Witamy! Jest sobota 21.10.2017, godzina 08:41
Guild Wars 2 Fansite
News
Forum
> Guild Wars <
Download
Lore
Gra
Dodatkowe Informacje
PvE
PvP
Społeczność
> Guild Wars: Beyond <
Wojna w Krycie
> Guild Wars 2<
Informacji o Guild Wars 2 szukaj na nowym portalu
FAQ
Kontakt
...ten sam aktor użyczył swojego głosu Rurikowi i Księciowi z gry Prince of Persia: Warrior Within?
Partnerzy:

Kup Guild Wars
klient
Wywiady Bambiko - art awaryjny

Tutaj będą zamieszczane kolejne wywiady przeprowadzane z najlepszymi graczami. Pytania zadaje Bambiko.

Pacynka Smierci
Mystiq The Trick
Stop Flaming
Savage Cheater
Void Wildcat
Acid Ftwww
Big Mchugelarge
I Alloces I-1
Dephria Cadbury


Pacynka Smierci
- Góra -


Czy możesz powiedzieć mi Twoje prawdziwe imię, wiek i skąd pochodzisz?
- Mam na imię Andrzej, mam 19 lat i mieszkam - tak jak wszyscy najlepsi gracze GW - w Krakowie.

Co mógłbyś powiedzieć na temat fb, tytułach i czasie jaki spędziłeś w grze?
- Posiadam3,200,000 fb, a moje tytuły to: Mighty Champion (R3), Vanquishing Hero(R8), Mighty Gladiator (R3).

Jak zacząłeś grac w GW?
- Zacząłem w czasie eventu E3 for everyone - podczas którego prezentowano wersje alpha, później była beta, po której na długi czas zapomniałem o GW, by w końcu w czerwcu 2005 kupić ostatnie pudełko GW w empiku i zacząć na stałe grać w GW. Na początku byłem w różnych gildiach pve, których nazw nie wspomnę. Mniej więcej miesiąc zabijałem sobie potworki, później grałem CA (competitive arena – wcześniejsza nazwa RA), TA i Tomby aż w końcu uciulałem 32,000 fb ( a było to dość trudne bo dostawało się 2 punkty za zabicie kogoś na CA i 10 punktów za wygraną) i złożyłem podanie do The True Mayhem [MHM], które w owym czasie (wrzesień 2005) było najwyżej notowaną polską gildią. Po rozpadzie [MHM] w wyniku różnych fuzji i przekształceń znalazłem się w Union of Twelve [XII]. W dwunastce zabawiłem dość długo, mniej więcej do stycznia 2006, kiedy to dołączyłem do I Scream [ice]. W tym czasie [ice] stworzyło nowa jakość na 'polskiej scenie' wbijając się przebojem do top 20 i pokonując takie sławy jak Esoteric Warriors [EW] w blisko 40 minutowej walce. Niestety w wyniku problemów wewnętrznych [ice] rozpadło się w kwietniu 2006. Postanowiłem wtedy na powrót do[XII], jednak kiedy pomysł na reaktywacje [ice] w postaci Hi Again [ice] doczekał się realizacji, nie zastanawiałem się długo i dołączyłem do nowopowstałej gildii. Niestety był to czas, w którym GW było nie grywalne ze względu na plagę disconnectów u Polaków, co było jednym z czynników znacznego obniżenia aktywności [ice]. Zgodziłem się wtedy przejść do nowej gildii tworzonej przez 5 ludzi z SaaT, Fante z [Anc] i Androsa z [XII]. Początkowo mieliśmy się nazywać Fatal Error [tpsa] ale ta nazwa była juz zajęta wiec musieliśmy na szybko wymyślić cos nowego - The Celebrities [Cel]. [Cel] trwało dość długo, ale wszystko się kiedyś kończy, więc przeszedłem do Team Detox [dX] tworzonego przez 4 byłych graczy z [Cel], polaków i zagraniczników z [EaSy] i kogoś tam jeszcze :P. O [dX] wiele nie powiem bo w tym czasie zdawałem maturę i nie grałem w GW. Po rozpadzie [dX], dołączyłem na krótko do [BSP], później do Maszyny Smierci [PL], która w wyniku kilku przekształceń przemianowała się na Absence Of Brain [tard].

Dlaczego The Celebrities [Cel] rozpadło się?
- Każda gildia kiedyś się rozpada, z takich czy innych powodów. Według mnie za długo graliśmy eurospikiem, który wyjątkowo źle działał na 'skilla' drużyny, psuje komunikacje i generalnie odmóżdża jak każdy gimmick. Inna sprawa, ze w tamtych czasach nie bardzo dało się grać czymkolwiek innym, bo coś takiego jak balance rozgrywki po premierze Nightfalla praktycznie nie istniało. Poza tym, część graczy z [Cel] nie wykazywała chęci do poprawy swoich umiejętności, więc nie było innego wyjścia jak stworzyć nową gildie.

Wolisz grać jako monk ‘ healer’ czy monk ‘prot’?
- W obecnych czasach buildy monków stają się coraz bardziej hybrydowe, healer posiada na swoim pasku skille takie jak Protective Spirit czy Guardian, z kolei głównym elitem prota obecnie jest Restore Condition, który poza zdejmowaniem kondycji leczy za dużą ilość życia. Wracając jednak do pytania, przez ostatnie parę miesięcy grałem głównie protem, jednak nie dlatego że lubię, po prostu tak wyszło - zarówno Andros jak i Fuks czyli ludzie z którymi monkowałem przez rok (a może dłużej) grali na healerach.

Z kim najlepiej Ci się monkuje/owało?
- Najlepiej grało mi się z Dunkoro bo mogłem infusować sam siebie. Nieźle grało mi się też z Fuksem i Androsem, bo grając z nimi nie czułem, że gram sam :D

Czy pamiętasz jakąś swoją ‘wpadkę’ na gvg?
- Wiele, ale raczej mniejszych niż większych. Ot zdarzyło mi się pobiec dłuższą drogą do własnego Guild Lorda na Druid's Isle przy rushu przeciwnika, nie zmienić atrybutów przy zmianie bildu i tym podobne historie.

Czy odpowiada Ci obecny system gvg czy wolałeś starą drabinkę?
- Nie chce tutaj ulegać stwierdzeniu "dawniej było lepiej", ale według mnie stary system czyli drabinka , w której dostawało się sensowną ilość punktów za wygraną plus duże turnieje organizowane "ręcznie" przez ludzi z Areny Net, były rozwiązaniem lepszym, a już na pewno bardziej klimatycznym. Nie mówiąc juz o imprezach typu World Championship, które były niesamowitymi wydarzeniami. Teraz ladder raczej się farmi, niż gra i dodatkowo jest on bardzo statyczny - można się wbić wysoko i nie grając będzie się wypadać z top20/100 bardzo długo. Kiedyś powiedzenie "kto stoi w miejscu, ten się cofa" można było zastosować do laddera - nie grając traciło się parę/parenaście pozycji dziennie. Wprowadzenie AT na pewno nie było złym pomysłem, ale kiepsko dobrano ich terminy (godziny) no i przerwy między meczami są za długie co przekłada się na długi czas całego AT.

Czy poziom w GW tak mocno spadł, że Polacy zajmują wysokie lokaty w drabince czy po prostu Polacy zaczęli lepiej grać?
- W chwili gdy pisze te słowa, "Polacy" to [tard] i Laxigen Addicts [LaX]. Gracze tworzący [tard] nigdy nie grali źle - ich gildie utrzymywały się przeważnie się w okolicach top50/top20. O graczach z [LaX], wiele nie powiem bo ich nie znam. Wydaje mi się jednak, że w porównaniu z czołówką światową, najlepsze polskie gildie wypadają coraz to lepiej.

