[Problemy Techniczne] GW2 a faktyczne wymagania

Masz jakieś pytania dotyczące Guild Wars 2 i nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi? Spróbuj tutaj!

Moderatorzy: Moderatorzy Piaskownicy, Moderatorzy PvE

Regulamin forum
Bardzo prosimy używać przycisku SZUKAJ. Gwarantujemy, że na część swoich pytań znajdziesz w ten sposób odpowiedź.

Jeśli odpowiednio otagujesz swój temat łatwiej uzyskasz potrzebną Ci odpowiedź.
Adams
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Serwer GW2: [EU] Underworld

GW2 a faktyczne wymagania

Post autor: Adams » 11 kwie 2012, o 17:55

Wymagania podane przez ANet każdy zna (no prawie każdy), jednak wymagania na kartce a jak jest na prawdę to dwie różne sprawy.
Wydanie 200zł na grę to jak dla mnie nie mało, tym bardziej że mnóstwo czasu (i pieniędzy) poświęcam na inne hobby, Magic The Gathering.
Kupując GW2 chciałbym mieć pewność że gra mi ruszy, przynajmniej na tym medium/low+, i będzie działać płynnie.

Pytanie które zadam padnie tylko dla tego że już kilka(naście? dziesiąt?) osób z forum brało udział w testach i wie jak to faktycznie wygląda, może ktoś grał na podobnym sprzęcie i wie jak gra na nim działa (niekoniecznie takim samym, może troszeczkę gorszym lub lepszym). Nie chciałbym kupować gry w którą i tak bym nie pograł, a nowego sprzętu prędko mieć nie będę. No i do tego ściąganie 25gb na moim necie to będzie horror.

Tak więc jaka jest szansa że GW2 mi ruszy, i jak to powinno działać?
Procesor: Intel Core i5 M460 @ 2.53 GHz
Karta grafiki: Radeon 5650 1GB DDR3
Ram: 4GB

Proszę nie odsyłajcie mnie do oficjalnych wymagań, czytałem je i jakoś nie jestem do nich przekonany :)
Za spam/pytanie które pojawia się pewnie 9000 raz przepraszam, ale udzielam się tak rzadko że taki jednorazowy występek myślę że wybaczycie ;)
Ostatnio zmieniony 3 wrz 2012, o 15:46 przez Tom Stone, łącznie zmieniany 2 razy

tazer
Awatar użytkownika
Bone Dragon

Serwer GW2: [EU] Blacktide

Post autor: tazer » 11 kwie 2012, o 18:01

coz powiedziec, masz lepsze parametry od moich, a ja kupilem kolekcjonerke ;)
jak chcesz, to odpowiem ci po becie jak mi poszlo :P ale tak czy siak GW2 powinno byc jeszcze porzadnie zoptymalizowane do momentu wydania.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Self Ignition
Awatar użytkownika
Hydra

Post autor: Self Ignition » 12 kwie 2012, o 07:44

Odpalić - odpalisz, ale wszystko sprowadza się do rozdzielczości.
Zerknij na poniższe linki i sam oceń do której gry jest GW2 bliżej. Moim zdaniem, nie spodziewaj się fajerwerków. Na osłodę dodam, że beta był wyśmienicie zoptymalizowana pod starsze karty.

http://nvision.pl/Juz-sa-pierwsze-testy ... tails.html

Jeśli zabraknie klatek, to zawsze można zrobić małe OC.

sorhed
Awatar użytkownika
Burning Titan

Serwer GW2: [EU] Far Shiverpeaks

Post autor: sorhed » 12 kwie 2012, o 10:46

tazer napisał :coz powiedziec, masz lepsze parametry od moich, a ja kupilem kolekcjonerke ;)
jak chcesz, to odpowiem ci po becie jak mi poszlo :P ale tak czy siak GW2 powinno byc jeszcze porzadnie zoptymalizowane do momentu wydania.

Również czekam na twoją relacje mamy podobne konfiguracje (8600GT i więcej ramu by się przydało). Jazda po krawędzi to może za dużo powiedziane ale zawsze lepiej będzie usłyszeć od kogoś kto już grał na takiej konfiguracji.

