TWOJE KONTO ZOSTAŁO SKRADZIONE? TUTAJ ZNAJDZIESZ POMOC!

Topic pomocy dla osob, ktorym ukradziono konta
Dopiero chcesz zacząć grę albo dopiero co ją zainstalowałeś? Masz jakieś pytania dotyczące świata Guild Wars? Zajrzyj koniecznie tutaj. Dział czyszczony okresowo.

Moderator: Moderatorzy Piaskownicy

Regulamin forum
Bardzo prosimy używać przycisku SZUKAJ. Gwarantujemy, że na część swoich pytań znajdziesz w ten sposób odpowiedź.

Jeśli odpowiednio otagujesz swój temat łatwiej uzyskasz potrzebną Ci odpowiedź.
lil
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: lil » 27 kwie 2012, o 18:48

mam do was małe pytanko

na wstępie moja urzekająca historia:

po paru latach grania z przerwami zapomniało się hasła.
próby wszelkiego przypominania hasła przez GW spełzały na niczym. najpierw w ogóle nie dostawałam niczego na maila. napisałam więc do supportu, tak jak bóg przykazał i 0 odpowiedzi. człowiek się poddał.
ale teraz wzięło mnie na nowo, z racji tego, że spodziewamy się GW2.
postanowiłam zrobić drugie podejście.
reset hasła - tego się w ogóle nie da zrobić. dostaje wciąż komunikat, ze 'ta usługa jest aktualnie niedostępna'. no okej.
jakby tego bylo mało, konto zostało utworzone na mailu w domenie wp.pl.
do tego bylo prezentem, więc nie mam pojęcia, jakie zostaly tam podane dane w stylu imie czy nazwisko. nie bawiłam się też w konta ncsoft z tego co pamiętam.
nie posiadam paragonu, ale wszelkie pudelka i cd keye.
nie podejrzewam kradzieży.
no i jestem na 100% pewna loginu i postaci.

wiec, jakie są szanse na odzyskanie konta? da radę coś zrobić z tym nieszczęsnym wp.pl?

Guen
Awatar użytkownika
Ice-cold Witch
Ice-cold Witch

Post autor: Guen » 27 kwie 2012, o 19:27

Tutaj masz instrukcję co dokładnie trzeba napisać do supportu.
Obrazek

Derv Of Peace
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Derv Of Peace » 13 maja 2012, o 20:21

W tym tygodniu odzyskałem po kradzieży 2 konta, swoje i znajomego, więc jeśli ktoś jest już w kompletnym dołku i nie wie co zrobić to pisać do mnie możecie na PW w grze, bo tutaj nie często zaglądam. nick taki jak tu, w weekendy prawie przez cały dzień mnie złapiecie :)

Rifky Rayn
Awatar użytkownika
Burning Titan

Serwer GW2: [EU] Aurora Glade
Nick w GW2: Rifky Rayn

Post autor: Rifky Rayn » 13 maja 2012, o 21:56

Derv Of Peace pisze :W tym tygodniu odzyskałem po kradzieży 2 konta, swoje i znajomego, więc jeśli ktoś jest już w kompletnym dołku i nie wie co zrobić to pisać do mnie możecie na PW w grze, bo tutaj nie często zaglądam. nick taki jak tu, w weekendy prawie przez cały dzień mnie złapiecie :)

Czyli jeśli ktoś straci konto, to powinien odzyskać je samodzielnie, żeby móc cię złapać w grze, następnie spytać, jak odzyskać, później stracić znowu i wtedy zastosować twoje metody? Brzmi optymalnie 8-)

waldek54
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: waldek54 » 20 paź 2014, o 20:23

