Witamy! Jest środa 18.10.2017, godzina 14:59
Guild Wars 2 Fansite
News
Forum
> Guild Wars <
Download
Lore
Gra
Dodatkowe Informacje
PvE
PvP
Społeczność
> Guild Wars: Beyond <
Wojna w Krycie
> Guild Wars 2<
Informacji o Guild Wars 2 szukaj na nowym portalu
FAQ
Kontakt
...runner to osoba, która przeprowadza postacie od miasta do miasta, zazwyczaj za opłatą?
Partnerzy:

Kup Guild Wars
klient
The Brave Brothers [BB]

Witaj, czy mógłbyś przedstawić nam bliżej siebie i swoją gildię?

[BB]: Bardzo chętnie. W grze jestem dostępny pod Nickiem John The Killmaster, choć wołają na mnie Iron. Jestem liderem gildii The Brave Brothers [BB], ilość osób w naszej gildii waha się od około 70 do 100. Jesteśmy właścicielami Wizard’s Isle, wyposażonego we wszystkich traderów. Nasz cape przedstawiony jest poniżej.Jak dokonałeś wyboru cape’a? Wiele osób ma z tym problem przy tworzeniu gildii i nigdy do końca nie wie czy dobrze wybrali.

[BB]: Uff, też miałem z tym problem i nie dziwie się świeżo upieczonym leaderom, bo to naprawdę ciężki orzech do zgryzienia. Z początku musiałem coś wybrać z kolegą, zdecydowaliśmy się na białą facjatę smoka na granatowym tle. Istniał sobie ten cape dobre 2 miesiące, jednak po tym czasie ludzie zaczęli, popularnie mówiąc – marudzić. Wiedzieliśmy także, że wybierając samemu kolejny cape może on być znowu zły. Umieściliśmy więc sondę i poprosiliśmy graczy o dawanie swoich propozycji, a następnie wybieraliśmy wśród nich. I tak powstał Chocca… cape.

A skąd Wasza nazwa?

[BB]: Podobnie jak w przypadku cape’a z tym również był problem. Wymyśliliśmy z kolegą wiele nazw, zarówno tych mądrzejszych, głupszych, średnich, była tego masa. Nagle przypomniałem sobie, że nie tylko w GW istnieją gildie. Będąc wieloletnim graczem i fanem Warcrafta III też swego czasu miałem problem z nazwą. Głowiliśmy się wtedy z kumplami dobre 2 godziny, szukaliśmy nazwy idealnej, dobrej do wszystkiego i z fajnym Tagiem. Efekt widzimy dzisiaj, mam nadzieję że się udało.

Jak więc powstała sama gildia? Jak przebiegał ten proces?

[BB]: Muszę przyznać, że samemu bym na to drugi raz nie poszedł, tu potrzeba zaufanych kolegów, którzy doradzą w ciężkich chwilach i momentach załamania w gildii. Sama gildia powstała natomiast w głowach kilku dawnych przyjaciół, podczas jednej z naszych wędrówek po Tyrii. Dzięki temu wypadowi powstali wówczas Wybrańcy Tyrii, był to bodajże grudzień 2006. Gildia jednak niedługo potem się rozpadła, ze względu na liczne kłótnie, które rozpętywali gracze chcący grać PvP. Podzieliło to nasz podstawowy skład na 2 ekipy – pierwsza była od PvE i założyła gildie The Brave Brothers, o tej drugiej niewiele pamiętam bo znowu się rozpadli po krótkim czasie. Był to dokładnie 3 marzec 2007. Zaczynając mieliśmy w swoich szeregach 4 zaufanych ludzi – kumpli, którzy podróżowali wspólnie po krainie Tyrii od samej premiery Prophecies.

Czym się obecnie zajmujecie? Macie jakieś plany co do przyszłości?

[BB]: Cały czas się wspólnie poznajemy z nowymi ludźmi, którzy do nas dochodzą, a także z tymi co są z nami od dłuższego czasu. Planujemy także wytrzymać wspólnie jako gildia do premiery GW 2, tam stworzymy gildię od nowa i będziemy kontynuowali to co robimy teraz.

Wspomniałeś coś o integracji wewnątrz gildii jak to wygląda?

[BB]: Głównie cały czas zapełniamy Guild i Alliance Chat rozmowami o swoich zainteresowaniach, często pożartujemy. Chodzimy często na wspólne wypady, robimy eventy wewnątrz-gildiowe.

