[Problemy Techniczne] GW2 a faktyczne wymagania

Masz jakieś pytania dotyczące Guild Wars 2 i nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi? Spróbuj tutaj!

Moderatorzy: Moderatorzy Piaskownicy, Moderatorzy PvE

Regulamin forum
Bardzo prosimy używać przycisku SZUKAJ. Gwarantujemy, że na część swoich pytań znajdziesz w ten sposób odpowiedź.

Jeśli odpowiednio otagujesz swój temat łatwiej uzyskasz potrzebną Ci odpowiedź.
Holix
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

GW2 a faktyczne wymagania

Post autor: Holix » 23 lip 2012, o 17:02

Czy z tą kartą graficzną - GeForce 420m - mogę liczyć, że sobie pogram w gw2 bez ciągłych klatek w miastach i poza?
Reszta laptka to:
Intel Core i5-460M CPU @ 2.53 GHz
6GB RAM

maggoT
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: maggoT » 23 lip 2012, o 17:54

Co jak co ale od ostatniego BWE poprawili optymalizacje. Na wcześniejszych BWE ledwo dało mi się grać na najniższych ustawieniach - FPS w granicach 20 (przy dobrych wiatrach do 30). A teraz? Na PVE i sPVP na ustawieniach high szło bez problemu - płynniutko i bez żadnych zacinek nawet jak sporo ludzi latało po ekranie ;) - tylko na WvW przy bardzo dużej liczbie ludzi cięło jak cholera...
Mój komp:

Intel Core 2 Duo E6550 2,33@3,00 Ghz
4 Gb ram ddr2 800Mhz
Radeon 5770 1Gb
Rozdzielczość FullHD 1920x1080
Ostatnio zmieniony 23 lip 2012, o 17:55 przez maggoT, łącznie zmieniany 1 raz

MJKurdek
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

Serwer GW2: [EU] Far Shiverpeaks

Post autor: MJKurdek » 23 lip 2012, o 20:21

Przeglądając te wszystkie wypowiedzi odnoszę wrażenie ze ( statystycznie ) mniejsze problemy z FPS na wysokich ustawieniach maja posiadacze PC z CPU - AMD i GPU - ATI ....

U mnie przy włączonej synchronizacji pionowej na max ustawieniach, Full-HD FPS nie spadało poniżej 50 ( na WvWvW nie zaglądałem w ten weekend za mało czasu ).

Win 7 64 bit
AMD FX8150
RAM 16 GB 1600Mhz
GPU 2x HD6870 1GB ( crossfire )
SSD 240GB + HDD 1,5TB
Obrazek

Dor Sefrith
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

Serwer GW2: [EU] Blacktide

Post autor: Dor Sefrith » 23 lip 2012, o 20:42

Witam wszystkich.
Mój sprzęt:
Dell Vostro 3750
Procek I7 QM3610
4gb ramu
GF GT525
Windows 7 x64 Pro
Co do poziomu ustawień grafiki to szerze mówiąc nie wiem. Chyba autodetect zadziałał i skoro grafa była jak dla mnie wporzo a momentami zapierało dech w piersiach (woda + walka i pływanie) to nic nie zmieniałem. W eventach gdzie biegało 30+ osób nie miałem zwiechy nawet przez moment. W sumie to przez cały czas gry wszystko chodziło mi płynnie i może miałem z 1 raz jakieś lagi kilku sekundowe ale to bardziej wyglądało na chwilowe problemy netu. Z uwagi na brak czasu nie przetestowałem rvr czy wvw ani żadnych baardzo masowych rozgrywek. Mam nadzieję, że GW2 poradzi sobie lepiej z zerg vs zerg niż Aion.
P.S.
na start officiala mam nadzieję mieć nieco mocniejszy sprzęt i wtedy potestuje wszystko na max detalach ;)
Pozdrawiam wszystkich i do zobaczenia na ubitej ziemi ;)

aldd
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: aldd » 23 lip 2012, o 21:37

A powiem tyle że ArenaNet dba o swoich klientów(graczy) bo porównując do zamkniętej 1 bety, a teraz tej 3 to jest niebo. Na tej becie mogłem spokojnie ustawić wszystko na medium gra chodziła bardzo płynnie a, na ultra już trochę mniej ale porównując wczesnej gdzie mogłem ustawić medium i czułem klatkowanie. Na premierę jeszcze polepsza system i będzie miodzio. Aż nie moge się doczekać :)

Parametry kompa:
Karta graficzna : ATI Radeon HD 4800 series
Prosesor : Intel Core 2 Quad Q9550 2,83GHz
RAM : 4GB
System: 7 32bity(ale na premierę wymienię na 64)

To dla zainteresowanych.

