Witamy! Jest niedziela 22.10.2017, godzina 17:37
Guild Wars 2 Fansite
News
Forum
> Guild Wars <
Download
Lore
Gra
Dodatkowe Informacje
PvE
PvP
Społeczność
> Guild Wars: Beyond <
Wojna w Krycie
> Guild Wars 2<
Informacji o Guild Wars 2 szukaj na nowym portalu
FAQ
Kontakt
...Zaklęcia(Enchanty), które nie wymagają celu(np. Zaklęcia Derwisza) omijają działanie Well of Profane?
Partnerzy:

Kup Guild Wars
klient
NPC - Non Player Characters

Bez NPC, czyli postaci nie będącej pod kontrolą Gracza, nie ma żadnej gry fabularnej, to oni dają nam informacja na temat misji, sprzedają przedmioty lub je kupują, niektórzy pomogą nam w walce. Poniżej jest lista tych "powtarzalnych", czyli występujących w wielu miejscach:

Kolekcjonerzy

Collector ("Kolekcjoner") - NPC, który kolekcjonuje różne przedmioty wypluwane przez umierające potwory, oferując nam za nie broń lub pancerz, spotykany w miastach, ale najczęściej poza nimi.

Schowek

Xunlai Agent ("Agent Xunlai") - Aby mieć dostęp do schowka nasza postać musi zapłacić na wstępie 50 sztuk złota temu właśnie NPC. Jest to tylko cena za "wstęp" i podobnie jak GW nie wymaga płacenia abonamentu oraz płacenia za każdym razem kiedy chcemy jej użyć ;) Otwarcie specjalnego schowka na materiały wymaga wniesienia kolejnej jednorazowej opłaty 50 sztuk złota.

Xunlai Chest ("Schowek") - tutaj możemy przechowywać nasze łupy lub materiały. Dostęp do schowka uzyskujemy po rozmowie z Xunlai Agent.

Handlarze

Merchant ("Kupiec") - NPC, który zajmuje się kupowaniem od nas tego, czego nie potrzebujemy i chcemy się pozbyć (zarabiając przy tym odrobinę złota) oraz sprzedażą takich rzeczy, jak:
- broń (zwykle słaba),
- bag (torbę dającą dodatkowe 5 miejsc na przedmioty),
- Vial of Dye (Gray) (rozpuszczalnik farby, który usuwa kolor zafarbowanej części naszego ubioru, jeśli wcześniej ją farbowaliśmy),
- salvage kit (zestaw do rozbierania na części, służy to rozbierania przedmiotów - broni, zbroi, innych znalezionych przez nas przedmiotów na materiały, które mogą nam się przydać do wytwarzania własnej zbroi lub po prostu do sprzedania),
- expert salvage kit (ten zestaw jest podobny do powyższego, lecz "silniejszy", użycie go daje szansę na otrzymanie rzadkich materiałów),
- identification kit (zestaw do identyfikacji, służy do identyfikacji przedmiotów z napisem "unidentified", identyfikacja przedmiotu najczęściej da uzyskanie nowych dodatkowych właściwości zidentyfikowanego przedmiotu lub ustalenie jego wartości);
- rune of holding (runa służąca do powiększania pojemności toreb z 5 slotów do 10),
Kupcy to najczęściej spotykani NPC, znajdziemy ich w każdym Outposcie i we wszystkich miastach, czasem również poza nimi.

Materials Trader ("Handlarz Materiałów") - sprzedaje i kupuje jedynie materiały do craftowania, zawsze w ilości 10. Jego oferty są zależne od tego, co mu sprzedano i ile sprzedano - wpływ to ma na cenę materiałów do zakupienia u niego, posiada tylko to, co sprzedali mu wcześniej Gracze, może stać się tak, że nie będzie miał niczego do sprzedania. Znajduje się w większych miastach.

Rare Materials Trader ("Handlarz Rzadkich Materiałów")[/MARK] - od powyższego różni się tym, że handluje, sprzedaje i skupuje rzadkie materiały (w ilości 1).

Rune Trader ("Handlarz Run") - NPC zajmujący się sprzedawaniem i kupowaniem run i insygni, jego ceny będą zależne od popytu. Posiada tylko to, co sprzedali mu Gracze, im mniej na składzie, tym wyższe ceny. Do znalezienia w większych miastach.

Rare Scroll Trader ("Handlarz zwojami") - sprzedaje i kupuje zwoje m.in. takie które zwiększają przez określony czas ilość zdobywanego doświadczenia. Dysponuje on także zwojami które umożliwiają teleportację do pewnych lokacji.

Dye Trader ("Handlarz Barwników") - sprzedaje i kupuje jedynie barwniki, jego oferty są zależne od tego, co mu wcześniej sprzedano, nie posiada nieograniczonego zasobu, oferuje tylko te dye, które kupił od innych Graczy. Zależnie od tego ile zostało mu na składzie, cena będzie za dany dye rosnąć lub maleć. Znajduje się w większych miastach.

