Witamy! Jest wtorek 17.10.2017, godzina 13:27
Guild Wars 2 Fansite
News
Forum
> Guild Wars <
Download
Lore
Gra
Dodatkowe Informacje
PvE
PvP
Społeczność
> Guild Wars: Beyond <
Wojna w Krycie
> Guild Wars 2<
Informacji o Guild Wars 2 szukaj na nowym portalu
FAQ
Kontakt
...zabójczynie mają najmniejszy biust?
Partnerzy:

Kup Guild Wars
klient
Nicholas i Zadania Zaishen

Czwarte urodziny Guild Wars wprowadziły do gry kilka ciekawych uaktualnień. Wśród nich znalazły się dzienne zadania Zaishen oraz pewien może niepozorny, lecz z pewnością wart odwiedzenia osobnik imieniem Nicholas. Ten artykuł wyjaśni Wam wszystko, co chcielibyście wiedzieć zarówno o nim jak i przynoszących sporo frajdy zadaniach Zaishen.

Historia Nicholasa

Napotkaliście już może na swej drodze Nicholasa i jego wiernego pomocnika – doljaka Profesora Yakkingtona? Wieść gminna niesie, że to wędrowny kolekcjoner przemierzający świat gromadzący wszelkiego rodzaju drobiazgi, nie odrzucający niczyjej pomocy. Ale Nicholas to nie tylko jedna z wielu popularnych legend – Podróżnik jest wśród nas i cierpliwie czeka by go odnaleźć.
Przed Spopieleniem, Nicholas Podróżnik był po prostu Nicholasem Sandfordem, niezależnym kupcem ochoczo przemierzającym Askalon wzdłuż i wszerz. Tak jak większość jego ludzi, Nicholas ogromnie ucierpiał kiedy Popielcy przełamali Wielki Północny Mur – utracił wszystko - dom, rodzinę, przyjaciół, a co najgorsze stracił również Mary Malone, jego głęboką, acz nieodwzajemnioną miłość życia. Na pewno ją kojarzycie – to ta Mary, która przed inwazją Popielców posiadała sad pełen owoców… i olbrzymich pająków. Wszyscy za nią przepadali (a już na pewno Profesor Yakkington wraz ze swym upodobaniem do jabłek), a Nicholas mógłby zrobić dla niej dosłownie wszystko... To co mu teraz pozostało to przesiadywanie na własnej mogile pełnej pytań bez odpowiedzi – co mógł zrobić? co mógł zmienić? jakby to było spędzić razem z Mary resztę życie?
Obłupiony ze wszystkiego co kochał najbardziej Nicholas zabrał Yakkingtona i rozpoczął włóczęgę bez celu, mając nadzieję, że świat może podnieść go na duchu i przynieść otuchę strapionej duszy. Zawędrował daleko, daleko od Askalonu i szybko też zyskał opinię kupca niewybrednego, a którego towary cechowały się nienaganną jakością. I odkąd tak gnany najdrobniejszą zachcianką bywał tam i tu, rodziła się legenda Nicholasa Podróżnika.
A chociaż te nagłe zmiany nastrojów Podróżnika wielokrotnie prowadzą go do zupełnie nieoczekiwanych lub czasem nawet niebezpiecznych miejsc, nie zapominajcie, że naprawdę chce być przez Was odnaleziony. Uwielbia przecież towarzystwo i nieustannie potrzebuje pomocnej dłoni by pomajstrować przy tym i owym. Oczywiście, było znacznie łatwiej odszukać Nicholasa i Profesora przed Spopieleniem kiedy pracowali w pobliżu Ascalonu, lecz ich obecną „pospopieleniową” nieprzewidywalność można potraktować jako nowe wyzwanie – wędrują, pojawiają się w przypadkowym zakątku, po tygodniu znów znikają…
Nicholas ma dla Ciebie całkiem dobrze pomyślaną ofertę: pomóż mu, a on chętnie pomoże Tobie. Wystarczy zdobyć dla niego parę upragnionych drobiazgów, a w zamian będziesz mógł zabrać torbę pełną jego łupów. Przed Spopieleniem u Nicholasa czekać będzie na Ciebie Podarunek Łowcy, natomiast potem Podarunek Podróżnika, a w nim znajdować się mogą bardzo rzadko spotykane zdobycze, których nie spotkasz u nikogo innego!
Podróżnik prawdopodobnie nigdy nie dojdzie do tego czego naprawdę szuka i nie przestanie wędrować, ale z całą pewnością zawsze będzie warty wytropienia.

