Witamy! Jest niedziela 22.10.2017, godzina 17:35
Guild Wars 2 Fansite
News
Forum
> Guild Wars <
Download
Lore
Gra
Dodatkowe Informacje
PvE
PvP
Społeczność
> Guild Wars: Beyond <
Wojna w Krycie
> Guild Wars 2<
Informacji o Guild Wars 2 szukaj na nowym portalu
FAQ
Kontakt
...Zaklęcia(Enchanty) działają w kolejności, w jakiej zostały nałożone na daną osobę?
Partnerzy:

Kup Guild Wars
klient
Komnata Chwały

Prawdopodobnie każdy z Was coś kiedyś zbierał. Znaczki, motyle, pokemony – nie ważne co, ważne jest to, że gdy się coś zbiera, zazwyczaj chce się jakoś zorganizować swoją kolekcję. Guild Wars, w przeciwieństwie do innych gier MMO, posiada bardzo niski limit poziomów, przez co sprawia, że gracze – kolekcjonerzy szukają innych sposobów, aby wyróżnić się w grze. Jedni zbierają pancerze, inni broń a jeszcze inni kolekcjonują tytuły. Komnata Chwały została stworzona właśnie z myślą o takich osobach, gdyż daje im możliwość nie tylko zorganizowania swoich kolekcji w jednym miejscu ale również sposób, aby pochwalić się nimi przed innymi a w przyszłości – czerpać z nich pewne korzyści.

Co, Gdzie, Jak…

Komnata Chwały znajduje się w Oku Północy, więc aby się do niej dostać, niezbędne jest posiadanie dodatku EotN. Komnata, lub „HoM” jak popularnie się o niej mówi, służy do przechowywania wszelkich osiągnięć gracza na jednym z pięciu monumentów (O których później). Według informacji na oficjalnej stronie Guild Wars osiągnięcia zapisane na monumencie posłużą w przyszłości do odblokowywania dostępnych jedyne w ten sposób broni, pancerzy, miniaturek i tytułów w Guild Wars 2.

Monumenty

W Komnacie, jak już wcześniej wspominałem, znajduje się pięć monumentów, jeden z nich, Monument Honoru dostępny jest dla wszystkich postaci od chwili w której wejdą do HoM, pozostałe cztery odblokowują się po użyciu specjalnych arrasów. Arrasy zdobywa się jako nagrody za ukończenie zadań wątku głównego dodatku Eye of the North:

    Pierwszą po obejrzeniu Pierwszej Wizji w Konacie Chwały, po rozmowie z Gwen.
    Drugą po ukończeniu zadania Północni Sojusznicy od Króla Jalisa Żelaznego Młota.
    Trzecią jako nagrodę od Kapitan Langmar za zadanie Zagubiona Awangarda.
    Czwartą po ukończeniu Wiedzących Asur od Mamp’a.

Arrasy można również kupić od innych graczy, lub zdobyć przy pomocy innych postaci na danym koncie.

Monument Przyjaźni

Na tym monumencie znajdować się będą figury odzwierciedlające wszystkich towarzyszy, jakich udało się Wam pozyskać. Można dodawać do niego bohaterów oraz zwierzaki, jakie udało się Wam oswoić. Aby dodać do monumentu bohatera musi on mieć przynajmniej jedną niestandardową zbroję (czyli taką, którą zdobywa się w Misjach Wyzwań lub w elitarnych Lokacjach) natomiast w przypadku zwierzaka musi on mieć 20 poziom i konkretną ewolucję. Każde zwierze odblokowuje tą samą figurę – Zwierzęcego Towarzysza, natomiast trzy stworzenia posiadają dodatkowo swoje własne rzeźby – Czarna Wdowa z Krainy Zmarłych, Czarny Moa grasujący w Lesie Echowald oraz Feniks z Pałacu Cesarza. Jedynym bohaterem, którego można dodać do monumentu zaraz po jego uzyskaniu jest M.O.X.


Monument Oddania

Na tym monumencie znajdują się kopie wszystkich miniaturek, jakie udało się zdobyć graczowi. Każda miniaturka dodana do monumentu staje się dedykowana, dlatego też tą samą miniaturkę do HoM dodać można tylko raz. Więcej informacji na temat miniaturek znajdziecie w tym artykule.
Monument Chwały

Na tym monumencie umieszczane są wszystkie bronie niszczycieli dostępne w lochu Zesłanie Handlarzy Niewolników [sic! – przyp. tłum.] oraz udręczone bronie [sic again! – przyp. tłum.] z Domeny Katuszy. Podobnie jak w przypadku miniaturek, broń dodana do monumentu zostanie przypisana do postaci, a korzystać z niej będzie mógł jedynie właściciel oraz jego bohaterowie.Monument Wytrwałości

Do tego monumentu dodaje się wszystkie elitarne pancerze, jakie posiada postać. Aby dodać nowy pancerz wystarczy mieć na sobie cztery jego części – buty, spodnie, rękawice i tors. Kolor pancerza na monumencie będzie zawsze taki sam, jak kolor torsu pancerza, jaki ma na sobie aktualnie nasza postać.

Monument Honoru

Ten monument przechowuje informacje na temat wszystkich tytułów oraz specjalnych osiągnięć naszej postaci. Osobne figury można dodać po przejściu każdej kampanii, po ukończeniu wszystkich elitarnych lokacji takich jak Głębia, Kraina Zmarłych czy Domena Katuszy oraz po osiągnięciu odpowiednich poziomów tytułów. Ponadto, figura znajdująca się nad monumentem zmienia się wraz z poziomem tytułu „Wielkiej Szychy”.
Przydatne Informacje

Oprócz przechowywania informacji na temat osiągnięć postaci, Komnata Chwały jest jedynym miejscem, w którym można złapać Tęczowego Feniksa. Aby zwierzę to pojawiło się w HoM należy jednak najpierw posiadać przynajmniej drugi poziom tytułu „Wielkiej Szychy” lub pierwszy poziom tego tytułu oraz wypełnione wszystkie widoczne miejsca na każdym z monumentów. Trzeba też udać się do komnaty samotnie, beż żadnych innych graczy, najemników i bohaterów.


Od 23 Kwietnia 2009 roku w HoM można pokazywać osiągnięcia jakie zdobyły postacie całego konta. Aby przełączyć widok Komnaty na konto wystarczy porozmawiać z NPC Kimmesem Historykiem.

W Sadzawce Wizji, znajdującej się w samym centrum Komnaty można jeszcze raz przejrzeć wszystkie filmiki, jakie dana postać widziała podczas swoich podróży w świecie Guild Wars.

Tom Stone


GuildWars.comTeenArena Net