gildii HA - International One Allstars. Było w niej wielu znanych graczy z całego świata. Z tą gildią zagrałem moje pierwsze poważne gvg. Niestety rozpadła się. Następnie dołączyłem do nowej gildii o nazwie Team Europe [eu]. Została założona przez niektórych graczy International One Allstars oraz Ghostly Heroes [GoH]. Była to gildia grająca głównie gvg. Utrzymywaliśmy się w drabince w okolicach top50. Niestety, Team Europe rozpadło się, ponieważ gracze stali się nieaktywni. Przestałem grać w GW na 2 miesiące. Kiedy wróciłem do GW, dzięki moim przyjaciołom z Fully Infused [lfg] skontaktowałem się z Gunst Einzugs Zentrale [GEZ]. Z wieloma członkami [GEZ] oraz innymi graczami, założyliśmy Peace And Hormony [PnH]. Wydarzenie to miało miejsce 29 grudnia 2005 roku. W kwietniu 2007 roku opuściłem [PnH], ponieważ gildia była blisko rozpadu. Dołączyłem do Newbs On Tour [Nap] ale niestety po kilku tygodniach rozpadła się. Następnie przyłączyłem się do Ghostly Heroes [GoH], gdzie było wielu moich starych znajomych. Niestety, opuściłem gildię z kilkoma przyjaciółmi, ponieważ nie mogliśmy się dogadać z niektórymi graczami [GoH]. Z przyjaciółmi założyliśmy Stealing Society [StS].

Kto jest ‘callerem’ w Stealing Society [StS]?
- Więc, nie mamy wyznaczonego ‘callera’. Czasami monk ‘calluje’ a czasami ranger na splicie. To zależy od gry.

Zauważyłem, że Simply Shadow was opuścił. Czy będziecie szukać 2 warka?
- Właściwie to firefox i ja jesteśmy warkami.

Jakbyś miał szansę zagrać u boku jakiegoś warka, kto by to był?
- Hmm, dobre pytanie. Świetnie mi się grało z Lady Dayna z [PnH], byliśmy dobrze zgrani. Lady Dayna to mój brat i bardzo dużo rozmawiamy o grze.

Pamiętasz swoje pierwsze gvg?
- Pamiętam, że grałem warkiem, chyba na Warrior’s Isle. Graliśmy jeszcze kiedy wykorzystywano elementalistę jako smitera. Tylko tyle pamiętam.

A czy pamiętasz jakąś swoją ‘wpadkę’ na gvg?
- Pamiętam jeden wielki błąd jaki popełniłem. Było to za czasów ‘spirit spama’. Grałem wtedy na rangerze z oath shotem jako spamer. Zapomniałem wziąć ze sobą łuku :D.
Ale i tak wygraliśmy :P.

Co myślisz o teraźniejszym poziomie gvg? Możesz go porównać z poziomem, który był 2 lata temu?
- Trudno powiedzieć, ponieważ 2 lata temu nie było trybu ‘observer’. Kiedy zacząłem grać gvg jakieś 2 lata temu, tak jak wszystkie gildie top100 graliśmy z ‘henchami’. Gra nie była tak rozwinięta, mam namyśli używanie skilli i granie bildamii. Rzadko się słyszało jakieś pogłoski na temat topowych drużyn. Koreańczycy mieli wysoki poziom gry. Przegrywałem z takimi gildiami jak War Machine [WM] oraz Team Union [Uni].

Jakie masz zdanie na temat automatycznych turniejów?
- Dobre pytanie. Lubię AT, ponieważ lubię rywalizację, ale jednym z minusów jest mała ilość rozgrywanych meczy z amerykańskim gildiami i w dodatku ‘walkowery’ są naprawdę denerwujące.

Co byś zmienił w GW?
- Zwiększyłbym czas trwania frenzy do 10 sekund oraz wprowadziłbym ‘przycisk rejestrowania się’. Polegałby on na tym, że na 5 minut przed walką w AT gildia musiałaby być w komplecie i musiałaby nacisnąć przycisk ‘rejestruję się’. System wiedziałby, że ta gildia jest gotowa do gry, w wypadku kiedy nie wcisnęłaby przycisku ‘rejestruję się’, zostałaby automatycznie wykluczona z rozgrywki w AT. Działałoby to na zasadzie filtru.

Ile posiadasz postaci pve przygotowanych do gry pvp?
- Posiadam 4 postacie pve, z których 2 używam. Usunę jedną z postaci, kiedy będzie miała 2 ‘urodziny’.

Jak zdobyłeś złoto aby wyposażyć te 2 postacie, którymi grasz?
- Na początku zdobywałem złoto z przedmiotów, które wypadały ze skrzynki w HoHu, ale to było za mało. Grałem dużo w tryb pve, nie stroniąc od farmienia.

Dzięki za rozmowę.
- Miło mi się rozmawiało.

Adzik
- Góra -


Czy możesz mi powiedzieć Twoje prawdziwe imię, ile masz lat i gdzie mieszkasz?
- Mam na imię Andrzej, mam 16 lat i mieszkam w Krakowie.

Co mógłbyś powiedzieć na temat fb, tytułach i czasie jaki spędziłeś w grze?
- Od razu dodam, że w porównaniu z innymi twoimi rozmówcami będzie to niewiele. Mam 2,700,000 fb i żeby było równo minęło już 2,700 godzin przez 27 miesięcy. Moje tytuły to Champion (R1 - 49 zwycięstw), Gladiator (R1 - 25 punktów) i Battle Commander (R5 – 1776 zwycięstw).

Czy możesz opowiedzieć nam o swojej karierze w GW?
- O GW dowiedziałem się od kolegi. Szybko mi się spodobało i zaprosiłem do gry kolegów z klanu Polish Legions, w którym graliśmy w przeróżne gry m.in. Lineage 2 oraz Call of Duty. W GW też założyliśmy gildię o nazwie Polish Legions [PLs] i tak spędziłem pół roku grając przede wszystkim dla zabawy. Po pół roku grania dla zabawy chciałem zacząć coś osiągać. W taki sposób dołączyłem do gildii F E A R L E S S [FEAR]. Graliśmy zawsze oryginalnymi bildami ,dlatego skakaliśmy po drabince. Potrafiliśmy być jednego dnia w top100 a następnego spaść o 100 miejsc. Jednak po pewnym czasie [FEAR] zaczęło się psuć. Wróciłem do [PLs] z nowym doświadczeniem. Zaczęliśmy się wspinać po drabince i wtedy pojawiło się hero battles. Bardzo spodobał mi się ten tryb. Grałem codziennie, jednak bez drabinki nie było chęci aby coś osiągnąć. W lutym 2007 roku odszedłem z GW. Nie interesowałem się zbytnio co się dzieje w grze. Aż w końcu na początku czerwca zainstalowałem GW i ujrzałem drabinkę do HB. Zacząłem grać dzień w dzień. Po powrocie dołączyłem do gildii Moje Chore Ego [eGo]. Jednak gvg było mało, zatem miałem czas na HB. I tak od początku czerwca wspinałem się po drabince. Na początku ciesząc się wejściem do top1000, później top100 i w końcu top10. Już w czerwcowym turnieju zagrałem z numerem 8. Poszło mi całkiem nieźle zajmując 14 pozycję. Następnie był miesiąc ciągłego grania HB. [eGo] ‘zgasło’ więc gvg było wykluczone a ja nie mogłem znaleźć gildii, która odpowiadałaby moim oczekiwaniom. Tak doszło do lipcowego turnieju. Jako, że startowałem z numerem 3 miałem wielkie oczekiwania. Jednak parę godzin przed turniejem, wydarzył się bardzo wstrząsający wypadek dla mnie. Odbiło się to na mojej grze. Bez ochoty przystąpiłem do turnieju i zająłem dopiero 24 miejsce. Po tym turnieju zrobiłem sobie 3 dni przerwy. Wróciłem i po paru meczach na HB miałem wrażenie, że zacząłem grać świetnie. Zacząłem gonić Guilla, który zajmował 2 pozycję a następnie Ekelona. Po drodze wstąpiłem do gildii Laxigen Addicts [LaX], gdzie czuję się dobrze. Dzień po wstąpieniu do [LaX] udało mi się minąć Ekelona a następnie zacząłem z nim wygrywać. I tak od paru dni jestem na szczycie drabinki HB.

Dlaczego grasz HB?
- HB wygrywa się często taktyką i umiejętnościami. Nie raz zdarzyły się walki, gdzie przeciwnik zrobił na mnie kontr bild a i tak wygrałem. Na HB myślenie to główna cecha gracza z górnej półki. Wielu graczy odstrasza to, że na HB większość gra tymi samymi bildami. Jest to niewątpliwie duży minus ale mi to nie przeszkadza.

Pamiętasz swoją pierwszą walkę na HB?
- Pamiętam :D. Zagrałem ‘spirit spamem’ ze mną na rangerze. Była to wygrana walka.

A czy zagrałeś taką walkę, która pamiętasz do tej pory?
- Był to turniej. Zajmowałem wtedy około 250 pozycję. W ostatniej walce wylosowałem przeciwnika z 36 miejsca. Gra była równa. Jednak przez ostatnie 2 minuty przeważałem. Gdy zostało 10 sekund do końca wygrywałem 1 punktem. Ręce mi drżały. Przez te 10 sekund nic się nie wydarzyło i mogłem pierwszy raz krzyknąć: ‘wygrałem z przeciwnikiem z top100’.

Czy kiedykolwiek miałeś jakąś ‘wpadkę’ na HB?
- Wszedłem do walki na miesięczny turniej ( nie pamiętam czy czerwcowy czy lipcowy) z herosami z HA. Przeciwnik jednak nie zauważył, że to źle dobrani herosi i wyszedł z gry pisząc, że nie dobrze wylosował na start.

Czy uważasz, że jakby ktoś zaczął grać bildem innym niż ‘meta’ to miałby szansę zajść wysoko?
- Hero mają pewien stopień inteligencji a więc te bildy którymi grają są dla nich najlepsze. Wątpię aby ktoś wymyślił coś efektywniejszego z umiejętności, które są obecnie dostępne. Co za tym idzie, trudno jest zajść wysoko nie grając ‘metą’.

Co Cię najbardziej denerwuje u przeciwnika?
- Często ludzie nie potrafią wyładować frustracji po przegranej walce i zaczynają wyzywać drugiego gracza.

W niedzielę turniej, szykujesz coś nowego? Czy zagrasz starannie swoim bildem no i miejmy nadzieję, że zwyciężysz.
- Też mam taką nadzieję :D. Mam przygotowane 2 bildy. Mój podstawowy dzięki , któremu wbiłem tak wysoko oraz bild na pewnego gracza, którego bild jest dobry na ‘metę’, jednak bardzo łatwy do skontrowania.

Czy uważasz, że poziom polskiej sceny pvp poszedł w górę czy spadł porównując to co było 2 lata temu?
- Patrząc na pozycję polskich gildii na drabince to poziom polskiej sceny pvp spadł. Jednak myślę i mam nadzieję, że jest to chwilowe i w co miesięcznych turniejach Polacy wreszcie pokażą się ze strony, z której powinni być znani.

Co byś zmienił w GW?
- Wprowadziłbym nową arenę, gdzie drużyny składające się z 4 graczy, walczyłyby na mapach HB.

Co możesz powiedzieć nowym graczom HB?
- Nie zrażajcie się po paru przegranych. Mój początek też był kiepski.

Mam nadzieję, że nie bolało :P.
- Nie bolało ale powiem szczerze, że było więcej pisania niż myślałem, ale było miło :P.

Chop Chop Sad Panda
- Góra -


Czy możesz zdradzić mi swoje prawdziwe imię, wiek i skąd pochodzisz?
- Nazywam się Bjørn Dons i mam 23 lata. Pochodzę z Danii.

Co mógłbyś powiedzieć na temat fb i tytułach jakie zdobyłeś?
- Posiadam 6,900,000 fb a moje tytuły to: Conquering Champion (R6 – 590 zwycięstw), King's Hero (R12 – 32,000 fame), Terrifying Gladiator (R5 – 280 punktów). Konto ma już 21 miesięcy.

W jakich gildiach byłeś?
- Przygodę w GW zacząłem 2 lata temu w gildii Illicit Awakening [iA]. Na początku jako oficer a następnie przez rok byłem liderem gildii. Niestety po pewny czasie zauważyliśmy, że w gildii jest sporo osób, które nie mają ambicji do gry. Odszedłem z gildii razem z graczami, których znałem jeszcze przed wstąpieniem do [iA], Przyłączyłem się do Esoteric Warriors [EW] na kilka miesięcy. Zajęliśmy 2 miejsce w ‘Celestial Tournament’, ale niestety atmosfera w gildii zaczęła się psuć. Odeszło kilku kluczowych graczy więc zdecydowałem zakończyć przygodę z [EW] . Wstąpiłem razem z Awowa ( Awowa Classic – były gracz Treacherous Empire [Te]) do mojej obecnej gildii Rebel Rising [rawr].

