TWOJE KONTO ZOSTAŁO SKRADZIONE? TUTAJ ZNAJDZIESZ POMOC!

Topic pomocy dla osob, ktorym ukradziono konta
Dopiero chcesz zacząć grę albo dopiero co ją zainstalowałeś? Masz jakieś pytania dotyczące świata Guild Wars? Zajrzyj koniecznie tutaj. Dział czyszczony okresowo.

Moderator: Moderatorzy Piaskownicy

Regulamin forum
Bardzo prosimy używać przycisku SZUKAJ. Gwarantujemy, że na część swoich pytań znajdziesz w ten sposób odpowiedź.

Jeśli odpowiednio otagujesz swój temat łatwiej uzyskasz potrzebną Ci odpowiedź.
tazer
Awatar użytkownika
Bone Dragon

Serwer GW2: [EU] Blacktide

Post autor: tazer » 28 wrz 2010, o 14:36

GMy botami nie sa, ale biorac pod uwage iloma sprawami sie zajmuja/ile ich jest, standardowe teksty kopiuj-wklej to normalna sprawa.
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2010, o 14:36 przez tazer, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek
Obrazek
Obrazek

ryfx
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: ryfx » 29 wrz 2010, o 19:08

a normalna sparawa jest czekac 2 tyg na odp? wyslalem im kolejna wczoraj i narazie cisza denerowje mnie to powoli

lokus
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: lokus » 2 paź 2010, o 15:22

Witam

Niedawno przyszła mi na maila wiadomość, że pomyślnie zresetowano hasło mojego konta GW. Zdziwiłem się, bo nie wchodziłem na nie od prawie pół roku. Napisałem więc do supportu, wyjaśniając sytuację, w międzyczasie spróbowałem się zalogować do NCSoft Master Account, jednak po kilku próbach zrezygnowałem (teraz wyskakuje, że konto zostało zablokowane, nie wiem czy to przez te moje próby, czy zgłoszenie). Podałem tam imię postaci jakie było, maila od Steama, który dostałem po kupieniu GW Trilogy, wraz z ostatnimi cyframi karty kredytowej.

Odpisali mi, żebym podał dane, które wpisałem przy tworzeniu konta (Please provide as much of this information as you can.) : imię, nazwisko, adres, data urodzenia i 4 ostatnie cyfry numeru karty kredytowej. I tu pojawia się problem (wynikający w sumie z mojej głupoty). Mianowicie, to konto zakładałem jako trialowe, razem z innym (na jednym grał brat, na drugim ja). Drugie konto, założone jest na dane wybitnie fejkowe. Do pierwszego konta dodałem grę jakieś 9 miesięcy później i nie wiem, czy zmieniłem te dane. Mam więc kilka pytań:

Czy to, co pojawia się w nagłówku maila do supportu, to imię i nazwisko na jakie zarejestrowane jest konto ( Customer (xxxx yyyy) )?

Czy jeśli podam nieprawidłowe dane, dotyczące adresu i daty urodzenia, ale prawidłowe imię i nazwisko, oraz numer karty, to da radę mimo wszystko odzyskać konto? Szkoda by było, żeby ponad 70zł (cena bardzo okazyjna) szlag trafił przez moje chwilowe zamroczenie (czyli dodanie gry do konta trialowego, już na początku miałem problem, bo musiałem pisać o imię postaci brata).

Kamil_Berys
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Kamil_Berys » 14 paź 2010, o 20:07

MAm pytako :
Skradziono mi konto dziś odzyskałem taka radosć a gdy wszystko wpisuje to wyskakuje że za realną kase handlowano i na stałe zablokowane i pisałem i to i jak narazie nic jest szansa na odblokowanie
A tak przy tym mojemu kuzynowi to samo pisze tylko nikt mu nie ukradł tylko jakis czas nie grał i mu to wyjechało nagle

ciopaka1
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: ciopaka1 » 23 lis 2010, o 22:46

Witam ! Wiem że kupowanie kont na allegro jest zabronione ale jeśli już kupiłem możliwe jest że sprzedający może napisać do AN że konto zostało mu skradzione , zrobi skany keya i wszystkiego ( gdyż sprzedał mi samo konto bez pudełek etc) co robić ? Da sie jakoś temu zapobiec.
Ps . Kupiłęm wypaśne konto , wmaxowanych kilkanaście tytułów w wszystkie dodatki etc. help ?

