Witamy! Jest sobota 21.10.2017, godzina 08:37
Guild Wars 2 Fansite
News
Forum
> Guild Wars <
Download
Lore
Gra
Dodatkowe Informacje
PvE
PvP
Społeczność
> Guild Wars: Beyond <
Wojna w Krycie
> Guild Wars 2<
Informacji o Guild Wars 2 szukaj na nowym portalu
FAQ
Kontakt
...rusher to gracz, który bezmyślnie wybiega przed siebie i ściąga na drużynę potwory?
Partnerzy:

Kup Guild Wars
klient
FAQ - Polonizacja GW

P: Co muszę zrobić żeby móc zagrać w GW po polsku?
O: Musisz mieć po prostu zainstalowane GW - po włączeniu się menu głównego lub podczas gry wejdź w opcje[Klawisz F11] i z listy Text Languages wybierz język polski.

P: Czy muszę kupować jakieś rozszerzenia/ściągać patche itp. aby mieć polski język?
O: Absolutnie NIE - KAŻDY gracz, który nabył grę ma dostęp do polskiego języka(oraz innych języków). Po prostu przed odpaleniem gry zacznie ona pobierać różne pliki(w tym polski język).

P: Jaka jest jakość ogólna polonizacji?
O: Nie można rzec, że jest ona perfekcyjna, ale zła tym bardziej nie jest. Wszystkie teksty(dialogi, opisy przedmiotów itp.) zostały przetłumaczone. Tłumaczenie jest solidne; ale nawet pomimo tego ma ono swoje wady - z takiej racji, że bardziej doświadczeni gracze w GW używają języka angielskiego, przez co część graczy używających polskich nazw będzie miało problem w porozumiewaniu się z innych graczami.

P: Gram używając polskiego języka - czy istnieje jakiś szybki sposób, aby sprawdzić jak dana umiejętność zwie się po angielsku - lub na odwrót; gram po angielsku - jak sprawdzić szybko nazwę przedmiotu po polsku?
O: Po prostu wciśnij i przytrzymaj prawy klawisz Ctrl - wtedy wszystko, co jest po polsku wnet stanie się po angielsku(i na odwrót) - aby wrócić do aktualnie używanego języka puść prawy klawisz Ctrl.

P: Czy jest tutaj polski dubbing?
O: Niestety nie

P: Czy mogę stworzyć postać i nazwać ją dodając do niej polskich znaków takich jak "Ł", "Ą" itd. ?
O: Nie

P: A czy mogę założyć gildię dodając do niej polskie znaki?
O: Niestety...

P: A czy są tutaj polskie serwery?
O: Tak - może nie tyle serwery, co dystrykty - ale owszem, są. Będąc szczegółowym stwierdzę jednak fakt, że nie są one tak "tłoczne" jak dystrykty angielski/francuski czy niemieckie. Będąc jeszcze bardziej szczegółowym mogę rzec, że Polacy z polskich wyemigrowali na angielskie co wcale nie dziwi.

P: Zauważyłem pewien rażący mnie w oczy błąd ortograficzny/interpunkcyjny lub inny błąd związany z polonizacją - komu lub gdzie to mogę zgłosić?
O: Na przykład tutaj albo tutaj.

P: Słyszałem, że Guild Wars 2 także ma być po polsku - czy to prawda?
O: O tym zadecyduje już ArenaNet. Nie mniej jednak chodzą plotki o tym, że ów firma interesuje się polską wersją :) Na chwilę obecną jednak nic nie jest pewne.
GuildWars.comTeenArena Net