Kiedy byłeś w [Cel] prawie udało się Wam wygrać turniej. Jak sądzisz czemu teraz polskie gildie nie zajmują wysokich miejsc?
- Laxigen Addicts [LaX] przecież wbiło się do top 3 w październikowym MT, więc ciężko to nazwać nie zajmowaniem wysokich miejsc. Tym bardziej, że turniej w którym [Cel] zdobyło 2 miejsce był turniejem dość specyficznym i w żadnej mierze nie można go traktować jako odnośnika do innych. Przypominam ze w Winterfest Tournament, można było używać tylko skilli z nightfalla i core, balance był kiepski i nie brały w nim udziału takie sławy jak Idiot Savants [iQ] a Esoteric Warriors [EW] zostało zdyskwalifikowane za użycie Gift of Health w bildzie.

Według Ciebie co jest powodem rozpadów większości polskich gildii?
- Ciężko mi tutaj podawać przyczynę rozpadów polskich gildii jako ogółu. Mogę jedynie się wypowiedzieć w kwestii gildii, których byłem członkiem lub też znałem ich sytuacje wewnętrzną. Powody są generalnie dwa; nieaktywność członków co przekłada się na małą liczbę gier i w efekcie ci aktywniejsi uciekają do gildii grających częściej oraz powód drugi: niezadowolenie z osiąganych wyników.

Czy według Ciebie jest możliwe, że kiedyś na najwyższym stopniu w turnieju stanie polska gildia?
- Myślę, że jak najbardziej jest to możliwe, może nawet w najbliższym MT [tard] w końcu przestaną męczyć lagi i ogólny pech i w końcu zdobędą to co im się należy :P

Dlaczego kończysz grę w GW ?
- Gwałtownie zmniejszyła mi się ilość wolnego czasu jaką posiadam, poza tym wole go przeznaczyć na rzeczy niezwiązane z GW.

Czy kupisz GW2?
- Myślę, że to za wcześnie na takie deklaracje, szczególnie, iż ilość informacji na temat GW2 udostępnionych przez ANet jest niewielka. Poczekam i zobaczę co z tego wyjdzie, choć nie ukrywam, że idea open pvp i jakichś zabaw w zdobywanie zamków przez 400 w/mo na 99lvlu nieszczególnie mnie pociągą.


Mystiq The Trick
- Góra -


Czy możesz powiedzieć mi Twoje prawdziwe imię, wiek i skąd pochodzisz?
- Mam na imię Mariusz, mam 18 lat i mieszkam w Warszawie.

Co mógłbyś powiedzieć na temat fb, tytułach i czasie jaki spędziłeś w grze?
- Mam 3,000,000 fb, Deadly Champion (R4), Subjugating Hero (R7), i ubercool Gladiator (R1) xD. W GW gram od 26 miesięcy.

Jak zacząłeś grac w GW?
- Kiedyś kupiłem sobie CD-Action i pisali tam właśnie recenzje GW, która dostała wysoko ocenę 8. Jak się później okazało, większość rzeczy, które zachęciły mnie do kupna gry były dosyć mylnie opisane. Porównywali GW jako corpg do znanego wszystkim Unreal Tournamenta. Pisali, iż przede wszystkim będzie się liczyć współpraca drużyny. Najbardziej przyciągnął mnie jednak fakt, ze miały być takie tryby jak Capture The Flag (co okazało się być po prostu flag standem na GvG), Capture the Relic (relic runy na tombach), Deathmatch (też z tombów), King of the Hill (guess what!) i tym podobne pierdoły. Tak wiec kupiłem GW i jak chyba każdy zacząłem grac PvE. Z lekkimi kryzysami przeszedłem całą fabułę GW:P, pofarmiłem gryfy, ale to nie było to czego szukałem. Zacząłem wiec grać GvG w mojej pierwszej gildii, której nazwy nie pamiętam. Po jakimś czasie gildia umarła i ja nie mając co robić zarejestrowałem się na forum gw.pl, z nadzieja, iż znajdę jakąś gildie dla siebie. Tak się również stało i dołączyłem do gildii Bezmyslne Dogadzanie Sobie [MSI]. Z początku grałem monkiem, ponieważ gracza na ta pozycje im właśnie brakowało, a ja ćwiczyłem nim grę na RA i TA. W swoim czasie dołączali nowi gracze, którzy tez grali monkami i ja zostałem zmuszony do grania czymś innym. Bild, który obecnie wymyśliliśmy był adrenal spajkiem na 2W, E, Me, R, a że w gildii nie było nikogo kto by grał mesmerem zostałem zmuszony do grania tą postacią. Zaszliśmy dość wysoko, bo z tego co pamiętam to na 31 miejsce, co w tych czasach było nie lada wyczynem, szczególnie dla polskich gildii. Po jakimś czasie w gildii zaczęły narastać konflikty i sporo rzeczy zaczęło mnie denerwować (szczególnie jedna przedstawicielka płci pięknej xD która trzęsła całą gildią). Mimo nie największej obecnie sympatii do [MSI], zawdzięczam im chyba najwięcej ze wszystkich gildii, w których byłem (pzdr i poćwiczcie). W ten sposób odszedłem do nowo powstającej gildii Hi Again [ice]. Mieliśmy tam naprawdę dobrych graczy, ale był to okres, w którym masowo wywalało ludzi z gry (err7) i nie mogliśmy tak naprawdę pograć. Wspomnę jeszcze, że grałem tutaj jako warek, na której ssałem nieziemsko. Gildia się rozpadła, a ja dołączyłem z połową graczy Hi Again [ice] do reaktywującego się Empty Skillbars [easy]. Graliśmy tutaj bildami, które nie za bardzo mi odpowiadały, do tego dochodził tępy, głupi, zjebany…(pominę tę część xD) lider, do którego nic nie docierało. Odszedłem i zrobiłem sobie przerwę od GW na jakieś 4-5 miesięcy. Kiedy rozpadło się Team Detox [dX], w którym grało wielu moich znajomych dostałem cynk, ze chcą stworzyć nowa polska gildie. I tak dołączyłem do Maszyny Śmierci [PL] :D Za długo nie pograliśmy, ze względu na konflikty wewnątrz gildii i ssanie niektórych graczy. Paczka, która została połączyła się z resztkami z [RISC] i powstało Absence Of Brain [tard]. Do tej pory mieliśmy kilka zmian personalnych ale dajemy rade. Gildia trzyma się jako tako mimo ultimate rejdzu i schorzeń psychicznych niektórych z nas (w szczególności mnie xD).

Jaka jest Twoja ulubiona klasa w GW i dlaczego?
- NECRO. KOCHAM GRAĆ NECRUSEM, BO JEST TAKI UBER SKILLOWY. Nie no żartuje. Ulubiona moja postacią jest mesmer. Dlaczego? Nie potrafię tego wyjaśnić w sensowny sposób. Lubię uprzykrzać ludziom grę (i życie xD). Pewnie wynika to z mojego charakteru, bo naprawdę jestem wredny :F.