Skoro już wspomniałeś o eventach to powiedz na czym one polegają i o co w nich chodzi?

[BB]: O integracje oczywiście. Jak dotychczas udało nam się zorganizować takie eventy jak Śluby, Halloween (w LA, jak i w GH), a także MINIevent. Na wszystkich organizowaliśmy wyścigi po Guild Hallu z nagrodami, synchro-dance, jak i pogaduszki, gdy event się kończył. Nawet nie wiecie ile osób potrafi przyjść na taki event. Obecnie pracujemy nad nowymi pomysłami, które wraz z członkami gildii omawiamy.

Masz jakieś porady dla osób chcących założyć własną gildię?

[BB]: Najważniejszą poradą jest jedno słowo - zaufanie, jakim powinniśmy obdarzyć ludzi, których przyjmiemy. Mimo, że czasami trafimy na kogoś kto na złość będzie chciał zniszczyć gildię to nie należy być przewrażliwionym na to. Wystarczy być czujnym, gdy coś złego się dzieje. Najlepiej jednak zakładać gildię z zaufanymi ludźmi, którzy są pewnymi punktami gildii i stanowią podporę.

Jesteście gildią PvE, więc pewnie robicie wspólne wypady. Macie jakieś ulubione miejsce?

[BB]: Często chodzimy do FoWa, UW i Urgoza, no i oczywiście Dungeony w GWEN. W każdy dzień są jakieś wypady, a weekend naprawdę ciężko się nudzić.

W każdej gildii zdarzają się problemy. Czy u Was także mają one miejsce?

[BB]: Czasami dochodzi do niepotrzebnych kłótni, ale są to zwykle drobiazgi. W ciągu całej historii gildii zdarzyły się tak naprawdę 2 duże konflikty. Pierwszy z nich dotyczył braku grania przez gildię GvG. No więc uspokoiliśmy ludzi i zaczęliśmy grać. Chwilę po tym ludziom nie pasowało to jak gramy, że nie ma chętnych itp. Głównie sprzeczki graczy PvP vs graczom PvE. Nic wielkiego, a może namieszać.

Jak więc uchronić się od niepotrzebnych kłótni?

[BB]: Cóż… najlepiej po prostu już przy zakładaniu gildii ustalić kierunek w jakim podążać będzie gildia. Dodatkowo przyjmując ludzi najlepiej powiedzieć im prawdę dotyczącą tego co zwykle się dzieje w gildii, nie warto wymyślać np. że codziennie są wypady na HA, lub GvG, bo to i tak wyjdzie na jaw, a ludzie mogą poczuć się urażeni.

Dziękuję za wywiad i życzę dalszego rozwoju gildii zarówno w GW1, jak i nadchodzącym GW2.


The Brave Brothers [BB]

Heroes Home [HoH]


Witaj, czy mógłbyś nieco przybliżyć naszym odbiorcom swoją osobę wraz z gildią?

[HoH]: Moją główną postacią jest warrior - Mike Polaczek. Wiem, że kojarzy się to głównie z Kamadanem, ale cóż... nie było innego pomysłu :). W gildii jest 81 osób, a cape... cóż, powstał na początku HoH'a, kiedy jeszcze byłem tylko memberem.

Macie bardzo charakterystyczny cape, wiele osób, gdy go widzi od razu wie, że to Wy. Skąd czerpaliście inspirację?

[HoH]: Nasza nazwa to Heroes Home, a cape jest taki... rycerski, kojarzy się z honorem.

Mówiłeś że nie byłeś pierwszym leaderem. Kto nim był i co się stało?

[HoH]: Historia gildii sięga dość daleko wstecz. Z założenia miała być rekonstrukcją gildii MARS, po tym jak ta się rozpadła. Zamierzałem dojść do MARS, więc gdy dowiedziałem się o powstaniu HoH'a nie zastanawiając się postanowiłem dołączyć. Wtedy liderem był Culus. Potem stanowiska lidera zmieniało się dość często albo dlatego, że ludzie nie chcieli być dłużej na stanowisku albo gdy zarzucano im nieróbstwo.

Zdarzyły się Wam jakieś trudne momenty wewnątrz gildii? Jeśli tak, to opowiedz o nich.

