TWOJE KONTO ZOSTAŁO SKRADZIONE? TUTAJ ZNAJDZIESZ POMOC!

Topic pomocy dla osob, ktorym ukradziono konta
Dopiero chcesz zacząć grę albo dopiero co ją zainstalowałeś? Masz jakieś pytania dotyczące świata Guild Wars? Zajrzyj koniecznie tutaj. Dział czyszczony okresowo.

Moderator: Moderatorzy Piaskownicy

Regulamin forum
Bardzo prosimy używać przycisku SZUKAJ. Gwarantujemy, że na część swoich pytań znajdziesz w ten sposób odpowiedź.

Jeśli odpowiednio otagujesz swój temat łatwiej uzyskasz potrzebną Ci odpowiedź.
Makonde
Awatar użytkownika
.: V.I.P. :.
.: V.I.P. :.

Serwer GW2: [EU] Gunnar’s Hold

Post autor: Makonde » 22 sie 2009, o 14:20

keyloggery w przypadku klawiatur ekranowych robią zrzuty ekranu. co więcej, na poziomie systemowym wciskane klawisze muszą być przesłane jako wiadomość do danej aplikacji (w skrócie klawiatura przesyła do OSa informacje co zostało wciśnięte, a OS dalej decyduje co z tym robić, gdzie przesłać i w jakiej formie), więc przypuszczalnie część keyloggów będzie to łapać na tej warstwie.

nie ma metody programowej w 100% pewnej - jak masz keyloggera to masz przekichane. jedne zabezpieczenie to hasła jednorazowe/tokeny.

Pawlq
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Pawlq » 22 sie 2009, o 14:25

Ale by tak nagle wszyscy łapali keyloggery? Dlaczego nie rok, dwa lata temu? TERAZ są masowe kradzieże... .
A, co do keyloggera. Ukradli mi konto kiedy nawet nie miałem GW zainstalowane na dysku, a nie grałem od...3 tygodni.
Ostatnio zmieniony 22 sie 2009, o 14:36 przez Pawlq, łącznie zmieniany 1 raz

Pawel123
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Pawel123 » 22 sie 2009, o 14:26

Mi i kumplowi ostatnio tez shakowali konto- prosta odpowiedź nie ściągać textmoda i mapek z www.guildwars.pl i tym podobnym stronek. Posiadam legalnego noda32 cały czas aktualizowanego- niestety i tak zapie.... mi konto. Keyloger aktywuje się wraz z pierwszym odpaleniem textmoda i na ogół umieszcza się w pliku na partycji systemowej użytkownicy/administrator/ temp (przynajmniej tak mam pod vistą). Dlatego zaleca się częste usuwanie plików z niego.Także nie do końca prawda ze dobry antywirus wykryje wszystko. Dziś zobaczyłem na allegro.pl mojego voltaric speara r10 kaster za 35zł i chyba go zalicytuje. :) ... Widać jakim sposobem ten serwis zarabia no ale ja to rozumiem każdy musi z czegoś żyć. Szanujący się złodziej( po wyczyszczeniu konta) powinien wyslać meilem nowe hasło do konta użytkownika gw (założenie nowego meila trwa 2minuty- a przecież login gw jest meilem tego użytkownika) i podziękować za możliwość pożyczenia gotówki i itemów. No ludzie przecież 3/4 użytkowników są niepełnoletni w wieku 12-17 lat i nie znają dobrze angielskiego by "zawracać *zad*" supportowi także jeśli komuś podpiep... to z klasą- szanujmy się chociaż trochę. Zresztą na poczcie wyskakują komunikatu o zmianie hasła i od razu IP użytkownika, który podpie... konto także jak takie coś zobaczycie na meilu zaraz donoście anet i wysyłajcie to IP. Wspólnymi siłami dopadniemy drani:)