Co możesz powiedzieć o swojej obecnej gildii?
- Na dzień dzisiejszy mamy 9 aktywnych gracz. Chcemy jeszcze przyjąć z 2 lub 3 graczy uzupełniających. Ja dowodzę, odliczam spiki i zarządzam taktyką podczas gvg. Gracze na mnie polegają i jeżeli cos przeoczę, zaraz o tym informują. W gildii najważniejsza jest komunikacja.

Której gildii obawialiście się przed miesięcznym turniejem najbardziej?
- Tak naprawdę to żadnej gildii z top30. Gildie jak Virtual Dragons [vD], No Observable Talent [NoT], The Benecia Renovatio [RenO] zawsze są trudne do pokonania. Jeżeli masz choć odrobinę lepszy build, to te gildie zamiast walczyć splitują się i biegają po całej mapie.

Graliście specjalnie wymyślonym bildem na miesięczny turniej czy Waszym standardowym?
- Kiedy jeszcze grałem w [EW] wybieraliśmy 2 bildy i zastanawialiśmy się czy mają szanse przeciwko przewidzianym bildom przeciwnika. Podczas turnieju zagraliśmy swoim standardowym bildem zmieniając tylko niektóre skille co rundę. Powiedzmy tak, że zdawaliśmy sobie sprawę, że zagramy przeciwko [RenO], które zagra hexami ( mówię o walce finałowej). Sprawdziliśmy tylko czy mamy wystarczając dużą ilość skilli ściągających hexy oraz takich, które mają przerywać signet of humility. Na ten wypadek wzięliśmy disrupting dagger.

Dotarliście do finału. Graliście przeciwko nowej gildii. Czy wiedzieliście cokolwiek o nich?
- Tak, wiedzieliśmy, że są to starzy gracze gildii The Benecia Renovatio [RenO] i zdawaliśmy sobie sprawę, że najprawdopodobniej zagrają hexami. Pozmienialiśmy swój bild w taki sposób aby była szansa wygrać z ich hexami. Zostawiliśmy kilka skilli na wypadek gdyby nie zagrali hexami. Jeśli byśmy mieli za dużo skilli przeciwko hexom a oni zagrali by czymś innym, moglibyśmy ten finał przegrać.

Największa niespodzianka miesięcznego turnieju to...?
- Myślę, że nasze zwycięstwo. Sądziłem, że przegramy z Peace And Hormony [PnH]. Kolejnym zaskoczeniem była gildia Merchants Of Justice [MoJ] (smerf Idiot Savants [iQ]) nawet nie znaleźli się w najlepszej 16.

Wolisz obecny system gvg czy zmieniłbyś na stary?
- Nowy system gvg jest naprawdę słaby, ponieważ jeżeli gramy swoją gildią przez 4 godziny zagramy 6-7 meczy z czego 4 będą + 0, to nie jest zabawne.

Dlaczego nazwałeś swoją postać Chop Chop Sad Panda?
- Haha, moja pierwsza postać nazywała się Polly Freeman. Nazwa pochodziła z książki, która przeczytałem ale stwierdziłem, że to jest głupi nick i wymyśliłem na poczekaniu coś bardziej śmiesznego – Chop Chop Sad Panda :D.

Co byś zmienił w GW?
- Według mnie, obecnie największym problemem w GW są mapy do gvg, które umożliwiają split oraz skille dzięki którym dostajesz się do bazy przeciwnika i zabijasz NPC. A kiedy przeciwnik wyśle wsparcie do bazy do drużyna z bazie bez problemu ucieka. Mam na myśli skille takie jak recall i aura of displacement. Kiedy jeszcze nie było assassinów było trzeba podjąć ryzyko, że zostaniesz zabity na splicie w tym momencie nie ma żadnego ryzyka.

Dzięki za rozmowę.
- Nie ma sprawy.

Aaliyah Healona
- Góra -


Czy możesz mi powiedzieć Twoje prawdziwe imię, wiek i skąd pochodzisz?
- Mam na imię Jennifer. Mam 20 lat i mieszkam we Francji.

Co mogłabyś powiedzieć na temat fb, tytułach i czasie jaki spędziłaś w grze?
- Posiadam 6 kont :D. Na tym, na którym gram obecnie, posiadam 3,858,336 fb. Na tym koncie moje tytuły to: Illustrious Hero (R10), Terrifying Champion (R5) a konto posiadam od 19 miesięcy. Na kolejnym koncie na którym też dość często gram mam około 2,000,000 fb a tytuły to Eminent Hero (R11), Champion (R1) a konto ma już 24 miesiące. A moja łączna ilość fb z 6 kont wynosi ponad 7,000,000 fb.

Jaka była Twoja pierwsza postać w GW i dlaczego tę postać wybrałaś?
- Moją pierwszą postacią była rengerka, ponieważ świetnie wyglądała :D.

Pamiętasz swoją pierwsza gildię?
- Gold Wars [GW] to była moja pierwsza gildia. Graliśmy głównie pve.

W jakich gildiach byłaś?
- Kiedy jeszcze gracze byli słabi, a Koreańczycy byli mistrzami pvp, byłam skoczkiem gildiowym. Zmieniałam gildie każdego dnia. Moją pierwszą gildią, która była dobra i utrzymywała się w top50 była amerykańska gildia Zodiac Braves. Następnie dołączyłam do Koreańskiej gildii The Empire Of Balthazar [VIKI], gdzie zdobyłam moje pierwsze punkty do tytuły champion. Aby wtedy zdobyć punkty champion było trzeba wygrać z gildią o ratingu nie niższym niż 1500. Nabijając duża ilość fame około 500 dziennie dołączałam do dobrych gildii HA ale niestety nazw ich nie pamiętam. Następnie założyłam Cry For Eternity [Cry] (to pierwsze), które było gildią francuską. Doszliśmy do top 100 i niestety musiałam przestać grać. Gildia się rozpadła. Kiedy wróciłam po miesiącu nieobecności dołączyłam do Ghostly Hero [GoH], gdzie zagrałam po raz pierwszy na monku jako boon/prot Mo/N. Potem dołączyłam do HA gildii [Luna]. Następnie przyłączyłam się do gildii The Powerpuff Boys [PUFF]. Odeszłam z [PUFF], ponieważ dostałam zaproszenia do Erotic Wimps [WIMP]. Gildia była smerfem Esoteric Warriors [EW] i tak po pewnym czasie znalazłam się w samym [EW]. Po kilku miesiącach odeszłam z [EW] i założyłam drugie Cry For Eternity [Cry]. Doszliśmy na sam szczyt i prawie zajęliśmy pierwsze miejsce w miesięcznym turnieju. Przyszło lato gracze stali się nieaktywni a Virtual Dragons [vD] grała za dużo meczy aby ich dogonić. Opuściłam [Cry] i dołączyłam do Bienvenue Dans Mon Pays Magique [Poly]. No i ostatecznie wylądowałam w Peace And Hormony [PnH] jako gracz uzupełniający skład. Nie chcę być graczem w podstawowym składzie, ze względu na moje życie osobiste.

Jaka była Twoja najbardziej zacięta walka gvg?
- Trudno powiedzieć. Jedna z walk, które był naprawdę zacięte była walka z Virtual Dragons [vD], którą niestety przegraliśmy.

Najlepsza gildia?
- Team Everforst [eF], które powstało z rozpadu Irresistible Blokes [iB] i No Clue [emt]. Nigdy nie uważałam, że The Last Pride [EvlL] był najlepszą gildią. Oni grali kiedy jeszcze ludzie byli słabi.

Najlepszy gracz?
- Naprawdę dobrym graczem był lider [VIKI] - Zao. Grał bez TSa ani venta. :D.

Co Cię najbardziej denerwuje podczas gvg?
- Naprawdę denerwując jest flagowy, który wbiega pod flagstand nie mówiąc o tym ani słowa.

Przeciwko komu byś najchętniej zagrała gvg?
- Przeciwko każdej amerykańskiej gildii.

Co byś zmieniła w GW?
- Zmieniłabym pve i pvp. Nie ma sensu grac pvp postaciami pve. Nie ma żadnego bonusa za postać pve a poza tym pve jest nudne.

Dzięki za rozmowę.
- Nie ma za co.

Wm Greenlife
- Góra -


Czy możesz powiedzieć mi Twoje prawdziwe imię, wiek i skąd pochodzisz?
- Nazywam się Gon Woo Kim i mam 27 lat. Pochodzę z Korei Południowej z Seula.

Co może powiedzieć na temat fb, tytułach i czasie, jaki spędziłeś w grze?
- Posiadam 1,518,987 fb a moje tytuły to Champion (R1 – 49 punktów), Illustrious Hero (R10) oraz Fierce Gladiator (R2). Konto posiadam 27 miesięcy.

Jak dostałeś się do War Machine [WM]?
- Na początku byłem członkiem gildii We Love Guild [LOVE]. Następnie przeniosłem się do Clan Zpzg [ZPZG]. Kiedy [ZPZG] rozpadło się dołączyłem do War Machine [WM]. Obecnie gram w Red Basilica [isis].

Na jakiej pozycji grałeś w War Machine?
- Grałem na warku, assassinie, rangerze i mesmerze. Praktycznie grałem na każdej pozycji, nawet zdarzały się sytuacje, że grałem monkiem.

Czy możesz opowiedzieć o wyjeździe do Lipska na Mistrzostwa Świata w Guild Wars?
- Było świetnie. Spotkałem się z graczami z 6 najlepszych drużyn na świecie: Last Pride [EvIL], Idiot Savants [iQ], Esoteric Warriors [EW], Treacherous Empire [Te], Irresistible Blokes [iB] oraz War Machine [WM]. Podawaliśmy sobie dłonie, robiliśmy zdjęcia i wymienialiśmy się kontaktami. Mam nadzieję, że się spotkamy ponownie. Może kiedy Arena Net zorganizuje kolejne Mistrzostwa Świata.

Co możesz powiedzieć o finałowym meczu z Idiot Savants [iQ]?
- Niestety pierwszą rundę przegraliśmy. Druga runda była zabawna, ponieważ graliśmy praktycznie tymi samymi bildami. Bild [WM] to W/W/Me/R/R/E/Mo/Mo a bild [iQ] to W/W/W/R/R/E/Mo/Mo. Różnice były tylko w kilku skillach u elementalisty i warka. Byliśmy zmęczeni pierwszą rundą a Idiot Savants mocno nas atakowało. Jednak udało się nam ich pokonać. Dzień przed finałem oglądaliśmy walkę Last Pride [EvIL] z Idiot Savants [iQ] a szczególnie obserwowaliśmy rangera trappera, którego [iQ] użyło do zabicia wszystkich NPC. Dzięki takiej taktyce [EvIL] był bez radny na VoD. Kiedy doszło do finałowego meczu, Idiot Savants wbiegło prosto do naszej bazy i to był ich błąd. W bazie mieliśmy większość NPC dzięki którym udało się nam ich zabić i zdobyć upragnioną złotą obwódkę,

A czy zagrałeś taką walkę, która pamiętasz do tej pory?
- Do tej pory pamiętam 2 walkę z [iQ] w finale. Graliśmy praktycznie tymi samymi bildami. W dodatku ich 3 warek był przygotowany aby wywracać warki [WM]. W tej rundzie wziąłem ze sobą shield basha to była świetna zmiana w naszym bildzie.

Dlaczego gracze War Machine przestali grać w GW?
- Obecnie grają w inne gry. Mam nadzieję, że kiedy wyjdzie Guild Wars 2, Arena Net zorganizuje Mistrzostwa Świata w Guild Wars 2 i wtedy gracze [WM] wrócą aby je wygrać :D.

Co myślisz o obecnym poziomie gvg?
- Jest o wiele wyższy. Muszę grać więcej, ponieważ zostałem w tyle :D.

Jakie masz zdanie na temat automatycznych turniejów?
- Uważam, że jest to dobry system, wygrane w AT dają dużo punktów. Lecz mam nadzieje, że Arena Net zorganizuje Mistrzostwa Świata w jakimś mieście gdzie wszyscy się spotkamy.

Jakiej gildii kibicujesz?
- Stealing Society [StS].

Co byś zmienił w GW?
- Zrobiłbym update skilli. Większość gildii gra tymi samymi bildami, to naprawdę denerwuje.

Dzięki za rozmowę.
- Spoko.

Bsp Kain
- Góra -


Czy możesz powiedzieć mi Twoje prawdziwe imię, wiek i skąd pochodzisz?
- Mów mi Kain a lat mam 19 i mieszkam w jakiejś dziurze w Polsce. :P

Co mógłbyś powiedzieć na temat fb, tytułach i czasie jaki spędziłeś w grze?
- Hmm, jeśli chodzi o statsy to raczej nic czym można się pochwalić. 5,000,000 fb, Eminent Hero (R11), Fierce Champion (R2), Mighty Gladiator (R3), Victorious Commander (R2). W sumie jedyne, czym mogę się pochwalić to Prosperous (R4). ^_^ W GW gram ponad 2 lata. Z tym, że dla mnie tytuły nie są celem w tej grze, a jedynie towarzyszą frajdzie jaką odnosi się z samej gry.

