TWOJE KONTO ZOSTAŁO SKRADZIONE? TUTAJ ZNAJDZIESZ POMOC!

Topic pomocy dla osob, ktorym ukradziono konta
Dopiero chcesz zacząć grę albo dopiero co ją zainstalowałeś? Masz jakieś pytania dotyczące świata Guild Wars? Zajrzyj koniecznie tutaj. Dział czyszczony okresowo.

Moderator: Moderatorzy Piaskownicy

Regulamin forum
Bardzo prosimy używać przycisku SZUKAJ. Gwarantujemy, że na część swoich pytań znajdziesz w ten sposób odpowiedź.

Jeśli odpowiednio otagujesz swój temat łatwiej uzyskasz potrzebną Ci odpowiedź.
Adams
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Serwer GW2: [EU] Underworld

Post autor: Adams » 17 wrz 2010, o 18:16

Napisałem im tak:
key do triolgy (taki mam gw, nie mam osobnych keyów do różnych kampanii tylko jeden)
dane osobowe + adres
nazwa konta na które się loguję
kiedy stworzyłem konto (co do dnia)
kiedy ostatni raz grałem
nazwę postaci

wystarczy ?

Budo
Awatar użytkownika
Jade Armor

Post autor: Budo » 18 wrz 2010, o 15:36

Adams napisał :Napisałem im tak:
key do triolgy (taki mam gw, nie mam osobnych keyów do różnych kampanii tylko jeden)
dane osobowe + adres
nazwa konta na które się loguję
kiedy stworzyłem konto (co do dnia)
kiedy ostatni raz grałem
nazwę postaci

wystarczy ?

Zobaczymy. Odpiszą Ci i wtedy rób co będą kazali, ja już raz odzyskiwałem konto i wielkich problemów nie miałem.
Obrazek

Adams
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Adams » 21 wrz 2010, o 16:39

Według mnie ncsoft ma najgłupszy system ever. Nie dość że miałem z nimi problemy, nie mogłem grać 4 dni to jeszcze przez nich zniknęła mi postać.

Zacznijmy od początku: Grałem sobie kilka dni w GW, pewnego razu próbując odpalić GW wyskoczył błąd że mogłem źle wpisać hasło/postać. Dodam że konto miałem utworzone w GW a nie ncsoft!

Jako że opcja resetuj hasło nie działała napisałem do supportu. Napisałam im wszystko co mogłem ale im co chwilę coś nie pasowało. Wczoraj otrzymałem e-mail że konto po prostu zostało dodane do NCSoft Master Account (którego NIE POSIADAŁEM!!) ponieważ odwiedziłem in-game store.

Czyli nie miałem ani konta GW już ani ncsoft.

Dodam jeszcze że moja postać która była na koncie cały czas tam była bo sprawdzałem (nazwijmy ją Andrzej)

Support kazał mi utworzyć konto ncsoft i posłać im jakie dane tam wpisałem. Dzisiaj połączyli konto i otrzymałem e-mail że konto zostało połączone, nick do logowania, postać:
Guild Wars character name: Jin Nian Feng Feng

pomyślałem CO JEST KUR**? Wczoraj Andrzej był teraz jakiś Jin nian gej ? Ale myśle ok dodali mi to do konta, usunie się.
Po zalogowania ujrzałem niemiłą niespodziankę: Z konta zniknął Andrzej, mój necro a był tam jakiś Jin Nian Feng Feng na 3 lvl, a w znajomych jakieś 3 inne chińskie postacie.

Wybaczcie że tak dużo tekstu, może się będzie komuś chciało przeczytać.
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2010, o 22:45 przez Adams, łącznie zmieniany 2 razy

tazer
Awatar użytkownika
Bone Dragon

Serwer GW2: [EU] Blacktide

Post autor: tazer » 21 wrz 2010, o 19:04

ogolnie to sie przeskanuj pod katem keyloggerow i innego gowna, mozesz uzyc Spybot: Search and Destroy.
mozesz byc *bimbom* na NCSoft, ale to raczej ty pierwszy nie zadbales o swoje bezpieczenstwo, soł... :p
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2010, o 19:05 przez tazer, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Adams
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Adams » 21 wrz 2010, o 20:27