Titanius Anglesmith
Awatar użytkownika
Burning Titan

Post autor: Titanius Anglesmith » 22 sie 2009, o 14:40

Pawel123 napisał :Mi i kumplowi ostatnio tez shakowali konto- prosta odpowiedź nie ściągać textmoda i mapek z www.guildwars.pl i tym podobnym stronek.
Ja bym jednak obstawiał gwx2 z niepewnych źródeł i jakieś strony oferujące boty do GW.
Pawel123 napisał : Posiadam legalnego noda32 cały czas aktualizowanego- niestety i tak zapie.... mi konto. Keyloger aktywuje się wraz z pierwszym odpaleniem textmoda i na ogół umieszcza się w pliku na partycji systemowej użytkownicy/administrator/ temp (przynajmniej tak mam pod vistą).
Skąd wiesz gdzie się kayloger zadomowił skoro Ci go antywir nie wykrył?
Pawel123 napisał :Dziś zobaczyłem na allegro.pl mojego voltaric speara r10 kaster za 35zł i chyba go zalicytuje. :) ...
Był podpisany, ze masz pewność, że to Twój??
Pawel123 napisał :Widać jakim sposobem ten serwis zarabia no ale ja to rozumiem każdy musi z czegoś żyć. Szanujący się złodziej( po wyczyszczeniu konta) powinien wyslać meilem nowe hasło do konta użytkownika gw (założenie nowego meila trwa 2minuty- a przecież login gw jest meilem tego użytkownika) i podziękować za możliwość pożyczenia gotówki i itemów. No ludzie przecież 3/4 użytkowników są niepełnoletni w wieku 12-17 lat i nie znają dobrze angielskiego by "zawracać *zad*" supportowi także jeśli komuś podpiep... to z klasą- szanujmy się chociaż trochę. Zresztą na poczcie wyskakują komunikatu o zmianie hasła i od razu IP użytkownika, który podpie... konto także jak takie coś zobaczycie na meilu zaraz donoście anet i wysyłajcie to IP. Wspólnymi siłami dopadniemy drani:)

O to mnie kompletnie rozwaliło. Skoro ktoś kradnie Ci grę - to myślisz, ze kieruje się honorem? A może powinien najpierw sprawdzić czy aby nie jesteś biedny, czarny, nie należych do mniejszości seksualnej albo czy nie jesteś Żydem lub uciskanym z innego powodu - i jeśli jeden z powyższych warunków jest spełniony to złodziej powinien odpuścić. W imię zasad, że słabszych się nie bije.
chullo napisał :Gdybym nie umiał zachować kultury, to by co drugie słowo poprzedzała łacina.
TigerOfCantha napisał :Titanius...wszystko krytykujesz bo jesteś ZAZDROSNY.
Kurd napisał :pamietalem ze mam sobie zapisac nazwy postaci ale zapomnialem ze mialem to zrobic :/

Guen
Awatar użytkownika
Ice-cold Witch
Ice-cold Witch

Post autor: Guen » 22 sie 2009, o 14:43

Pawel123 napisał :Mi i kumplowi ostatnio tez shakowali konto- prosta odpowiedź nie ściągać textmoda i mapek z www.guildwars.pl i tym podobnym stronek. Posiadam legalnego noda32 cały czas aktualizowanego- niestety i tak zapie.... mi konto. Keyloger aktywuje się wraz z pierwszym odpaleniem textmoda i na ogół umieszcza się w pliku na partycji systemowej użytkownicy/administrator/ temp (przynajmniej tak mam pod vistą). Dlatego zaleca się częste usuwanie plików z niego.Także nie do końca prawda ze dobry antywirus wykryje wszystko. Dziś zobaczyłem na allegro.pl mojego voltaric speara r10 kaster za 35zł i chyba go zalicytuje. :) ... Widać jakim sposobem ten serwis zarabia no ale ja to rozumiem każdy musi z czegoś żyć. Szanujący się złodziej( po wyczyszczeniu konta) powinien wyslać meilem nowe hasło do konta użytkownika gw (założenie nowego meila trwa 2minuty- a przecież login gw jest meilem tego użytkownika) i podziękować za możliwość pożyczenia gotówki i itemów. No ludzie przecież 3/4 użytkowników są niepełnoletni w wieku 12-17 lat i nie znają dobrze angielskiego by "zawracać *zad*" supportowi także jeśli komuś podpiep... to z klasą- szanujmy się chociaż trochę. Zresztą na poczcie wyskakują komunikatu o zmianie hasła i od razu IP użytkownika, który podpie... konto także jak takie coś zobaczycie na meilu zaraz donoście anet i wysyłajcie to IP. Wspólnymi siłami dopadniemy drani:)
Używam tego texmoda sama, to jest ten ściągnięty z wiki i zuploadowany na ftp gw.pl. Antywirus to za mało żeby zabezpieczyć komputer.
Obrazek