Rzemieślnicy

Armor Crafter ("Płatnerz") - ten NPC zachowuje się wytwarzaniem przedmiotów. Crafter potrzebuje składników, które musimy mu dostarczyć, aby wytworzył dla nas upragniony przedmiot, oczywiście musimy mu też zapłacić za fatygę. Crafter to źródło ubrania/zbroi dla naszych postaci. Po wytworzeniu dla nas zbroi (ceny różnią się w zależności od pancerza), owa zbroja jest przypisana do nas i wyłącznie my możemy ją założyć. Crafterowi możemy, podobnie jak Merchantowi, sprzedawać zbędne nam przedmioty. Do spotkania w miastach i outpostach, czasem poza nimi.

Hero Armor Crafter ("Płatnerz Zbroi Bohaterów") - Sytuacja podobna jak u góry, tyle tylko, że tutaj tworzymy zbroje dla bohaterów. Ci rzemieślnicy nie wykorzystują materiałów do stworzenia zbroi. Tutaj wykorzystywane są określone przedmioty takie jak np. pozostałości zbroi. Tego typu przedmioty to zazwyczaj nagroda za wykonanie "Challenge mission" lub po prostu drop ze skrzynki z dungeona.

Weaponsmith ("Kowal") - zajmuje się wyłącznie bronią, jedyna opcja, którą posiada, to customize - sprawia (za odrobinkę złota), że broń uzyskuje +20% obrażeń, lecz również personifikuje ją równocześnie, sprawiając, iż wyłącznie my będziemy mogli jej używać. Do spotkania najczęściej w miastach.

Artisan ("Rzemieślnik") - Podobnie jak crafterzy także zajmują się produkcją. Artisani zajmują się tworzeniem rzadkich minerałów - do ich wyrobu zużywa zaś zwykłych materiałów - pobiera przy tym opłatę za wytworzenie materiałów, mimo to warto zwrócić na niego uwagę bowiem możemy niekiedy sporo zaoszczędzić. Rzemieślnicy występują tylko poza miastami i osadami(poza pewnymi wyjątkami).

Festival hat maker ("Świąteczne czapki") - Wbrew pozorom ten NPC wcale nie tworzy dla nas czapek, lecz je kopiuje. Załóżmy, że masz na swoim mnichu Dragon Mask i chciałbyś ją skopiować dla innej postaci - żaden problem. Przynosisz jedną z festiwalowych czapek i ją mu pokazujesz. Potem zmieniasz postać i rozmawiasz z tym samym NPC'em któremu pokazałeś czapkę i prosisz go aby stworzył dla Ciebie nową maskę.

Consumables Crafter ("Przedmioty Zużywalne*") - U tego NPC nabyć można różnorakie pomocne przedmioty, dające tymczasowe bonusy po ich użyciu. Do tych itemków należą między innymi Armor of Salvation (Pancerz Zbawienia) czy Esence of Celerity (Esencja Szybkości) a do ich wytworzenia potrzeba (oprócz materiałów) również jednego punktu umiejętności. Ci rzemieślnicy dostępni są jedynie na terenach dodatku Eye of the North i zazwyczaj oferują swoje usługi jedynie postaciom, które osiągnęły odpowiednio wysoki poziom w tytule frakcji, do których należy dany NPC.

* Nie patrzcie tak na mnie. To z oficjalnego tłumaczenia GW - Tom

Tamer ("Treser") - Treserzy zbierają zwierzęta zarówno te złapane przez nasza postać, jak i te należące do naszych bohaterów. Jedynym sposobem, aby pozbyć się zwierzaka i złapać nowego, jest oddanie poprzedniego treserowi. Zwierzaki oddane do tresera znikają na zawsze, lecz za pupila na 20 poziomie można uzyskać gratyfikację w wysokości 100 sztuk złota.

Przydupasy

Henchman ("Najemnik") - NPC, którego możemy umieścić w naszej drużynie i walczyć wraz z nim. Do spotkania w każdym mieście czy outposcie.

Hero ("Bohater") - specjalna wersja Henchmena. Bohaterów można kontrolować w większym stopniu niż zwykłych Henchy, dodając im broń, runy na pancerzu oraz zmieniając skille. Aby móc skorzystać z danego Bohatera trzeba go najpierw znaleźć i odblokować jego usługi, zazwyczaj poprzez wykonanie odpowiedniego zadania.

Walczący NPC - możemy ich często spotkać, m.in. jest takowym Rurik, który towarzyszy nam w paru misjach walcząc razem z nami. Czasem natrafimy na, lub na nas natrafią, zwykłych żołnierzy, którzy chcą nam pomóc. Pomoc od innych zawsze się przyda w ogniu walki, chociaż potrafią podejmować nielogiczne decyzje a ich umiejętności są silnie ograniczone.

