Witamy! Jest czwartek 21.09.2017, godzina 21:22
Guild Wars 2 Fansite
News
Forum
> Guild Wars <
Download
Lore
Gra
Dodatkowe Informacje
PvE
PvP
Społeczność
> Guild Wars: Beyond <
Wojna w Krycie
> Guild Wars 2<
Informacji o Guild Wars 2 szukaj na nowym portalu
FAQ
Kontakt
...Kurzickowie są podzieleni na 5 domów: Lutgardis, zu Heltzer, Brauer, Vasburg i Durheim?
Partnerzy:

Kup Guild Wars
klient
Focus Swaping - Komentarze

Na naszym forum chyba ten temat nie był poruszany więc przetłumaczyłem artykuł z IQ team tu macie efekty:

Wykradanie energii
Wykradanie energii jest bardzo efektywne i popularne. Niektórzy gracze koncentrują się na próbie zablokowania energii wroga, prowadząc go to całkowitej bezużyteczności – co jakby nie patrząc jest bardzo efektywne, lecz tylko im się tak wydaje, dobrzy gracze śmieją się w twarz wrogom którzy próbują zablokować ich poziom energii, za pomocą minimalnego nakładu umiejętności i wysiłku gracz prowadzi do bezużyteczności jego wroga, do robienia przez niego czegoś co całkowicie mija się z celem.

Oczywiście jeśli dobry gracz może to robić, Ty także możesz.

Czego potrzebujesz:
Tarcza +6 Armora bez wymagań spisuje się świetnie. Jednak jeśli możesz sobie pozwolić na rzadka tarcze z lepszymi ulepszeniami nawet jeśli nie spełniasz wymagań będą one prawdopodobnie lepsze. Oczywiście zawsze możesz używać pustego slota lub czegokolwiek innego co nie posiada moda +energia*
Drugi slot broni z itemem/itemami z energia + 10 lub więcej.

*- oczywiście istnieją itemy PvE z ujemna ilością energii, jeśli masz czas i chęci możesz je zdobyć (np. w quescie Cities of Ascalon) dzięki czemu będziesz miał jeszcze większa ochronę przed wykradaniem energii.

Jak to działa:
Kluczem do zrozumienia blokowania wyczerpania energii jest zrozumienie jak działa zmiana broni. Kiedy założysz item z +10 energii, dostajesz 10 maksymalnej energii i 10 energii (do wykorzystania). Kiedy zdejmiesz go tracisz 10 maksymalnej energii i 10 energii która miałeś. Zmiana broni to tylko „bateria” energii – daje ci energie kiedy ja użyjesz, i tracisz ja kiedy go zmienisz (lub zdejmiesz).

Jeśli zmienisz bron gdy masz mało energii, twoja energia spadnie do poziomu ujemnego.
W czasie gdy twój poziom energii jest ujemny energia nadal regeneruje się i degeneruje się normalnie. Wiec jeśli masz w danej chwili 6 energii i zmienisz bron na inny zestaw (pusty) twój poziom energii spadnie do –4, i będziesz musiał poczekać 4 sekundy zanim poziom twojej energii dojdzie do zera. W każdej chwili możesz znowu zmienić bron na ta z dodatkowa energią by dostać 10 maksymalnej i 10 energii którą możesz użyć, tak jakbyś nigdy nie zmieniał broni.Jak tym grać:
Zaczynamy z zestawem na którym mamy najmniej energii. Dlaczego? Dlatego, że na starcie focus nie daje nam jakiejkolwiek przewagi nad wrogiem, dopóki nasza energia nie zostanie wykradnięta przez niego. Różnica pomiędzy używaniem go a nie używaniem go? Wróg nie może wykraść energii której nie posiadasz. Jeśli masz założonego focusa i masz 20 energii wróg może wykraść Ci cala ta energie, lecz jeśli masz założona tarcze (lub inny item nie dający energii) masz tylko 10 energii, wiec wróg wykradnie Ci tylko te 10 nie 20 jak w pierwszym przypadku. Możesz w każdej chwili zmienić bron i natychmiast dostać 10 energii i użyć jej na co tylko zechcesz.

Tak to działa – używaj focusa tylko jeśli potrzebujesz tego, zawsze masz zapas energii do której twój wróg nie ma dostępu. Załóżmy ze wszystko zawiodło na switchu z tarcza masz zero energii. Twój wróg nie może wykraść ci więcej energii. Lecz nadal możesz rzucać czary – tylko przed rzucaniem musisz zmienić zestaw broni z dodatkowa energia gdy skończysz wróć do poprzedniej broni. Takim sposobem masz ujemna energie która nadal może się regenerować a zarazem nie może Ci jej nikt wykraść.//Tekst przetłumaczony przeze mnie a stworzony przez Charles’a Ensign’a
//Mam nadzieje ze komuś się przyda
//sorki za literowki i prosze o wytkniecie to poprawie :)

Songok
GuildWars.comTeenArena Net