Czy możesz opowiedzieć jak grasz mesmerem?
- Ciężko mi wyjaśnić jak nim gram. Wchodzę przerywam co moje, łapię w dywersje, to co powinno zostać w nią złapane itd. :D Oczywiście mam kilka schematów, których używam w większości GvG, i które zawsze są tak samo skuteczne, ale nie mam jakiegoś vademecum na każdą grę. Staram dostosować swoją grę pod moich przeciwników, np: jeżeli mają słabego Elema, to głownie jego wyłączam, natomiast jeżeli ich healer jest słaby to na nim skupiam swoja uwagę. Generalnie porównuję mesmerów do rozgrywających w piłce nożnej – jeżeli czegoś nie wyłączysz (dobrze nie podasz) to Twoja drużyna nic nie zabije (nie strzeli bramki) xD.

Jaki jest Twój ulubiony bild dla mesmera?
- Jeszcze do niedawna był nim mesmer z Mantra of Recovery, ze względu na to, ze naprawdę dużo gram interuptami, a mantra pozwalała na 2 razy częstsze ich używanie. Obecnie moim ulubionym bildem jest Surge Mesmer: Burn, Surge, Insp Ench, Shatter Ench, Pwr Drain, Pwr Leak, Dywersja i rez.

Jaki zauważasz błąd, który mesmerzy popełniają najczęściej?
- Brak obserwacji pola walki i brak wyciągania wniosków z robionych przez siebie rzeczy. Często też mesmerzy kampią ofensywne postaci przeciwnika, jak drugi mesmer. Taka gra jest bez sensu, ponieważ wytraca się cały potencjał obrażeń jakie może zadać Twój team.

Jaka była najbardziej zacięta walka którą grałeś?
- Nie przypominam sobie w tej chwili. Może walka z Esoteric Warriors [EW] kiedy byłem w [ice]. Kontrolowaliśmy grę na Nomads, oni zrushowali na VoD blokując most, ale zabili nam monka tuz przed parzysta minuta przez co zrezował się w bazie i dzięki temu wygraliśmy :D

Czy poziom w GW tak mocno spadł, że Polacy zajmują wysokie lokaty w drabince czy po prostu Polacy zaczęli lepiej grać?
- Myślę, ze po prostu poziom całego GW się podniósł. W Polsce zawsze byli dobrzy gracze, tylko większość z nich jest przywiązana do swojej gildii i na propozycje stworzenia jakiegoś projektu dobrej nowej gildii nawet nie patrzą. W większości Polskich gildii są gracze, którzy wychodzą ponad poziom reszty, ale po prostu nie chcą opuszczać swoich kolegów. Kwestia podejścia. Jeden gra żeby wygrywać, inny dla przyjemności.

Jakie masz zdanie na temat comiesięcznych turniejów?
- Nie jest to pomysł głupi, ze względu na nagrody rzeczowe, które można wygrać, ale nie jest to też pomysł w pełni trafiony. Przez AT zbyt mało gildii gra zwykłe GvG. Według mnie w MT powinno grac max 128 najlepszych gildii z danego miesiąca. Powinni tez zrobić cos z +2 +1 -3 itd.

Jaka jest/była Twoja ulubiona gildia w GW?
- Moją ulubioną gildią było Treacherous Empire [Te]. Grali naprawdę fajnymi bildami i mieli niezłe taktyki. Szczególnie podobał mi się rush na Wariors Isle przeciwko Esoteric Warriors [EW].

Co Cię denerwuje podczas gvg?
- Brak komunikacji (jaki wykazują niektórzy członkowie mojej gildii), głupie rejdże, ciągłe narzekanie na jakieś rzeczy bez próby zrobienia czegoś z tym i przede wszystkim brak myślenia. Wkurzające są tez bildy przeciwnika, które wykorzystują jakiś bug lub opierają się na jednym skillu.

Co byś zmienił w GW?
- Zbalansowałbym grę tak aby nie było przegiętych skilli. Zmieniłbym system AT i punkty, które się otrzymuje za zwykłe ladderowe gry. Usunąłbym shadow stepping z gry, a nawet cofnął całą grę do czasu sprzed GW:F :D Zbyt duża klas powoduje, ze nie można być przygotowanym na wszystko i prędzej czy później przegra się ze względu na bild, a nie umiejętności.

Czy kupisz GW2?
- A czemu nie?

Chciałbyś kogoś pozdrowić?
- Ta. Korzystając z okazji chciałbym pozdrowić: Mamę Tavy i podziękować, ze robi tak wspaniale pieczone lody; Kaina za te wszystkie noce; Meszka co w podziemiu mieszka i chce mnie pobić ;< cale radio Maryja za to, ze wspierają mnie w trudnych momentach i oczywiście Davosa Debilosa za to, ze dodaje mi humoru w smutne dni.Stop Flaming
- Góra -


Czy możesz powiedzieć mi Twoje prawdziwe imię, wiek i skąd pochodzisz?
- Mam na imię Maik mam 20 lat i mieszkam w Niemczech.

Co mógłbyś powiedzieć na temat fb, tytułach i czasie jaki spędziłeś w grze?
- Konto posiadam już od 24 miesięcy. Mam na nim ponad 7,000,000 fb (cap 100,000 fb), a moje tytuły to: Subjugating Champion (R7) i Eminent Hero (R10).

Czy możesz opowiedzieć o swojej karierze?
- W GW zacząłem grać nekromantą na różnych arenach pvp. Pamiętam jak chodziłem na tomby swoją postacią pve rzucając flare i firestorm. Po pewnym czasie dołączyłem do mojej pierwszej gildii, która nazywała się Boom Boom [BB]. Gildia niestety szybko się rozpadła. Z kilkoma graczami z [BB] założyliśmy kolejna gildię o nazwie Stop Thinking [Stop]. Była to gildia międzynarodowa i mieliśmy bardzo duże problemy w komunikowaniu się między sobą i z organizacją gry. Wyszedłem z [Stop] i założyłem niemiecką gildię Gunst Einzugs Zentrale [GEZ]. Zaczęliśmy grać gvg ranger spikiem co niestety nie zwiększało moich umiejętności. Kilka osób z [GEZ] w tym ja, zmęczonych grą ranger spikiem wyszło z gildii i założyliśmy najlepszą gildię, w której grałem Peace And Harmony [PnH]. Po kilku miesiącach gry mieliśmy silny skład i każdego dnia wygrywaliśmy z co raz to lepszymi gildiami. Po 11 miesiącach od stworzenia gildii udało nam się zdobyć złotą obwódkę w turnieju. Kiedy zakończyłem przygodę z [PnH] założyłem z przyjaciółmi Stealing Society [StS]. Grało nam się świetnie i udawało nam się zajmować dobre pozycje w automatycznych turniejach. Obecnie jestem liderem Know How To Fail [roar] i zobaczymy jak to się dalej potoczy.

Czy możesz powiedzieć mi kto jest w gildii Know How To Fail [roar]?
- Know How To Fail [roar] jest to gildia składająca się głownie ze starych graczy Peace And Harmony [PnH] i
Stealing Society [StS].

Obecnie w gildia są:
Flaming -> Monk
Liekkio -> Monk
Shobu -> Warrior, Derwish
Snap -> Ranger, Elementalist, Paragon
Warui Ki -> Paragon, Elementalist, Mesmer
Bufu -> Mesmer, Paragon, Ranger
Himi Kou -> Runner (Ritualist, Monk, Elementalist)

Czy Know How To Fail [roar] posiada sojusz?
- Nie mamy sojuszu i zdecydowaliśmy, że nie dołączym do żadnego.