Bardzo proszę o pomoc.
Dostałem mail twierdzący, że za 72 godziny moje konto zostanie usunięte i muszę zweryfikować moje dane. Wszedłem na stronę podaną w linku (myślałem, że to strona główna guildwars2), musiałem wpisać tam swój e-mail i numer seryjny i imię postaci. Wysłałem te dane i potem pojawiło się drugie okno, w którym miałem podać moje pełne dane (imię, nazwisko, adres). W tym momencie zauważyłem, że strona nie ma znaczka bezpieczeństwa i przerwałem cały proces (danych nie podałem). W tym momencie stwierdziłem, że jak ostatni debil dałem się złapać na phishing. Czy przy pomocy tych danych (adres e-mail, numer seryjny i imię mojej postaci) złodziej może wejść w posiadanie mojego konta? Proszę o odpowiedź i poradę, co w takim wypadku napisać do supportu. Czy na takiej stronie mógł być keylogger? Hasło dostępu do meila na wszelki wypadek od razu zmieniłem za pomocą iPada, chociaż nie powinni dostać tych danych, bo ich nie podawałem. Założyłem nawet na szybko na stronie GW2 tę opcję podwójnej autoryzacji przez kod w telefonie, ale nie wiem, jak to działa, bo tak czy siak mogę logować się na moje konto bez podawania niczego takiego.

Zdaję sobie sprawę, że temat mógł już się pojawić, ale naprawdę, jeśli to poważne, to liczy się każda minuta, a nie mam czasu przeglądać tych 48 stron. Liczę na wyrozumiałość i szybką pomoc.
Pozdrawiam.

GokuSSJ
Awatar użytkownika
Burning Titan

Post autor: GokuSSJ » 20 paź 2014, o 20:51

Tak, mogą poprzez support uwiarygodnić się Twoimi danymi i zabrać konto.

Napisz do supportu, opisz całą sytuację i dołącz screen maila. Opisz dokładnie tak jak tutaj jakie kroki wykonałeś i zapytaj ich co jeszcze mogą Ci doradzić.

Ale się wkopałeś.
Akasza napisała :ludzie mają wolno wole

MinotauR69 napisał :W sumie to nie ma znaczenia ile. Łączy się party na serwer utworzony dla gw2specs który sczytuje info z czatów graczy i przez czas bicia bossa ranger potrafi być na topie, oczywiście zależy od bossa, ale chodzi przecież o porównanie do tempesta lub innych depsujących klas. Na indywidualnych testach na gildyjnej arenie z heal turretami, każda z testowanych pod raidy klas bije przez ponad minutę-dwie czyli wykonuje po kilkanaście rotacji (+- bo nikt nie liczy tego aż tak dokładnie).

waldek54
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: waldek54 » 20 paź 2014, o 21:14

Dobra, posłałem, na szczęście znam jako tako angielski, w formularzu dodałem więcej informacji niż może mieć złodziej, więc mam nadzieję, że coś z tym zrobią.

Kurde, tyle się słyszy o wyłudzeniach, a człowiek dalej taki głupi. Nie grałem długi czas i myślałem, że faktycznie mogą mi usunąć konto ;/.

Ogarnąłem też tę całą identyfikację przez kod z komórki, może to zablokuje kogoś przed zalogowaniem się na moje konto, bo na razie jeszcze mam do niego dostęp.

Mam nadzieję, że na stronie nie było żadnych keyloggerów, bo martwię się o dane do innych kont. Przeskanowałem system i antywirus nic nie znalazł, więc jestem jako tako dobrej myśli.

Guen
Awatar użytkownika
Ice-cold Witch
Ice-cold Witch

Post autor: Guen » 21 paź 2014, o 21:06

CD key jest dowodem na to, że jesteś właścicielem konta. Z taką informacją plus dane osobowe, ktoś może zawsze wyrwać Twoje konto od ANet.
Obrazek

ciubulek
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: ciubulek » 23 kwie 2015, o 16:50

Witam

Prawdopodobnie skradziono mi konto. Nie wiem co powinienem zrobić żeby odzyskać konto. Proszę o pomoc .

Pozdrawiam

Hyper Chan
Awatar użytkownika
.: Moderator :.
.: Moderator :.

Serwer GW2: [EU] Gandara

Post autor: Hyper Chan » 23 kwie 2015, o 18:58

Proponowalbym zaczac od przegladniecia wczesniejszych stron tego tematu, gdyz odpowiedz na twoje pytanie pojawia sie w nim wielokrotnie.
Obrazek

Poprzednia

Wróć do Pytania i Odpowiedzi