Uwaga na kradzieże kont

Jak bardzo zmieni się walka mieczem i toporem w kontynuacji Guild Wars? Tutaj znajdziecie wszelkie informacje.

Moderator: Moderatorzy PvE

Guen
Awatar użytkownika
Ice-cold Witch
Ice-cold Witch

Uwaga na kradzieże kont

Post autor: Guen » 9 wrz 2012, o 11:09

W związku z ostatnimi kradzieżami kont zalecamy zachowywanie ostrożności przy korzystaniu z internetu. Najnowszym sposobem na wyłudzenie danych do kont Guild Wars 2 jest wysyłanie emaili i wiadomości prywatnych na forach internetowych zawierających propozycję sojuszu na danym serwerze z podanym linkiem, gdzie można na ten temat uzyskać więcej informacji. Link prowadzi do strony z keyloggerem.
Pamiętajcie o stosowaniu odpowiedniego oprogramowania zabezpieczającego (antywirus, anty-spyware, firewall). Używajcie innych emaili do logowania do gry, a innych do rejestracji na forach internetowych. Nie klikajcie w linki, które dostajecie od nieznajomych i stosujcie odpowiednio skomplikowane hasła.

Jeśli dostaniecie wiadomość wyglądającą jak raport czy informacja od Arena Net/NCSoft sprawdźcie poprawność linku w takiej wiadomości. Linki przedstawiane tam jako rzekome odnośniki do supportu najczęściej różnią się jedną lub kilkoma literami od właściwych adresów internetowych tych firm.

Nie podawajcie nikomu danych do swoich kont w grach.
Ostatnio zmieniony 9 wrz 2012, o 11:42 przez Tom Stone, łącznie zmieniany 1 raz
Ten temat został wydzielony przez Tom Stone 9 wrz 2012, o 11:42.
Obrazek

krokos
Awatar użytkownika
Jade Armor

Uwaga na kradzieże kont

Post autor: krokos » 10 wrz 2012, o 11:15

I pewna wiadomość ode mnie, jako że dostałem bilion emaili od "Blizzarda" - owe emaile wyglądały jakby były rzeczywiście poprawne, ba, może i były nawet poprawne! Tak samo jest z emailami od "ANet" - adres email może i posiada jakąś tam domenę @ncsoft czy coś w tym stylu, ale JEDYNYM wyjściem, żeby zobaczyć czy wiadomośc jest prawdziwa to:
1) sprawdzić link, zazwyczaj jest to ciąg "pierdół" typu: account.anet.login.gasda.sada.com w tym jakieś myślniki, więcej kropek itp.
2) sprawdzić kłódeczkę, jeśli jest otwarta to stona to fake, a jeśli zamknięta, to jest to "prawdziwy" link.
Obrazek

Alleran
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Uwaga na kradzieże kont

Post autor: Alleran » 12 wrz 2012, o 08:03

Zdaje się, że właśnie jeden z serwerów został zhakowany. Kilka tysięcy kont zostało zablokowane przez Anet. Pamiętajcie, żeby ustawić silne hasło (duże i małe litery kilka cyfr). Hasło nie powinno być takie samo jak do skrzynki pocztowej którą się logujecie, bo tylko ona umożliwi wam odzyskanie konta.

i20918
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Uwaga na kradzieże kont

Post autor: i20918 » 12 wrz 2012, o 08:04

Wchodzenie w linki podane w mailu to delikatnie mówiąc nie najlepszy pomysł.

Maisterrr
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Uwaga na kradzieże kont

Post autor: Maisterrr » 12 wrz 2012, o 18:08

"sprawdzić kłódeczkę, jeśli jest otwarta to stona to fake, a jeśli zamknięta, to jest to "prawdziwy" link."

Kłódki już dawno zostały zhakowane, radziłbym bardziej patrzeć czy przy adresie http znajduje się "s" czyli czy jest https://www......

hacken1980
Awatar użytkownika

Uwaga na kradzieże kont

Post autor: hacken1980 » 21 wrz 2012, o 09:28

Na szczęście nie jestem takim trollem internetowym żeby się dać nabrać na taki pik na wodę. Widzę od kogo i z skąd maile przychodzą. :D

Siarra
Awatar użytkownika
Hydra

Serwer GW2: [EU] Blacktide

Uwaga na kradzieże kont

Post autor: Siarra » 21 lis 2013, o 11:06

Pare dni temu dostalam maila od ArenaNet <noreply@guildwars2.com> :omg:

Guild Wars 2 Account Will Be Shut Down Inform

We are sorry to inform you that your login account <tu moj email> will be shut down or partially limited within 72 hours due to currency transactions or abnormal login. If you want to remove restrictions, please click the following link to validate:
https ://account kropka guildwars2 kropka com/login?