Dlaczego grasz monkiem?
- Po pierwsze gram monkiem, ponieważ mogę mieć kontrolę na drużyną i mogę decydować co mogą, a czego nie mogą robić. Po drugie, bardzo lubię to klasę, ponieważ bardzo dużo trzeba patrzeć na grę i trzeba podejmować decyzje jak utrzymać zespół przy życiu mając skille takie, a nie inne na swoim pasku. Na koniec mogę powiedzieć, że monk musi posiadać szybką reakcję na spike etc. co powoduje, że gra monkiem to wyzwanie :D.

Kiedy grasz monkiem to podczas gvg dużo mówisz na vencie czy tylko najistotniejsze sprawy?
- Bardzo dużo mówię, czasem chyba za dużo. Informuję drużynę, kiedy trzeba zmienić taktykę np. split etc. Oczywiście mówię także kiedy złapię jakiś skill w dywersję lub leże na ziemi.

Czy pamiętasz walkę, którą przegrałeś a powinieneś ją wygrać?
- Pewnego razu wpadliśmy na 2 czy 3 smerf graczy [Reno]. Graliśmy wtedy ‘dual e-surge’. Bardzo szybko udało nam się nabić kilku graczom duże DP. Jednak w pewnym momencie posunęliśmy się o krok za daleko. Za szybko chcieliśmy wejść im do bazy :D. Po 3 minutach miałem 60 DP i było GG ( padłem oczywiście w ich bazie). Wpisaliśmy /resign.

Czy monki jakimi gra się obecnie bardziej Ci odpowiadaj niż monki jakimi grało się 2 lata temu?
- Bardzo lubiłem grać boon protem. Kiedy znerfili Offering Of Blood, zacząłem grać z energy drain. To była zabawa kiedy można było zabrać energię przeciwnikowi. Obecne bildy dla monków są mocniejsze niż bildy, którymi grało się 2 lata temu.

Wolisz bardziej grać GvG czy HA?
- Bardziej mi odpowiada gvg. Ha gram tylko wtedy, kiedy naprawdę nudzi mi się :D. W gvg satysfakcjonujące jest to, że po zebraniu 8 osób i graniu razem przez jakiś czas można udowodnić swoje umiejętności grając z lepszymi gildiami.

Jaka gildia jest/była najlepszą w GW, według Ciebie?
- Według mnie najlepszą gildią w GW była koreańska gildia War Machine [WM]. Ich styl gry oraz różne pomysły na grę były niesamowite. Grając z nimi można było dostrzec ich ogromne doświadczenie i zgranie.

Czy uważasz, że GW2 będzie tak dobre jak GW i czy kupisz GW2?
- Kupię GW2 aby zobaczyć jakie zmiany będą wprowadzone do pvp. Jeśli w GW2 będzie jeszcze większą rywalizacja pomiędzy gildiami to uważam, że GW2 może być lepsze od GW.

Co byś zmienił w GW?
- Wprowadziłbym możliwość zdejmowania ‘weapon spelli’. Splinter weapon na VoD jest po prostu za dobry. Powinna być możliwość jego zdjęcia.Savage Cheater
- Góra -


Czy możesz powiedzieć mi Twoje prawdziwe imię, wiek i skąd pochodzisz?
- Nazywam się Charles Connaughton mam 27 lat i mieszkam w Stanach Zjednoczonych w stanie Kalifornia.

Co mógłbyś powiedzieć na temat fb, tytułach i czasie jaki spędziłeś w grze?
- W GW gram od czasów bety. Posiadam 3 konta. Na koncie, na którym zazwyczaj gram posiadam 2,142,361 fb a moje tytuły to: Deadly Champion (R4), Illustrious Hero (R10). Na 2 koncie posiadam ponad milion fb i tytuły: Mighty Champion (R3) i Champion (R1) a na 3 – 1,288,381 fb i tytuł Mighty Hero (R3).

Jak zacząłeś grać w GW?
- Kiedy zobaczyłem grę podczas bety od razu spodobała mi się. Już pierwszego dnia wraz z Augie (Big Mchugelarge), którego spotkałem na testach beta, założyliśmy Idiot Savants [iQ] i do tej pory gramy razem :D.

Kto jest callerem w Merchants Of Justice [MoJ]?
- Bardzo dobre gildie nie mają callera. Jeśli chcesz aby Twoja gildia grała na wysokim poziomie każdy z jej członków musi podejmować odpowiednie decyzje i wiedzieć jak się zachować w każdej sytuacji. Na przykład: ja zazwyczaj biegam z flagą i kieruję naszym splitem. Informuję także kiedy warto spikować flagowego lub też kiedy musimy się wrócić do bazy. Natomiast warki są odpowiedzialne za ofensywę. Midline informuje kiedy defensywa przeciwnika została osłabiona ( blinding surge w dywersji, przerwany ward, aegis etc.) dając tym samym znak warkom do częstszych spików i tak dalej. A monki mówią kiedy trzeba wycofać się lub też kiedy można przycisnąć przeciwnika bo maja dużo energii. Atmosfera na vencie jest chaotyczna podczas meczu, a szczególnie kiedy jest to trudny i ważny mecz. Na szczęście mamy w gildii osoby z bardziej donośnym głosem i kiedy trzeba one uspokajają wszystkich :D. Obecnie naszymi głównymi dowodzącymi są Augie i Doji.

Czy Merchants Of Justice [MoJ] posiada sojusz?
- [MoJ] jest w sojuszu, gdzie znajdują się wszystkie nasze inne smerfy :D W sojuszu są następujące smerfy: What If You Had An Empire [LUST], Legion Of The Righteous Knights [LRK], We Are Using The Internet [AOL], Stars And Bars [dixi], Remember The Nineties [GenX], Need Before Greed [imo], Just Get Me Another Beetle [VW] i The Carnilingwi [cLue]. Z początku graliśmy smurfami aby poćwiczyć nowy bild i kiedy przychodził czas na turniej, graliśmy jako Idiot Savants [iQ]. Obecnie gramy smurfami, ponieważ wielu z naszych podstawowych graczy zakończyło przygodę z GW. Kto wie, może zaczniemy grać jako [iQ] a może nie.

Czy uważasz, że poziom amerykańskich gildii podniósł się czy spadł przez ostatni czas?
- Niestety poziom amerykańskich gildii spadł i to mocno. Od mistrzostw w Lipsku poziom gvg zaczynał stopniowo spadać. Nie ma już koreańskich mistrzów. Ale trzeba przyznać, że poziom gildii w granicach top200 stanowczo się podniósł i z tego należy się cieszyć.

Wolisz grać przeciwko amerykańskim, europejskim, japońskim czy koreańskim gildiom?
- Z chęcią gram przeciwko europejskim gildiom, ponieważ wiele od nich można się nauczyć. Natomiast jeśli chodzi o turnieje, to wole grać z amerykańskim dlatego, że znamy je lepiej i wiemy jak je pokonać.

Czy miałeś kiedykolwiek jakąś „wpadkę” na gvg?
- Małe błędy popełniane są cały czas ale pamiętam wpadkę, która przydarzyła mi się na początku mojej kariery w GW. Grałem wtedy flagowym. Nie myślałem co robię i przez przypadek zabrałem ze sobą repair kita zamiast flagi. Dopiero jak dobiegłem do standa zauważyłem co mam w rękach :D.

Jaki zauważasz błąd, który flagowi popełniają najczęściej?
- Zazwyczaj flagowi starają się za wszelką cenę włożyć flagę kiedy po prostu nie są wstanie tego zrobić. Przez ich bezmyślność, ginie cały team.

Czy to prawda, że współpracujesz z Izzy’m?
- Rozmawiam z nim od czasu do czasu o skillach i o zmianach jakie powinny być wprowadzone przez Arene Net.