Jak powstało Black Spectrum [BSP]?
- To pytanie już gdzieś było. ;) A tak na poważnie, podszedłem do takiego gościa w LA i on mi zaproponował, że założy mi gildie za 100 golda. Tak ubiliśmy interes. W sumie założyliśmy gildię w 3 osoby, Lilith, Kudłaty i ja. Jak tak teraz o tym piszę to się zacząłem zastanawiać czy oddali mi po 33 golda...

Dlaczego zdecydowałeś się aby szkolić graczy od zera a nie przyłączyć się do lepszej gildii?
- Uhm, powiem Ci, że wiem chyba o co Ci chodzi ale to nie jest tak. Mamy tu w gildii paczkę zgranych i dobrych ludzi w liczbie 4-5 osób. Problem leży w uzupełnieniu reszty. ;) Nie ma na polskiej scenie dużo dobrych i do tego wolnych graczy, a nam się w szkółkę bawić po prostu nie chce. :P Już chyba wolimy się rozpaść. ;]

A nie myślałeś o fuzji z inna gildią?
- Hmm, ciężko znaleźć inną gildię, która szukałaby aż 4-5 graczy. Poza tym to wszystko zależy w jakim położeniu byłoby [BSP] i jaka to miałaby być gildia. Nie każdy by chciał takich lamusów mieć u siebie. Poza tym dochodzi kwestia tego, że w gildii jest dużo znajomych, którzy nie grają z nami w podstawowym składzie, a ciężko by ich było wystawić. ^^

Wielu graczom nie udaje się dostać do [BSP], według Ciebie powodem tego jest?
- A tam wielu. Po prostu nie każdy może być Bardzo Super Paladynem. Poza tym lubimy się znęcać nad ludźmi z niewyjaśnionych przyczyn. No i nie każdy wytrzymuje u nas ten ‘rage’ na vencie. Na dodatek szukamy tylko no "life'ów"* i to konkretnych, którzy najlepiej mają alergie na światło słoneczne. Jest też punkt w naszym regulaminie, że jak ktoś ma chłopaka/dziewczynę lub pójdzie na piwo zamiast przyjść grać to wylatuje, dlatego skutecznie uszczupla nam się skład. Ludzie nie wiedzą na czym polega "tru pr0 gaming". :/

*Recepta jak poznać no "life'a"? Wchodzisz na stronę guildwars.pl i tam na forum spece od życia osobistego już Cię oceniają.

Czy miałeś kiedykolwiek jakąś "wpadkę" na gvg?
- Nie i w życiu na szczęście też nie :D. No dobra, raz udało mi się zagrać bez "stoneskinów", ale to dawno. Hmmmm, innej nie przypominam sobie szczerze mówiąc. Ale mam pisać więcej niż parę zdań więc napiszę jeszcze raz, że nie pamiętam. ;) No chyba, że mówisz o jakichś głupich błędach to raz na jakiś czas zdarzy mi się wyłączyć mózg kiedy (o ironio!) byłby potrzebny, wtedy też jest niepotrzebny "overextend", nie wyłączenie frenzy jak trzeba czy przez przypadek walnięcie komuś KD jak leży. Ze śmiesznych sytuacji, ale niezwiązanych z gvg to raz po przegranej na TA stwierdziliśmy, że lepszy będzie hammer na warku zamiast axe i zmieniłem wszystko oprócz broni. Biegałem z axem i robiłem po 2 dmgu, ale wygraliśmy walkę i potem już zmieniłem oręż. :P

Największa ilość fame zdobyta z jednego gry na HA to?
- Nie mam pojęcia, nie prowadzę statystyk. Jak sięgam pamięcią to miałem 16 zwycięstw pod rząd, ale nie jestem pewien. Za to wbiłem 3,000 fame w jeden weekend, kiedy był event x2 fame. xD

"No life" według Ciebie to?
- OMG, jakie ciężkie pytania. "No life" jak mówi nazwa to ktoś nieżywy, proste. Chociaż czasami faktycznie ciężko stwierdzić czy ktoś żyje czy nie. Z tego co wiem teraz śmierć uznaje się gdy ustanie praca pnia mózgu. Ale muszę napisać do jakichś autorytetów od medycyny, że na guildwars.pl lepiej osądzają czy ktoś jest martwy.

Jaka była najbardziej zacięta walka którą zagrałeś?
- Hmm, ciężko powiedzieć. Nie mam żadnych lepszych osiągnięć w tym zakresie, więc jakichś ciekawszych meczy też nie. Ogólnie najlepsze mecze to dwa dobre teamy naprzeciw siebie i zapracowana wygrana. No dobra, powiem to głośno. Nic nie sprawia takiej frajdy jak skopanie dupska Polakom :D. I nikt nie zaprzeczy. Ale w kategoriach zdrowej konkurencji. ^^

Czy poziom w GW tak mocno spadł, że Polacy zajmują wysokie lokaty w drabince czy po prostu Polacy zaczęli lepiej grac?
- Poziom nie spadł, za to odeszło naprawdę dużo dobrych graczy. Pełno świetnych gildii już nie gra. Teraz wbić do top 50 to banał, a jak się zbierze paru dobrych graczy to i dalej bez większych problemów. Co do Polaków to wielu gra naprawdę dobrze i jak kiedyś były w Polsce gildie z 2-3 dobrymi graczami, tak teraz ludzie na polskiej scenie poznali się nawzajem i grają w sprawdzonych składach, dlatego też są lepsze wyniki.

Jakiej gildii nie lubisz i dlaczego?
- Nie lubię gildii, które farmią drabinkę nie skillem tylko buildem. Takich jest niestety dużo, a powodem tego jest niezbyt idealny ‘balance’ oraz dużo ludzi, którzy idą na łatwiznę i przez to także psują przyjemność z gry innym. Przykładami mogą być: Souls of Glory, I Insidious Gambit I, We Hate Pve, Electronic Empire, Death Note F T W, Dynasty Warriors Hyper, Catapult Suicide Cult, etc.

Jakiej polskiej gildii kibicujesz?
- Uważam, że najlepszą z polskich gildii jest obecnie Absence Of Brain [tard] i im najbardziej kibicuję, chociaż ego niektórych tam jest proporcjonalne do ich skilla. Mimo to mam obawy co do takich gildii, zawsze ludzie ich typu źle znoszą porażki. :)

Kibicujesz Absence Of Brain [tard]. Postawiłbyś w ciemno, że zajmą w co miesięcznym turnieju jedno z miejsc od 8-16, czy sadzisz że zajdą wyżej?
- Sądzę, że 8-16 na pewno, ale do turnieju jeszcze dużo czasu. Może wydarzyć się wiele rzeczy. Ale kibicuję też innym polskim gildiom. Im nas więcej, tym lepiej.

Co byś zrobił aby starzy gracze z [WM] ,[iB], [iQ] etc. wrócili do gry?
- Mogę zadzwonić :D. Ale nie wiem po co chcesz ich sprowadzać. Idiot Savants [iQ] nadal gra w swoich różnych tworach. Dobrze, że Ensign ciągle się interesuje GW bo ma pozytywny wpływ na "lamkę" Izziego. Poza tym zawsze tak jest, że ludzie odchodzą - to nie jest problemem. Jedyne (no dobra, nie jedyne) czego brakuje tej grze to nowych graczy świadomych potencjału PvP w GW. Niestety ANet średnio o to zadbała, nawet nie ma tak banalnej rzeczy jak templaty buildów, choćby "wammo".

Chciałbyś kogoś pozdrowić?
- No cóż na pewno Mystiqa, każda pobudka przy jego boku dodaje mi sił...
No kurde, jest masa ludzi, których warto pozdrowić, dlatego nie ma to nigdy sensu. Oczywiście sens ma pozdrawianie Lilith, co zresztą robię. ;*

Cell Hates You
- Góra -


Czy możesz powiedzieć mi Twoje prawdziwe imię, wiek i skąd pochodzisz?
- Nazywam się Teja Kattenborn, mam19 lat i mieszkam w Niemczech.

Co mógłbyś powiedzieć na temat fb, tytułach i czasie jaki spędziłeś w grze?
- Posiadam 4,100,000 fb a czas jaki spędziłem w grze to 27 miesięcy. Moje tytuły to: Terrifying Champion (R5), Renowned Hero (R9), Mighty Gladiator (R3).

Czy możesz opowiedzieć nam o swojej karierze w GW?
- Prawie jak wszyscy zacząłem grać w gildii pve ale nie pamiętam jej nazwy. W lutym 2006 dołączyłem do Newbs On Tour [Nap]. Po pewnym czasie gracze stali się nieaktywni, więc ich opuściłem. Następnie wstąpiłem w szeregi Peace And Harmony [PnH]. Nauczyłem się tam wiele. Do [PnH] przyszło wielu nowych graczy a starzy odeszli. Gildia przestała się rozwijać jako drużyna, a gracze wyzywali się na vencie po przegranych meczach. Atmosfera nie odpowiadała mi, więc 8 lipca 2007 roku opuściłem szeregi [PnH]. Dołączyłem do Virtual Dragons [vD]. Kiedy jeszcze grałem w [PnH] guestowałem wiele razy w [vD]. Grało mi się bardzo dobrze, atmosfera na vencie była miła – żadnych wyzwisk, krzyków. Dlatego też przyłączyłem się do [vD].

Czy możesz porównać Virtual Dragons z Peace And Harmony?
- [PnH] była bardzo młoda z nowymi graczami. Musieliśmy się zgrać a atmosfera nie była za ciekawa. W dodatku kiedy zaczynaliśmy przegrywać gvg, w naszą grę wkradała się panika i gracze chcieli przestać grać w GW. Nie mieliśmy motywacji a gracze zaczęli zadawać sobie pytania dlaczego grają w GW. W [vD] gracze mają cały czas chęć do gry i o wiele przyjemniej się z nimi gra. Podczas gvg każdy jest skoncentrowany na tym co ma robić i uważam, że to jest klucz do sukcesu.

Czy możesz porównać grę z Shobu z [PnH] i grę z Voidem z [vD]?
- W Peace And Harmony dowodził Warui, który grał w drugiej linii i ja. Odliczanie spikow było moim zadaniem. Uważam, że lepiej jest kiedy warki zajmują się taktyką i 2 warków na zmianę odlicza spiki. W Virtaul Dragons Void i ja odliczamy spiki. Wychodzi to całkiem nieźle a w dodatku spiki są przeprowadzane częściej. Shobu nie callowal ani nie odliczał spikow. Jedynie mówił blind, blurred etc.

Czy Virtual Dragons posiada sojusz?
- [vD] nie posiada sojuszu. Nie sądzę aby sojusz był im potrzebny. Każdy z nas ma friendlistę i to wystarcza.

Jaka była najbardziej zacięta walka którą grałeś?
- Było to gvg kiedy grałem w Newbs On Tour [Nap] przeciwko Treacherous Empire [Te]. [Te] było rank 1 i grało z smiterem i mesmerem na energy drain. Gracze chcieli zrezygnować, ponieważ uważali, że nie mamy szans aby wygrać walkę. Ale pozbieraliśmy się. Zespikowaliśmy 2 warków do 60DP, ponieważ cały czas byli na frenzy. Następnie zabiliśmy kilka razy hard reza. Kiedy przyszedł VoD warki [Te] nie miały szans utrzymać się przy życiu z powodu wysokiego DP. Próbowali jeszcze gankować ale szybciej zabiliśmy ich guild lorda. Po tym meczu odzyskaliśmy wiarę w naszą grę. Wiedzieliśmy, że możemy pokonać każdego.

Jaki jest Twój ulubiony bild?
- Uwielbiam grać balancem. 2 warków, ranger, mesmer, elementalista (blinding surge),2 monki i flaga (water ele). Jest duża szansa aby zwyciężyć tym bildem. Balance jest zdolny do splitu, pressa i spikow. Wystarczy się dostosować do stylu przeciwnika. A mój ulubiony bild dla 1 postaci to standardowy shock warek. Ten bild jest bardzo elastyczny. Posiada on 2 skille do przewracania i w dodatku można zrobić nim niezłe kombo.

Co Cię denerwuje podczas gvg?
- Hmm dobre pytanie. Jedną z rzeczy, których naprawdę nie cierpię jest chaos na vencie. Ludzi zaczynają krzyczeć, wyzywać się, nie można wtedy callować ani odliczać spików. Oczywiście lagi też mnie denerwują, ale to się zdarza rzadko. Kolejną rzeczą, która dobija mnie to balance, właściwie to "meta". Dzięki trybowi observer bildy stają się bardzo popularne. Na przykład: miesiąc temu wszyscy grali hexami. Teraz wszyscy grają tym "overpower" i nudnym paragonem. I w dodatku wszystko jest nazywane "Build Wars", gdzie nie liczy się "skill", strategia tylko kto ma ułożony skill bar z bardziej "overpower" skilli.

Jakie masz zdanie na temat nowego Victory or Death?
- Wreszcie coś się dzieje. Nie ma już tych 2 minut przerwy kiedy jedna drużyna zabije NPCe przeciwnika. Chciałem jeszcze dodać, że w tym momencie bildy przygotowane pod Victory or Death stają się mocniejsze.