Please keep in mind that Guild Wars 2 is a global game with hundreds of thousands of players. This means that standards of behavior must be upheld. For your convenience, you can obtain more information about our rules at the address listed below.

https ://www kropka guildwars2 kropka com/en/legal/
Guild Wars 2 Account Support Team

W pierwszej chwili sie wystraszylam, pozniej sie chwile zastanawialam czy mam jakis glupi nick, a dopiero na koniec sobie uswiadomilam, ze przeciez ten email przyszedl na inny adres niz moje konto gw2 jest zarejestrowane :D

W kazdym razie, uwazajcie :)

tazer
Awatar użytkownika
Bone Dragon

Uwaga na kradzieże kont

Post autor: tazer » 21 lis 2013, o 11:17

przede wszystkim usiadomcie sobie, ze ANet i kazda inna firma nie ostrzega o mozliwych banach i blokadach konta - oni je po prostu banuja :P
ten mail ma tresc "zostaniesz zbanowany chyba, ze nam podasz swoje dane do logowania" <- brzmi wiarygodnie? no wlasnie. a link kieruje do innej strony, sprawdzajcie faktyczny adres w lewym dolnym rogu albo robice na linku kopiu-wklej.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Niewiernus
Awatar użytkownika
Burning Titan

Serwer GW2: [EU] Gandara
Nick w GW2: Niewiernus

Uwaga na kradzieże kont

Post autor: Niewiernus » 22 lis 2013, o 15:37

Polecam zaopatrzyć się w Web of Trust. Z daleka widać, że strony śmierdzą przekrętem.
Oczywiście chętnie odbiłem piłeczkę i wysłałem im dane do konta.. które nie istnieje.
Obrazek

Hyper Chan
Awatar użytkownika
.: Moderator :.
.: Moderator :.

Uwaga na kradzieże kont

Post autor: Hyper Chan » 17 sty 2014, o 10:49

Guild Wars 2 Account Will Be Shut Down Inform

We are sorry to inform you that your login account ___________@gmail.com will be shut down or partially limited within 72 hours due to currency transactions or abnormal login. If you want to remove restrictions, please click the following link to validate:
[link]

Please keep in mind that Guild Wars 2 is a global game with hundreds of thousands of players. This means that standards of behavior must be upheld. For your convenience, you can obtain more information about our rules at the address listed below.
[link]
Guild Wars 2 Account Support Team

Dzień w dzień dostaję te maile. Oczywiście tak jak kolega powyżej na maila, który w żaden sposób nie jest związany z guild wars.
Nie dajcie się nabrać na takie gówna! :thumbdown: ^^
Obrazek

Quise
Awatar użytkownika
.: Administrator :.

Serwer GW2: [EU] Aurora Glade
Nick w GW2: Quise

Uwaga na kradzieże kont

Post autor: Quise » 24 sty 2014, o 09:04

W przeszłości ArenaNet mówiła że nie będzie rozsyłać maili z informacją o ostrzeżeniach czy powiadomieniach w sekcji supportu. Jednakże wraz z początkiem nowego roku postanowiono rozesłać maile, które ostrzegają graczy o pogwałceniu zasad panujących na czacie, albo informujące graczy o tym że ich konto zostało zawieszone z powodu naruszeń zasad. System ten pomoże graczom pod czas gry podejmować właściwe decyzje, które pozwolą uniknąć zawieszenia konta. Pomoże to również zawieszonym graczom dowiedzieć się za jakie czyny zostali oni zawieszeni, przez co będą oni mieli okazję uniknąć ponownej blokady w przyszłości.

Proszę zwrócić uwagę na to że:

• Wszystkie powiadomienia i ostrzeżenia, które przychodzą od supportu nigdy nie będą zawierać linków do żadnych stron internetowych.
  • Wiadomość, która będzie odsyłać graczy do stron supportu nigdy nie będzie zawierać bezpośredniego linku do jego strony.
  • Na chwilę obecną wszystkie wysyłane maile dotyczą tylko i wyłącznie złamania zasad czatu

Jeśli nie jesteś pewny czy otrzymany mail jest prawdziwy, śmiało pytaj nasz support. Jeśli sam chcesz sprawdzić czy mail jest prawdziwy zawsze możesz, zobaczyć odnośnik (nie klikając w niego) czy odnosi się do tematy zgłaszanego prze z Ciebie problemu. Jeśli jednak niczego nie zgłaszałeś to wiec że mail na pewno będzie fałszywy.

Informacje takie wysyłamy tylko i wyłącznie z grzeczności. W każdej chwili możesz je usunąć bez zbędnych konsekwencji.
Ostatnio zmieniony 24 sty 2014, o 09:04 przez Quise, łącznie zmieniany 3 razy
Obrazek

Maeyanna
Awatar użytkownika
Jungle Troll
Jungle Troll

Uwaga na kradzieże kont

Post autor: Maeyanna » 17 lut 2014, o 23:15

Quise napisał :W przeszłości ArenaNet mówiła że nie będzie rozsyłać maili z informacją o ostrzeżeniach czy powiadomieniach w sekcji supportu. Jednakże wraz z początkiem nowego roku postanowiono rozesłać maile, które ostrzegają graczy o pogwałceniu zasad panujących na czacie, albo informujące graczy o tym że ich konto zostało zawieszone z powodu naruszeń zasad. /.../.

