Witamy! Jest czwartek 19.10.2017, godzina 05:21
Guild Wars 2 Fansite
News
Forum
> Guild Wars <
Download
Lore
Gra
Dodatkowe Informacje
PvE
PvP
Społeczność
> Guild Wars: Beyond <
Wojna w Krycie
> Guild Wars 2<
Informacji o Guild Wars 2 szukaj na nowym portalu
FAQ
Kontakt
...grając z pomocnikami, jeżeli wskażemy im cel, to wszystkie rzucą się na niego?
Partnerzy:

Kup Guild Wars
klient
Starożytni Bogowie
ieszkańcy Tyrii oddają cześć wielu bogom powierzając im swą przyszłość i przysięgając życie. Bóstwa patronują swym wiernym wyznawcom, dażąc ich łaską, ale oczekując w zamian wykonania pewnych zobowiązań. Któż nie słyszał o tym, że Łowcy mili są Melandru? Z drugiej strony zaś, któż wątpi, że nawet spokojna Dwayna potrafi stracić cierpliwość i wysłać herosów na misję, której narzędziem nie będzie kwiecista mowa, a naostrzona broń? Nasze postacie również winny wspierać bogów i boginie we wspólnym dążeniu do zapewnienia Tyrii bezpieczeństwa i unikać odmowy wykonania drobnych misji w ich imieniu. Warto także pamiętać, że nasi bogowie bacznie obserwują nasze poczynania, stając się Świętym Niosącym Światło czy Legendarnym Marszałkiem Włóczni uzyskujemy Łaskę Bogów która umożliwia nam wykonanie specjalnych misji. Wszystko, co trzeba wtedy zrobić, to złożyć drużynę śmiałków, uklęknąć pod którymś z posągów w Świątyni Wieków(Temple of Ages), Korytarzu Zin Ku(Zin Ku Corridor) czy Świątyni Tajemnic(Chantry of Secrets) i złożyć niewielką daninę w wysokości 1 platyny, by wykonać śmiertelnie trudne i ważne misje w Krainie Zmarłych(Underworld) lub Rozpadlinie Niedoli(Fissure of Woe).

Spis pięciorga prawdziwych bogów:

Dwayna
Baltazar
Grenth
Lyssa
MelandruDwayna


I gdy na świecie rozbrzmiewał brzęk mieczy, a z niebios lał się ogień, Dwayna, bogini życia i powietrza, usłyszała błagania i płacz najsłabszych.

A gdy wojenny zamęt nie ustał, przybył Jej podopieczny, Doric, i ukorzył się u Jej stóp.

I Dwayna spojrzała na rozdarte wojną krainy i zmarnowane żywoty poległych i, płacząc, delikatni położyła dłonie na korzącym się mężczyźnie. Rzekła wówczas mu i wszystkim swym podopiecznym, "Odłóżcie swą broń, i czyńcie braciom i siostrom tak, jak ja wam uczyniłam. Chrońcie słabych. Dajcie ukojenie potrzebującym. Bądźcie lekarstwem dla rannych."

"Gdyż jam jest wasza bogini, a wszystkim, którzy uczynią wedle moich słów, pobłogosławię."


Księga Dwayny
115 pE
(przed Exodusem)


Bogini życia i powietrza, Dwayna jest opanowaną i dobrze usposobioną przywódczynią Starożytnych Bogów. Jej wyznawcy to głównie leczący Mnisi i Magowie Żywiołów parający się Magią Powietrza. Jednak w czasach kryzysu, wojen i podobnych kataklizmów, pojawia się w Tyrii kilku niewiernych, modlących się, o oszczędzenie cierpień im lub ich najbliższym, do Skrzydlatej Bogini.
Dwana jest często przedstawiana jako młoda, wysoka i szczupła, kobieta unosząca się ponad ziemią na swoich dużych, pierzastych skrzydłach.