TOBIKKO
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: TOBIKKO » 24 lip 2012, o 20:53

Witam.Bardzo chciałbym zakupić GW2 ale boję się że gra nie będzie chodzić "poprawnie" i jedyną rzecz jaką bede widział to pokaz slajdów :D Bardzo rzadko kupuje gry w dniu premiery gdyz po prostu mnie na nie nie stac lecz teraz troche zaoszczedzilem i nie chcialbym wyrzucic pieniędzy w przysłowiowe błoto :D

Oto mój sprzęt:
Intel Core 2 Duo E7400 2.80 gHz (2 rdzenie)
4 gb ram
Geforce 9800 GT
Windows 7 64 bitowy

Kraven
Awatar użytkownika
.: Gwardia PvP :.

Post autor: Kraven » 24 lip 2012, o 20:58

A tak z innej beczki, mam pytanie jako totalny laik.

Jaka jest różnica między 32 a 64-bitowym systemem, oraz jaki ma to wpływ na gry?

Czarny Murzyn
Awatar użytkownika
Charr Shaman

Post autor: Czarny Murzyn » 24 lip 2012, o 21:01

Terminy 32-bitowa i 64-bitowa odnoszą się do sposobu przetwarzania informacji przez procesor komputera (nazywany także CPU). 32-bitowe i 64-bitowe wersje systemu Windows są przeznaczone do użytku na komputerach odpowiednio z procesorami 32-bitowymi i 64-bitowymi.

64-bitowe wersje systemu Windows mogą korzystać z większej ilości pamięci niż 32-bitowe wersje tego systemu. Pomaga to skrócić czas poświęcany na wymianę procesów w pamięci, ponieważ ich część jest przechowywana w pamięci RAM, a nie na dysku twardym. To natomiast pozwala na zwiększenie ogólnej wydajności programów

http://support.microsoft.com/kb/946765

Kraven
Awatar użytkownika

Post autor: Kraven » 24 lip 2012, o 21:03

No i kto by pomyślał, że Murzyn jednak przyda się do czegoś na tym forum... :P

tazer
Awatar użytkownika
Bone Dragon

Serwer GW2: [EU] Blacktide

Post autor: tazer » 24 lip 2012, o 21:05

TOBIKKO pisze :Witam.Bardzo chciałbym zakupić GW2 ale boję się że gra nie będzie chodzić "poprawnie" i jedyną rzecz jaką bede widział to pokaz slajdów :D Bardzo rzadko kupuje gry w dniu premiery gdyz po prostu mnie na nie nie stac lecz teraz troche zaoszczedzilem i nie chcialbym wyrzucic pieniędzy w przysłowiowe błoto :D

Oto mój sprzęt:
Intel Core 2 Duo E7400 2.80 gHz (2 rdzenie)
4 gb ram
Geforce 9800 GT
Windows 7 64 bitowy

mam gorszy sprzet na Win XP SP3 i nie mialem wiekszych problemow z graniem poza WvWvW. pewnie super plynnosci na ultra i full HD sie nie spodziewaj, ale przy nieco nizszej rozdzielczosci [ja gram na 1360 x 768] i ustawieniach nawet powyzej srednich nie powinno byc problemow. a ostatnia beta NADAL nie byla w pelni optymalizowana.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

TOBIKKO
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: TOBIKKO » 24 lip 2012, o 21:09

Wielkie dzięki za odpowiedź. Po twojej wypowiedzi jestem na 100% pewny że 28 sierpnia GW2 znajdzie sie na mojej półce.:D

arex
Awatar użytkownika
Hydra

Serwer GW2: [EU] Gunnar’s Hold

Post autor: arex » 25 lip 2012, o 00:52

aldd napisał :Parametry kompa:

To dla zainteresowanych.

czy przypadkiem win 7 32bit nie obsługuje tylko 3GB RAM ?? wiem że są jakieś sposoby ominięcia tego limitu czy coś, ale zwykły windows pomimo że fizycznie masz 4GB jest w stanie korzystać tylko z 3

MJKurdek
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

Post autor: MJKurdek » 25 lip 2012, o 00:54

arex napisał :
aldd napisał :Parametry kompa:

To dla zainteresowanych.

czy przypadkiem win 7 32bit nie obsługuje tylko 3GB RAM ?? wiem że są jakieś sposoby ominięcia tego limitu czy coś, ale zwykły windows pomimo że fizycznie masz 4GB jest w stanie korzystać tylko z 3

win 32 bit obsługuje do 3,6GB pamięci RAM
Obrazek

Ogoniasty
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Ogoniasty » 6 sie 2012, o 17:53

Podczepię się pod temat:

CPU Intel Core i3 540 3,06 GHz box (socket 1156/73W/32nn)

SVGA Radeon 5570 Gigabyte 1GB DVI & HDMI

Windows7 64 bit

Grał ktoś w bete na podobnym sprzęcie? Odpali mi? A jak odpali to na jakich ustawieniach? Na ultra nie liczę, ale w jakieś brzydkie cuś to też nie chcę grać :?
Ostatnio zmieniony 6 sie 2012, o 17:56 przez Ogoniasty, łącznie zmieniany 1 raz

Sand1man
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

Post autor: Sand1man » 6 sie 2012, o 18:36

Ogoniasty pisze :Podczepię się pod temat:

CPU Intel Core i3 540 3,06 GHz box (socket 1156/73W/32nn)

SVGA Radeon 5570 Gigabyte 1GB DVI & HDMI

Windows7 64 bit

Grał ktoś w bete na podobnym sprzęcie? Odpali mi? A jak odpali to na jakich ustawieniach? Na ultra nie liczę, ale w jakieś brzydkie cuś to też nie chcę grać :?

Mam gorszego procka (Phenom X2 3.1GHz) ciut lepszą grafikę (XFX Radeon HD 6850) PvE w semi-ultra (cienie na medium reszta max) gra śmiga i buczy.
WvWvW nie sprawdzałem ale prawdopodobnie przy młynie na 100 osób zacznie klatkować.
Tak więc przy twoim configu można liczyć na te same ustawienia z pełną płynnością IMHO.

Zorad
Awatar użytkownika
Hydra

Post autor: Zorad » 6 sie 2012, o 18:57

Taka ciekawostka... Jeśli te dane są oparte na faktycznej wiedzy na temat kart graficznych, to może komuś to pomoże:

http://www.game-debate.com/games/index.php?g_id=684&canMyGpuRunIt=Guild%20Wars%202

Strona działa banalnie. Klikamy na serię do której należy posiadana przez nas karta, najeżdżamy mychą na nazwę karty którą posiadamy i w ten sposób możemy sprawdzić, czy nasza karta spełnia wymagania czy też nie.

Przykładowo... Posiadam Radeona HD 6850, więc wybieram tabelkę

AMD/ATI - Desktop GPU

następnie klikam myszką na moją serię

HD 6000 Series

później najeżdżam na

Radeon HD 6850

no i w sumie to wszystko. Strona poinformowała mnie, że moja karta spełnia wymagania sprzętowe. Sprawdzając swoją kartę na tej stronie, zalecam zwrócenie uwagi na podział kart na laptopowe oraz do komputerów stacjonarnych ;)
Ostatnio zmieniony 6 sie 2012, o 18:58 przez Zorad, łącznie zmieniany 1 raz

Quise
Awatar użytkownika
.: Administrator :.
.: Administrator :.

Serwer GW2: [EU] Aurora Glade
Nick w GW2: Quise

Post autor: Quise » 6 sie 2012, o 19:18

Dziwna ta strona, wszystkie karty wyświetla na czerwono że nie spełniają wymagań, lepiej już na własnej skórze się przekonać czy działa czy nie.

Zorad
Awatar użytkownika
Hydra

Post autor: Zorad » 6 sie 2012, o 19:40

Trzeba najechać, wtedy pokazuje czy spełnia karta wymagania czy nie. Kolor czerwony to widocznie wybrane przez nich zabarwienie...

nieszczescie
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

Post autor: nieszczescie » 6 sie 2012, o 20:01

Do końca bym temu nie ufał, jest napisane, że moja karta nie spełnia wymagań, a jednak gra działała ;p

MJKurdek
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

Post autor: MJKurdek » 6 sie 2012, o 20:20

Na tej samej stronie można sprawdzić sobie całego PC ( http://www.game-debate.com/games/index. ... quirements ) ...
Tak na marginesie link podawany był już na tym forum na wiosnę tego roku.
Obrazek

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania i Odpowiedzi