Jakieś wskazówki dla nowych warków?
- Oczywiście :D. Najważniejszą rzeczą jest regularne granie. Kolejną sprawą jest zgranie w drużynie, ponieważ warek musi dowodzić drużyną i odliczać spiki. Jeszcze jedna sprawa. Ja nauczyłem się wiele oglądając gvg na observie, wystarczy oglądać jakąś postać, jak się porusza, kogo atakuje etc.

Dzięki za rozmowę.
- Miło się rozmawiało.

Heniek
- Góra -


Czy możesz powiedzieć mi Twoje prawdziwe imię, wiek i skąd pochodzisz?
- Moje prawdziwe imię to nie Heniek :). Mam 28 lat i mieszkam w Warszawie.

Co mógłbyś powiedzieć na temat fb, tytułach i czasie jaki spędziłeś w grze?
- Posiadam 4,000,000fb. Moje tytuły to Deadly Champion (R4) zaraz R5 :P, Conquering Hero (R6), Mighty Gladiator (R3) a konto posiadam, od 28 miesięcy.

Jak zacząłeś grać w GW?
- To, że zacząłem grać w GW to czysty przypadek. Szukałem jakiejś gry online bez abonamentu, a że ta akurat gra miała mieć premierę tydzień później to padło na nią :) Kompletnie nic o niej nie wiedziałem oprócz tego, że ładnie prezentowała się na screenach. Pierwsza moja postać to był W/R z petem i łukiem. Ale to była miazga :) PvP mnie wówczas kompletnie nie interesowało, póki nie zacząłem odwiedzać fansite'ów. Tam dowiedziałem się, że istnieje coś takiego jak "tomby", a że miałem gotowego W/R - wypasionego i w ogóle - grałem Iway'em i była to moja pierwsza przygoda z PvP (szkoda, że ten build znerfili bo to była jedyna ciekawa rzecz na tym co się dzisiaj nazywa Heroes' Ascent). No i wreszcie trafiłem do jakiejś międzynarodowej gildii, której zresztą nazwy dziś już nawet nie pamiętam, i miałem pierwszą styczność z GvG (była to jakoś późna jesień 2005) i jest to jedyny tryb PvP, który gram do dzisiaj. Co ciekawe, na początku grałem na monku, potem na casterach i dopiero w Mucha Lucha [ML] zacząłem grać na warku. Gildii w swojej "karierze" nie miałem zbyt wiele: ????-> New Fate [NF] -> Mucha Lucha [ML] -> Rise In Superior Competition [RiSC] -> Absence Of Brain [tard], z czego [RiSC] był raczej naturalną kontynuacją [ML].

Czemu rozpadła się gildia Rise In Superior Competition [RiSC]?
- Dobre pytanie. Z jednej strony dosyć intensywnie, z różnych przyczyn, głownie osobistych, wykruszali nam się gracze, a nowi rekruci nie spełniali naszych oczekiwań, a z drugiej Ci co grali w [RiSC] przez długi okres nie wykazywali zbytnio chęci samorozwoju lub po prostu osiągnęli swoje maksimum możliwości, które według mnie nie było aż tak wysokie. Ja miałem dość, reszcie się nic nie chciało i [RiSC] nic nie grało powoli "umierając". No i wreszcie umarło :<.

Jak powstała gildia Absence Of Brain [tard]?
- W trakcie, gdy [RiSC] dogorywało guestowałem dosyć często w Maszynie Śmierci [PL]. Grało chyba się na tyle dobrze, że Maszyniści chcieli, żebym do nich dołączył. Mi raczej nie odpowiadało bieganie z tagiem [PL] :) i do tego nie chciałem zostawić na bruku tych osób z [RiSC], z którymi fajnie się grało, więc zaproponowałem stworzenie zupełnie nowej gildii i tak powstali re[tard]zi :).

Wracając do comiesięcznego turnieju. Co poszło nie tak, że zajęliście tak odlegle miejsce?
- Biorąc pod uwagę fakt, że musieliśmy grać takim składem a nie innym, nie było aż tak źle - przecież mamy bronze cape :). Poza tym trafiliśmy przez wszystkie rundy na jakieś gimmicki, nie graliśmy żadnej gry balance vs balance. Ale taka jest specyfika comiesięcznych turniejów niestety. Do tego doszły błędy pojedynczych graczy i efekt jest taki a nie inny. Rąk nie załamujemy, był to pierwszy nasz wspólny turniej i mam nadzieję, że za miesiąc będzie dużo lepiej.

Na co zwrócicie szczególną uwagę przygotowywując się do kolejnego co miesięcznego turnieju?
- Zwrócimy uwagę na to, żeby nie grać na siłę 8 osobami z gildii w momencie, gdy kogoś brakuje na pozycji na której nie mamy wartościowego zmiennika. Warto wziąć kogoś do gildii na turniej, bo przecież cały miesiąc się na ten turniej czeka.

Jak wyglądała atmosfera na vencie/TS podczas turnieju?
- Hehe, pewnie wiele osób widząc wynik naszej gry postawiło na nas krzyżyk. Ale tutaj Cię zaskoczę (chyba), bo biorąc pod uwagę poziom naszego grania było bardzo spokojnie. Chyba mimo wszystko byliśmy realistami i taki wynik nas nie zaskoczył.

Widziałem, że kilka osób opuściło Was. Czy obecnie kogoś Wam brakuje? Jeśli tak, to kogo najchętniej byś widział w składzie i dlaczego właśnie tę osobę?
- Masz złe informacje, albo jesteś złym obserwatorem :) Jedyną osobą, która opuściła [tard] jest Sake. On zresztą zamierzał opuścić naszą gildię zanim ona de facto powstała. Dziwny gość. Wcześniej z nim nie grałem, słyszałem natomiast o nim wiele dobrego. I rzeczywiście jeżeli chodzi i jakość grania, nie było się do czego przyczepić. Natomiast nie wiem co myśleć o gościu, który woli grać na gueście automatyczne turnieje niż w swojej gildii lub wręcz guestuje robiąc się offline. Chyba lubi zmieniać otoczenie i 2 tygodnie w jednej gildii to dla niego za długo :) Może to dobrze, że sam 'dostał kopa' w momencie, gdy z jego nowo powstałej gildii wyszły osoby tak jak on to potrafi robić, chociaż wątpię żeby przez to nabrał jakiejkolwiek pokory. Taki to już typ. No ale chyba trochę za bardzo odbiegłem od tematu. Wracając do pytania: czy kogoś nam brakuje? W tej chwili mamy 9 osób do grania w gildii i niestety często musimy posiłkować się guestami, bo wiadomo, jak to w życiu, zawsze coś może wypaść, nie każdy może codziennie grać. W sumie 1, góra 2 osoby by się przydały, ale na jakie pozycje to nie mam pojęcia, nie wiem jaka będzie meta (zapewne jak ten wywiad się ukazuję był rebalance skilli lub też będzie za moment).

(Coś mi się pomyliło z tymi osobami – mój błąd dop. Bambiko)

Ile tak naprawdę miałeś ecto?
- Wbrew pozorom nigdy nie kolekcjonowałem ecto, bo za bardzo lubiłem je wydawać, a do storage'a same wpadały :) Ale przyszedł taki moment, że miałem ~2,000 ecto i nie miałem już na co wydawać bo wszystko miałem :D

Czy możesz porównać "farmienie" ecto dziś a wtedy kiedy zaczynałeś?
- Rotfl. Zawsze mówiłem, że "farmienie" to strata czasu. Ok, był taki okres ,że farmiło się bez problemów monkiem 55hp (bild ten znałem bardzo wcześnie). Można było wziąć wszystko co było na mapie na siebie, można było zostawić postać wśród bijących cię aatxe'ów i pójść do sklepu. 5 runów w UW w godzinę, to 2-3 ecto na run, a ecto sprzedawano po 15-20k. Tak, to rzeczywiście było opłacalne. No ale dużo łatwiejszym sposobem był "powertrading". Po wyjściu Guild Wars Factions i pojawieniu się nowych skinów broni były prawdziwe "żniwa". Zrobienie 500K w godzinę nie było aż tak dużym problemem.

Co byś zmienil w GW?
1. Stary ladder (+1+2-1+2+1 nie jest fajnym pomysłem)
2. Inny system AT (za forfeit jakaś "kara"; jakieś sensowniejsze godziny)
3. Dlaczego z Koreańczykami musimy grać zawsze na ich serwerach ?!@#?!?
4. Nerf Shadow Prison assasinów (postać, która potrafi zabić teleportując się każdy cel bez leczenia/ściągania kondycji w 2 sekundy, posiadająca i snare i knockdown i do tego posiadająca skill uniemożliwiający blokowanie ataków to chyba jakaś pomyłka?)

Fajny też był stary system mistrzostw (spotykanie się top gildii w jednymi miejscu i rozgrywanie finałów), ale to już na pewno nie wróci biorąc pod uwagę fakt, że Anet skupiła się nad Guild Wars 2.

Czy chciałbyś kogoś pozdrowić?
- Chciałbym pozdrowić swoją żonę i podziękować za wyrozumiałość jaką ma dla mojego hobby :P oraz synka Patryka, który w momencie ukazania się tego wywiadu jest zapewne świeżo po operacji (trzymaj się chłopie, wszystko będzie dobrze).

Chcesz coś powiedzieć forumowiczom gw.pl?
- Jasne. Więcej flame'u bo gw.pl zeszło na psy i od dawna nie ma co czytać :) I Cziter przestań niszczyć ciekawe wątki.

Pozdro & poćwiczcie.

S P A N K T A N K
- Góra -


Czy możesz powiedzieć mi Twoje prawdziwe imię, wiek i skąd pochodzisz?
- Mam na imię Erol mam 19 lat i mieszkam w Holandii.

Co mógłbyś powiedzieć na temat fb, tytułach i czasie jaki spędziłeś w grze?
- Posiadam 5,727,518 fb. Moje tytuły to Conquering Champion (R6 – 515 zwycięstw), Eminent Hero (R11), Deadly Gladiator (R4).

Czy możesz opowiedzieć nam o swojej karierze w GW?
- Przez pierwsze 2 miesiące grałem "tomby ". GvG zacząłem się poważenie intersować kiedy dołączyłem do gildii H O S T E L [milk]. Następnie przeszedłem do gildii Portrayors Of Valour [pV] gdzie zacząłem grac na mesmerze. Kiedy [pV] się rozpadło razem ze znajomi założyliśmy Cry For Eternity [Cry]. W truniejach szło nam świetnie ale po 3 comiesięcznym turnieju nasze monki pokłóciły się i wyszły z gildii. Porzuciliśmy [Cry] i założyliśmy razem Ascalon Rehab Clinic [Arc].

Dlaczego Cry For Eternity [Cry] się rozpadło?
- Wszystko się zaczęło kiedy Power Of My Rangers przestał grać w GW. Było bardzo trudno znaleźć 2 warka. Dephria Cadbury i Aaliyah Healona nasze 2 monki pokłóciły się i Aaliyah Healona 2 dni przed comiesięcznym turniejem opuściła [Cry]. Nastepnego dnia Dephria Cadbury powiedział, że przyszedł do [Cry] bo grała tu Aaliyah a że ona opuściła gildię to i on tez wyszedł. Zdarzenie to miało miejsce na 1 dzień przed turniejem. Jakimś cudem udało nam się zająć 6 miejsce grając z 2 znalezionymi tuż przed gvg monkami. Po turnieju zdecydowaliśmy, że sprzedamy gildię. Rau umieścił post na guru i ktoś kupił [Cry] za Stygian Reaver req.11 + Tormented Shield.

Czy możesz opowiedzieć o Ascalon Rehab Clinic [Arc]?
- [Arc] nie posiada alliancu. Atmosfera na vencie jest świetna, ponieważ znamy się już od dawna. Cały czas gramy starym ofensywnym składem z [Cry] jedynie defensywa uległa zmianie. Przyjęliśmy do składu Divert Hexes z Clan Kgyu [ KGYU] na monka. A no i zapomniałem dodać, że przejęliśmy także Oxo Cholo z Be Team [be] na warka. Odnośnie taktyki to posiadamy 2 callerów Rau i Oxo. Oni razem kierują zespołem i każdy z nich odlicza spiki. W trakcie meczu także inni gracze callują jeśli zauważą coś niepokojącego. Jeśli musimy się splitować to Rau dowodzi splitem a Oxo zostaje callując z resztą.

Czy pamiętasz swoje pierwsze gvg?
- Moje pierwsze gvg - to było tak dawno. Z tego co pamiętam to graliśmy na warrior's isle i nie miałem pojęcia co się dzieje. Grałem na elementaliście i podążałem za swoją drużyną.

Czy możesz opowiedzieć jak grasz mesmerem?
- Jasne. Według mnie wszyscy gracze grający na mesmerze powinni cały czas oglądać co się dzieje na polu walki. Nie jestem ani ofensywnym ani defensywnym mesmerem, po prostu przystosowywuję się do gry przeciwnika. Na przykład: kiedy przeszkadza nam energy surge albo dywersja to staram się tego mesmera wyłączyć. W przypadku kiedy gramy agresywnie, moimi głównymi celami jest defensywa przeciwnika. Elementaliści rzucający wardy, paragoni z defensive anthemem no i oczywiście monki.