Kim jest Nicholas i co takiego robi

Nicholasa można znaleźć zawsze w Ukrytym Ogrodzie niedaleko Fortu Ranik w Askalonie przed Spopieleniem oraz, już jako Nicholasa Podróżnika, w rozmaitych regionach świata po Spopieleniu. Zajmuje się on zbieraniem z pozoru niewiele wartych przedmiotów, za które może Wam wręczyć specjalne prezenty. Prezenty odbierane w Pre mogą zawierać alkohol, cukierki lub fajerwerki, służące między innymi do nabijania takich tytułów jak Pijak, Amator Słodkości czy Miłośnik Imprez. Prezenty odbierane od Nicholasa po Spopieleniu oprócz tego mogą zawierać inne, dużo cenniejsze przedmioty, takie jak Toniki zmieniające wygląd postaci w miastach, kamienie przywołujące różnorakich sojuszników, minipety, rzadką broń i wiele, wiele innych.

Aby dostać prezent od Nicholasa, trzeba przynieść mu odpowiednią ilość przedmiotów, które aktualnie zbiera. W Askalonie przed Spopieleniem jeden prezent kosztuje zawsze pięć tego typu przedmiotów, po spopieleniu jego cena waha się między jednym a trzema przedmiotami na prezent. Oprócz tego, prezenty są limitowane. Każde konto gry posiada limit 5 prezentów jakie może odebrać, w Pre na dzień, w post na tydzień. Co jakiś czas zmieniają się też przedmioty, które zbiera Nicholas. W Pre zmiana następuje o 9:00 każdego dnia i wtedy też wyzerowany zostaje limit prezentów na konto, natomiast po spopieleniu przedmioty, oraz lokacja w której znajduje się Nicholas zmieniają się co tydzień, w poniedziałek około godziny 18:00. Podobnie jak w przypadku Pre, wtedy też resetuje się limit prezentów dostępnych dla konta.

Aktualne informacje co do tego jakie przedmioty i w jakim miejscu zbierają obaj kolekcjonerzy znaleźć można w tabelce na górze strony.

Codzienne Zadania w Pre-searingu

Wraz z uaktualnieniem z marca 2011 roku dodane zostały również codzienne zadania w Askalonie przed spopieleniem, umożliwiające graczom zdobycie 20 poziomu przed opuszczeniem tej lokacji. Zadania te dostępne są u Porucznik Langmar w Askalonie i polegają na zabiciu odpowiedniego przeciwnika - którego poziom zależy od poziomu gracza, który wziął questa. Podczas jego wykonywania wszyscy gracze otrzymują specjalne zwiększenie pancerza, a samo zadanie dostepne jest dopiero po uzyskaniu 10 poziomu postaci.

Codzienne Zadania Zaishen

Zadania Zaishen są praktycznie takie same, jak każde inne zadanie w grze, z tą różnicą, że zmieniają się codziennie a każda postać nie może posiadać jednocześnie aktywnych więcej niż trzech tego typu zadań jednocześnie. Zadania można podzielić na trzy typy: Misję, Nagrodę oraz Walkę.

Zadania typu Misja polegają na wykonaniu określonej misji głównego wątku gry w którejś z kampanii lub dodatku. Większa nagroda za te zadania przyznawana jest za wykonanie tej misji na Hard Mode oraz za wykonanie Bonusów w tej misji.

Zadania typu Nagroda polegają na zabiciu jakiegoś Bossa gdziekolwiek w grze, a dodatkowe nagrody przysługują tym, którzy dokonają tego na Hard Mode. Często zabicie bossa z zadania tego typu wymaga dotarcia do ostatniego poziomu Lochu w Eye of the North lub przedostania się przez jedną z elitarnych lokacji takich jak Kraina Zmarłych czy Domena Katuszy.

