Witamy! Jest wtorek 17.10.2017, godzina 13:37
Guild Wars 2 Fansite
News
Forum
> Guild Wars <
Download
Lore
Gra
Dodatkowe Informacje
PvE
PvP
Społeczność
> Guild Wars: Beyond <
Wojna w Krycie
> Guild Wars 2<
Informacji o Guild Wars 2 szukaj na nowym portalu
FAQ
Kontakt
...kiedyś role "Random Areny" pełniła "Competition Arena", do której płynęło się z Lion's Arch?
Partnerzy:

Kup Guild Wars
klient
Turniej GvG Guild Wars Guru 2008
by Billiard


Turniej

Wcześniej tego roku, po tym jak miałem szczęście uczestniczyć w komitecie organizacyjnym 2008 Rawr Cup, przyszło mi do głowy, że możemy to zrobić. Po zakończeniu turnieju i prac komitetu organizacyjnego, porozmawiałem z Inde, głównym administratorem Guild Wars Guru, gdzie jestem moderatorem i zasugerowałem, abyśmy sami zorganizowali turniej. Uzbrojeni w moje doświadczenia z komitetu organizacyjnego RAWR Cup oraz kontakty marketingowe Inde zabraliśmy się do pracy nad Guru Challange. Chcieliśmy przyciągnąć jak najwięcej uczestników, więc dodaliśmy o dwie dywizje więcej niż było w RAWR Cup – Premier Division dla gildii poziomu elitarnego oraz Casual Division, dla graczy dopiero rozpoczynających grę GvG. Dodaliśmy również konkurs przewidywania wyników, w którym obstawiający mogli wygrać nagrody rzeczowe.

Zdobywanie sponsorów

Wiedziałem, że znajdziemy takie samo poparcie jak RAWR Cup, jeżeli będziemy mieć rzeczywiste nagrody do rozdania. To zdeterminowało nasze pierwsze posunięcie: znalezienie sponsorów głównych nagród. Sponsorzy uwielbiają, gdy kampania promocyjna jest dobrze wyeksponowana, więc podzieliłem się pomysłem zorganizowania turnieju z ArenaNet. Anet wyraziła chęć pomocy i zapewniła nam ogłoszenie na swojej głównej stronie oraz zamieściła link dostępny z poziomu gry. Inde rozesłał ponad 50 emaili do potencjalnych sponsorów i wybraliśmy trzech najbardziej zainteresowanych sponsorowaniem naszego turnieju. Największym z nich był Electronics Extreme – internetowy sprzedawca detaliczny, który zobowiązał się zasponsorować warte ponad 10.000$ laptopy, przenośne odtwarzacze DVD i odtwarzacze MP3. (Jeżeli chcielibyście uzyskać więcej informacji jak szukać sponsorów, jakich informacji oni oczekują lub macie pytania związane z tym tematem, wyślijcie email do Inde: webmaster@guildwarsguru.com).

Mając zapewnione nagrody w trzech pierwszych dywizjach, zabraliśmy się za zorganizowanie nagród w dwóch pozostałych. Inde zapewnił gadżety promocyjne Guild Wars Guru dla czwartej dywizji, a moja gildia Team Love [kiSu], zasponsorowaliśmy koszulki dla ostatniej dywizji, ponieważ nasza gildia patronuje PvP, a ostatnia dywizja była przeznaczona dla graczy dopiero rozpoczynających zabawę z GvG.

Szczegóły, szczegóły

Skontaktowaliśmy się z Arena Net, żeby ustalić datę oraz zakres pomocy z ich strony. Obiecano nam zastosowanie zasad AT, asortyment kodów na minipety oraz 5000 turniejowych punktów nagród do rozdysponowania pomiędzy dywizjami.
Do komitetu organizacyjnego zaprosiliśmy również wybranych graczy: Divine Ambassador z [dR], Moko z [nogg], Mitch z [KMD], Yue z [dV], Chop Chop and Three Pounds z [rawr], Racthoh z [SMS], Evil Pt z [KISS] and Sinister Fantasy z [kiSu].

Zamiast cotygodniowych spotkań na Vent, jak to było w przypadku RAWR Cup, zdecydowaliśmy się porozumiewać przez specjalne forum na Guild Wars Guru. W miarę jak pojawiały się nowe szczegóły oraz nowe sprawy, umieszczaliśmy je w postach aby dać możliwość dyskusji reszcie komitetu organizacyjnego. Zapewniło to stały i częsty przepływ informacji i większość decyzji była podejmowana w ciągu kilku dni. Struktura forum umożliwiła również zapis wszystkich deliberacji, co będzie cenne przy organizowaniu kolejnych turniejów. Ponieważ RAWR Cup skupiał się głównie na Ameryce Północnej, podjęliśmy decyzję o włączeniu osób z Europy do grona członków komitetu organizacyjnego, a spotkania organizacyjne za pomocą forum dobrze się sprawdziły szczególnie w ich przypadku.

