[Problemy Techniczne] GW2 a faktyczne wymagania

Masz jakieś pytania dotyczące Guild Wars 2 i nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi? Spróbuj tutaj!

Moderatorzy: Moderatorzy Piaskownicy, Moderatorzy PvE

Regulamin forum
Bardzo prosimy używać przycisku SZUKAJ. Gwarantujemy, że na część swoich pytań znajdziesz w ten sposób odpowiedź.

Jeśli odpowiednio otagujesz swój temat łatwiej uzyskasz potrzebną Ci odpowiedź.
Makonde
Awatar użytkownika
.: V.I.P. :.

Serwer GW2: [EU] Gunnar’s Hold

GW2 a faktyczne wymagania

Post autor: Makonde » 11 cze 2012, o 18:59

przecież to wisi na wiki od... pierwszych bet?

Tom Stone
Awatar użytkownika

Post autor: Tom Stone » 11 cze 2012, o 19:02

nie czytam wiki bo nie hostuje jej nasz wortal :D

Basilus
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Basilus » 12 cze 2012, o 09:39

Witam mam pytanie dotyczące GW2. Czy będzie coś takiego jak wersja testowa lub demo? Przyznam, że by mi to bardzo odpowiadało by przetestować grę na swoim sprzęcie. To już staruszek, lecz wciąż dzielnie się trzyma. Nawet ME3 działa na nim bez większej zadyszki.

Procesor: AMD Sempron™ 3200+ 1.81 GHz
RAM: 3.00 GB RAM
Karta graficzna: Radeon X1600/X1650 Series 256 MB

Tom Stone
Awatar użytkownika

Post autor: Tom Stone » 12 cze 2012, o 09:44

Wczoraj rano skończył się 2 beta-weekend, a wnioskując po zapewnieniach ArenaNet nie jest to ostatni tego typu "wyskok". Chociaż beta to nie ejst najlepszy sposób na testowanie swojego sprzętu (gra obecnie nie jest jeszcze w pełni zoptymalizowana), to z pewnością przed kolejnym BWE zarówno my jak i inne strony będą miały klucze do rozdania, dzięki którym będziesz mógł sobie potestować - o ile uda Ci się takowy zdobyć. (mamy nadzieję, że z każdą betą kluczy będzie coraz więcej).

Basilus
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Basilus » 12 cze 2012, o 09:58

Tu właśnie problem bo już dwa razy klucza nie udało mi sięzdobyć :P ale jak to się mówi. Do trzech razy sztuka ^^

Cyga0000
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Cyga0000 » 12 cze 2012, o 11:54

Basilus wątpie, że bedziesz mógł grac bez lagów na takim sprzęcie. Mi na lepszym sprzęcie zdarzaja sie przycinki w miescie ale i tak teraz jest duzo lepsza optymalizacja niz na poczatku. Ogólnie gra jest grywalna poza miastem textury na medium, odbicia na full i rozdzielczosc 1650x1080. Nawet bardzo ładnie wygląda przy takich ustawieniach. Najwięcej chyba gra wymaga od procka a twój nie jest za dobry.

Moj sprzet:
Athlon 64 X2 5200+
2GB RAM
5770 512mb
Ostatnio zmieniony 12 cze 2012, o 11:55 przez Cyga0000, łącznie zmieniany 1 raz

Dezerter
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Dezerter » 12 cze 2012, o 14:03

Nom niestety ale kolega UP ma rację , z takim sprzętem to gw1 ci pozostaje.
Ja mam szczęście bo mam 2 karty graficzne w lapku i obie pasują :)
Niestety ten model ma wadę fabryczną i Nvidia nie ogarnia i zawiesza się -.-
Ale mam zintegrowana Intel HD 3000 więc daje rade.
Dla jasności nie polecam Dell xps x2.
Guild Wars 2 Thief ROX :P

Kwasiu
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Pobranie GW2

Post autor: Kwasiu » 12 cze 2012, o 22:10

Witam chciałbym zapytać czy może macie jakieś domysły po jakim czasie premiery gry może pojawić sie ona na stronach do darmowego pobrania ? 180 zł to nie byle co.

Proszę powiedzcie że GW2 mi pójdzie bo jak zdecyduje sie na jej kupno a mi nie pójdzie to będzie tylko zmarnowanie kasy.

