Witamy! Jest wtorek 17.10.2017, godzina 13:37
Guild Wars 2 Fansite
News
Forum
> Guild Wars <
Download
Lore
Gra
Dodatkowe Informacje
PvE
PvP
Społeczność
> Guild Wars: Beyond <
Wojna w Krycie
> Guild Wars 2<
Informacji o Guild Wars 2 szukaj na nowym portalu
FAQ
Kontakt
...Orion i Orion Elek z Pre-Searingu to prawdopodobnie ta sama postać?
Partnerzy:

Kup Guild Wars
klient
Palawa Joko
Tłumaczenie artykułu autorstwa Imię-i-opublikowanego na oficjalnej wikipedii Guild Wars 2Palawa Joko, Plaga Vabbi, jest nieumarłym królem pustyni i obecnym władcą Elony. 450 lat temu poprowadził wojska do Vabbi paraliżując prowincję, a stamtąd podbił cały kontynent, pokonał trzy prowincje: Istan, Kournę i Vabbi. Przez dwa długie lata ludzie Elony cierpieli pod jego rządami, dopóki nie przybyła ostatnia nadzieja Elony, wielki Kournanin generał Turai Ossa, który wyzwał Palawę Joko na pojedynek w trakcie bitwy o Jahai. Turai pokonał Palawę Joko i zamknął go pod piaskami Elony, gdzie był strzeżony przez Zakon Szeptów.


Jednakże to nie było to stałym rozwiązaniem. Wieki później marszałek wojenny Varesh Ossa, potomkini Turaia Ossy, próbowała przywołać mrocznego boga Abaddona. Nadejście Zmierzchu osłabiło moc trzymającą Joko, który się wyzwolił. Choć był słaby i bez swojej armi, Zakon Słonecznych Włóczny pozwolił mu pozostać na wolności w zamian za wiedzę o sposobie podróżowania przez Pustkowia, region Elony, w którym tylko demony i nieumarli byli w stanie przeżyć.


Gdy Elona wyszła ze Zmierzchu, powoli zaczęła się odbudowywać. Jednakże Joko wykorzystał ten czas aby podbić region. Zamiast wyprzedzać swoje linie zapasów (co było jego zgubą w przeszłości), postanowił on odwrócić bieg rzeki Elony, przez to Kourna i Vabbi została pozbawiona wody. W obliczu wyniszczającej suszy i głodu w Vabbi i w północnej Kournie, Vabbi poddała się aby przetrwać, a Kourna i Istan wkrótce też uległy.


Przez ponad sto lat od tego wydarzenia Palawa Joko skupił się na zniesławieniu Zakonu Słonecznej Włóczni oraz nad kontrolą rodu Ossa. Dokonał tego niszcząc większość głównych frakcji zmieniając ich członków w nieumarłych. Podczas gdy umarli służyli mu dzięki jego nekromancji, tak żywi dołączali do Joko przyciągani bogactwem i władzą. Przemienieni członkowie Słonecznych Włóczni otrzymywali władzę i zasoby pozwalające im zabijać i wyłapywać tych członków zakonu, którzy pozostali przy życiu. Zdrajcy Słonecznych Włóczni są członkami elitarnej grupy rycerzy - Mordant Crescent. Tymczasem każdy potomek Turai Ossy zostaje wcielony do armi Joko zapełniając szeregi nieumarłej armi.


Przebudzenie Starożytnych Smoków spowodowało utratę kontaktu z Eloną. Można zakładać, że Joko nadal rządzi w swoim Kościanym Pałacu na Pustkowiu, trzymając pieczę nad całym swoim królestwem.

GuildWars.comTeenArena Net