Nie byłam na Forum ze 2 miesiące, na szczęście żadnych maili fałszywych ani prawdziwych nie dostaję, ale treść Twojego postu skopiowałam i wysłałam sobie w mailu, już mam w katalogu Gry > Ważne. ;)

Wielkie dzięki za pełne wyjaśnienie sytuacji.
Maeyanna
Sylvari Ranger lvl.80 (od 17.11.2013r) + 11 postaci... zwariowałam chyba...

Guen
Awatar użytkownika
Ice-cold Witch
Ice-cold Witch

Uwaga na kradzieże kont

Post autor: Guen » 21 kwie 2014, o 14:35

Mała aktualizacja. Od kilku dni ukradzione konta mają włączaną autoryzację na SMS. Powoduje to o tyle problem z odzyskaniem konta, że nawet jeśli uda Wam się zmienić w porę hasło, to nie zalogujecie się na konto. Zmienić numer, na który ma być wysyłany SMS lub wrócić do autoryzacji na email można tylko po interwencji supportu. Postaram się odpowiednio zaktualizować temat z instrukcjami do odzyskiwania konta.

Proponuję wszystkim zainstalowanie antywirusa oraz malawarebytes, który w wersji trialowej jest darmowy a skutecznie wykrywa wszelkie spyware'owe śmieci (po upływie czasu trwania triala, nadal można używać go jako skanera).
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2014, o 14:37 przez Guen, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek

DawYd
Awatar użytkownika
Jade Armor

Uwaga na kradzieże kont

Post autor: DawYd » 21 kwie 2014, o 21:26

Dziś odwiedziłem pocztę na wp.pl, a tu tajemniczy email od Anet. W zasadzie nie wiem czy to mogła być jakaś hakerska próba, bo ja hasła nie chcialem zmieniac. Dostał ktos takie cos? Jest czego sie obawiac?
Obrazek
btw to być może zapobiegawcze działanie areny, ale nie wiem.
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2014, o 21:39 przez DawYd, łącznie zmieniany 2 razy
God Walking Amongst Mere Mortals

Greth
Awatar użytkownika
.: V.I.P. :.
.: V.I.P. :.

Uwaga na kradzieże kont

Post autor: Greth » 22 kwie 2014, o 14:16

Najedź myszką na ten dziwny odnośnik i zobacz w przeglądarce dokąd on prowadzi. Aczkolwiek wygląda to zbyt amatorsko jak np. brak .com na końcu linka w odnośniku.
Obrazek

Quise
Awatar użytkownika

Serwer GW2: [EU] Aurora Glade
Nick w GW2: Quise

Uwaga na kradzieże kont

Post autor: Quise » 22 kwie 2014, o 14:32

Od kiedy support wysyła maile w naszym języku?
Obrazek

Bart Death
Awatar użytkownika
Jade Armor

Uwaga na kradzieże kont

Post autor: Bart Death » 23 kwie 2014, o 02:20

Nie wiem kiedy dokładnie, ale anet ostatnio wprowadziła opcję Mobile Authenticator Beta jako alternatywa dla autentyfikacji drogą mailową. Niestety zrobiła to w tak nieporadny sposób, że coraz większa liczba ludzi, w tym ja, zostaje zhakowana. Aplikacja ta działa w ten sposób, że po wejściu w ustawienia bezpieczeństwa konta można ustawić autoryzację za sprawą tej aplikacji. Domyślnie zastępuje ona po tym autentyfikację e-mailową. Dlatego nie dostajemy później powiadomień na maila. Cały szkopuł tkwi w tym, że aby to zrobić nie trzeba robić nic oprócz dostania się na konto. Dokładnie. Nie wysyłają nawet maila czy się na to zgadzamy. Chyba każdy zdrowo myślący człowiek domyśli się, że z czymś takim wystarczy przejąć czyjeś konto i już mamy ofiarę bezradną. Najlepsze jest to że żeby to zmienić trzeba kontaktować się z supportem.
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2014, o 02:20 przez Bart Death, łącznie zmieniany 1 raz

DawYd
Awatar użytkownika
Jade Armor

Uwaga na kradzieże kont

Post autor: DawYd » 25 kwie 2014, o 14:14

O, chyba padłem ofiarą hacka właśnie, 5 minut temu na mailu ktoś sprawdzał autoryzację...

Niewiernus
Awatar użytkownika
Burning Titan

Nick w GW2: Niewiernus

Uwaga na kradzieże kont

Post autor: Niewiernus » 25 kwie 2014, o 15:10

Obrazek

DawYd
Awatar użytkownika
Jade Armor

Uwaga na kradzieże kont

Post autor: DawYd » 25 kwie 2014, o 15:21

Teraz już po ptakach. Walczyłem dzielnie z hackerem, dopóki nie wyskoczyła prośba o mobliną autentykację. Pozostało pisać o zmianę maila/ wycofanie tej autentykacji. Czy jak się zaloguję, a okaże się, że usunęli mi postacie z ekwipunkiem- jest szansa na odzyskanie stanu konta?

Następna

Wróć do Wojownik