tazer
Awatar użytkownika
Bone Dragon

Post autor: tazer » 23 lis 2010, o 23:04

tak, mozliwe. nic nie zrobisz. on zawsze udowodni, ze jest wlascicielem konta, a ty nie powinienes go w ogole miec.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Anaxis
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Anaxis » 24 lis 2010, o 15:46

Dokładnie, tak jak kolega wyżej napisał. Jeśli nie dał Ci on wraz z kontem kart/skanów to może bez problemu konto odzyskać, wystarczy, że poinformuje ANet o rzekomej kradzieży konta bo chyba tylko idiota by nabąknął o sprzdaży konta... Poza tym jak sprzedający był fair i faktycznie chciał się konta pozbyć, to napisz do niego - niech Ci karty aktywacyjne jakoś udostępni czy cuś...

ciopaka1
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: ciopaka1 » 25 lis 2010, o 15:37

A mam jeszcze jedno pytanie .
Taki przykład

LOGIN DO GW ------------------- LOGIN DO NC ACCOUNt
PASS DO GW ---------------------- PASS DO NC ACCOUNT

Są to osobne loginy i hasła . Jeśli konto gw jest przypisane do nc account to czy : KONTO GW jest na innym mailu i nc account na innym mailu
można zmieniać mail konta gw czyli login , i czy można zmieniać email nc account ?
Ostatnio zmieniony 25 lis 2010, o 15:38 przez ciopaka1, łącznie zmieniany 1 raz

tazer
Awatar użytkownika
Bone Dragon

Post autor: tazer » 25 lis 2010, o 15:54

loginu do konta GW najogolniej nie mozna zmienic, ale email na NC Account juz tak. dodatkowo te emaile moga byc rozne, bo to nie ma nic do rzeczy. w razie czego resety hasla powinny ci isc na mail podany w NC Account.
wiec ogolnie najprawdopodobniej bedziesz mial konto GW z adresem X, przypisane do konta NC z mailem kontaktowym Y, ale to jest wszystko w porzadku.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

DawYd
Awatar użytkownika
Jade Armor

Post autor: DawYd » 16 gru 2010, o 09:13

Witam!
Posiadam 2 konta w GW ,ale jedno ofiarowałem koledze i graliśmy na tzw. spółę.Pewnego dnia zaczął przy logowaniu wyskakiwać komunikat : Odkryliśmy, że nieautoryzowana osoba mogła uzyskać dostęp do twojego konta.Z powodów bezpieczeństwo konto zostało zablokowane. Więc co z tym zrobić? Wysłać emaila zawartego w 1-wszym poście tego topicu + skan cd-keya? I raczej to nie żaden człowiek z zewnątrz tylko my grając na innych ip.
Ostatnio zmieniony 16 gru 2010, o 10:33 przez DawYd, łącznie zmieniany 1 raz

Anaxis
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Anaxis » 16 gru 2010, o 13:00

Najpewniej tak... wyślij im maila, dodaj skany kluczy itd. Oni po prostu zweryfikują wówczas Twoją wiarygodność (o czym świadczą m.in. posiadane przez Ciebie keye) i wszystko będzie ok, z tym że należy poczekać 1-2 tyg. ;)

Hyper Chan
Awatar użytkownika
.: Moderator :.
.: Moderator :.

Serwer GW2: [EU] Gandara

Post autor: Hyper Chan » 16 gru 2010, o 13:33

Z odblokowaniem nie będzie problemu, ale później znowu dostaniesz bloka... Po prostu nie można współdzielić kont;/
Ostatnio zmieniony 16 gru 2010, o 18:02 przez Hyper Chan, łącznie zmieniany 2 razy
Obrazek

Czarny Murzyn
Awatar użytkownika
Charr Shaman

Post autor: Czarny Murzyn » 16 gru 2010, o 14:09

A nie mozna powiedziec ze korzysta sie z 2 PC o zmiennym IP ? Jedno w pracy/domu a drugie gdzies tam w wynajmowanym itp?