[HoH]: Kilka miesięcy temu gildia zaczęła się sypać. Liderem znów był Culus. Ten jednak postanowił skończyć z grą, na moją prośbę uczynił mnie liderem i ostatnie co napisał, to to że chyba tylko ja mogę tą gildię podźwignąć...
Czy się udało - nie wiem, jednak jest nas teraz dość dużo, i często organizujemy różne wypady.

Skoro już jesteśmy przy wypadach, to powiedz mi gdzie najczęściej chodzicie gildiowo?

[HoH]: Próbujemy po trochu wszystkich high-endowych miejsc. Tydzień temu robiliśmy gildiowo Urgoza, wczoraj przyszła kolej na The Deep. Co jakiś czas wybieramy się do UW lub gdy ktoś potrzebuje robimy questy w FoW'ie. Ja osobiście bardzo lubię spędzać czas w DoA.

Czy zdarzały się sytuacje, gdy nie miałeś siły być leaderem i chciałeś to wszystko rzucić? Jeśli tak to powiedz co było przyczyną.

[HoH]: Te kilka miesięcy temu, gdy gildia zaczęła się sypać, a ja dostałem lidera, byłem trochę zdesperowany. Ludzie nie słuchali, robili co chcieli. Nie chciałem zaczynać od kickowania, oddałem lidera pierwszemu offkowi na liście i leavnąłem. Następnego dnia wróciłem, dogadałem się i znów byłem liderem. Od tego czasu postanowiłem już być twardy.

Uważasz, że jesteś dobrym leaderem? Ludzie mogą próbować różnych sztuczek, myślisz że dasz radę obronić dobre imię gildii?

[HoH]: Trudne pytania, nie chce wyjść na chwalipiętę, ale myślę ze nie jestem złym leaderem. O tym, ze ktoś pisał 'HoH nooby' w kamadanie pl1 słyszę dość często, to od gildiowiczów, to od ludzi z ally. Najczęściej są to osoby które nie przedostały się przez nasz system oceniania przy rekrutacji. Imię gildii staram się chronić jak mogę, większość ludzi ocenia nas, choć niewiele o nas wiedzą.

Do wspólnych wypadów jest chętne na pewno wiele osób. Jak dobierasz ludzi do teamu? Masz określoną, zaufaną ekipę, czy bierzesz kogo popadnie?

[HoH]: Na większe wypady robimy zapisy na forum. Oczywiście, są ludzie których znam lepiej i wiem ze dobrze by sobie poradzili, ale integracja tez jest ważna.

Co sądzisz po poziomie naszych rodzimych gildii PvE?

[HoH]: Jesteśmy w sojuszu [Pol] i zazwyczaj gdy ktoś na umówiony wypad się nie stawi, znalezienie kogoś na jego miejsce nie stanowi wielkiego problemu. Tak naprawdę z innymi gildiami rzadko mamy do czynienia, co najwyżej z pojedynczymi osobami. Patrząc pod kątem naszego ally - poziom ten jest zadowalający.

Opowiedziałeś już wcześniej co nieco o przeszłości. Jakie są Wasze plany na przyszłość?

[HoH]: Większa cześć załogi planuje porzucić GW i zająć się uprawą buraków, to oczywiście żart :). Jak wszystkie gildie chcielibyśmy stać się doświadczoną gildią, zajmującą się nie tylko samą grą, ale także wpływem na kształtowanie charakteru młodych ludzi. Co dalej? - czas pokaże.

Macie jakieś hasło lub motto?

[HoH]: HoH ftw! Pewnie zbyt oklepane co ;)? Cóż, takiego bardziej poważnego nie mamy.

Masz jakieś porady dla ludzi, którzy tworzą nowe gildie lub dla tych którzy jej szukają?

[HoH]: Podstawa to zaufanie. Wiadomo, nie jest o to łatwo, w końcu to tylko internet. Prócz tego, najlepsza gildia to taka w której wszyscy się znają, nie jakieś losowe masówki. Ludziom, którzy szukają gildii chyba nie mogę za dużo poradzić, jeśli ktoś lubi PvP pójdzie do gildii która tym się zajmuje i vice versa co do PvE, to oczywiste.

Dziękuję za wywiad i życzę powodzenia zarówno w najbliższym czasie jak i przyszłości. Chciałbyś coś jeszcze dodać na koniec od siebie?

[HoH]: Ja również dziękuję, a od siebie życzę wszystkim wesołych i pogodnych świąt, nie koniecznie spędzonych w grze :)Heroes Home [HoH]
GuildWars.comTeenArena Net