Komitet organizacyjny miał do podjęcia kilka ważnych decyzji: jak zdefiniować wymagania stawiane drużynom w poszczególnych dywizjach, rozdysponowanie kodów do minipetów oraz rozdysponowanie turniejowych punktów nagród, ustawienia systemu mAT, okreslenia map i czasu rozpoczęcia. Sprawa rotacji map wywołała poważną dyskusję, jako że chcieliśmy włączy jak najwięcej map przy jednoczesnym uzyskaniu wysokiego poziomu rozgrywki.

Po ustaleniu warunków mAT trzeba je było przekazać ArenaNet. Zrobiliśmy to na miesiąc przed planowaną datą turnieju, jednak doradzałbym zrobienie tego jeszcze wcześniej, aby jak najwcześniej została dodana informacja o turnieju u Tolkano.

Dywizje

The Guru Challenge miało pięć dywizji: Premier (dla top 50 drużyn), Gold (dla rangi 50-200), Silver (dla 200-700), Bronze (dla 700+) i Casual (dla drużyn, które nie grały GvG). Te ogólne informacje zostały przedstawione, aby gracze mogli sami zapisywać się do poszczególnych dywizji. Komitet organizacyjny rozważał również dokonania gildii z ostatnich miesięcy oraz obecny skład osobowy. Poprosiliśmy graczy o informacje pozwalające na ustalenie czy gildia rzeczywiście zapisała się do właściwej dywizji. Inaczej niż w przypadku RAWR Cup komitet sprawdzał każdą dywizję. Otrzymaliśmy dane od kilkudziesięciu drużyn, na podstawie których drużyny zostały przesunięte do wyższej lub niższej dywizji.

Dzień turnieju

The Guru Challenge nie wymagało specjalnego żetonu do rejestracji u Tolkano jak było w przypadku RAWR Cup. Po przedyskutowaniu tematu z ANet doszliśmy do wniosku, że chcemy mieć jak najwięcej uczestników. W dniu turnieju były 172 drużyny zarejestrowane u Tolkano, trochę mniej niż zarejestrowało się przez Guild Wars Guru i tyle samo, co na obu RAWR Cup. Zainteresowanie było ogromne, jednak nie używanie specjalnego żetonu miało też swoje wady. Azjatycka drużyna mieszcząca się w top 200 zarejestrowała się w dywizji Casual, a kilka gildii zarejestrowało się w wyższych dywizjach niż powinny – jedna grająca w turnieju i jedna będąca AFK, grająca dla turniejowych punktów nagród. Byliśmy w stanie poradzić sobie z tymi przypadkami, ale na przyszłość zalecalibyśmy używania specjalnych żetonów do rejestracji, nawet jeżeli dostarczenie ich liderom gildii stanowiło by wyzwanie logistyczne.

Współpracowaliśmy z Online Gaming Radio, aby umożliwić transmisję z turnieju komentowaną przez Joe Hostile i Rusty’ego. Joe i Rusty przeplatali komentarze dotyczące meczy z dyskusjami o gildiach oraz zaprosili gości z różnych gildii w ramach urozmaicenia. Goście zostali zachęceni do udziału perspektywą otrzymania minipetów, dostosowaliśmy kanał irc'a #gwp (za zgodą jego właściciela, Black'a) aby spowodować jeszcze większe zaangażowanie społeczności pvp.
Niektórzy gracze mieli problemy z barwnym językiem używanym przez zaproszonych graczy i komentatorów, więc zalecalibyśmy dodanie ostrzeżenia o zawartości audycji w przyszłości. Audycji live słuchało na raz 300 graczy (najwyższy odnotowany wynik), a od dnia nagrania pobrano ją 200 razy.

Po turnieju

Po turnieju komitet organizacyjny przystąpił do podsumowania i dyskusji, mieliśmy nagrody do rozdysponowania. Wymagaliśmy aby każdy uczestnik podał aktualny adres email, ale okazało się, że nie wszyscy potraktowali to poważnie. Inde rozpoczął powiadamianie graczy i potwierdzanie adresów jednak ustalenie niektórych z nich zajęło więcej czasu i wymagało więcej wysiłku.

Zamieściliśmy również na forum Guild Wars Guru temat z prośbą o sugestie i spostrzeżenia dotyczące turnieju, aby ulepszyć organizację w przyszłości. Największym problemem były gildie grające w niższych dywizjach niż powinny. W kwestii tego problemu nie udało się osiągnąć jednomyślności, większość wypowiadających się chciała, aby Anet zwiększyła zakres swojego wsparcia dodają specjalny żeton do rejestracji w poszczególnych dywizjach.

Podsumowując - Guru Challenge było wielkim sukcesem. Ponad 1000 graczy aktywnie brało udział w turnieju, ponad 1.000 uczestniczyło w konkursie przewidywania wyników, a setki innych słuchały audycji. Początkowo planowaliśmy Guru Challenge jako coroczne letnie wydarzenie, ale teraz zastanawiamy się nad zorganizowaniem jeszcze jednego, możliwe że mniejszego, w zimie. Wspólnie z europejskimi fansite’ami pracujemy nad zdobyciem sponsorów turnieju, a moja gildia ma w planach sponsorowanie turnieju Limited Play na jesieni. Każdy zainteresowany organizacją turnieju i uzyskaniem informacji może się ze mną skontaktować.

Tłumaczenie by Guen
GuildWars.comTeenArena Net