Temple of Ages: W trakcie gdy dany serwer posiada Favor of Gods(Łaska Bogów), uklęknięcie przed jej statuą powoduje pojawienie się awatara - ducha uskrzydlonej kobiety. Rozmowa z nim jednak nie przynosi nic konkretnego.
Obszary do eksploracji: Podobnie jak w Temple of Ages z tym, że rozmowa daje możliwość złożenia w ofierze złota za co dostaje się nagrodę.

Awatar Dwayny: Błogosławieństwa Dwayny są niezliczone. Czy pragniesz zadedykować tę ofiarę jakiejś konkretnej intencji?
Aura Światła (50 szt. złota) -
Łaska Bogów (75 szt. złota) - Błogosławieństwo. Twoje morale zwiększa się o 2%.
Osłona Wiary (100 szt. złota) - Błogosławieństwo. (20 min.) Posiadasz +10 pkt. pancerza.
Mnich Dwayny (150 szt. złota) - Błogosławieństwo. (20 min.) +1 do twoich atrybutów mnicha.
Adept Powietrza (150 szt. złota) - Błogosławieństwo. (20 min.) +1 do twojego atrybutu Magia Powietrza.
Derwisz Wiatru (150 szt. złota) - Błogosławieństwo. (20 min.) +1 do twojego atrybutu Modlitwy Wiatru.
Patron Przywództwa (150 szt. złota) - Błogosławieństwo. (20 min.) +1 do twojego atrybutu Przywództwo.
Patron Motywacji (15o szt. złota) - Błogosławieństwo. (20 min.) +1 do twojego atrybutu Motywacja.

Druid's Overlook: Podobnie jak w Temple of Ages z tym, że rozmowa pozwala nam możliwość wykonania zadania w imieniu Dwayny.
Serdelac Sanitarium: Podobnie jak w Temple of Ages z tym, że rozmowa pozwala nam możliwość wykonania zadania w imieniu Dwayny.

Balthazar


Przez wiele tygodni szalała bitwa, a ci, którzy wkroczyli na ścieżkę wojny, poczuli zmęczenie i ich odwaga poczęła słabnąć.

Wówczas Baltazar, bóg wojny i ognia, ukazał się żołnierzom, dzierżąc wielki miecz, który lśnił taką jasnością, że oślepiał każdego, kto by nań spojrzał. Gdy Baltazar przemówił, głos jego był jak grom, który poruszył ziemię.

Rzekł wtedy: "Podnieście broń. Gdyż jesteście mymi żołnierzami i musicie być wytrwali, silni i nieustraszeni. Ci, którzy nie zawahają się i nie zmylą kroku zostaną wynagrodzeni. Wówczas dana wam będzie chwała. Wasze czyny zostaną na wieki zapamiętane."

I wówczas uwolnił on z miecza swego sto tysięcy płomieni, które okrążyły żołnierzy. Gdyż był to ogień odwagi, i od tej chwili podążali za swym bogiem do walki bez strachu i wahania. Tak oto wróg został rozgromiony.


Księga Baltazara
48 pEBóg wojny i ognia, Baltazar jest często czczony przez Wojowników i Magów Żywiołów, których domeną jest Magia Ognia. Można znaleźć też mnichów znanych z tego, iż podążają za jego słowem. Dowódcy armii i Przywódcy Gildii często wypowiadając kilka słów do Bastionu Wojennej Sławy (Bastion of Martial Glory) zanim wyruszą ze swoimi ludźmi w bój.
Balthazar jest najczęściej przedstawiany trzymając ogromny miecz, z jego sztychem wbitym w ziemie, a także z parą bojowych psów siedzących u jego stóp.

Temple of Ages: W trakcie gdy dany serwer posiada Favor of Gods(Łaska Bogów), uklęknięcie przed jego statuą powoduje pojawienie się awatara - ducha okutego w zbroje wojownika. Rozmowa z nim i złożenie w ofierze jednej platyny (1000 sztuk złota) umożliwi przejście do Fissure of Woe (Szczelina Nieszczęść), gdzie czekać będzie na śmiałków szereg trudnych misji i przeciwników. Rozgrywka tam może trwać nawet kilka godzin, więc należy się dobrze do niej przygotować.
Obszary do eksploracji: Podobnie jak w Temple of Ages z tym, że rozmowa daje możliwość złożenia w ofierze złota za co dostaje się nagrodę.