Jaki jest największy błąd, który Arena Net popełniła przy tworzeniu GW?
- Moim zdaniem największym błędem był marketing pvp. Arena Net stworzyła świetną grę i nikogo o tym nie poinformowała. Powinni bardziej zachęcać graczy do grania pvp.

Co byś zmienił w GW?
- Na pewno robiłbym częstsze zmiany w skillach. Powiększyłbym pulę nagród :D i starałbym się zorganizować mistrzostwa.Void Wildcat
- Góra -


Czy możesz powiedzieć mi Twoje prawdziwe imię, wiek i skąd pochodzisz?
- Nazywam się Lorenz Ruhmann. Mam 24 lata i mieszkam w Niemczech.

Co mógłbyś powiedzieć na temat fb, tytułach i czasie jaki spędziłeś w grze?
- Posiadam ponad 5,500,000 fb a moje tytuły to: Conquering Champion (R6), Conquering Hero (R6), Conquering Gladiator (R6). Konto posiadam od 28 miesięcy.

Jak zacząłeś grać w GW?
- Robiąc sobie przerwę w grze Unreal Tournament, kupiłem GW głównie dla pve. Po pewnym czasie zacząłem grać pvp i stwierdziłem, że GW to świetna gra. W mojej karierze byłem w następujących gildiach: Forged Sorrow, Newbs On Tour [Nap], Frozen Flame [ICE] i Virtual Dragons [vD].

Jaka była Twoja pierwsza postać w GW i dlaczego właśnie tę postać wybrałaś?
- Warek, był moją pierwszą postacią. Lubię postacie, które atakują i zadają największy damage.

Jaka była najbardziej zacięta walka którą grałeś?
- Trudno powiedzieć. Warto wspomnieć walkę ze zwycięzcą Celestial Tournament Team Everfrost [eF]. Wpadliśmy na nich zaraz po turnieju. Graliśmy ‘eurohexami’, jednak oni lepiej zaczęli i zabili kilku graczy na początku gry. Jednak po kilku minutach przejęliśmy inicjatywę i ostatecznie na VoD wygraliśmy. Bardzo się cieszyliśmy, że udało się nam pokonać zwycięzcę turnieju i to w dodatku jego bildem :D.

Czy możesz porównać obecną grę warkiem z grą z przed 2 lat?
- Moim zdaniem nie ma dużej różnicy. Nadal gra się spikiem i pressem. Jedynie niektóre skille zmieniły się. Brakuje mi gale’a.

Czy obecnie trudniej jest zabić monka niż 2 lata temu?
- Nie sądzę.

Najlepszy gracz i najlepsza gildia w GW?
- Last Of Master i The Last Pride [EvIL] byli najlepsi w historii GW, według mnie. Nie bałbym się zagrać z The Last Pride za naszych najlepszych czasów kiedy byliśmy na szczycie drabinki z ponad 100pkt przewagi od gildii na drugim miejscu.

Jakbyś miał okazję wybrać przeciwnika na gvg, kogo byś wybrał?
- The Last Pride [EvIL]

A czy pamiętasz jakąś swoją ‘wpadkę’ na gvg?
- Jedyna moja wpadka jaką pamiętam to kiedy skończyłem grać AB i przyszedłem na gvg zapomniałem wziąć ze sobą resurrection sygnet.

Jaki jest Twój ulubiony bild?
- ‘Shock Axe’ jest to według mnie najlepszy bild dla warka. Natomiast jeśli chodzi o bild dla całej drużyny to najbardziej odpowiada mi balance: warek, warek, ranger, domination mesmer, air elementalist, water elementalist, monk i monk.

Jakieś wskazówki dla nowych warków?
- Wyeliminuj to co ci i twojej drużynie przeszkadza najbardziej podczas gvg :D.

Jakie masz zdanie na temat comiesięcznych turniejów?
- Jest to świetny sposób aby wygrać nagrody grając w grę. Wolałbym jednak przeprowadzić eliminację w sobotę a ostateczny finał w niedziele, ponieważ granie wszystkich meczy jednego dnia jest bardzo męczące.

Co byś zmienił w GW?
- Wątpię, żebym zmienił coś. Niestety moją kariera w GW zbliża się do końca.Acid Ftwww
- Góra -


Czy możesz powiedzieć mi Twoje prawdziwe imię, wiek i skąd pochodzisz?
- Nazywam się Michael Kratochwill. Mam 23 lata i mieszkam w Austrii.

Co mógłbyś powiedzieć na temat fb, tytułach i czasie jaki spędziłeś w grze?
- Posiadam około 4,000,000 fb ( 70,000 fb cap) a moje tytuły to: Terrifying Champion (R5), Illustrious Hero (R10). Konto posiadam od 30 miesięcy.

Czy możesz opowiedzieć o swojej karierze?
- Do kupna GW namówił mnie mój kumpel Shadori. Od razu zacząłem grać pvp – to była zabawa!. Pamiętam swoja pierwszą druyżnę na tombach. Bardzo się denerwowałem, ponieważ Shadori był już bardziej doświadczony a ja byłem kompletnym noobem. Kiedy weszliśmy do gry atakowałem wszystko co się ruszało. Nie miałem pojęcia co robią moje skille. Kiedy przeszliśmy duchy wylosowało nam przeciwnika. Nie miałem bladego pojęcia co to jest Mo/Me czy W/E. Wiec zacząłem atakować co popadnie ( oczywiście z frenzy :D) i oczywiście zginąłem. Na vencie gracze zaczęli krzyczeć na mnie, że nie umiem grać itd. Po tej grze zdecydowałem, że zacznę grać pve aby nabrać umiejętności. Po pewnym czasie zrobiłem sobie warka pve i zacząłem nabierać wprawy na HA. Zdecydowałem z przyjaciółmi, że stworzymy gildię. Jeśli dobrze pamiętam nazywała się No Shoes. Zaczęliśmy grać gvg. W pierwszym naszym spotkaniu wylosowało nam gildię rank 23 Online Welten. Pierwsze co mi przyszło do głowy to, to że zginiemy szybko. Jednak zagraliśmy zaskakująco dobrze i wygraliśmy. Cieszyliśmy się na vencie jak małe dzieci :P. Kiedy kilku graczy stało się nieaktywnych razem z Shadori wyszliśmy z gildii. Ktoś z Online Welfen zauważył nas bez gildii i zapytał nas czy nie chcemy grać w Online Welfen. Pamiętam, że graliśmy bildem wymyślonym przez Shadori 2 warki, 2 elemy, mesmer, 2 monki i flaga. Szło nam świetnie, naszym spikiem pokonywaliśmy gildie o wiele lepsze od nas. Niestety po kilku miesiącach nastąpiły problemy z graczami i z Shadori odeszliśmy z gildii. W jakiś sposób na tombach spotkaliśmy Obscura z Esoteric Warriors [EW]. Powiedział, że szukają 2 osób do gildii. I tak trafiłem do Esoteric Warriors [EW], które było top 20. Jestem w gildii ponad 2 lat bez względu na jej upadki i sukcesy – jestem z tego dumny. Spotkaliśmy się wszyscy w Lipsku i było naprawdę fajnie :D. Po kilku miesiącach przerwy [EW] wróciło do gry z nowymi graczami.

Dlaczego jeszcze grasz w GW?
- Kiedy zrobiłem sobie przerwę w GW, ponieważ całe [EW] przestało grać, zacząłem grać w counter strike’a. Jednak po pewnym czasie zalogowałem się do GW i pograłem trochę. Z graczami [EW] cały czas utrzymuję kontakt poprzez IRC ( mamy własny kanał). Zapytałem Tie, Shadori, Elendar i Deph czy nie chcieliby reaktywować gildii i zobaczyć jak to dalej będzie.