To moje parametry:
Proszę o wyrozumiałość ponieważ nie do końca się znam na tych rodzajach procesorow i kart graficznych

System:
Microsoft Windows XP
Professional
Wersja 2002
Dodatek Service Pack 3

Komputer:
AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual
Core Processor 5000+
2.61 GHz, 2,00 GB RAM
Rozszerzenie adresu fizycznego

Karta Graficzna:
NVIDIA GeForce 8600 GT

Tom Stone
Awatar użytkownika

Post autor: Tom Stone » 12 cze 2012, o 22:42

Kwasiu pisze :Witam chciałbym zapytać czy może macie jakieś domysły po jakim czasie premiery gry może pojawić sie ona na stronach do darmowego pobrania ? 180 zł to nie byle co.
Nie licz na to - co prawda w GW nie ma abonamentu, ale skoro "pierwsza część" już 8 rok trzyma się nie zmieniwszy modelu na f2p to z drugą częścią powinno być podobnie.

DeXIoR
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: DeXIoR » 13 cze 2012, o 00:32

Nie podniecajcie się jeszcze jakie to macie mocarne kompy, a jaki fps niski. W chwili obecnej o optymalizacji można mówić co najwyżej w formie żartu, bo takowej tu nie uświadczymy. Przy zmianie ustawień graficznych nie widziałem prawie żadnych zmian wydajności, poza większymi lokacjami (stawiam na cienie, bez nich było ok). Mój komp do nowych nie należy, a biorąc pod uwagę słowa Anety, że obecnie całość spoczywa na procku, to radził sobie całkiem nieźle.
Dla zainteresowanych:
E5200
AMD 6790
4GB DDR2
Win7
FPS: taki, że da się grać nawet na WvW bez pokazu slajdów

P.S.
Z tą liczbą rdzeni też się nie zagalopowujcie. W tej becie zaledwie 2 były jako tako używane.
Ostatnio zmieniony 13 cze 2012, o 00:34 przez DeXIoR, łącznie zmieniany 1 raz

MJKurdek
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

Serwer GW2: [EU] Far Shiverpeaks

Post autor: MJKurdek » 13 cze 2012, o 00:48

DeXIoR pisze :
P.S.
Z tą liczbą rdzeni też się nie zagalopowujcie. W tej becie zaledwie 2 były jako tako używane.

Intel E5200 ma tylko 2 rdzenie wiec ile miało być wykorzystywanych ... ;) w ten weekend sprawdzałem u siebie na CPU AMD Fx8150 ( dla przypomnienia 8 core ) i gra obsługiwała symetrycznie 4 cores po około 25-30%
PS. Oczywiście na maksymalnych detalach i full HD ( pomijając 16GB ram i dwie karty graficzne XFX HD-687A-ZNFC crossfire ) ... ;)
Ostatnio zmieniony 13 cze 2012, o 00:55 przez MJKurdek, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek

Budo
Awatar użytkownika
Jade Armor

Post autor: Budo » 13 cze 2012, o 09:52

Adams napisał :Tak więc jaka jest szansa że GW2 mi ruszy, i jak to powinno działać?
Procesor: Intel Core i5 M460 @ 2.53 GHz
Karta grafiki: Radeon 5650 1GB DDR3
Ram: 4GB

Mam prawie takiego samego kompa i grałem na high/ultra komfortowo. I5, 4gb i radeon 5730.
Obrazek

Cki_16
Awatar użytkownika
Jade Armor

Post autor: Cki_16 » 13 cze 2012, o 09:59

Widzę, że są jakieś konkretniejsze info nt płynności działania GW2. Jeżeli na 4 rdzeniach jest wykorzystywane do 30% procka to rozumiem, ze najistotniejszą kwestią co do wymagań jest karta graficzna, zgadza się? Interesuje mnie to dlatego, że na dniach chciałbym kupić procesor i kartę graficzną, na której komfortowo będę mógł pograć w GW2 najlepiej na high detalach. Niestety w grę wchodzi tylko socket 775, więc zastanawiam się czy kupić E8400 czy dołożyć do Q8200/Q8300
Grał ktoś może na ostatniej becie na podobnym procku?