Myślę że nie zaniedbałem konta, hasło miałem ciężkie a PC skanowałem. Chińczyki wszędzie wejdą.
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2010, o 22:49 przez Adams, łącznie zmieniany 1 raz

tazer
Awatar użytkownika
Bone Dragon

Post autor: tazer » 21 wrz 2010, o 21:13

Adams napisał :Daj mi jakieś dowody że JA nie zadbałem, bo nie widzę nigdzie swojej winy.
Komputer skanuję regularnie, hasło miałem b.dobre więc raczej nie ma szans na shackowanie. Dopóki nie było sprawy z ncsoft to z kontem było OK.

jak masz keyloggera to mozesz miec nawet super mocne haslo i to nic nie da. jakis chinczyk wchodzi ci na konto, a ty masz pretensje do NCSoftu, chociaz slusznie ci zablokowali konto, bo wpadlo w niepowolane rece :p sam podales dowod, gdzie przyznales, ze pojawila sie nietwoja postac, no to czyja to wina? przeciez NCSoft ci sie nie wlamal na konto.
jak tam chcesz, najwyzej ci zhackuja jeszcze piec innych rzeczy.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Thaia
Awatar użytkownika
.: V.I.P. :.
.: V.I.P. :.

Post autor: Thaia » 21 wrz 2010, o 21:53

Ktoś tu sugeruje że NC Soft kradnie konta?
Nie... to nie możliwe - nikt nie jest taki głupi, musiałem źle przeczytać...
Spoiler: pokaż
WIEM! TO GW.pl KRADNIE KONTA JAK OSTATNIO!
Spoiler: pokaż
<--- ironia
Obrazek

Adams
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Adams » 21 wrz 2010, o 22:44

Thaia Lightbringer nigdzie czegoś takiego nie napisałem, naucz się czytać ze zrozumieniem to pogadamy :)

Jedynie napisałem że sam list mógł jakoś wycieknąć (albo faktycznie ktoś mi się na skrzynkę włamał), ale że ncsoft kradnie tego nigdy nie napisałem bo to już przesada.

Ale za to dostałem pro itemsy od n(p)csoftu i teraz nie macie ze mną szans w PvP :D

btw. dobra biję się w pierś, przyznam że byłem wkurzony, zedytowałem posty żeby były jaśniejsze, ale żeby nie było NIE NAPISAŁEM że ncsoft mi ukradł.

jak tam chcesz, najwyzej ci zhackuja jeszcze piec innych rzeczy.

Komputer skanuję regularnie, najwidoczniej mam ujowy antywirus
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2010, o 22:51 przez Adams, łącznie zmieniany 2 razy

Budo
Awatar użytkownika
Jade Armor

Post autor: Budo » 21 wrz 2010, o 22:56

Adams napisał :Według mnie ncsoft ma najgłupszy system ever. Nie dość że miałem z nimi problemy, nie mogłem grać 4 dni to jeszcze przez nich zniknęła mi postać.

Jakiś żółtek wbił Ci się na konto i usunął postać, a NCSoft wykrył, że coś jest nie tak i zablokował konto. No i to tyle, bywa.
Obrazek

Adams
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Adams » 21 wrz 2010, o 23:00

A to że dostałem chyba 8 itemów to jakaś rekompensata czy wszyscy to dostawają?
(dostaje to po wpisaniu /bonus)

tazer
Awatar użytkownika
Bone Dragon

Post autor: tazer » 21 wrz 2010, o 23:04

nie, bonus raczej nie ma nic do rzeczy z hackiem :p no chyba, ze ci chinczyk dokupil One Milion Edition w sklepie, lol.
http://wiki.guildwars.com/wiki/1_Millio ... on_Upgrade to dostajesz?
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Adams
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Adams » 21 wrz 2010, o 23:14

Bo jak dzisiaj się zalogowałem i utworzyłem postać pojawiło się takie coś, wcześniej tego nie było:

Obrazek

Chinol mógł mi kupić GWEN bo nie mam...

