Witamy! Jest czwartek 19.10.2017, godzina 16:45
Guild Wars 2 Fansite
News
Forum
> Guild Wars <
Download
Lore
Gra
Dodatkowe Informacje
PvE
PvP
Społeczność
> Guild Wars: Beyond <
Wojna w Krycie
> Guild Wars 2<
Informacji o Guild Wars 2 szukaj na nowym portalu
FAQ
Kontakt
...podczas jednego z eventów, na północ od Lion's Arch leżał ogromny żółw?
Partnerzy:

Kup Guild Wars
klient
DiretSong - Więcej muzyki - Komentarze

Jak to mówią muzyka jest stenografią uczuć. W tym małym poradniku chciałbym przybliżyć wam Jeremy'ego Soula oraz pracę jaką włożył w tworzenie Guild Wars, które bez swojej unikatowej muzyki byłoby zupełnie inną grą.
Mijają lata (tak... to już w lata idzie ^^ ) a mu słuchamy ciągle tych samych kawałków odkrywając GW. Jak wiadomo nawet najlepsza muzyka niemiłosiernie powtarzana w kółko, szybko się znudzi. Dlatego też mając tego świadomość J.Soule stworzył DirectSong (www.directsong.com). Stronkę z której można ściągnąć muzyczne "dodatki" do gier...w tym właśnie do Guild Wars. Łącznie jest do ściągnięcia 6 (!) płyt pełnych muzyki. Jest ona w pełni kompatybilna z GW, w trakcie gry automatycznie dobierane są odpowiednie ścieżki tak aby jak najlepiej komponowały się z tym co dzieje się na ekranie.
Pliki są zabezpieczone systemem DRM tak więc nie będą działać z grą inaczej jak poprzez ściągnięcie muzyki bezpośrednio ze strony Soula (oraz wgrania specjalnych licencji, ale o tym później).
Teraz czas na mały pokaz. Wyobraźcie siebie... w HoHu. Któryś tam dziesiąty/setny raz walczycie o Hall of Heroes, jednak czegoś już brakuje. Odpowiedniego tła, epickiej muzyki która zmobilizuje was do wysiłku. Porównajcie zwykłe tło do tego tracka który jest odtwarzany w Halach, a nazywa się Rebirth.

A gracze grający na Arenach? Powinni czuć się jak gladiatorzy a nie umierać z nudów przy oklepanych kawałkach. Do tego świetnie nadadzą się utwory takie jak A Test of Strenght czy Entaglements

Oba kawałki pochodzą z Guild Wars Battle Pack One który oferuje nam aż 16 nowych ścieżek przygotowanych specjalnie dla graczy PvP. Walka zyskuje naprawdę nowy wymiar. I tutaj wychodzi jak niedoskonały jest sposób włączania muzyki w tle. Jest ona niedopasowana, trzeba ją samodzielnie zmieniać i powtarza się nieustannie w jeden sposób "po liście" tak więc po paru powtórkach mamy serdecznie dosyć bo wiemy co zaraz będzie grało. Tutaj Anet przygotowała nam coś innego. Muzyka w odpowiedni sposób się miksuje, tak że w czasie np w trakcie walki nabiera tempa, odgrywane są odpowiednie tracki, a przy powrocie do outpostu tempo zwalnia, dynamika się obniża. Jest to zdecydowanie lepszy wybór niż wybieranie własnych "kawałków" nie komponujących się z grą.

Na kolejnych płytach znajdziemy bonusową muzykę do poszczególnych części. Dla przykładu w pierwszej części GW jednym z utworów jest The Elementalist pięknie nawiązujący do głównego motywu gry. Łącznie wszystkie dodatki zapewniają nam grubo ponad godzinę (może nawet ponad 2h, nie liczyłem dokładnie ^^) nowych klimatycznych wrażeń muzycznych. Każdy koneser z pewnością będzie zadowolony, a i większość ludzi nie trawiąca klasyki nie będzie żałować. Dzięki DirectSong możemy już teraz słuchać muzyki z GWEN! O ile się orientuje to uwertury do poszczególnych części (muzyka w menu) budziły zawsze największą reakcję (i to jak pozytywną). Znacie już motyw Eye of the North, a czy nie byłoby miło posłuchać już teraz w najlepszej jakości 320kb/s motywu jaki będzie towarzyszył krasnoludom? Tome of Rubicon to właśnie to.
Wszystkich zachęcam do odwiedzenia www.directsong.com

Wszystkie zamieszczone przeze mnie pliki mają jakość 128kb/s są więc trzykrotnie gorszej jakości niż te które można ściągnąć z DirectSong. No ale jak się do tego zabrać? Po odwiedzeniu stronki klikamy na Login w prawym górnym rogu ekranu. Wybieram register i po potwierdzeniu rejestracji wchodzimy na nasze konto. WARTO zarejestrować się nawet jeśli nie zamierzacie nic kupić, bowiem jedna z płyt jest CAŁKOWICIE DARMOWA! Nazywa się Sorrow's Furnace Mini-Pak i odtwarzana jest...zgadnijcie, w Sorrow's Furnace :) Ok a teraz krótki przewodnik jak załatwić sobie taką muzykę.

1. Po pierwsze musimy mieć kartę którą można dokonywać płatności internetowych [nie dotyczy mini-pak'a] Bez tego ani rusz.

2. Wchodzimy w katalog, wybieramy interesującą nas płytę i klikamy ADD TO CARD3. Następnym krokiem (jeśli kupujemy tylko jedną płytę) jest CONFIRM YOUR PURCHASE

4. Klikamy na zaznaczony obszar (Nie musimy mieć konta na PayPal, wystarczy karta)5. Dalej wpisujemy wszystkie swoje dane z karty i potwierdzamy

9.99 to naprawdę nie jest dużo. Za Soundtrack GWEN zapłaciłem 29,08 PLN. Śmieszne pieniądze za taką płytę.

6. Wchodzimy w dział Downloads. Z listy zakupionych już rzeczy klikamy na jedną i rozpoczyna się szybciutkie ściąganie. Zaznaczyłem na czerwono link do supportu, który bardzo szybko rozwiązuje wszystkie nasze problemy, których przy poprawnej instalacji nie ma.7. Klikamy na ściągnięty pliczek i zaczyna się instalacja po której już nic nie stoi na przeszkodzie słuchania ^^ Proponuje zostawić docelowe miejsce instalacji, uniknie się potem problemów z odtwarzaniem muzyki w grze.

Na CD możemy muzykę nagrać tylko za pośrednictwem Windows Media Player 9 lub wyższego. "Przetworzy" on wszystkie zabezpieczenia i dokona odpowiedniej konwersji.

Miłego słuchania! ^^

A jeszcze zapomniałem dodać że do każdego zakupionego dodatku otrzymujemy do wydrukowania okładkę w bardzo wysokiej rozdzielczości :)

Secret Service
GuildWars.comTeenArena Net