Nauczyciele

Skill Trainer ("Nauczyciel umiejętności") - NPC ten nauczy Cię umiejętności, posiada jednak ograniczoną ich ilość do nauczenia, Skill Trainerzy różnią się oferowanymi do nauczenia nas umiejętnościami, a opłata za wyuczenie się kolejnej umiejętności kosztuje 1 skill point oraz troszkę złota, wymagana ilość złota rośnie za każdym razem gdy kupujemy nową umiejętność. Znajdują się w wielu miejscach, w miastach, outpostach, ale również poza nimi.

Hero Skill Trainer ("Nauczyciel umiejętności Bohaterów") - NPC u którego można nabyć umiejętności za hero skill points. W przeciwieństwie do zwykłych nauczycieli umiejętności nie wymagają oni opłat w złocie, chyba, że chcemy przekonwertować punkt umiejętności na punkt umiejętności bohatera. Wyuczona u tego NPC umiejętność zostanie odblokowana na naszym koncie, zarówno dla naszych Bohaterów, postaci PvP jak i postaci, która odblokowała umiejętność.

Profession Trainer ("Nauczyciel Profesji") - U tej postaci można nauczyć się nowych profesji pobocznych, dzięki czemu możliwa będzie ich szybka zmiana w przyszłości. Każda postać może mieć tylko jedną profesję poboczną, więc ten nauczyciel po prostu zmieni aktualną profesję na nową. Za każdą nową profesję trzeba zapłacić jednorazową opłatę.

Priest of Balthazar ("Kapłan Baltazara") - Ten wesoły przyjemniaczek pozwala nam, za zdobyte podczas walk PvP punkty uznania Baltazara, odblokować dla całego konta (a co za tym idzie dla wszystkich postaci PvP oraz Bohaterów na tym koncie) nowe umiejętności, ulepszenia broni, runy, insygnia i samych bohaterów.

Związani z Gildią i PvP

Guild Registrar/Guild Emblemer ("Rejestrator Gildii/Peleryny") - NPC rejestrujący gildie, założenie własnej gildii wiąże się z opłatą za utworzenie (100 złota) i drugą znaczną (2000 złota) przy wybieraniu swojego herbu, który gildia będzie nosić na pelerynach. Oferuje szeroki wybór kolorów, emblematów, znaków dodatkowych dla peleryn. Nazwa gildii musi być co najmniej dwuczłonowa, wybieramy również tag dla naszej gildii, który będzie przy nazwie postaci należących do gildii (np. jeśli postać o imieniu Stefan Koziwor wstąpi do gildii z tagiem LUJ, to jego imię będzie się wyświetlało w ten sposób: Stefan Koziwor [LUJ]). Tag ma ograniczenie od dwóch do czterech znaków. Guild Registrar jest do spotkania w większych miastach.

Canthan Ambassador ("Ambasador Kintaju") - Ambasador może pokazać nam różne wyspy, które można przekształcić na Siedzibę Gildii. Aby zmienić GH potrzebny będzie Celestial Sigil ("Niebiańska Pieczęć"), który można wygrać podczas Drogi Bohaterów (HA) lub kupić u specjalnego handlarza.

Guild Lord ("Mistrz Gildii") - Oprócz tego, że jego zabicie jest celem każdego meczu GvG, Mistrz Gildii oferuje za opłatą rozmaite ulepszenia Siedziby Gildii, w postaci nowych NPC, których można u niego zatrudnić.

Tolkano ("Kapłan Turniejowy**") - Ten NPC oferuje wszystko, co związane jest z Automatycznymi Turniejami. Można u niego zarejestrować swoje uczestnictwo w turnieju, zobaczyć listy startowe poszczególnych zawodów, zamienić wygrane w turniejach punkty na nagrody lub klucze Zaishen, oraz zamienić uznanie Baltazara na klucze Zaishen lub Turniejowe żetony.

** No dobra, tym razem to ja sie bawię w radosną twórczość - Tom

Luxon Navigator/Kurzick Kommandant ("Luksoński Nawigator/Komendant Kurzików") - Ten znajdujący się wyłącznie w GH (Siedzibie Gildii) NPC pozwala przenieść się na mapy Bitew Sojuszy. To, jaki NPC znajduje się w gildii zależy od tego, do jakiego z dwóch sojuszy przystąpiła dana grupa. Od tego też zależy, czy walczyć będziecie po stronie Luxonów czy Kurzików.

Luxon Scavenger/Kurzick Bureaucrat ("Luksoński Poszukiwacz/Biurokrata Kurzików") - Ci NPC znajdują się w GH oraz w stolicach Luxonów i Kurzików. Umożliwiają zamianę punktów uznania poszczególnych frakcji na rzadkie materiały, zwoje teleportujące do elitarnych Misji w Kintaju, zdobycie specjalnych umiejętności PvE oraz przelanie punktów uznania na Gildię.


Sinned, Tom Stone

GuildWars.comTeenArena Net