Zadania typu Walka polegają na wygrywaniu meczy PvP w określonych przez zadanie trybach gry a dodatkowe nagrody przyznawane są za ilość zwycięstw oraz walki w Automatycznych Turniejach.

Uaktualnienie z marca 2011 roku wprowadził również czwarte zadanie Zaishen: Vanquish. W przeciwieństwie do trzech poprzednich, to zadanie dostępne jest nie w Wielkiej Świątyni lecz na Plaży Desantu, a polega na wyczyszczeniu wybranej na dany dzień lokacji z potworów w trybie Hard mode.

Nagrody za zadania mogą być różne. Każde wykonane zadanie premiowane jest określoną ilością punktów doświadczenia, złotem oraz Brązowymi Monetami Zaishen (z czego ilość tych ostatnich może zostać zwiększona poprzez wykonywanie dodatkowych wytycznych w każdym zadaniu). Ponadto za niektóre zadania uzyskać można punkty do poszczególnych tytułów frakcji lub uznanie Baltazara, Luxonów lub Kurzików.

Monety Zaishen

Monety Zaishen to dość niecodzienna waluta. Można je zdobyć jedynie poprzez wykonywanie Dziennych Zadań i nie można nimi handlować między graczami. Służą między innymi do odblokowywania zwierzaków w Menażerii znajdującej się na Wyspach Bitewnych oraz do opłat za rozmaite przedmioty, z których wiele jest dostępnych jedynie za Monety.

Aby zakupić jakiś przedmiot należy udać się do jednego z NPC – kolekcjonerów, znajdujących się w Wielkiej Świątyni Baltazara. Lista przedmiotów dostępnych u poszczególnych kolekcjonerów wraz z ich ceną znajduje się w tabelce poniżej. Podobnie jak w przypadku Nicholasa, listę aktualnych Zadań Zaishen można znaleźć w tabelce na górze naszej strony.

Tesla - Brązowe Monety Zaishen

Przedmiot

Cena

Silver Zaishen Coin

50 10

Champagne Popper

30 10

Sparkler

30 10

Bottle Rocket

30 10

Creme Brulée

60 10

Flask of Firewater

60 10

Superior Identification Kit

80 10

Crate of Fireworks

90 10

Scroll of Adventurer's Insight

30 10

Scroll of Rampager's Insight

35 10

Scroll of Hunter's Insight

40 10

Passage Scroll to the Deep

50 10

Passage Scroll to Urgoz's Warren

50 10Pokhe - Srebrne Monety Zaishen

Przedmiot

Cena

Gold Zaishen Coin

10 50

Small Equipment Pack

5 50

Zaishen Tonic

2 50

Flame of Balthazar

2 50

Lockpick

4 50

Superior Salvage Kit

5 50

Perfect Salvage Kit

3 50

Zaishen Summoning Stone

3 50

Passage Scroll to the Underworld

3 50

Passage Scroll to the Fissure of Woe

3 50

Scroll of Slayer's Insight

2 50

Scroll of Berserker's Insight

3 50

Scroll of Hero's Insight

4 50

Assassin Tome

2 50

Mesmer Tome

2 50

Elementalist Tome

2 50

Warrior Tome

2 50

Dervish Tome

2 50

Paragon Tome

2 50

Ranger Tome

2 50

Necromancer Tome

2 50

Ritualist Tome

2 50

Monk Tome

2 50Jessie Llam - Złote Monety Zaishen

Przedmiot

Cena

Zaishen Key

1 100

Light Equipment Pack

1 100

Large Equipment Pack

5 100

Heavy Equipment Pack

15 100

Elite Assassin Tome

2 100

Elite Mesmer Tome

2 100

Elite Elementalist Tome

2 100

Elite Warrior Tome

2 100

Elite Dervish Tome

2 100

Elite Paragon Tome

2 100

Elite Ranger Tome

2 100

Elite Necromancer Tome

2 100

Elite Ritualist Tome

2 100

Elite Monk Tome

2 100

Everlasting Crate of Fireworks

50 100Legenda:

Brązowa Moneta Zaishen

Srebrna Moneta Zaishen

Złota Moneta Zaishen

ZłotoEm, Tom Stone


GuildWars.comTeenArena Net