Czempion Baltazara: Baltazar walczy w imię wielu spraw i idei. Czy chcesz zadedykować tę ofiarę jakiejś konkretnej intencji?
Bojowy Zapał (50 szt. złota) - Błogosławieństwo. (20 min.) Atakujesz o 10% szybciej.
Łaska Bogów (75 szt. złota) - Błogosławieństwo. Twoje morale zwiększa się o 2%.
Potęga Wojownika (100 szt. złota) - Błogosławieństwo. (20 min.) Twoje ataki posiadają +10% przebicia pancerza.
Adept Ognia (150 szt. złota) - Błogosławieństwo. (20 min.) +1 do twojego atrybutu Magia Ognia.
Wojownik Baltazara (150 szt. złota) - Błogosławieństwo. (20 min.) +1 do wszystkich atrybutów wojownika.
Derwisz Ostrza (150 szt. złota) - Błogosławieństwo. (20 min.) +1 do twojego atrybutu Biegłość w Kosach.
Patron Rozkazów (150 szt. złota) - Błogosławieństwo. (20 min.) +1 do twojego atrybutu Rozkazy.
Patron Włóczni (150 szt. złota) - Błogosławieństwo. (20 min.) +1 do twojego atrybutu Biegłość we Włóczniach

Grenth


Następnie przybyła Desmina, wzgardzona i wygnana przez swój lud. I w swej niedoli Desmina przeklinała bogów, że opuścili tych, którzy, jak ona, podziwiali władzę i ambicję.

I spytała: gdzie jest bóg. któremu mogę złożyć hołd wierności? Gdzie jest ten, u którego wybłagam zemstę na tych, którzy wyrządzą mi krzywdę?

I zadrżała wówczas ziemia i rozpękła się za straszliwym hukiem. Pobielała też gleba od mrozu i lodu, a z zamarzniętej ziemi wyłoniły się przegniłe, szkieletowe sługi Grentha.

Wówczas zjawił się bóg i wyciągając swe trupie ramiona, powitał dziewczynę. Rzekł: jam jest twym bogiem. Idź tam, gdzie cię poprowadzę, chodź, gdy cię przywołam, a gnijące ciała zmarłych posłuchają twego rozkazu. A Desmina, przysięgając mu wierność w tym życiu i następnym, została jego pierwszą wyznawczynią.


Księga Grentha
48 pE
Nekromanci wcześnie dowiadują się, że droga do prawdziwej potęgi wiedzie przez pokłony oddawane u stóp boga śmierci i lodu, a także przez bezwarunkowe i wieczne oddanie. Posągi Grentha przedstawiają boga o ciele człowieka i wydłużonej czaszce bestii.
Często u jego stóp są wyznawcy próbujący uczepić się jego otwartych dłoni z pazurami, wierzący, że ich mściwy bóg ześle na nich w przypływie łaski trochę swej mocy.

Temple of Ages: W trakcie gdy dany serwer posiada Favor of Gods(Łaska Bogów), uklęknięcie przed jego statuą powoduje pojawienie się awatara - ducha obutego w zbroje wojownika. Rozmowa z nim i złożenie w ofierze jednej platyny (1000 sztuk złota) umożliwi przejście do Underworld (Zaświaty), gdzie czekać będzie na śmiałków szereg bardzo trudnych misji i przeciwników. Rozgrywka tam może trwać nawet kilka godzin, więc należy się dobrze do niej przygotować.
Obszary do eksploracji: Podobnie jak w Temple of Ages z tym, że rozmowa daje możliwość złożenia w ofierze złota za co dostaje się nagrodę.

