Witamy! Jest niedziela 22.10.2017, godzina 17:37
Guild Wars 2 Fansite
News
Forum
> Guild Wars <
Download
Lore
Gra
Dodatkowe Informacje
PvE
PvP
Społeczność
> Guild Wars: Beyond <
Wojna w Krycie
> Guild Wars 2<
Informacji o Guild Wars 2 szukaj na nowym portalu
FAQ
Kontakt
...ptaki Moa istniały naprawdę na Nowej Zelandii i zostały wytępione w połowie XIV wieku?
Partnerzy:

Kup Guild Wars
klient
Mnich - z pomocą sił wyższych

Jest to chyba najbardziej niezbędna postać w grze. W PvE wykonywanie bardziej zaawansowanych misji jest wręcz niemożliwe bez jednego bądź dwóch mnichów. Potrafi ściągać ze sprzymierzeńców groźne kondycje (oślepiony wojownik jest całkowicie nieskuteczny), bądź przekleństwa. Jednak jego podstawowym zadaniem jest leczenie, Healing Prayers jest dosłownie wypełnione czarami odnawiającymi zdrowie wspóltowarzyszy. Posiada nawet wiele zdolności działających jedynie na innych członków drużyny, które nie mogą zostać rzucone na siebie samego. Przez swoje zdolności jest jednym z głównych celów w walkach PvP.


Divine Favor - Boska Łaska - za każdy poziom w Divine Favor sprzymierzeńcy, którzy są celem Twoich czarów są dodatkowo leczeni o +(4x poziom Divine Favor). Bardzo przydatny atrybut dla Mnichów, których zadaniem jest obrona drużyny. Nawet czar, który nie leczy, razem z Divine Favor odnowi trochę życia kompanowi, na którego Mnich rzucił czar. Jeżeli brakuje Ci energii na leczenie, dodaj punkty do tego atrybutu - to dodatkowe darmowe leczenie, będziesz zużywał mniej energii lecząc siebie i sprzymierzeńców, a w ogniu walki energia się przyda. Głównym wrogiem Mnicha korzystającego z tego atrybutu są klątwy pokroju Scourge Healing, które zadają obrażenia leczącemu, a skoro każdy nasz defensywny czar będzie leczył, możemy być w dużych tarapatach, jeśli klątwa nie zostanie z nas zniesiona lub skończy się.

Healing Prayers - Modlitwy Lecznicze- - umiejętności należące do tego atrybutu odnawiają punkty życia Mnichowi i jego kompanom, czar Heal Area może odnawiać życie również wrogom, jeśli znajdą się w zasięgu. Głównym założeniem tej gałęzi modlitw to odnawianie życia. Większość czarów z tej gałęzi rzuca się bardzo szybko (~1 sekunda). Healing Prayers to atrybut godny uwagi dla każdej postaci, samoleczenie jest dużym atutem i pozwala głównemu healerowi zająć się innymi w potrzebie. Tak samo, jak w przypadku Divine Favor, należy uważać na czary karzące nas za leczenie. Można wtedy np. zamiast rzucenia czaru bezpośrednio leczącego (np. Orison of Healing), rzucić czar pośrednio leczący (np. Mending, Healing Breeze, Healing Hands), aby nie uruchomić nałożonej na nas klątwy.

Protection Prayers - Modlitwy Ochronne - czary z tego atrybutu mają za zadanie ograniczać obrażenia zadane sprzymierzeńcom i Mnichowi, odbijać część obrażeń oraz leczyć negatywne kondycje. Ograniczanie obrażeń czasem jest o wiele bardziej skuteczne niż zwykłe odnawianie punktów życia. Niestety, przeciwko obrażeniom na sekundę (DoTs/degeneracji życia) jest bezskuteczne. Protection Prayers to doskonałe uzupełnienie Mnicha leczącego, zawiera czary ściągające klątwy, negatywne kondycje oraz podwyższające defensywne cechy postaci. Czar Restore Condition (Mend Condition to słabsza wersja, ale nieelitarna) jest jednym z największych utrapień wrogów używających zmian kondycji (usuwa je wszystkie ze sprzymierzeńca i dodatkowo leczy za każdą usuniętą). W trybie PvP jest podstawą tzw. Bondera, który opiera się na ochronie wszystkich sprzymierzńców podtrzymywanym urokiem "Life Bond", uzupełniając energie za pomocą Blessed Signet (Divine Favor).

Smiting Prayers - Modlitwy Pogromu - umiejętności należące do tego atrybutu zadawają głównie święte obrażenia, ignorując pancerz wroga i zadając podwójne obrażenia nieumarłym. Smiting Prayers jest bardzo przydatne w walce przeciw Wojownikom oraz postaciom, które mają wysoki poziom opancerzenia oraz w misjach w Kryta, gdzie głównie walczy się z nieumarłymi przeciwnikami. Postaci, które chcą koncentrować się na tym atrybucie nie powinny wybrać jako główną profesję Mnicha, gdyż nie będą korzystały z Divine Favor. Dobrym połączeniem może być Energy Storage Elementalisty. Smiting Prayers może być również wykorzystywane przez Mnicha leczącego - Shield of Judgement pozwoli nam na pozbycie się na pewien czas wrogich Wojowników uprzykrzających nam życie. Smiting Prayers to również dobry wybór dla Mnicha wspomagającego inne postaci (np. Strength of Honor, Balthazar's Spirit). Niektóre umiejętności z tego atrybutu ponadto powodują przewrócenie się wroga, są więc dobrym sposobem na przerywanie akcji przeciwnikom bez potrzeby wkładania do tego atrybutu punktów. Scourge Healing to ból dla wrogich mnichów, próbujących uleczyć przeklętego towarzysza.

Umiejętności nieprzypisane
GuildWars.comTeenArena Net