Wolisz grać z mantra of recovery czy energy surge?
- Co za pytanie :D. Oba skille potrafią być świetne w zależności jakim bildem grasz. Np. nie możesz grac energy surge bez elementalisty z wardem. Oba elity maja swoje zalety. Dzięki mantrze możesz rzucać więcej hexów, przerywać i zdejmować enchanty znacznie częściej. Natomiast energy surge daje to co naprawdę lubię – press na energię. Np. przerywasz power leakiem skille monka leczącego a energy surge używasz na monka protującego.

Jaki zauważasz błąd, który mesmerzy popełniają najczęściej?
- Gracze nie zwracają uwagi na poruszanie się postaci. Kiedy ogląda się co dzieje się wokół nas możemy przewidzieć kolejny krok przeciwnika. Jeśli oglądasz nasze mecze to możesz zauważyć ze bardzo dużo skilli samemu przerywam kiedy widzę, że mesmer z przeciwnej drużyny chce rzucić na mnie dywersję. Kolejny błąd jaki można zauważyć podczas gvg to zbyt wolne przystosowanie się mesmera do gry przeciwnika. Trzeba wyczuć moment kiedy trzeba przejść z ofensywy na defensywę przeciwnika.

Czy pamiętasz jakąś swoją "wpadkę" na gvg?
- Każdy może zapomnieć ekwipunku kiedy musi zrobić postać na 5 minut przed turniejem. Mi jednak nigdy to się nie zdarzyło, ponieważ gram postacią pve i na wszelki wypadek mam przygotowane postać pvp.

Jakie masz zdanie na temat automatycznych turniejów?
- Uważam, że automatyczne turnieje to świetny pomysł, ponieważ wymagają przewidywania czym może zagrać przeciwnik.

Bardziej odpowiadała Ci stara drabinka czy wolisz obecną?
- Stary system miał swoje minusy. W przypadku kiedy byłeś rank 5 i przegrałeś z gildią z poza top 100 traciłeś dużą ilość punktów choć w sumie w automatycznych turniejach jest podobnie. Odpowiada mi system jaki mamy obecnie, ponieważ jest w miarę zbalansowany. I tak teraz najważniejszy jest comiesięczny turniej w którym walczy się o złotą obwódkę.

Co byś zmienił w GW?
- Wprowadziłbym limit hero w automatycznych turniejach. 2 powinny wystarczyć. Poza tym przydałby się nowe wzory "kejpów".

Dzięki za rozmowę.
- Spoko.

Rau Hates Pve
- Góra -


Czy możesz powiedzieć mi Twoje prawdziwe imię, wiek i skąd pochodzisz?
- Mówi mi Rau. Mam 19 lat i pochodzę z Holandii.

Co mógłbyś powiedzieć na temat fb, tytułach i czasie jaki spędziłeś w grze?
- Posiadam 7,000,000 fb a moje tytuły to: Conquering Champion (R6 – 597 zwycięstw), Eminent Hero (R11 – 15,382 fame), Mighty Gladiator (R3 – 598 punktów), Commander (211 – zwycięstw). Konto posiadam 25 miesięcy.

W jakich gildiach byłeś?
- Cry For Eternity [Cry] - gildia która powstała z graczy m.in.z takich gildii jak Portrayors Of Valour [pV], Powerpuff Boys [PUFF], Esoteric Warriors [EW]. Z [Cry] Zajęliśmy 2 miejsce w maju, 3 w czerwcu i 6 w lipcu w comiesięcznych turniejach. No i Ascalon Rehab Clinic [Arc] z którą zająłem 6 miejsce w sierpniowym turnieju.

Kto gra w Epic Failling Europeans [eu]?
- Ja - warek,
Shadow Emo Ranger - warek,
I Wipe I - ranger
Il Mofo Il - flaga,
S P A N K TA N K - mesmer,
Stop Flaming - monk
Its Me Lekko - monk.

Czy Epic Failling Europeans [eu] ma jakiś sojusz?
- [eu] znajduje się w sojuszu Delta Formation [DF], który składa się z gildi takich jak: Clan Detained [dT], Kamakazi Tactis [GANK], Vroom Rulez [vZ], Error Seven Operators [Call], Be Team [be], Dark Alley [dR], Slash Rank [DeeR] i Short On Change [peso].

Co możesz powiedzieć na temat ekwipunku jakiego używasz podczas gvg?
- Kiedy gram z 13 punktami w Sile, zazwyczaj używam sentinel’s insignia. Posiadam 610 życia i 25 energii. Mam na sobie oczywiście runę redukującą blind i stonekin. Odnośnie broni to Axe/sword : Sundering / Elemental / Vampiric / Longbow. Zawsze mam ze sobą broń zealous na wszelki wypadek a Hammer to : Elemental / Vampiric / Shield set / Longbow albo Staff w zależności czy gram z Deathpact Signet. Odnośnie tarczy to przeważnie używam tarczy z runką redukującą blinda i + 30 życia. W ekwipunku ma jeszcze innego rodzaju tarcze na specjalne okoliczności.

Jesteś callerem. Czy możesz opowiedzieć jak callujesz?
- Wszystko zależy od tego czy grasz ofensywnie czy defensywnie. Osobiście preferuje grę agresywną podczas której przeważenie zajmuję się monkami i casterami. Warki atakuję tylko wtedy, kiedy są daleko od monków, co pomaga w szybkim ich zabiciu. Nie jestem callerem który wyłącznie odlicza 3 2 1 spike. Staram się oglądać cele i wypadku kiedy maja mało życia calluje je i cała moja drużyna atakuję ten cel. I tak wszystko zależy od tego czym gra przeciwnik i jak gra.

Według Ciebie najlepszy guild hall to?
- Druid’s Island jest świetna do gry 8v8 jak i do splitu. Aby opanować tę mapę drużyna musi się charakteryzować dobrym zgraniem i odpowiednią komunikacją. „Victory or Death” na tym GH potrafi absolutnie unicestwić przeciwnika.

Jaka jest/była Twoja ulubiona gildia?
- Nigdy nie miałem ulubionej gildii. Muszę jednak przyznać, że najlepsza gildia w której byłem to Cry For Eternity [Cry] za jej najlepszych czasów.

Co Cię denerwuje w GW?
- GW nie jest odpowiednio zbalansowane. Nie ma częstych update’ów skilli. Dodatkowo denerwują mnie gracze pve, którzy biorą Bohaterów i bez jakichkolwiek umiejętności grają gvg.

Co byś zmienił w GW?
- Jest mnóstwo rzeczy które bym zmienił, jednak nic nie można zrobić. Trzeba grę akceptować taką, jaką jest.

Dzięki za rozmowę.
- Nie ma za co.

I Def I
- Góra -


Czy możesz powiedzieć mi Twoje prawdziwe imię, ile masz lat i gdzie mieszkasz?
- Mam na imię Łukasz, mam 24 lata i mieszkam w Krakowie.

Co mógłbyś powiedzieć na temat fb, tytułach i czasie jaki spędziłeś w grze?
- Obecnie mam 4,000,000 fb a moje tytuły to Mighty Champion (R3), Subjugating Hero (R7), Terrifying Gladiator (R5) i Commander (R1). Gram w GW w sumie koło roku licząc z paroma kilkutygodniowymi przerwami a na poważnie GvG w Laxigen Addicts [LaX] od około 6 miesięcy.

Jak zacząłeś grać w GW?
- 2 lata temu miałem okazje przetestować Guild Wars na pożyczonym od kumpla koncie. Generalnie nie zakręciłem się zbyt poważnie w tym temacie i odstawiłem GW. Grałem wtedy w gildii Jot-a, która o ile dobrze pamiętam nazywała się Squirrel Evolution [Sqrl]. Po 2 latach postanowiłem ponownie skorzystać z konta znajomego i tak jakoś wyszło, że dokupiłem dodatki i zacząłem na poważniej pogrywać w GW w gildii Nirsa o „profesjonalnej” nazwie The Beginners [tB]. Poznałem tam sporo osób dzięki którym ‘pixelki’ mi się tak szybko nie znudziły. Okres gry w [tB] różnymi bildami od balance/split/soul barbs spike(wash machine ftw^^) wypracował mi opinie na temat tego, która klasa/pozycja/bild mi najbardziej odpowiada.(bez skojarzeń z pozycją^^). Zacząłem pogrywać rangerem i tak poznałem podczas gościnnej gry ekipę Horny Nagaz [Bend] z którą postanowiliśmy się połączyć pod wspólna nazwą Laxigen Addicts [Lax] z którą męczę się już od paru miesięcy.

Czy jakoś specjalnie przygotowywaliście się do comiesięcznego turnieju?
- Generalnie to przed turniejem nie graliśmy za wiele i to z reguły ze słabym skutkiem. Wyszliśmy jak zwykle z założenia balance bildem z tą różnicą że ustawiliśmy go bardziej standardowo (Rangera zamieniliśmy na Paragona). Większość walk graliśmy tym buildem ze względu na mete Sin/Ineptitude split (za wyjątkiem Isle of Wurms na której musieliśmy się zesplitować ze względu na shrine-a.). Co do wiedzy na temat kto jakim bildem gra to większość gildii za wyjątkiem Dark Alley [dR] była do przewidzenia. Oczywiście standardowo przed każdym monthly środki dopingujące (zgrzewka browarów musi być :P )

W pierwszym comiesięcznym turnieju jakim graliście zajęliście 34 miejsce (czerwiec) potem kolejno: 38 (lipiec), 12 (sierpień), 38 (wrzesień) i 3 (październik). Jakby ktoś Ci powiedział, że zajmiecie w październiku 3 miejsce uwierzyłbyś?
- Wracając do domu zakładałem, że skończymy dość wcześnie i że wyskoczę jeszcze z domciu po paru walkach^^. Jak widać życie płata niespodzianki bo skończyliśmy grę dopiero po paru dobrych godzinach. Czy uwierzyłbym ..? Nie, nie sądzę graliśmy zbyt mało i często w różnym składzie. Generalnie i na nasze szczęście turniej wyzwala w niektórych ukryte pokłady ambicji i zdolności (Może to perspektywa nagród a może po prostu jak się chce to ludzie potrafią spiąć dupska ^^)

Czy kogoś obawialiście się?
- Obawialiśmy się każdego sin/ineptitude splitu bo to była dość upierdliwa i w dobrych rękach trudna do skontrowania meta (2 walki przegraliśmy z sin splitem 2 i 2 wygraliśmy).

Pierwsza myśl jaka przyszła Ci do głowy jak Wam wylosowało Virtual Dragons [vD] to?
- Pewnie taka jak zawsze spinamy się i rysujemy ich ile się da^^. Dobra gildia na starcie to szansa na niezłego „morale boosta” na kolejne mecze w przypadku wygranej, a w przypadku przegranej niewielka strata. Jak widać po 2 już się chyba za bardzo podjaraliśmy [rawr] i [vD] stąd pewnie wynikło pewne rozluźnienie ^^.

W pierwszej i drugiej rundzie wygraliście z jednymi z najmocniejszych gildii Virtual Dragons [vD] i Rebel Rising [rawr], co się stało w 3 rundzie? Czemu przegraliście?
- Team Ehrgeiz [Hz] na sin Splicie i 2 ride of lighting z dervishem. Ogólne rozluźnienie, kilka złych decyzji doprowadziło do straty paru npc-ów i nabiciu trochu DP. Na Vodzie ich spike nas nieźle porysował i się już nie pozbieraliśmy.

Jaka panowała atmosfera na vencie/ts po meczu z Delta Formation [DF]?
- Każda przegrana walka to pewien niedosyt zwłaszcza w półfinałach comiesięcznego turnieju. Mogliśmy zagrać bardziej asekuracyjnie i przetrzymać do VoD-a na którym mieliśmy lekką przewagę bildu. Wdaliśmy się w wymianę ciosów na warku z ‘DPS-em’ mieli nabite spore DP, no ale ładnie wykorzystali nasz błąd poszli na k… za ciosem i rezultat znacie^^

Jaka jest Twoja ulubiona klasa w GW i dlaczego?
- Ranger ftw. Bo to jedyna postać, na której moje zdolności rosną wprost proporcjonalne do ilości spożytego piwa^^ Poważnie mówiąc ranger to moim zdaniem najbardziej samodzielna i dynamiczna postać w gvg. Wymaga sporo ogrania, myślenia, samodzielnego podejmowania decyzji(nie zawsze słusznych - shit happens) i sporo odporności na "weź to ku.. .wyłącz"^^^ albo "co ty tam ku.. robisz !! ?"^^ No ale zawsze się mówi że "mam same blocki"^^

Czy kiedykolwiek miałeś jakąś ‘wpadkę’ na gvg?
- Mam napisać esej ^^?? Nie no raz wybiegłem za splitem przez teleport gdy byliśmy w bazie u przeciwnika a split nie miał thiefa nawet. Padłem jak ciota za tepekiem mając pretensje do innych próbując oczywiście przyznać sobie racje^^ Teraz się z tego śmieje ale wtedy nie potrafiłem przyznać się do błędu ;]. Ja przynajmniej w przeszłości nie próbowałem włożyć repair kita do flag standu jak jedna przedstawicielka płci pięknej^^ (Jak to się mówi "jak się popieści to się wszystko zmieści"^^)

Co byś zmienił w comiesięcznych turniejach?
- Kiedyś pamiętam jak zaczynałem grać w GW to otoczka medialna gry była ‘imba’ (Turnieje w Korei , prezentacje drużyn itp., choć jak się patrzyło na Koreańczyków to można było sobie powiedzieć "nie ma szans"^^). To motywowało ludzi i przyciągało większą ilość ludzi stricte pvp. Rozumiem, że GW ma czasy globalnej promocji i świetności już za sobą, ale próbowałbym na pewno znaleźć jakiś dodatkowy system motywacyjny. Może jakieś indywidualne rankingi graczy, lepsze nagrody^^^(chodź i tak jak na miesięczne turnieje przed wyjściem gw2 nie jest tragicznie).