Ganfrod
Awatar użytkownika
Jungle Troll
Jungle Troll

Post autor: Ganfrod » 12 kwie 2012, o 11:29

Cóż aktualnie kwestia wymagań to kwestia płynna. Myśle że Arena net nie robiła by sobie z fanów żartów i gre zoptymalizują do wymagań minimalnych podanych kilka tygodni temu. Jak narazie to niestety trzeba czekać, ja powiem szczerze, że po pierwsze spóźniłem się trochę na pre-zakup (edycja zwykła znikła w niecałe 12 h z gram.pl?) ale po drugie kumpel któremu poszedł Battlefield 3 na wysokich miał problemy z Guild Wars 2 więc czekam na jakieś zaproszenie do bety. Podobnież w okolicach 20 kwietnia bedzie beta dla wszystkich którzy kupili już GW2 czekam na wasze komentarze odnośnie optymalizacji.

Adams
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Adams » 12 kwie 2012, o 18:55

Self Ignition napisał :Odpalić - odpalisz, ale wszystko sprowadza się do rozdzielczości.
Zerknij na poniższe linki i sam oceń do której gry jest GW2 bliżej. Moim zdaniem, nie spodziewaj się fajerwerków. Na osłodę dodam, że beta był wyśmienicie zoptymalizowana pod starsze karty.

http://nvision.pl/Juz-sa-pierwsze-testy ... tails.html

Jeśli zabraknie klatek, to zawsze można zrobić małe OC.

laptop, rozdzielczość 1366x768
GTA4 chodzi okej (nawet nie wiem jakie wymagania), Mafia II na najlepszych (albo prawie, bez AA max), CSGO max
na najnowszych grach nie testowałem bo nie gram za dużo :)

Hyper Chan
Awatar użytkownika
.: Moderator :.
.: Moderator :.

Serwer GW2: [EU] Gandara

Post autor: Hyper Chan » 12 kwie 2012, o 20:12

Myśle że Arena net nie robiła by sobie z fanów żartów i gre zoptymalizują do wymagań minimalnych podanych kilka tygodni temu.
Zauważ, że zaznaczają tam, że minimalne wymagania mogą ulec zmianie. Są one na tyle niskie, że nie zdziwiłbym się, gdyby zamiast tracić czas na aż taką optymalizację po prostu trochę je podnieśli;) (choć trzymam kciuki by tak się nie stało!)

Rozpoczną się beta weekendy to gracze zaczną wrzucać swoje konfiguracje. Trzeba czekać ;)
Obrazek

Adams
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Adams » 12 kwie 2012, o 22:44

Dobra dzięki Wam za odpowiedzi, zaryzykuję :) mam nadzieję że chociaż na minimalnych będzie działać płynnie, a jeżeli gra będzie tak długo żywa jak GW1 to i kiedyś na nowym sprzęcie pogram :)

MaTiX
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

Post autor: MaTiX » 19 kwie 2012, o 22:34

Mam podobny problem co pan wyżej a aczkolwiek moja configuracja PC

Procesor : Pentium Dual Core E5200 @2.50ghz
Ram : A-data 2gb
Karta Graficzna : Nvidia Geforce 210 :( 1gb ddr1

W sumie to ku mojemu zdziwieniu dużo nowych gier działa na tej karcie więc może jest nadzieja chociaż na minimalne?

Ostatnio mam totalnego niefarta musiałem zamienić mojego Radeona HD 4850 na ten złom który używam :/
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2012, o 22:37 przez MaTiX, łącznie zmieniany 2 razy

Self Ignition
Awatar użytkownika
Hydra

Post autor: Self Ignition » 19 kwie 2012, o 22:41

Pewnie odpalisz, jak GTA4 działa na 800x600, ale przy pierwszej większej walce / DE spodziewaj sie freezów.

MaTiX
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

Post autor: MaTiX » 19 kwie 2012, o 23:10

Self Ignition napisał :Pewnie odpalisz, jak GTA4 działa na 800x600, ale przy pierwszej większej walce / DE spodziewaj sie freezów.

Hmmm koleś który to nagrał ma procka 1.6 ghz dual więc w sumie jest nadzieja dzięki :) i być może do zobaczenia podczas bety ^^

Branti
Awatar użytkownika
Jungle Troll
Jungle Troll

Serwer GW2: [EU] Blacktide

Post autor: Branti » 20 kwie 2012, o 22:10

Jak macie procki serii core2 duo lub pentium dual-core z niskim taktowaniem (o lepszych, czyli i5, i7 nie mówię, gdyż one raczej poradzą sobie w grze) to warto byłoby je podkręcić. Niektóre pentium dual-core z taktowania 1.6ghz dawały się podkręcać do 3ghz przynosząc niezły wzrost wydajności, jeśli gra była w dużym stopniu uzależniona od mocy procesora. A wbrew pozorom takie podkręcanie nie jest wcale trudne, jeśli się trochę poczyta i wie co się robi. Ryzyko popsucia czegoś jest minimalne (no chyba że zacznie się kombinować z napięciami - wtedy można coś spalić).