Głos Grentha: Wielu szuka pomocy Grentha i liczne są ku temu powody. Czy twoja ofiara jest dedykowana jakiejś konkretnej sprawie?
Nadzwyczajna Odporność (50 szt. złota) - Błogosławieństwo. (20 min.) Działające na ciebie przypadłości kończą się o 20% szybciej.
Łaska Bogów (75 szt. złota) - Błogosławieństwo. Twoje morale zwiększa się o 2%.
Mroczna Aura (100 szt. złota) - Błogosławieństwo. (20 min.) Każdy twój udany atak wykrada 3 pkt. żywotności.
Nekromanta Grentha (150 szt. złota) - Błogosławieństwo. (20 min.) +1 do twoich atrybutów nekromanty.
Adept Lodu (150 szt. złota) - Błogosławieństwo. (20 min.) +1 do twojego atrybutu Magia Wody.
Rytualista Grentha (150 szt. złota) - Błogosławieństwo. (20 min.) +1 do twoich atrybutów rytualisty.
Lyssa


I stało się, iż do wioski Wren przybyła nieznajoma w poszukiwaniu schronienia i pracy. Choć była młoda, ciało jej było zgarbione i powykręcane, przeżarte przez chorobę.

"Dotknęła cię ręka zarazy", rzekł mężczyzna imieniem Gallrick. "Odejdź, by nie zarazić innych."

"Straciłam dom i rodzinę", załkała nieznajoma. "Czy nie macie serca?"

Lecz każdy kolejno odwracał się od niej.

Wówczas z tłumu wyszła młoda kobieta, Sara, i spojrzała na chorą z litością. "Jeśli potrzebujesz pomocy", rzekła Sara, "możesz na mnie liczyć". I Sara zbliżyła się do zgarbionej kobiety i wyciągnęła do niej pomocną dłoń.

Naonczas chora kobieta odrzuciła ze swego ciała szaty trędowatej i ukazała się wszem jak bogini Lyssa.

Mieszkańcy Wren padli na kolana, błagają o litość. Lecz Ona, delikatnie podnosząc Sarę, rzekła: "Prawdziwe piękno mierzy się czynami, nie wyglądem. Wielu ma oczy, ale tylko nieliczni potrafią patrzeć. Ty jedna ze wszystkich ujrzałaś piękno pod iluzją. I tylko tobie ofiaruje me dary i błogosławieństwa."


Księga Lyssy
45 pE
Bliźniacza bogini piękna i iluzji, Lyssa jest patronką Mesmerów. Wielu magów poddało się urokom tym dwojga, powodując, że oczywistym dla nich wyborem stały się sztuki mesmerskie. Lyssa jest zazwyczaj przedstawiana w swym naturalnym stanie: para bliźniąt, zrośniętych ze sobą plecami, bez udziału iluzji i uroków.
Pojawiają się opowieści o młodych mężczyznach zatrzymujących się aby spojrzeć na piękne boginie, tylko po to by zatracić się i umrzeć z pragnienia jedynie patrząc.

Temple of Ages: W trakcie gdy dany serwer posiada Favor of Gods(Łaska Bogów)), uklęknięcie przed jej statuą powoduje pojawienie się awatara - migoczącej, okrągłej twarzy. Rozmowa z nim jednak nie przynosi nic konkretnego.
Obszary do eksploracji: Podobnie jak w Temple of Ages z tym, że rozmowa daje możliwość złożenia w ofierze złota za co dostaje się nagrodę.

Muza Lyssy: Chwała Lyssy przejawia się na wiele sposobów. Czy dedykujesz tę ofiarę jakiejś konkretnej sprawie?
Potęga Chaosu (50 szt. złota) - Błogosławieństwo. (20 min.) Twoja maksymalna energia zwiększona jest o +10.
Łaska Bogów (75 szt. złota) - Błogosławieństwo. Twoje morale zwiększa się o 2%.
Chaotyczna Ochrona (100 szt. złota) - Błogosławieństwo. (20 min.) Rzucane na ciebie klątwy kończą się o 20% szybciej.
Derwisz Mistycyzmu (150 szt. złota) - Błogosławieństwo. (20 min.) +1 do twojego atrybutu Mistycyzm.
Mesmer Lyssy (150 szt. złota) - Błogosławieństwo. (20 min.) +1 do twoich atrybutów Mesmera.
Zabójca Lyssy (150 szt. złota) - Błogosławieństwo. (20 min.) +1 do twoich atrybutów zabójcy.
Adept Energi (150 szt. złota) - Błogosławieństwo. (20 min.) +1 do twojego atrybutu Zapas Energi.