Czy masz może jakieś rady dla gildii grających w comiesięcznym turnieju?
- Starać się ustawiać pod mapy i przeciwnika oczywiście, jeżeli mamy cień pewności czym grają. Jak to ktoś ładnie napisał na naszym forum "włazić na większej ku.. niż przeciwnik"^^(pzdr autor :P). Starzy gracze wiedzą ocb a nowym można powiedzieć "nic się nie bać każdego możecie roz….(Pokonać :P)"

Chciałbyś kogoś pozdrowić?
- Ryja, Emtisa 3 2 1 Wodza, Den Lod operator-kę^^, Nirsa, Perfa, WielkogłowegoGutka, Miles-a, Gimnazjalistów z [LaX]: Adzika, Lilitha, Słabego Zipa, Długowłosego Wylde, Pana Dużą Japę, Kisiela szybką rękę, Lorda Pełne Usta, Dagora Wojaka, Otisa, Rede, Kaliego, Mike-a i inne polskie ekipy ;](nawet te które zbłądziły) i pzdro tym którzy zdecydowali się opublikować ^^.

Ackmed Jones
- Góra -


Czy możesz powiedzieć mi Twoje prawdziwe imię, wiek i skąd pochodzisz?
- Nazywam się Kyle Gosen mam 18 lat i mieszkam w Stanach Zjednoczonych w stanie Michigan

Co mógłbyś powiedzieć na temat fb, tytułach i czasie jaki spędziłeś w grze?
- Posiadam 4,641,269 fb, a moje tytuły to Terrifying Champion (R5), Eminent Hero (R11). Konto posiadam od 30 miesięcy.

Czy możesz opowiedzieć nam o swojej karierze w GW?
- Pierwsze moje 4 miesiąc to była gra wyłącznie pve. Zacząłem interesować się ‘starymi tombamii’ i tak wylądowałem w gildii Pravus Phasmatis [Prav]. W gildii grałem aż do nabicia R9 co miało miejsce w październiku 2005. Tuż przed rozpadem [Prav] zaczęliśmy grać gvg i w drabince zajęliśmy 15 miejsce. Po rozpadzie [Prav] przyłączyłem się do gildii Roger That [rgr], która przemieniła się w słynną gildię grającą ranger spike Illicit Awakening [iA]. Następnie wstąpiłem w szeregi Sweetie Animal Girl [Cute]. Bardzo miło wspominam czasy kiedy graliśmy ‘IWAY’ na gvg :D. Razem dotarliśmy na 3 miejsce drabinki z imponującym stosunkiem walk 108:5. Otrzymaliśmy wówczas srebrną obwódkę. Po zmianach w skillach musieliśmy zmienić bild. Kiedy wyszedł 1 dodatek do GW przeskakiwałem z gildii do gildii. Po pewnym czasie chciałem znów zacząć grać na poważnie i dołączyłem do jedynej w swoim rodzaju gildii There Is No Cow Level [cow]. Na vencie panował totalny chaos, a każdy grał jakby to miał być jego ostatni mecz w GW. Po pewnym czasie GW zaczęło mnie nudzić i zrobiłem sobie 6-miesięczną przerwę. Kiedy wyszedł 2 dodatek do GW zdecydowałem, że zainstaluje ponownie GW. Spotkałem starych znajomych w Dei Victorae [dV] i po kilku tygodniach grałem w podstawowym składzie. Pomimo że byliśmy w top20 byliśmy nieaktywną gildią. Zacząłem ponownie interesować się Heroes’ Ascent i moim 2 kontem przyłączyłem się do gildii In Soviet Russia Alter Caps You [CCCP]. Kiedy celestial tournament był kompletną porażką w wykonaniu Dei Victorae [dV], gracze zaczęli się zastanawiać czy warto jeszcze grać. Dołączyłem wtedy do The Iglo Has Melted [emo], gdzie znajdował się kilku graczy z Team Flamingo [FFs]. Gildia [FFs] również była nieaktywna jak [dV]. Po miesiącu grania razem zaczęliśmy zastanawiać się nad stworzeniem własnej gildii. I tak 5 osób z podstawowego składu [dV] i 3 z [FFs] stworzyły Delta Formation [DF].

Czy specjalnie przygotowywaliście się do comiesięcznego turnieju?
- Nie przygotowywaliśmy się jakoś specjalnie do turnieju. Traktowaliśmy comiesięczny turniej jak normalny turniej tylko, że trochę dłuższy. Zdawaliśmy sobie sprawę, że będzie trzeba przystosować się do każdego przeciwnika.

Graliście normalnym bildem, czy specjalnie przygotowanym do turnieju?
- Zagraliśmy normalny bildem, który składał się z: 2 warków, paragona, rangera (cripple shot), mesmera (z ward against melee), 2 monki i rytualista runner. Podczas turnieju robiliśmy małe zmiany w zależności z kim i na jakiej mapie gramy.

Jak wyglądał Twój skill bar i dlaczego właśnie taki wybrałeś na turniej?
- Grałem kompletnie innym mesmerem. Mój skill bar składał się z: dywersji, power drain, power leak, shatter enchantment, hex eater vortex, glyph of lesser energy, ward against melee, glyph of essence. Dzięki glyph of lesser energy i power drain nie miałem żadnych problemów z energią i mogłem przerywać większość skilli rzucanych przez przeciwnika. Najbardziej istotnym skillem w moim bildzie był glyph of essence, który w połączeniu z dywersja wyłączał skille, które nam najbardziej przeszkadzały m.in. bliding surge, ward against melee LoD czy RC. Kiedy rzucałem glyph of essence zmieniałem na set z najmniejsza ilością energii tak, żeby po rzuceniu dywersji na swoim standardowym secie mieć ciągle 22 energii.

Który mecz był najtrudniejszy i dlaczego?
- Zdecydowanie najtrudniejszym meczem był konfrontacja z Error Seven Operators [Call]. Nie sądziliśmy, że [Call] wyjdzie sin/ineptitude split. My natomiast zagraliśmy 3 warkami i monkiem ZB na fadze. Walka 8vs8 nie miała sensu i odrazu wysłaliśmy split do ich bazy. Niestety mimo naszego splitu [Call] nabijało nam coraz to większe DP. Kiedy przyszedł VoD i 2 naszych graczy zginęło w bazie [Call] sądziłem, że to koniec. Jednak udało nam się zabić ich flagę i z minimalną przewagą NPC-ów czekaliśmy na Lorda Gildii. Nasze monki informowały nas, że są już na najniższych setach co nas zmobilizowało do zadania ostatecznego ciosu i tym samym zwycięstwa po straszenie zaciętym meczu.

Największa niespodzianka miesięcznego turnieju to?
- Według mnie największą niespodzianką była bezradność gildii które zdobyły już złotą obwódkę w konfrontacji z sin/ineptitude split na mapach dających możliwość splitu. I zaskakując jest to, że do top16 dostały się gildia grające niezbalansowanymi bildami.

Jaka była Twoja pierwsza postać w GW i dlaczego właśnie ta?
- Moją pierwszą postacią był monk (Ackmed Jones). Stworzyłem tę postać, ponieważ każdy drużyna potrzebowała co najmniej 2 monków. Sądziłem, że utrzymywanie drużyny przy życiu może być świetną zabawą lecz po pewnym czasie chciałem znaleźć postać która gra ofensywnie, przerywa skille i jest utrapieniem wszystkich monków i tak zacząłem grać mesmerem.

Pamiętasz swoje pierwsze gvg?
- Moje pierwsze gvg zagrałem na monku w popularnej tombowej gildii Pravus Phasmatis [Prav]. Graliśmy wtedy ‘rainbow spike’. Nie pamiętam przeciwko komu i na jakiej mapie graliśmy. Wiem tylko, że dzięki mojemu monkowaniu udało nam się dojść do top 20 :D

Co Cię denerwuje w GW?
- Najbardziej mnie denerwuje to, że przez zbyt wolne wprowadzanie zmian w skillach i przez brak nowych pomysłów u Areny Net wielu gracz kończy grać w GW.

Co byś zmienił w GW?
- Jest kilka map, które należy zmodyfikować, ale to jest nic w porównaniu z balansem skilli. Paragon spike na Burning Isle jest praktycznie nie do pokonania szczególnie, kiedy po kilku minutach siedzą w twojej bazie, a ty nie masz Shields Up!. No i znerfiłbym Ineptitude i Clumsiness.

Zhai
- Góra -


Czy możesz powiedzieć mi Twoje prawdziwe imię, wiek i skąd pochodzisz?
- Imię - Grzegorz. Mieszkam we wsi zwanej Krzyków, koło Wrocławia.

Jak zaczeła się Twoja przygoda z GW i dlaczego też ona sie skończyła?
- Jak zaczęła się moja przygoda? GW to moje pierwsze MMO. 2 lata temu, mając 18 lat, pracowałem w wakacje przy sprzątaniu w elektrociepłowni wrocławskiej :P no i za zarobioną kasę chciałem sobie kupić jakieś porządne MMO. Poszperałem po necie i zdecydowałem się na GW (mimo nagabywań kumpla, żebym zagrał w WoW-a). Ot cała historia - noobek dorwał się do gry.

Czy moja przygoda się skończyła? Nie do końca. Nigdy nie byłem jakimś megahardcoreowym graczem. Głównie przez gw.pl, które zżerało kupę mojego wolnego czasu. Od początku wakacji nastąpił kryzys w ToW-ie i nie gramy GvG. Część ludzi uciekła i jakoś nie możemy się zebrać do, za przeproszeniem, kupy. Poza tym, GW po trosze już mi się przejadło, w końcu to 2 lata, jakby nie patrzeć. Nawet nie przeszedłem jeszcze fabuły w Nightfallu ani GWEN-ie.

Czy jest chociaż cień szansy nato, że wrócisz do GW?
- Nie uciekłem na zawsze. Teraz traktuję GW jako "jedną z kilku gier" i nie jest ona priorytetem. Ostatnio zasmakowałem konsolowego grania i na razie tutaj sobie "szaleję". Stawianie się na treningi GvG już jakoś specjalnie mnie nie pociąga.

Czy kupisz GW2 i czy Twoim zdaniem odniesie ono taki sukces jak GW?
- GW2? Czemu nie - jasne, że kupię, o ile mój sprzęt je pociągnie. Jak wspomniałem, teraz przerzuciłem się na konsole i nie myślę o upgradzie sprzętu. Mam nadzieję, że w okolicach premiery GW2 będę miał już maszynę, na której w miarę płynnie pogram.

Jak powstało gw.pl?
- A bo ja wiem? Dołączyłem do ekipy w pół roku po uruchomieniu strony :)

Czego Ci brakuje na forum co można znaleźć/zauważyć na innych, zagranicznych forach?
- Na pozostałych forach szarzy użytkownicy tworzą np. jakieś grafiki, komiksy. U nas zamiast tego jest głównie flame i kłótnie. No i te idiotyczne pretensje o grane buildy. Brakuje takiej żyłki kreatywności, która urozmaica scenę.

Co chciałbyś nowego wprowadzic do strony?
- Kilka rzeczy - mapy GWEN i GWN? Ale głównie to zaktualizować obecną zawartość. Niestety, praca, studia i dziewczyna swoją porcję czasu zabierają. Ale ledwo, bo ledwo, ale jakoś idzie.

Jak przegladasz forum, to co najbardziej Cię denerewuje?
- Jak już wspomniałem - jad. Czy Polacy nie potrafią normalnie ze sobą rozmawiać? Ale tutaj już działa mentalność narodowa.

No i bezmyślność nowych użytkowników. Kiedy ja zaczynałem grę, dwa razy przeczytałem instrukcję, zanim w ogóle kliknąłem na skrócie do gw.exe. Młodsze pokolenie, które teraz zaczyna grę rozbraja swoim brakiem samodzielności. Nie używają szukaja na forum ani nawet google.

Na koniec zostawię traktowanie adminów jako adminów GW lub jakiś nadistot. Dostałem już chyba z 20 maili z prośbą o połączenie kont lub z raportami o oszustwach... No i legendarna wiadomość od pewnej matki, która prosiła mnie o przesłanie jej instrukcji do GW, bo kupiła synowi grę na Allegro. Ale to był tylko klucz i nie wie jak grać. Ja wiem jak się gra, więc instrukcja mi nie potrzebna i mogę jej odesłać moją. Ze śmiechu zapomniałem odpisać...