Edit: Aha i jak piszecie jak dana gra chodziła na jakimś sprzęcie to byłoby fajnie gdybyście też wstawiali rozdziałke, bo ona dość sporo zmienia

Edit:
@Down: jeżeli chodzi o procki to Intel góruje, ale o grafe to już ATI lepsze. Ja chciałbym kupić niedrogi procesor i grafikę (resztę już mam). Stąd moje pytanie do osób, które miały okazje grać w bete. Czy GW2 jest bardziej wymagające dla grafiki czy dla procka? Czy E8400 styknie, czy lepiej dołożyć do grafiki czy jednak 4 jajek?
Ostatnio zmieniony 13 cze 2012, o 14:00 przez Cki_16, łącznie zmieniany 2 razy

Dezerter
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Dezerter » 13 cze 2012, o 13:43

Procki to wiesz ze najlepszy wybór to INTEL .
Ja osobiście w lapku mam intel core i7 wiadomo 4 rdzenie, grę trzymam na zintegrowanej Intel HD graphic family 3000 (jakoś tak) i mam full detale ustawione.
Gra śmiga dosyć ładnie , nie wiem czemu ale jak przechodzę na nową lokację to mam drobną zwieszkę może to wina serwera.
Mam też Nvidię 2GB której nie mogę używać gdyż jest jak by to powiedzieć hmm wada modelu lapka każdy ma problem z tą kartą.
Oczywiście na mniej wymagających grach karta sprawdza się świetnie :) możliwe że coś na ścieżkach jest i jak za bardzo przygrzeje to nie wyrabia.
Ale tak jak mówię na Intelową nie narzekam.
Guild Wars 2 Thief ROX :P

MJKurdek
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

Serwer GW2: [EU] Far Shiverpeaks

Post autor: MJKurdek » 13 cze 2012, o 14:38

Cki_16 napisał :Edit:
@Down: jeżeli chodzi o procki to Intel góruje, ale o grafe to już ATI lepsze. Ja chciałbym kupić niedrogi procesor i grafikę (resztę już mam). Stąd moje pytanie do osób, które miały okazje grać w bete. Czy GW2 jest bardziej wymagające dla grafiki czy dla procka? Czy E8400 styknie, czy lepiej dołożyć do grafiki czy jednak 4 jajek?

Nie jest łatwo sensownie doradzić w tej kwestii... wiele zależy od posiadanej przez Ciebie płyty głównej, zasobów finansowych i wielu innych zmiennych ... ;)
Wiele osób opisując działanie GW2 na swoim sprzęcie ( posiadacze procesorów Intel I3, I5, I7 ) często zapominają dodać jaki to konkretny model a różnice są kolosalne, oraz w jakie jest obciążenie, to samo tyczy się kart graficznych to ze podany jest chip karty nie zmienia faktu ze modele różnią się obsługiwanymi technologiami hmmm a to tez robi wielka różnice ( np. ATI Stream -technologia, dzięki której procesor karty graficznej wspomaga pracę procesora komputera, co skutkuje większą mocą obliczeniową i wydajniejszą pracą. Synonim - NVIDIA CUDA). wiele tańszych modeli niby z tym samym chipem nie obsługuje tych technologii.
ArenaNet wiele zrobiła od pierwszego BWE w kwestii optymalizacji gry - kiedy porównamy ze podczas 1BWE gra siedziała w jednym core procesora a teraz rozkłada się nawet symetrycznie na 4, co do użycia GPU nie sprawdzałem niestety.
Jedyne co mogę polecić to ---> http://www.cpubenchmark.net/ <--- jest to przegląd podzespołów i porównania ich wydajności, są tu wszystkie modele od najtańszych do najdroższych. A wybór to już zależy tylko od Ciebie ( potrzeb i środków ).
Obrazek

Holix
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Holix » 13 cze 2012, o 14:57

To też się podłączę pod pytanie, może ktoś ma podobny sprzęt, a raczej kartę graficzną bo ona tu rozdaje karty:
Procesor: Intel Core i5 M460 @ 2.53 GHz
Karta grafiki: GeForce 420M 1GB
Ram: 6GB
Czy przy takim sprzęcie będzie dało się pograć i czy w miejscach zatłoczonych jak WvW czy eveny nie będzie pokazu slajdów?