Jaki jest Twój ulubiony bild?
- Moim ulubionym bildem jest ‘Shock Axe’. Jest to najlepszy bild do przewracania i do spikowania. Także jest bardzo dobry w defensywie.

Jaką postać lubisz najbardziej: assassin, dervish czy warek?
- Jestem fanem warka :D.

Jaką broń lubisz najbardziej?
- Obecnie używam Pyroclastic Axe, ponieważ bardzo podoba mi się skin. Colossal Scimitar też wygląda super. Tormented Hammer wygląda ładnie w rękach warriorki.

Wolisz spikować czy pressować przeciwnika?
- 2 lata temu grałem zazwyczaj spikiem ale obecnie podczas gry miesza się spike z pressem i wychodzi to całkiem dobrze.

Wolisz grać przeciwko amerykańskim, europejskim, japońskim czy koreańskim gildiom?
- Wolę grać przeciwko amerykańskim gildiom, ponieważ Amerykanie uważają się za najlepszych.

Pamiętasz swoje pierwsze gvg?
- Pisałem już o tym trochę wyżej.

A czy pamiętasz jakąś swoją ‘wpadkę’ na gvg?
- Pierwszego dnia po reaktywacji [EW], zebraliśmy się na gvg i czekaliśmy na wylosowanie przeciwnika. Kiedy wybiegłem z GH zauważyłem, że mam miecz w ręce a mam skille do ‘Shock Axe’ :D.

Jaka była najbardziej zacięta walka którą grałeś?
- Do tej pory pamiętam 1 mecz w Lipsku z Treacherous Empire [Te]. Nadchodził VoD i zdawaliśmy sobie sprawę, że pod standem nie mamy szans. Wiec kiedy pojawił się napis ‘Victory or Death’ pobiegliśmy prosto do guild lorda [Te] i jakimś cudem wygraliśmy. Pamiętam jak biegałem wkoło swojego stanowiska cały uradowany :D.

Czy odpowiada Ci obecny system gvg czy wolałeś starą drabinkę?
- Odpowiada mi obecny system – polubiłem automatyczne turnieje.

Co byś zmienił w GW?
- Trudno powiedzieć. Co mi przeszkadza obecnie to, to że po dodaniu tylu nowych skilli trudno jest ułożyć balance. Obecnie mogę zabijać samym bildem, kiedy 2 lata temu było trzeba posiadać umiejętności. Jednak śmiało mogę powiedzieć, że GW jest najlepszą grą pvp na rynku.Big Mchugelarge
- Góra -


Czy możesz powiedzieć mi Twoje prawdziwe imię, wiek i skąd pochodzisz?
- Nazywam się Augie Salick mam 23 lata i mieszkam w Stanach Zjednoczonych.

Co mógłbyś powiedzieć na temat fb, tytułach i czasie jaki spędziłeś w grze?
- Posiadam 2 konta w GW. Posiadam 3,400,000 fb a moje tytuły to Renowned Hero (R9), Deadly Champion (R4). Brałem udział w testach alpha GW na 2 lata przed wydaniem gry. Więc jeśli zbierzemy cały czas jaki spędziłem w grze to mamy 51 miesięcy :D. Nawet mam swojego NPC koło Piken Square, która nazywa się Sally Kaugie ( nazwany od Augie Salick).


Czy możesz opowiedzieć nam o swojej karierze w GW?
- Idiot Savants [iQ] zostało założone zaraz po wyjściu GW i od tego czasu jestem członkiem tej gildii. Na początku zaczęliśmy grać tomby ( Heroes’ Ascent). Kiedy Arena Net zaczęła się zastanawiać na nagrodami w gvg zaczęliśmy grać gvg. Skład naszej gildii nie zmieniał się tak bardzo lecz po pewnym czasie kiedy niektórzy stracili zainteresowanie w gvg skład uległ zmianie. Mieliśmy bardzo dużo ludzi, którzy znali się na grze. Wchodziliśmy do gry i rozmawialiśmy nawet kilka godzin jakim bildem będziemy grać. Zazwyczaj Reyna podejmował ostateczną decyzję. [iQ] miało mnóstwo smurfów w których też grałem ale moja kariera gildiowa jest dość krótka jedna gildia – Idiot Savants [iQ].

Czy Idiot Savants [iQ] należy do sojuszu?
- Mamy sojusz złożony tylko ze swoich smurfów, w których gramy na swoich 2 kontach. A odnośnie [iQ] to od Mistrzostw Świata w Guild Wars w Lipsku jesteśmy w sojuszy War Machine [WM] ale niestety oni już nie grają. Bardzo lubiliśmy graczy [WM]. Kiedy spotkaliśmy się w Niemczech mimo bariery językowej bawiliśmy się świetnie. W [WM] były tylko 2 osoby mówiące po angielsku i to one tłumaczyły każda rozmowę pomiędzy nami :D.

Jak Idiot Savants [iQ] zdobyło złotą obwódkę?
- Właściwie to zdobyliśmy ją 2 razy. Po raz pierwszy kiedy wygraliśmy GWFC 3 - Day Event. Zwycięstwo dało nam dziką kartę na mistrzostwa w Lipsku. A po raz 2 kiedy pokonaliśmy Team Quitter [QQ] w jesiennym sezonie 2006. 3-Day event to było wręcz szaleństwo. Wciągu jednego weekendu zagraliśmy około 150 meczy. Mieliśmy zmienników w gildii żeby każdy mógł odpocząć, zjeść coś kiedy inni grali lub oglądać innych walki i na zmianę. Kilku naszych graczach pochorowało się, ponieważ było to tak stresujące, ale opłaciło się dostaliśmy dzika kartę i pojechaliśmy do Lipska.

Na pewno pamiętasz 3 mecz w Lipsku przeciwko The Last Pride [EvlL]. Jaka była taktyka?
- 3 mecz przeciwko [EvIL] był prawdopodobnie naszym najlepszym meczem w całe naszej karierze. W 1 i 2 meczu [EvIL] grał assassin split i byliśmy przekonani, że w 3 starciu też wyjdą splitem. Nie wierzyliśmy, że uda nam się pokonać ich i zmieniliśmy swoją taktykę. Zamiast atakować przy flagstandzie i pozwolić aby ich split wpadł do naszej bazy zdecydowaliśmy, że zignorujemy flagstanda i będziemy czekać na nich w bazie żeby walczyć 8vs8 a kiedy przyjdzie VoD wyjdziemy razem z NPC pod flagstanda co znowu uniemożliwi im split. Nie wierzyliśmy czy to może się udać, ponieważ nigdy nie używaliśmy takiej taktyki i nigdy nie widzieliśmy żeby ktoś tak grał. Nasze stanowiska z komputerami były ustawione naprzeciwko graczy [EvIL] i kiedy przyszedł VoD i oba guild lordy zaczęły tracić życie słyszeliśmy jak gracze [EvIL] zaczynają krzyczeć i panikować. Wiedzieliśmy, że trzeba tę grę skończyć ponieważ monki [EvIL] były bez energii a flaga była włożona przez naszego przeciwnika i w przypadku gdyby dostaliby boosta na pewno by z nami wygrali. Zostało tylko 5 naszych graczy oczywiście bez rezów, kiedy udało nam się zabić guild lorda.