Czy będzie można spotkać Zhaia na PGA?
- Nie wiem, nadal się zastanawiam na wyjazdem - w okolicy PGA mam kolokwium.

Chciałbyś coś powiedzieć forumowiczom?
- Dzięki za trzymanie forum przy życiu. Bez Was już dawno polska społeczność GW odeszłaby w mrok historii.

Chcesz kogoś pozdrowić?
- Tak, wszystkich byłych i obecnych członków ToW-u i TW, a zwłaszcza Kilę, Bela, Indu i Ervena.

Power Of My Rangers
- Góra -


Czy możesz powiedzieć mi Twoje prawdziwe imię, wiek i skąd pochodzisz?
- Mów mi Power. Mam 18 lat i mieszkam w Anglii.

Co mógłbyś powiedzieć na temat fb, tytułach i czasie jaki spędziłeś w grze?
- Obecnie posiadam 4,000,000 fb a moje tytuły to: Terrifying Champion (R5), King's Hero (R12), Fierce Gladiator (R2). Jest to moje 2 konto. Na 1 koncie miałem King's Hero (R12 – ponad 32,000 fame) i Fierce Gladiator (R2) lecz po zdobyciu R12 sprzedałem konto.

Kto pierwszy nabił King's Hero (R12)?
- Pierwszy był M E A T B A L L. Potem kolejno: I Denjang Sama I, Greentree Pytho, ja, Electron Theory, leeloof, Dephria Cadbury.

W jakich gildiach byłeś?
- Moją pierwszą gildią była gildia Seventh Legion. Miałem wtedy 20 fame i zapytałem się czy mogę dołączyć. Przyjęli mnie tylko dlatego, że potrzebowali monka do stałego składu. Jedyną gildia o której jeszcze warto wspomnieć to Cry For Eternity [Cry] z która byliśmy bardzo blisko uzyskania złotej obwódki.

Dlaczego zacząłeś grać Heros’ Ascent?
- HA było zabawne – 11 dystryktów to było coś. Grałem HA ponieważ nie miałem gildii grającej gvg. Więc stworzyłem własną gildię. W gildii grałem monkiem aż do zdobycia R9, następnie nauczyłem się grać ranger spike i grałem rangerem :D.

Czy możesz porównać obecny poziom HA z poziomem jaki był kiedy zaczynałeś grę?
- Obecnie HA jest nudne i w dodatku o wiele trudniej jest trzymać HoHa. Kiedy grałem dawno temu HA trzymaliśmy HoHa po 25 razy.

Co byś zmienił w HA?
- Nie wiem, nie lubię już HA. Przestałem grać w GW.

Ile posiadasz postaci pve przygotowanych do gry pvp?
- Na tym koncie 3. Warek, ranger i rytualista

Jak zdobyłeś złoto aby wyposażyć te 3 postacie, którymi grasz?
- Skrzynka w HoHu !!!

W jakiej gildii jesteś obecnie?
- [DVDF]. Mam tam wielu przyjaciół i uważam, że jest to najlepsza gildia pve.

Pacynka Smierci
- Góra -


Czy możesz powiedzieć mi Twoje prawdziwe imię, wiek i skąd pochodzisz?
- Mam na imię Andrzej, mam 19 lat i mieszkam - tak jak wszyscy najlepsi gracze GW - w Krakowie.

Co mógłbyś powiedzieć na temat fb, tytułach i czasie jaki spędziłeś w grze?
- Posiadam3,200,000 fb, a moje tytuły to: Mighty Champion (R3), Vanquishing Hero(R8), Mighty Gladiator (R3).

Jak zacząłeś grac w GW?
- Zacząłem w czasie eventu E3 for everyone - podczas którego prezentowano wersje alpha, później była beta, po której na długi czas zapomniałem o GW, by w końcu w czerwcu 2005 kupić ostatnie pudełko GW w empiku i zacząć na stałe grać w GW. Na początku byłem w różnych gildiach pve, których nazw nie wspomnę. Mniej więcej miesiąc zabijałem sobie potworki, później grałem CA (competitive arena – wcześniejsza nazwa RA), TA i Tomby aż w końcu uciulałem 32,000 fb ( a było to dość trudne bo dostawało się 2 punkty za zabicie kogoś na CA i 10 punktów za wygraną) i złożyłem podanie do The True Mayhem [MHM], które w owym czasie (wrzesień 2005) było najwyżej notowaną polską gildią. Po rozpadzie [MHM] w wyniku różnych fuzji i przekształceń znalazłem się w Union of Twelve [XII]. W dwunastce zabawiłem dość długo, mniej więcej do stycznia 2006, kiedy to dołączyłem do I Scream [ice]. W tym czasie [ice] stworzyło nowa jakość na 'polskiej scenie' wbijając się przebojem do top 20 i pokonując takie sławy jak Esoteric Warriors [EW] w blisko 40 minutowej walce. Niestety w wyniku problemów wewnętrznych [ice] rozpadło się w kwietniu 2006. Postanowiłem wtedy na powrót do[XII], jednak kiedy pomysł na reaktywacje [ice] w postaci Hi Again [ice] doczekał się realizacji, nie zastanawiałem się długo i dołączyłem do nowopowstałej gildii. Niestety był to czas, w którym GW było nie grywalne ze względu na plagę disconnectów u Polaków, co było jednym z czynników znacznego obniżenia aktywności [ice]. Zgodziłem się wtedy przejść do nowej gildii tworzonej przez 5 ludzi z SaaT, Fante z [Anc] i Androsa z [XII]. Początkowo mieliśmy się nazywać Fatal Error [tpsa] ale ta nazwa była juz zajęta wiec musieliśmy na szybko wymyślić cos nowego - The Celebrities [Cel]. [Cel] trwało dość długo, ale wszystko się kiedyś kończy, więc przeszedłem do Team Detox [dX] tworzonego przez 4 byłych graczy z [Cel], polaków i zagraniczników z [EaSy] i kogoś tam jeszcze :P. O [dX] wiele nie powiem bo w tym czasie zdawałem maturę i nie grałem w GW. Po rozpadzie [dX], dołączyłem na krótko do [BSP], później do Maszyny Smierci [PL], która w wyniku kilku przekształceń przemianowała się na Absence Of Brain [tard].

Dlaczego The Celebrities [Cel] rozpadło się?
- Każda gildia kiedyś się rozpada, z takich czy innych powodów. Według mnie za długo graliśmy eurospikiem, który wyjątkowo źle działał na 'skilla' drużyny, psuje komunikacje i generalnie odmóżdża jak każdy gimmick. Inna sprawa, ze w tamtych czasach nie bardzo dało się grać czymkolwiek innym, bo coś takiego jak balance rozgrywki po premierze Nightfalla praktycznie nie istniało. Poza tym, część graczy z [Cel] nie wykazywała chęci do poprawy swoich umiejętności, więc nie było innego wyjścia jak stworzyć nową gildie.

Wolisz grać jako monk ‘ healer’ czy monk ‘prot’?
- W obecnych czasach buildy monków stają się coraz bardziej hybrydowe, healer posiada na swoim pasku skille takie jak Protective Spirit czy Guardian, z kolei głównym elitem prota obecnie jest Restore Condition, który poza zdejmowaniem kondycji leczy za dużą ilość życia. Wracając jednak do pytania, przez ostatnie parę miesięcy grałem głównie protem, jednak nie dlatego że lubię, po prostu tak wyszło - zarówno Andros jak i Fuks czyli ludzie z którymi monkowałem przez rok (a może dłużej) grali na healerach.

Z kim najlepiej Ci się monkuje/owało?
- Najlepiej grało mi się z Dunkoro bo mogłem infusować sam siebie. Nieźle grało mi się też z Fuksem i Androsem, bo grając z nimi nie czułem, że gram sam :D

Czy pamiętasz jakąś swoją ‘wpadkę’ na gvg?
- Wiele, ale raczej mniejszych niż większych. Ot zdarzyło mi się pobiec dłuższą drogą do własnego Guild Lorda na Druid's Isle przy rushu przeciwnika, nie zmienić atrybutów przy zmianie bildu i tym podobne historie.

Czy odpowiada Ci obecny system gvg czy wolałeś starą drabinkę?
- Nie chce tutaj ulegać stwierdzeniu "dawniej było lepiej", ale według mnie stary system czyli drabinka , w której dostawało się sensowną ilość punktów za wygraną plus duże turnieje organizowane "ręcznie" przez ludzi z Areny Net, były rozwiązaniem lepszym, a już na pewno bardziej klimatycznym. Nie mówiąc juz o imprezach typu World Championship, które były niesamowitymi wydarzeniami. Teraz ladder raczej się farmi, niż gra i dodatkowo jest on bardzo statyczny - można się wbić wysoko i nie grając będzie się wypadać z top20/100 bardzo długo. Kiedyś powiedzenie "kto stoi w miejscu, ten się cofa" można było zastosować do laddera - nie grając traciło się parę/parenaście pozycji dziennie. Wprowadzenie AT na pewno nie było złym pomysłem, ale kiepsko dobrano ich terminy (godziny) no i przerwy między meczami są za długie co przekłada się na długi czas całego AT.

Czy poziom w GW tak mocno spadł, że Polacy zajmują wysokie lokaty w drabince czy po prostu Polacy zaczęli lepiej grać?
- W chwili gdy pisze te słowa, "Polacy" to [tard] i Laxigen Addicts [LaX]. Gracze tworzący [tard] nigdy nie grali źle - ich gildie utrzymywały się przeważnie się w okolicach top50/top20. O graczach z [LaX], wiele nie powiem bo ich nie znam. Wydaje mi się jednak, że w porównaniu z czołówką światową, najlepsze polskie gildie wypadają coraz to lepiej.

Kiedy byłeś w [Cel] prawie udało się Wam wygrać turniej. Jak sądzisz czemu teraz polskie gildie nie zajmują wysokich miejsc?
- Laxigen Addicts [LaX] przecież wbiło się do top 3 w październikowym MT, więc ciężko to nazwać nie zajmowaniem wysokich miejsc. Tym bardziej, że turniej w którym [Cel] zdobyło 2 miejsce był turniejem dość specyficznym i w żadnej mierze nie można go traktować jako odnośnika do innych. Przypominam ze w Winterfest Tournament, można było używać tylko skilli z nightfalla i core, balance był kiepski i nie brały w nim udziału takie sławy jak Idiot Savants [iQ] a Esoteric Warriors [EW] zostało zdyskwalifikowane za użycie Gift of Health w bildzie.

Według Ciebie co jest powodem rozpadów większości polskich gildii?
- Ciężko mi tutaj podawać przyczynę rozpadów polskich gildii jako ogółu. Mogę jedynie się wypowiedzieć w kwestii gildii, których byłem członkiem lub też znałem ich sytuacje wewnętrzną. Powody są generalnie dwa; nieaktywność członków co przekłada się na małą liczbę gier i w efekcie ci aktywniejsi uciekają do gildii grających częściej oraz powód drugi: niezadowolenie z osiąganych wyników.

Czy według Ciebie jest możliwe, że kiedyś na najwyższym stopniu w turnieju stanie polska gildia?
- Myślę, że jak najbardziej jest to możliwe, może nawet w najbliższym MT [tard] w końcu przestaną męczyć lagi i ogólny pech i w końcu zdobędą to co im się należy :P

Dlaczego kończysz grę w GW ?
- Gwałtownie zmniejszyła mi się ilość wolnego czasu jaką posiadam, poza tym wole go przeznaczyć na rzeczy niezwiązane z GW.

Czy kupisz GW2?
- Myślę, że to za wcześnie na takie deklaracje, szczególnie, iż ilość informacji na temat GW2 udostępnionych przez ANet jest niewielka. Poczekam i zobaczę co z tego wyjdzie, choć nie ukrywam, że idea open pvp i jakichś zabaw w zdobywanie zamków przez 400 w/mo na 99lvlu nieszczególnie mnie pociągą.


Mystiq The Trick
- Góra -


Czy możesz powiedzieć mi Twoje prawdziwe imię, wiek i skąd pochodzisz?
- Mam na imię Mariusz, mam 18 lat i mieszkam w Warszawie.

Co mógłbyś powiedzieć na temat fb, tytułach i czasie jaki spędziłeś w grze?
- Mam 3,000,000 fb, Deadly Champion (R4), Subjugating Hero (R7), i ubercool Gladiator (R1) xD. W GW gram od 26 miesięcy.