Czarny Murzyn
Awatar użytkownika
Charr Shaman

Post autor: Czarny Murzyn » 22 sie 2009, o 14:46

Dlaczego kradna konta noobom i newbies a nie takim pro co maja stacki AoT i Ecto?

Pawlq
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Pawlq » 22 sie 2009, o 14:53

Czarny Murzyn napisał :Dlaczego kradna konta noobom i newbies a nie takim pro co maja stacki AoT i Ecto?

Nie koniecznie.
Znajomemu, co grał 3 lata "pożyczyli sobie" konto. Miał mnóstwo Ecto... .

X a l
Awatar użytkownika
Jungle Troll
Jungle Troll

Post autor: X a l » 22 sie 2009, o 14:54

On nie może być nubem!
Miał VSa!

Hyper Chan
Awatar użytkownika
.: Moderator :.
.: Moderator :.

Serwer GW2: [EU] Gandara

Post autor: Hyper Chan » 22 sie 2009, o 14:59

Dlaczego kradna konta noobom i newbies a nie takim pro co maja stacki AoT i Ecto?
Bo my mamy sojusz;p Przecież nie będę okradać pozostałych członków ekipy jak i niektórych użytkowników (np tych grających w bf'a) <rotfl>
Dziś zobaczyłem na allegro.pl mojego voltaric speara r10 kaster za 35zł i chyba go zalicytuje
Bullshit. Twojego to ja już dawno za kilkanaście ecto opchnąłem.

Widać jakim sposobem ten serwis zarabia no ale ja to rozumiem każdy musi z czegoś żyć
Pijesz do gw.pl ? Ręce opadają jak można bezpodstawnie oczerniać innych;0

Żarty żartami, ale to wcale śmieszne nie jest.

@v a jak inaczej reagować, na bezpodstawne zarzuty? Jakby nie patrzeć to większość opisanych tu problemów dotyczy jakiś dzieciaków, albo osób które mają zerowe pojęcie o tym jak zabezpieczać swój komputer... Ktoś puścił flame, że to 'nasza' sprawka i teraz w co drugim poscie będzie, że gw.pl kradnie konta. Miłe to nie jest
Ostatnio zmieniony 22 sie 2009, o 15:21 przez Hyper Chan, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek

Pawlq
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Pawlq » 22 sie 2009, o 15:14

Hyper Chan napisał :Żarty żartami, ale to wcale śmieszne nie jest.

Ale widać że się dobrze bawisz... .

EroSS
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: EroSS » 22 sie 2009, o 16:00

Witam, znowu jakis s******l włamał mi się na konto , poprostu juz nie moge! Jeszcze raz bede probował odzyskac konto ;[

Guen
Awatar użytkownika
Ice-cold Witch
Ice-cold Witch

Post autor: Guen » 22 sie 2009, o 16:04

Jeżeli nie przeskanowałeś kompa i na dobrą sprawę nie wiesz czy masz jakieś keyloggery (a bardzo możliwe że masz), to co się dziwisz, że znowu Ci ktoś na konto wbił?
Zmień hasła, przeskanuj kompa i zmień hasła raz jeszcze po usunięciu syfu.
Obrazek

Kisuro
Awatar użytkownika
.: Redaktor :.
.: Redaktor :.