Melandru


A po świecie wędrowało wówczas plemię bezbożnych ludzi. Gdziekolwiek osiedli, niszczyli wszystko, co wpadło im w ręce.

Pewnego razu plemię wyruszyło w poszukiwaniu nowego domu, gdy nagle ich drogę zagrodziła ściana z ciernistych gałęzi.

Wówczas rzekł Ewan, wódz plemienia: Znacie nasze zwyczaje. Ktokolwiek w tym plemieniu czyni czary, zostanie zabity.

Lecz nikt nie wystąpił naprzód. Wówczas z ziemi wyłoniło się wielkie drzewo i rozkładając gałęzie, ukazało im postać kobiecą, w pasie w owo drzewo wrośniętą. Rzekła ona: Jam jest Melandru, matka przyrody i ziemi. Od dziś związuje wasz los z tą ziemią. Gdy ona będzie cierpieć, będziecie również i wy.

I jak rzekła, tak się stało. Z ich rąk i nóg wyrosły gałęzie, a krew w ich żyłach stała się żywicą drzew. Tak Ewan i jego plemię zostali nawróceni i stali się opiekunami natury.


Księga Melandru
48 pE
Bogini ziemi i natury, Melandru jest ulubioną boginią Łowców i Magów Żywiołów lubujących się w Magii Ziemi. Powiadają, że druidzi Maguumy czcili kiedyś Melandru, ale obecnie nie ma nikogo żywego, kto mógłby potwierdzić prawdziwość tej plotki.
Melandru można najczęściej zobaczyć jako postać o tułowiu kobiety, której dolna część ciała to pień, gałęzie i korzenie żywego drzewa. Jej statua przyciąga wielu podróżników. Poniżej jej gałęzi czeka mnóstwo świeżej wody i schronienia przed żywiołami.

Temple of Ages: W trakcie gdy dany serwer posiada Favor of Gods(Łaska Bogów), uklęknięcie przed jej statuą powoduje pojawienie się awatara - leśnego ducha wyrastającego z ziemi. Rozmowa z nim jednak nie przynosi nic konkretnego.
Obszary do eksploracji: Podobnie jak w Temple of Ages z tym, że rozmowa daje możliwość złożenia w ofierze złota za co dostaje się nagrodę.

Obserwator Melandru: Liczne są aspekty Melandru. Czy chcesz złożyć ofiarę któremuś z nich w szczególności?
Krzepa Dębu (50 szt. złota) - Błogosławieństwo. (20 min.) Twoja maksymalna żywotność zwiększona jest o +50.
Łaska Bogów (75 szt. złota) - Błogosławieństwo. Twoje morale zwiększa się o 2%.
Osłaniające Konary (100 szt. złota) - Błogosławieństwo. (20 min.) Posiadasz +20 pkt. pancerza przeciwko obrażeniom od żywiołów
Adept Ziemi (150 szt. złota) - Błogosławieństwo. (20 min.) +1 do twojego atrybutu Magia Ziemi.
Łowca Melandru (150 szt. złota) - Błogosławieństwo. (20 min.) +1 do twoich atrybutów łowcy.
Derwisz Ziemi (150 szt. złota) - Błogosławieństwo. (20 min.) +1 do twojego atrybutu Modlitwy Ziemi.- Do góry -
Draghmar & MagmaDiver/foto Zhai, modeling - Shaigan
Aktualizacja + poprawki - Grethort

GuildWars.comTeenArena Net