/wiesz, jeśli to są systematyczne 'wymiany' to zapewne przejdzie taka gadka;p Ale jeśli logują się jak się komu podoba, w krótkich odstępach czasu z różnych miejsc to będzie problem, już przechodziłem przez to przy dzieleniu się kontami :P Chociaż wiesz, czasami można grać tak latami i nikt nie zwróci na to uwagi;p Nie wiem od czego to dokładnie zależy -Hyp
Ostatnio zmieniony 16 gru 2010, o 18:05 przez Hyper Chan, łącznie zmieniany 2 razy

Tom Stone
Awatar użytkownika
.: V.I.P. :.

Post autor: Tom Stone » 16 gru 2010, o 19:01

/wiesz, jeśli to są systematyczne 'wymiany' to zapewne przejdzie taka gadka;p Ale jeśli logują się jak się komu podoba, w krótkich odstępach czasu z różnych miejsc to będzie problem, już przechodziłem przez to przy dzieleniu się kontami Chociaż wiesz, czasami można grać tak latami i nikt nie zwróci na to uwagi;p Nie wiem od czego to dokładnie zależy -Hyp
Wielkie rzeczy - ot, masz w domu lapka i stacjonarkę, raz gracz przy stacjonarce garbiąc się przed klawiaturą a raz ciśniesz w GW na lapku siedząc pod cieplutką kołderką w łóżeczku. Dwa IP - do tego zmienne, bo i tu i tu Neozgroza czy inna Netja - wszystko można napisać, a sprawdzanie lokalizacji każdego numeru, jeszcze w jakiejś Polsce po drugiej stronie globu, to raczej za wiele roboty. Inna sprawa jeśli blok wynika z działania automatu - wiadomo, z botem nie pogadasz.

Gotarm
Awatar użytkownika
Jungle Troll
Jungle Troll

Post autor: Gotarm » 27 gru 2010, o 08:32

Mam dwa pytania, zajmuję się odzyskaniem konta w imieniu kolegi. Dlaczego tak nie jest jednak ważne.

1. Jak długo można czekać na e-maila po wyczyszczeniu hasła? Bo coś średnio idzie (czekam już 24h). Spróbowałem tej metody, tak na wszelki wypadek.
2. Posiadam skan jednego z czterech kluczy, gdyż pozostałe karty się zawieruszyły, czy supportowi to wystarczy? (Tak sądzę, wystarczy sprawdzić chyba tylko jeden kod z konta?) Czy ktoś krzywo będzie patrzył, jeżeli konto jest odzyskiwane po 0,5 roku?

Pozdrawiam ; )

Dr A Kula
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

Serwer GW2: [EU] Far Shiverpeaks

Post autor: Dr A Kula » 27 gru 2010, o 09:51

Ad.1 - Możesz, a wręcz powinieneś czekać do skutku. Doradzam również sprawdzenie foledru spam, gdyż często właśnie tam znajdziesz odpowiedź.
Ad. 2 - Możesz odzyskiwać konto nawet i po 2 latach: nie musiałeś przecież grać przez ten czas, a teraz naszła Cię na to ochota. Skan jednego klucza powinien wystarczyć - trzeba tylko zaznaczyć, że pozostałe wsiąkły.

Czarny Murzyn
Awatar użytkownika
Charr Shaman

Post autor: Czarny Murzyn » 27 gru 2010, o 10:50

Co do 1.
No nie zawsze dochodza, skarza sie ludzie z polaczkowych poczt ze w ogole nie przybywa mail takowy.

maciek6789
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: maciek6789 » 1 sty 2011, o 15:00

mam pytanie : czy muszę coś im jeszcze wysłać, kazali mi wysłać skan kodów, potem kazali konto nowe zrobić(nie wiem po co) i od 3 dni brak odpowiedzi. Muszę im jeszcze coś wysłać/napisać ?? proszę o szybką odpowiedź

Tom Stone
Awatar użytkownika

Post autor: Tom Stone » 1 sty 2011, o 15:29

Jesteś pewien, że kazali Ci zrobić nowe konto? Jak możesz, przekopiuj tutaj treść mejli od supportu...

Dasen
Awatar użytkownika
Jade Armor

Post autor: Dasen » 1 sty 2011, o 15:32

raczej chodziło o konto gdzieś tam w tym supporcie ncsoftu...

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania i Odpowiedzi