Thandrell
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

wymagania

Post autor: Thandrell » 7 cze 2012, o 17:02

Hej,

Chętnie zakupiłbym GW2, ale nie wiem, czy z moim sprzętem da się pograć. Posiadam laptopa, który niby spełnia minimalne wymagania (samsung SA11: intel core 2 duo 2GHz, 3GB ram, Nvidia geforce 9200M GS 256mb ram). Może już ktoś testował na podobnym sprzęcie i może się wypowiedzieć?

Pozdrawiam

Thaia
Awatar użytkownika
.: V.I.P. :.

wymagania

Post autor: Thaia » 7 cze 2012, o 17:09

@^ Uczymy się czytać Tomaszku ^^
Podobnego sprzętu nie mam, ale może da Ci to jakiś ogląd sytuacji. W ostatnią betę grałem na sprzęcie: AMD Phenom II X6 1100T BE (sześciordzeniówka 3.3GHz), 8GB RAM i GeForce 560Ti OC (1GB RAM) i niestety płynność nie powalała, o ile w mniej zaludnionych lokacjach było dość znośnie, to powyżej 20 osób na ekranie w czasie Eventów już sprawiało problem. Odwiedzanie Lion's Arch (jednego z głównych miast) też wiązało się z przycinkami. Wydaje mi się, że na tym sprzęcie możesz sobie NA RAZIE odpuścić (biorąc pod uwagę nikłą optymalizację).
Ostatnio zmieniony 7 cze 2012, o 17:10 przez Thaia, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek

Shan
Awatar użytkownika
Hydra

wymagania

Post autor: Shan » 7 cze 2012, o 17:29

Ja uważam, że powinieneś spróbować. Od poprzedniej bety przybyło serwerów, więc nie będą tak zaludnione i trochę też pewnie zoptymalizowali grę. Ustaw wszystkie opcje graficzne na najmniejsze, aby wydajność była największa. Co do wydajności na dobrym sprzęcie, to aktualnie to jest raczej lotto. Jednym się cięło na high-endowym sprzęcie, a innym chodziło bez problemów na mid class. Na razie to jest kwestia poszczególnych konfiguracji, a nie przedziałów.

sorhed
Awatar użytkownika
Burning Titan

Serwer GW2: [EU] Far Shiverpeaks

wymagania

Post autor: sorhed » 7 cze 2012, o 19:44

Jednak to GF 9200 GS to jednak za słabo jak na GW2. Wiadomo że wiele osób liczy na dobrą optymalizacje ale nie wymagajmy cudów. To karta z najniższej półki, już w momencie wypuszczenia jej na rynek była słaba a chwile temu to już było.

Thandrell
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

wymagania

Post autor: Thandrell » 7 cze 2012, o 21:10

Dzięki za odpowiedzi mimo, że miałem nadzieje na bardziej optymistyczne :). Chyba, zatem pomyśle o nowym sprzęcie zanim kupię grę. Szkoda, bo miałem nadzieje, że sobie pogram skoro udało się w Skyrim`a pobawić.

EDIT: posłuchałem się jednak Shan i kupiłem grę i nie żałuję. Co prawda na najsłabszych ustawieniach, ale chodzi mi płynie (w mieście jak i poza nim). Jeżeli ktoś powie gdzie sprawdzić fps, to napisze ile mam.
Ostatnio zmieniony 9 cze 2012, o 19:52 przez Thandrell, łącznie zmieniany 1 raz

Tonny
Awatar użytkownika
Jade Armor

Post autor: Tonny » 11 cze 2012, o 10:51

Za pozno teraz pisac, bo juz po becie, ale na przyszlosc - dopisanie komendy ' -perf ' do sciezki gry (w sposob identyczny jak komendy ' -image '), spowoduje, ze na ekranie podczas gry wyswietla nam informacje, m.in. fps, wykorzystanie pamieci. Mysle, ze to najlepszy, nieinwazyjny sposob.

Tom Stone
Awatar użytkownika

Post autor: Tom Stone » 11 cze 2012, o 18:42

:thumbup: dopisuję komendę do informacji o betach na głównej.

Następna

Wróć do Pytania i Odpowiedzi