Czy to prawda….. (nie zdążyłem zadać pytania :D)
- Tak to prawda, że Soul Wedding i Only One Star krzyczeli aby pozwolono im zginać żeby postawiło ich w bazie z całą energią. Tak to prawda :D. Po meczu czułem się nieswojo, ponieważ był to ostatni mecz w turnieju jednej z najlepszych gildii.

Czy to prawda, że wymyśliłeś bild dla warka, który ma za zadanie wywracać innych warków?
- Tak to prawda, że MY gracze Idiot Savants [iQ] wymyśliliśmy bild o nazwie ‘Linebacker’. Nazywa się on ‘Linebacker’ dlatego, że w amerykańskim footballu jest gracz, który ma jedno zadanie – przewracać innych graczy przez cały czas. :D. Chcieliśmy ulepszyć naszą melee defensywe ale nie mieliśmy zamiaru brać aegisa lub warda. Więc wymyśliliśmy warka, który był naszą ochroną przed postaciami melee poprzez ich przewracanie. Zadawał on dość duży damage ale również zmuszał podejście monków przeciwnika, ponieważ kiedy warek został przewrócony nie mogły się wrócić żeby go monki podleczyły. Oryginalna wersja ‘Linebackera’ to: counter blow, devastating blow, hammer bash, bull’s strike i shock (5 KDs :D)

Dlaczego Idiot Savants [iQ] jest nieaktywne?
- Wcale nie jest. Tzn. nie gramy jako Idiot Savants [iQ] ale gramy na naszych 2 kontach w smurfach. Jesteśmy najprawdopodobniej jedną z najbardziej aktywnych amerykańskich gildii. Gramy pod innymi nickami i chcemy zdobyć złotą obwódkę dla naszej 2 gildii :P.

Dlaczego nie gracie na swoich pierwszych kontach i dlaczego nie chcecie dojść jako Idiot Savants [iQ] na sam szczyt drabinki?
- Drabinka w dzisiejszych czasach już nic nie znaczy. Teraz się liczą jedynie comiesięczne turnieje. Gramy na 2 kontach zazwyczaj jak chcemy poćwiczyć nowy bild lub taktykę. Jest to bardzo zabawne jak słyszy się rozmowy typu: ‘Kto to jest Merchant Of Justice? Oni grają świetnie’. Nikt z graczy, oczywiście oprócz tych dobrych, nie zdaje sobie sprawy, że są to gracze Idiot Savants [iQ].

Jaka była najbardziej zacięta walka którą grałeś?
- Oczywiście 3 mecz przeciwko The Last Pride [EvIL] w Lipsku. Jest jeszcze jeden mecz, który graliśmy przeciwko Treacherous Empire [Te] w amerykańskim turnieju ale pamiętam go do dziś, ponieważ walczyliśmy wtedy o tytuł mistrza Ameryki.

Według Ciebie która gildia jest/był najlepszą amerykańską gildią?
- Oczywiście chciałoby się powiedzieć [iQ] ponieważ wygraliśmy najwięcej turniejów z spośród innych amerykańskich gildii. Eternum Pariah [EP] była to bardzo dobra amerykańska gildia. Nie lubiliśmy ich ponieważ byli trudnym przeciwnikiem a poza tym grali różnymi bildami.

Jakbyś miał okazję wybrać przeciwnika na gvg, kogo byś wybrał?
- Bardzo bym chciał zagrać jeszcze raz przeciwko War Machine [WM]. Moim zdaniem byli oni najlepszą gildią w całej historii GW. Chciałbym się zrewanżować za przegraną w GWFC :D.

Co możesz powiedzieć na temat obecnej drabinki? Czy uważasz, że poziom jest wyższy czy niższy niż 2 lata temu?
- Niestety uważam, że poziom jest słabszy. Obecnie gra bardziej denerwuje niż 2 lata temu, ponieważ obecna meta jest strasznie defensywna wardy, hexy, aegis etc. Moim zadnie najwyższy poziom był podczas mistrzostw świata w Lipsku i od tego czasu poziom spada.

Czego Ci brakuje w GW?
- Trudne pytanie :P. Naprawdę mi brakuje mistrzostw i tych wyjazdów na turnieje do innych krajów. Wyjazd do Taipei i do Lipska były jednymi z najwspanialszych momentów w moim życiu. Arena Net była naprawdę hojna z podróżą, jedzeniem z wszystkim. Poza tym fajnie jest zobaczyć najlepszych graczy GW. W dodatku wyjazdy organizowane na mistrzostwa i nagrody dopingowały gildie do grania na naprawdę wysokim poziomie.

Co byś zmienił w GW?
- Przywróciłbym mistrzostwa świata w GW. Znerfiłbym większość defensywnych skilli (hexy, blinding surge, aegis, ward etc). I tym samym zrobiłbym grę bardziej ofensywną.I Alloces I-1
- Góra -


Czy możesz powiedzieć mi Twoje prawdziwe imię, wiek i skąd pochodzisz?
- Nazywam się Erwin Hofman mam 21 lat i mieszkam w Holandii

Co mógłbyś powiedzieć na temat fb, tytułach i czasie jaki spędziłeś w grze?
- Posiadam ponad 5,000,000 fb a moje tytuły to: Terrifying Champion (R5), Conquering Hero (R6) i Subjugating Gladiator (R7).

Jak zaczęła się Twoja kariera w GW?
- W GW zacząłem oczywiście od pve. Następnie spędziłem dużo czasu na arenach 4v4( ascalon, yak’s ). Kiedy odkryłem Heroes’ Ascent pokochałem grać elementalistą z jego obszarowymi skillami. Należałem wtedy do nieaktywnej gildii pvp. Kiedy ich opuściłem spędzałem dużo czasu na Team Arena.. Poznałem kilku graczy na arenie i razem założyliśmy gildię Forgotten Wisdom [FW]. Graliśmy gvg ranger spike z całkiem niezłymi skutkami. Udało nam się dojść do top50. Kiedy graliśmy co raz mniej gvg i trudno było znaleźć ludzi na gvg, gildia stała się nieaktywna a ja znów wróciłem do gry na arenach. Kiedy byłem w [FW] poznałem kilka osób z Frozen Flame [ICE] z którymi utrzymywałem kontakt. Kiedy [FW] rozpadło się, zaryzykowałem i złożyłem podanie do [ICE]. Udało mi się dostać. Kiedy atmosfera w [ICE] stawała się co raz to gorsza przez kłótnie graczy, ustaliliśmy z kilkoma graczami z [ICE] i kilkoma znajomymi, że stworzymy nową gildię. I tak powstała gildia Virtual Dragons [vD].

Czy trudno być liderem Virtual Dragons [vD]?
- Nie, nie jest trudno być liderem. Każdy jest traktowany tak samo. Wszystkie decyzje w sprawie gildii są podejmowane po rozmowie z całą gildią.

Dlaczego grasz GvG a nie HA?
- Gvg według mnie, daje więcej możliwości niż HA mimo ostatnio przeprowadzonych zmian na HA. W dodatku nie odpowiada mi styl grania na HA.

Czy pamiętasz swoje pierwsze gvg?
- Niestety nie ale mogę sobie wyobrazić, że była to gra przeciwko wammo, które padały jeden po drugim. Na pewno wyglądało to zabawnie :D.

Czy możesz porównać obecną grę rangerem z grą z przed 2 lat?
- Obecnie dzięki zapisywaniu bildów gra się o wiele łatwiej i szybciej. 2 lata temu gracze nie umieli wykorzystywać wszystkich możliwości rangera. Poruszanie się i przerywanie sprawiały im kłopoty lecz to się zmieniło. W dzisiejszych czasach ranger jest podstawą balancu.