Jak zacząłeś grac w GW?
- Kiedyś kupiłem sobie CD-Action i pisali tam właśnie recenzje GW, która dostała wysoko ocenę 8. Jak się później okazało, większość rzeczy, które zachęciły mnie do kupna gry były dosyć mylnie opisane. Porównywali GW jako corpg do znanego wszystkim Unreal Tournamenta. Pisali, iż przede wszystkim będzie się liczyć współpraca drużyny. Najbardziej przyciągnął mnie jednak fakt, ze miały być takie tryby jak Capture The Flag (co okazało się być po prostu flag standem na GvG), Capture the Relic (relic runy na tombach), Deathmatch (też z tombów), King of the Hill (guess what!) i tym podobne pierdoły. Tak wiec kupiłem GW i jak chyba każdy zacząłem grac PvE. Z lekkimi kryzysami przeszedłem całą fabułę GW:P, pofarmiłem gryfy, ale to nie było to czego szukałem. Zacząłem wiec grać GvG w mojej pierwszej gildii, której nazwy nie pamiętam. Po jakimś czasie gildia umarła i ja nie mając co robić zarejestrowałem się na forum gw.pl, z nadzieja, iż znajdę jakąś gildie dla siebie. Tak się również stało i dołączyłem do gildii Bezmyslne Dogadzanie Sobie [MSI]. Z początku grałem monkiem, ponieważ gracza na ta pozycje im właśnie brakowało, a ja ćwiczyłem nim grę na RA i TA. W swoim czasie dołączali nowi gracze, którzy tez grali monkami i ja zostałem zmuszony do grania czymś innym. Bild, który obecnie wymyśliliśmy był adrenal spajkiem na 2W, E, Me, R, a że w gildii nie było nikogo kto by grał mesmerem zostałem zmuszony do grania tą postacią. Zaszliśmy dość wysoko, bo z tego co pamiętam to na 31 miejsce, co w tych czasach było nie lada wyczynem, szczególnie dla polskich gildii. Po jakimś czasie w gildii zaczęły narastać konflikty i sporo rzeczy zaczęło mnie denerwować (szczególnie jedna przedstawicielka płci pięknej xD która trzęsła całą gildią). Mimo nie największej obecnie sympatii do [MSI], zawdzięczam im chyba najwięcej ze wszystkich gildii, w których byłem (pzdr i poćwiczcie). W ten sposób odszedłem do nowo powstającej gildii Hi Again [ice]. Mieliśmy tam naprawdę dobrych graczy, ale był to okres, w którym masowo wywalało ludzi z gry (err7) i nie mogliśmy tak naprawdę pograć. Wspomnę jeszcze, że grałem tutaj jako warek, na której ssałem nieziemsko. Gildia się rozpadła, a ja dołączyłem z połową graczy Hi Again [ice] do reaktywującego się Empty Skillbars [easy]. Graliśmy tutaj bildami, które nie za bardzo mi odpowiadały, do tego dochodził tępy, głupi, zjebany…(pominę tę część xD) lider, do którego nic nie docierało. Odszedłem i zrobiłem sobie przerwę od GW na jakieś 4-5 miesięcy. Kiedy rozpadło się Team Detox [dX], w którym grało wielu moich znajomych dostałem cynk, ze chcą stworzyć nowa polska gildie. I tak dołączyłem do Maszyny Śmierci [PL] :D Za długo nie pograliśmy, ze względu na konflikty wewnątrz gildii i ssanie niektórych graczy. Paczka, która została połączyła się z resztkami z [RISC] i powstało Absence Of Brain [tard]. Do tej pory mieliśmy kilka zmian personalnych ale dajemy rade. Gildia trzyma się jako tako mimo ultimate rejdzu i schorzeń psychicznych niektórych z nas (w szczególności mnie xD).

Jaka jest Twoja ulubiona klasa w GW i dlaczego?
- NECRO. KOCHAM GRAĆ NECRUSEM, BO JEST TAKI UBER SKILLOWY. Nie no żartuje. Ulubiona moja postacią jest mesmer. Dlaczego? Nie potrafię tego wyjaśnić w sensowny sposób. Lubię uprzykrzać ludziom grę (i życie xD). Pewnie wynika to z mojego charakteru, bo naprawdę jestem wredny :F.

Czy możesz opowiedzieć jak grasz mesmerem?
- Ciężko mi wyjaśnić jak nim gram. Wchodzę przerywam co moje, łapię w dywersje, to co powinno zostać w nią złapane itd. :D Oczywiście mam kilka schematów, których używam w większości GvG, i które zawsze są tak samo skuteczne, ale nie mam jakiegoś vademecum na każdą grę. Staram dostosować swoją grę pod moich przeciwników, np: jeżeli mają słabego Elema, to głownie jego wyłączam, natomiast jeżeli ich healer jest słaby to na nim skupiam swoja uwagę. Generalnie porównuję mesmerów do rozgrywających w piłce nożnej – jeżeli czegoś nie wyłączysz (dobrze nie podasz) to Twoja drużyna nic nie zabije (nie strzeli bramki) xD.

Jaki jest Twój ulubiony bild dla mesmera?
- Jeszcze do niedawna był nim mesmer z Mantra of Recovery, ze względu na to, ze naprawdę dużo gram interuptami, a mantra pozwalała na 2 razy częstsze ich używanie. Obecnie moim ulubionym bildem jest Surge Mesmer: Burn, Surge, Insp Ench, Shatter Ench, Pwr Drain, Pwr Leak, Dywersja i rez.

Jaki zauważasz błąd, który mesmerzy popełniają najczęściej?
- Brak obserwacji pola walki i brak wyciągania wniosków z robionych przez siebie rzeczy. Często też mesmerzy kampią ofensywne postaci przeciwnika, jak drugi mesmer. Taka gra jest bez sensu, ponieważ wytraca się cały potencjał obrażeń jakie może zadać Twój team.

Jaka była najbardziej zacięta walka którą grałeś?
- Nie przypominam sobie w tej chwili. Może walka z Esoteric Warriors [EW] kiedy byłem w [ice]. Kontrolowaliśmy grę na Nomads, oni zrushowali na VoD blokując most, ale zabili nam monka tuz przed parzysta minuta przez co zrezował się w bazie i dzięki temu wygraliśmy :D

Czy poziom w GW tak mocno spadł, że Polacy zajmują wysokie lokaty w drabince czy po prostu Polacy zaczęli lepiej grać?
- Myślę, ze po prostu poziom całego GW się podniósł. W Polsce zawsze byli dobrzy gracze, tylko większość z nich jest przywiązana do swojej gildii i na propozycje stworzenia jakiegoś projektu dobrej nowej gildii nawet nie patrzą. W większości Polskich gildii są gracze, którzy wychodzą ponad poziom reszty, ale po prostu nie chcą opuszczać swoich kolegów. Kwestia podejścia. Jeden gra żeby wygrywać, inny dla przyjemności.

Jakie masz zdanie na temat comiesięcznych turniejów?
- Nie jest to pomysł głupi, ze względu na nagrody rzeczowe, które można wygrać, ale nie jest to też pomysł w pełni trafiony. Przez AT zbyt mało gildii gra zwykłe GvG. Według mnie w MT powinno grac max 128 najlepszych gildii z danego miesiąca. Powinni tez zrobić cos z +2 +1 -3 itd.

Jaka jest/była Twoja ulubiona gildia w GW?
- Moją ulubioną gildią było Treacherous Empire [Te]. Grali naprawdę fajnymi bildami i mieli niezłe taktyki. Szczególnie podobał mi się rush na Wariors Isle przeciwko Esoteric Warriors [EW].

Co Cię denerwuje podczas gvg?
- Brak komunikacji (jaki wykazują niektórzy członkowie mojej gildii), głupie rejdże, ciągłe narzekanie na jakieś rzeczy bez próby


Stop Flaming
- Góra -


Czy możesz powiedzieć mi Twoje prawdziwe imię, wiek i skąd pochodzisz?
- Mam na imię Maik mam 20 lat i mieszkam w Niemczech.

Co mógłbyś powiedzieć na temat fb, tytułach i czasie jaki spędziłeś w grze?
- Konto posiadam już od 24 miesięcy. Mam na nim ponad 7,000,000 fb (cap 100,000 fb), a moje tytuły to: Subjugating Champion (R7) i Eminent Hero (R10).

Czy możesz opowiedzieć o swojej karierze?
- W GW zacząłem grać nekromantą na różnych arenach pvp. Pamiętam jak chodziłem na tomby swoją postacią pve rzucając flare i firestorm. Po pewnym czasie dołączyłem do mojej pierwszej gildii, która nazywała się Boom Boom [BB]. Gildia niestety szybko się rozpadła. Z kilkoma graczami z [BB] założyliśmy kolejna gildię o nazwie Stop Thinking [Stop]. Była to gildia międzynarodowa i mieliśmy bardzo duże problemy w komunikowaniu się między sobą i z organizacją gry. Wyszedłem z [Stop] i założyłem niemiecką gildię Gunst Einzugs Zentrale [GEZ]. Zaczęliśmy grać gvg ranger spikiem co niestety nie zwiększało moich umiejętności. Kilka osób z [GEZ] w tym ja, zmęczonych grą ranger spikiem wyszło z gildii i założyliśmy najlepszą gildię, w której grałem Peace And Harmony [PnH]. Po kilku miesiącach gry mieliśmy silny skład i każdego dnia wygrywaliśmy z co raz to lepszymi gildiami. Po 11 miesiącach od stworzenia gildii udało nam się zdobyć złotą obwódkę w turnieju. Kiedy zakończyłem przygodę z [PnH] założyłem z przyjaciółmi Stealing Society [StS]. Grało nam się świetnie i udawało nam się zajmować dobre pozycje w automatycznych turniejach. Obecnie jestem liderem Know How To Fail [roar] i zobaczymy jak to się dalej potoczy.

Czy możesz powiedzieć mi kto jest w gildii Know How To Fail [roar]?
- Know How To Fail [roar] jest to gildia składająca się głownie ze starych graczy Peace And Harmony [PnH] i
Stealing Society [StS].

Obecnie w gildia są:
Flaming -> Monk
Liekkio -> Monk
Shobu -> Warrior, Derwish
Snap -> Ranger, Elementalist, Paragon
Warui Ki -> Paragon, Elementalist, Mesmer
Bufu -> Mesmer, Paragon, Ranger
Himi Kou -> Runner (Ritualist, Monk, Elementalist)

Czy Know How To Fail [roar] posiada sojusz?
- Nie mamy sojuszu i zdecydowaliśmy, że nie dołączym do żadnego.

Dlaczego grasz monkiem?
- Po pierwsze gram monkiem, ponieważ mogę mieć kontrolę na drużyną i mogę decydować co mogą, a czego nie mogą robić. Po drugie, bardzo lubię to klasę, ponieważ bardzo dużo trzeba patrzeć na grę i trzeba podejmować decyzje jak utrzymać zespół przy życiu mając skille takie, a nie inne na swoim pasku. Na koniec mogę powiedzieć, że monk musi posiadać szybką reakcję na spike etc. co powoduje, że gra monkiem to wyzwanie :D.

Kiedy grasz monkiem to podczas gvg dużo mówisz na vencie czy tylko najistotniejsze sprawy?
- Bardzo dużo mówię, czasem chyba za dużo. Informuję drużynę, kiedy trzeba zmienić taktykę np. split etc. Oczywiście mówię także kiedy złapię jakiś skill w dywersję lub leże na ziemi.

Czy pamiętasz walkę, którą przegrałeś a powinieneś ją wygrać?
- Pewnego razu wpadliśmy na 2 czy 3 smerf graczy [Reno]. Graliśmy wtedy ‘dual e-surge’. Bardzo szybko udało nam się nabić kilku graczom duże DP. Jednak w pewnym momencie posunęliśmy się o krok za daleko. Za szybko chcieliśmy wejść im do bazy :D. Po 3 minutach miałem 60 DP i było GG ( padłem oczywiście w ich bazie). Wpisaliśmy /resign.

Czy monki jakimi gra się obecnie bardziej Ci odpowiadaj niż monki jakimi grało się 2 lata temu?
- Bardzo lubiłem grać boon protem. Kiedy znerfili Offering Of Blood, zacząłem grać z energy drain. To była zabawa kiedy można było zabrać energię przeciwnikowi. Obecne bildy dla monków są mocniejsze niż bildy, którymi grało się 2 lata temu.

Wolisz bardziej grać GvG czy HA?
- Bardziej mi odpowiada gvg. Ha gram tylko wtedy, kiedy naprawdę nudzi mi się :D. W gvg satysfakcjonujące jest to, że po zebraniu 8 osób i graniu razem przez jakiś czas można udowodnić swoje umiejętności grając z lepszymi gildiami.

Jaka gildia jest/była najlepszą w GW, według Ciebie?
- Według mnie najlepszą gildią w GW była koreańska gildia War Machine [WM]. Ich styl gry oraz różne pomysły na grę były niesamowite. Grając z nimi można było dostrzec ich ogromne doświadczenie i zgranie.

Czy uważasz, że GW2 będzie tak dobre jak GW i czy kupisz GW2?
- Kupię GW2 aby zobaczyć jakie zmiany będą wprowadzone do pvp. Jeśli w GW2 będzie jeszcze większą rywalizacja pomiędzy gildiami to uważam, że GW2 może być lepsze od GW.

Co byś zmienił w GW?
- Wprowadziłbym możliwość zdejmowania ‘weapon spelli’. Splinter weapon na VoD jest po prostu za dobry. Powinna być możliwość jego zdjęcia.


GuildWars.comTeenArena Net