Post autor: Kisuro » 22 sie 2009, o 16:40

Guen napisała :Zmień hasła, przeskanuj kompa i zmień hasła raz jeszcze po usunięciu syfu.

A jak już zmieniasz hasło, to na tzw. "mocne", czyli zawierające wielkie i małe litery, cyfry i najlepiej jeszcze jakieś znaczki. Ot tak, dla pewności.

Pawel123 napisał : Widać jakim sposobem ten serwis zarabia no ale ja to rozumiem każdy musi z czegoś żyć.

Ze mną się jeszcze nie podzielili, sqbani. Pewnie dlatego, że za zyski z ukradzionych kont już dawno zwiali na wyspy Bahama.
Ostatnio zmieniony 22 sie 2009, o 16:44 przez Kisuro, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek

MordoTyMoja
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: MordoTyMoja » 22 sie 2009, o 16:40

Najlepiej to zrób formata bo te skanowania można sobie o kant *zady* rozbić.
Ostatnio zmieniony 22 sie 2009, o 16:41 przez MordoTyMoja, łącznie zmieniany 1 raz

wolf
Awatar użytkownika
Hydra

Post autor: wolf » 22 sie 2009, o 17:43

Formatu nie ma sensu robić. :)

O antywirusy nie ma się co kłócić na dole macie link z testami tych najpopularniejszych i darmowych.
Test bezpłatnych programów antywirusowych

Po shackowanym koncie przeskanować go programami które znajdują się w 2 poście.
Usuwanie niebezpiecznych śmieci - podstawowe czynności
I tak jak tam pisze w razie gdyby nie dało się usunąć wirusa lub spyware wkleić loga na forum.

ED;

Zapomniałem jeszcze o tym.

Pozdr ;)
Ostatnio zmieniony 22 sie 2009, o 18:02 przez wolf, łącznie zmieniany 1 raz

Wenus
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Wenus » 22 sie 2009, o 22:52

A ja polece po raz kolejny program combo fix ktory caly syf wyczyscil.
Obrazek

Miccaldo
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Miccaldo » 23 sie 2009, o 12:05

A ja czekam już na odpowiedź 3 dzień chyba... :pinch:

Titanius Anglesmith
Awatar użytkownika
Burning Titan

Post autor: Titanius Anglesmith » 23 sie 2009, o 12:11

Miccaldo napisał :A ja czekam już na odpowiedź 3 dzień chyba... :pinch:

I nie zauważyłeś, ze pisałeś nie do Izraela czy do krajów arabskich, tylko do USA gdzie podobnie jak u nas od trzech dni trwa weekend.

Uprzedzając Twoje pytanie:
Masz czekać. Czasem nawet dwa tygodnie.
chullo napisał :Gdybym nie umiał zachować kultury, to by co drugie słowo poprzedzała łacina.
TigerOfCantha napisał :Titanius...wszystko krytykujesz bo jesteś ZAZDROSNY.
Kurd napisał :pamietalem ze mam sobie zapisac nazwy postaci ale zapomnialem ze mialem to zrobic :/

Miccaldo
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Miccaldo » 23 sie 2009, o 12:43

A jeśli kupię sobie Propa to też będę miał zablokowane konto?

Czarny Murzyn
Awatar użytkownika
Charr Shaman

Post autor: Czarny Murzyn » 23 sie 2009, o 12:47

Jesli dodasz ten klucz z Propha do zablokowanego konta to tak.
Chyba, ze na kluczu z Proph zrobisz sobie nowe konto to bana nie bedzie ale bedziesz mial dostep tylko do Proph i nie bedziesz mial swoich wczesniejszych postaci.

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania i Odpowiedzi