Chyba że ja już to miałem (otrzymałem po zakupie Triolgy?) i tylko nie zauważyłem?
Jedyne co mam na koncie GW to key na GW Trilogy.
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2010, o 23:15 przez Adams, łącznie zmieniany 1 raz

tazer
Awatar użytkownika
Bone Dragon

Post autor: tazer » 21 wrz 2010, o 23:44

w takim razie tak, to z Trilogy
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Cherrie
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

Post autor: Cherrie » 25 wrz 2010, o 13:23

Adams, jezeli chodzi o bezpieczenstwo w IT to naslabszym ogniwem jest ZAWSZE uzytkownik i w 98% przypadkow to on jest winien skompromitowania zabezpieczen.
Skanowanie antywirusami etc, jakkolwiek pomocne, nie daje gwarancji bezpieczenstwa nie dlatego, ze program jest *pietruszka* tylko dlatego, ze hackerzy sa zawsze krok do przodu.
Programy tego typu wykrywaja zwykle zagrozenia, ktore juz zostaly poznane i dodane do bazy wirusow. Tzn inteligentne skanowanie maja jedynie najlepsze (najdrozsze) programy i jest ono zawodne z wielu przyczyn zwiazanych z programowaniem i dzialaniem systemow operacyjnych.
Dlatego, jezeli zhakowano Twoje konto zacznij szukac winy u siebie. Keylogery wcale nie sa najpopularniejsza metoda hackowania, sam sposob uzytkowania hasla jest. Czy uzywales takiego samego hasla gdziekolwiek indziej, na jakiejkolwiek stronie, forum, innej grze? Gdzie korzystales z adresu @, ktory uzyles do stworzenia konta?

Rada koncowa: gdy zhakuja Ci konto, zoraj system.

ryfx
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: ryfx » 25 wrz 2010, o 19:07

czy jest mozliwe z jakims gm zeby mi oddali itemki ktore mi ktos ukradl? raz do nich pisalem i to odp simply not something that we are able to offer or support.

Our records show that a member of a Real-Money Trading (RMT) organization was able to access your account. These RMT workers are not "real" Guild Wars players. They do not have a main account to which all of your gold and items have been moved. As soon as they gained access to your account they would have sold off any high end items and combined that gold with any gold on your account to deliver to their customers. The Support Team goes to great lengths to prevent these RMT people from being able to access our service, and we block hundreds of accounts a week. All accounts that traded with your account while it was compromised have been investigated and blocked accordingly. Unfortunately, these RMT companies use stolen credit cards to create new accounts as well as stealing other players account information to continue their black-market activities.

Moze jak trafie na innego gm'a?

Dasen
Awatar użytkownika
Jade Armor

Post autor: Dasen » 25 wrz 2010, o 19:39

nie. itemków nie oddają.

ryfx
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: ryfx » 25 wrz 2010, o 20:01

ech a powinni w innych grach oddaja :( i sie dorob 2 setow znowu...

Giret
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Giret » 27 wrz 2010, o 19:15

Witam, trochę z innej beczki pytanie choć i tak support NCsoft'u potrzebny.
Postanowiłem powrócić do gry, jednak nie pamiętałem nazwy swej postaci przez co nie mogłem wejść do gry.
Napisałem 4 dni temu do supportu o podesłanie imienia, przy okazji zmianę e-mail'a bo ten na którym jest konto już nie istnieje.
Poproszono mnie o podanie kilku danych a na końcu skan mojego cd-key'a po czym nastała cisza, napisałem kolejnego dziś rano po czym otrzymałem odpowiedź że gm'i 'pracują nad tym' i ktoś powinien się odezwać w najbliższym czasie.

Zatem pytanie, czy ktoś miał podobny przypadek? Jeśli tak to ile załatwienie całej sprawy trwało?

ryfx
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: ryfx » 27 wrz 2010, o 20:28

dosyc dlugo beda kazac ci wszystko podowac jesli nie zgadza sie tlumaczysz im 1 wiadomosc dziennie mi przychodzila

Giret
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Giret » 28 wrz 2010, o 14:31

Podałem im swoje nazwisko, adres i zdjęcie kodu aktywacyjnego więc co mogą jeszcze chcieć?

Posłałem dziś kolejnego maila i znowu otrzymałem wiadomość od GM Alec o dokładnie tej samej treści co poprzednio więc albo jest jakimś botem albo kopiuje treść wiadomości i wysyła.Cholera mnie już bierze bo w 1 dzień napisali mi chyba ze 4 maile a teraz jak już po wysłaniu cd-key'a czekam 5 dzień to żadnego odzewu ehhh....

Są może jakieś inne formy kontaktu z tym supportem?

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania i Odpowiedzi