Jaki zauważasz błąd, który gildie popełniają najczęściej?
- Trudno powiedzieć. Bardziej doświadczone gildie potrafią wygrać przeciwko gildiom, które grają zbyt mocnym bildem dzięki dobrym decyzjom, splitowi etc. Natomiast możemy zauważyć, że większość słabszych gildie nie umie podjąć właściwej decyzji, nie wie kiedy ma zaatakować a kiedy trzeba się wycofać. Przez te błędy taktyczne walki z gildiami z wyższym rankiem kończą się po kilku minutach.

Co Cię denerwuje podczas gvg?
- Najbardziej mnie denerwują sytuacje, kiedy split osiągnie przewagę w bazie przeciwnika a reszta drużyny nie potrafi jej wykorzystać.

Jakieś wskazówki dla nowych rangerów?
- Kiedy zaczynamy grać rangerem pierwszy krokiem powinno być stworzenie odpowiedniego ekwipunku. Należy wykorzystywać swój skillbar w jak największym stopniu. Np. rozdanie poison na całą drużynę przeciwnika zmusza monka do częstszego używani skilli tym samym łatwiej jest je przerywać. Ranger powinien mieć oczy dookoła głowy. Powinien zauważyć nadchodzącą flagę i ją spowalniać kiedy gra crippl shotem. Kiedy chcemy grać agresywnie należy wybrać sobie monka lub innego castera i przerywać mu wszystko co się da. Pomoże to zwiększyć naszą ofensywę i defensywę.

Co możesz powiedzieć na temat ekwipunku jaki używasz podczas gvg?
- Wszystko zależy od elity jakiej używam podczas gvg. W przypadku kiedy gram burning arrow mam ze sobą longer poison duration a kiedy gram crippl shotem biorę longer cripple duration. Wszystkie moje łuki są max, dmg + 30 życia. Moim głównym łukiem jest recurver + 30 życia. Drugi slot to longbow vampiric/longer poison duration którym atakuje w wypadku kiedy widzę, że ktoś ma mało życia i degen lub ostatni strzał może go zabić. Trzeci slot to bron +30 życia i tarcza + 30 życia vs ice damage/criple duration. Używam tego setu w krytycznych sytuacjach :D. Ostatni mój set to vampiric flatbow do zabijania NPC. Moja postać pve ma 600 życia i 27 energii.

Jaki jest Twój ulubiony bild dla rangera?
- Moim ulubionym bildem jest burnning arrow (distracting shot, savage shot, burning arrow, apply poison, troll unguent, mending touch, natural stride i ressurection signet ). Jest to bardzo agresywny bild, który może zadać duży damage. Można nim szybko zabić NPC i zmusić flagę do zostania w bazie w przypadku kiedy nikt nie może jej pomóc. Bild jest bardzo dobry do splitu i na VoD.

Co byś zmienił w GW?
- Na pewno zajął bym się stepami assassinów. Zwiększyłbym uzyskiwaną energię z inspiracji mesmera i przywróciłbym heal party dla runnerów przez ulepszenie ether prodigy.

Czy kupisz GW2 i czy Twoim zadaniem GW2 odniesie taki sam sukces jak GW?
- Nie wiem jeszcze. Jeśli GW2 będzie przypominać WoW to sądzę, że nie kupię. Według mnie GW2 będzie to udaną grą ale od tego czy pochłonie mnie jak GW będzie zależał gameplay. GW2 odniesie sukces lecz sama gra będzie mocno różniło się od GW.Dephria Cadbury
- Góra -


Czy możesz powiedzieć mi Twoje prawdziwe imię, wiek i skąd pochodzisz?
- Nazywam się Fabian Steffen mam 23 lata i mieszkam w Niemczech.

Co mógłbyś powiedzieć na temat fb, tytułach i czasie jaki spędziłeś w grze?
- Posiadam 6,138,201 fb a moje tytuły to: Conquering Champion (R6), Emperor's Hero (R13). Konto posiadam od 30 miesięcy

Czy możesz opowiedzieć nam o swojej karierze w GW?
- Moja przygoda z GW zaczęła się podczas World Preview Event w 2004 roku. Grałem wtedy nekromantą i monkiem. Dołączyłem do amerykańskiej gildii ale niestety nie pamiętam jej nazwy. Zagrałem tam swoje pierwsze gvg. Kiedy GW oficjalnie wyszło dołączyłem do gildii niemieckiej gildii C O R E. Zacząłem grać tomby, ponieważ gildia stała się nieaktywna. Grałem głównie z Power Of My Rangers. Pewnego razu spotkałem Maya z Esoteric Warriors [EW] i zaprosił mnie do gildii. Z [EW] wygraliśmy 2 sezon Guild Wars Faction Championships i pojechaliśmy do Lipska na mistrzostwa świata. W kwietniu 2007 opuściłem razem z Aaliyah [EW] i poszliśmy do Cry For Eternity [Cry], Kiedy Power Of My Rangers przestał grać w GW i [Cry] się rozpadło przeszliśmy do Peace And Harmony [PnH]. Po pewnym czasie reaktywowaliśmy [EW] i do tej pory jestem w [EW] :D.

Czy możesz opowiedzieć o wyjeździe do Lipska na Mistrzostwa Świata w Guild Wars?
- To było coś wspaniałego spotkać się z graczami z innych gildii. Po finałach razem z graczami Treacherous Empire [Te] i The Last Pride [EvIL] podróżowaliśmy przez tydzień po Niemczech.

Dlaczego Esoteric Warriors [EW] w turniejach grało b - spikiem?
- Byliśmy znani z tego, że graliśmy bardzo mocnym balancem. Wiele gildii przygotowywało się specjalnie pod nasz balance. Graliśmy b-spikiem dlatego, żeby przestraszyć przeciwnika, że możemy zagrać czymś innym.

Co się stało, że [EW] było przez pewien czas nieaktywne?
- To jest sprawa gildii, sorry :D.

Czy możesz porównać obecną grę monkiem z grą z przed 2 lat?
- Gra monkiem cały czas ulega zmianie lecz w pewnych sprawach nadal jest tak jak było dawniej. Zmieniły się oczywiście bildy monków, ponieważ wprowadzono wiele nowych skilli.

Wolisz grać jako monk ‘ healer’ czy monk ‘prot’?
- Lubię grać healerem i protem, nie ma to dla mnie większego znaczenia. Kiedy grałem z Nickiem w [EW] to grałem healerem ale on przestał grać i od dłuższego czasu gram protem.

Z kim najlepiej Ci się monkuje?
- Aaliyah Healona – gra mi się z nią świetnie. Gramy na tyle długo ze sobą, że każdy z nas wie jak druga osoba zareaguje w danej sytuacji.

Czy pamiętasz walkę, którą przegrałeś a powinieneś ją wygrać?
- W jednej z gier przeciwko Valandor [Val] nabiliśmy im po 45DP i jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności zginęliśmy wszyscy od katapulty. Oni zdążyli dobiec do lorda i go zabić :D

Czy obecnie gra jest bardziej ofensywna czy defensywna?
- Uważam, że grała stała się bardziej defensywna.

Czy brakuje Ci jakiejś gildii, która się rozpadła lub jej gracze przestali grać?
- Ogólnie brakuje mi koreańskich gildii takich jak The Last Pride [EvIL] czy War Machine [WM].

Co byś zmienił w GW?
- Wyprostowałbym tarcze na monkach :D
GuildWars.comTeenArena Net