Cki_16
Awatar użytkownika
Jade Armor

Post autor: Cki_16 » 13 cze 2012, o 16:07

MJKurdek napisał :
Cki_16 napisał :Edit:

Nie jest łatwo sensownie doradzić w tej kwestii... wiele zależy od posiadanej przez Ciebie płyty głównej, zasobów finansowych i wielu innych zmiennych ... ;)
Wiele osób opisując działanie GW2 na swoim sprzęcie ( posiadacze procesorów Intel I3, I5, I7 ) często zapominają dodać jaki to konkretny model a różnice są kolosalne, oraz w jakie jest obciążenie, to samo tyczy się kart graficznych to ze podany jest chip karty nie zmienia faktu ze modele różnią się obsługiwanymi technologiami hmmm a to tez robi wielka różnice ( np. ATI Stream -technologia, dzięki której procesor karty graficznej wspomaga pracę procesora komputera, co skutkuje większą mocą obliczeniową i wydajniejszą pracą. Synonim - NVIDIA CUDA). wiele tańszych modeli niby z tym samym chipem nie obsługuje tych technologii.
ArenaNet wiele zrobiła od pierwszego BWE w kwestii optymalizacji gry - kiedy porównamy ze podczas 1BWE gra siedziała w jednym core procesora a teraz rozkłada się nawet symetrycznie na 4, co do użycia GPU nie sprawdzałem niestety.
Jedyne co mogę polecić to ---> http://www.cpubenchmark.net/ <--- jest to przegląd podzespołów i porównania ich wydajności, są tu wszystkie modele od najtańszych do najdroższych. A wybór to już zależy tylko od Ciebie ( potrzeb i środków ).

Trochę źle mnie zrozumiałeś. Nie jestem laikiem w tej kwestii. Chciałem się tylko dowiedzieć skąd biorą się przypadki w których osoby z procesorami 2 rdzeniowymi ~2ghz twierdzą, że gra chodzi płynnie, a osoby z 4 rdzeniami (i5 w górę), że gra działa fatalnie i strasznie się tnie. Może tutaj nie chodzi wcale o procesor, tylko grafikę właśnie. Może chodzi o wymagania właścicieli sprzętu.
Co do moich "potrzeb i środków" chce sobie swobodnie pograć w GW2 nie przekraczając kwoty 500-600zł na te 2 elementy, chyba że nie będzie to możliwe. Chciałbym złożyć komputer jeszcze przed premierą GW2. Czekanie do niej + czekanie na jakieś opinie osób nt. grywalności na konkretnym sprzęcie + czekanie na dostarczenie sprzętu może trwać nawet do miesiąca, a nie bardzo uśmiecha mi się czekać tyle czasu.

Makonde
Awatar użytkownika

Serwer GW2: [EU] Gunnar’s Hold

Post autor: Makonde » 13 cze 2012, o 16:23

Aktualnie GW2 nie wykorzystuje karty graficznej praktycznie w ogóle - w trakcie bety zmieniłem GF9600 na R7700 i doznałem oszałamiającego wzrostu wydajności o 5 klatek ;). Wszystko jedzie na procku, co więcej, na jednym rdzeniu (przynajmniej w wypadku Q6600). Dlatego może być tak, że gra chodzi płynniej na procku z dwoma rdzeniami niż na procku z czterema - wszystko zależy od mocy pojedynczego rdzenia. Dodatkowo jeśli faktycznie gra nie korzysta (albo korzysta w znikomy stopniu) w wielu rdzeni, to większa ilość rdzeni może obniżać wydajność w wypadku gdy system operacyjny będzie często przerzucał wątki między rdzeniami - przełączenie kontekstu i bardzo "czasochłonne".
O ile nie spodziewam się cudów w kwestii wykorzystania wielu rdzeni (bo to już powinno być zrobione - na etapie całego silnika gry) o tyle przerzucenie obliczeń grafiki na kartę graficzną powinno przynieść znaczną poprawę wydajności.

Oczywiście to tylko bezcelowe gdybania na temat nieskończonego produktu i nikt nie powinien się nimi sugerować ;)

Menace
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Menace » 13 cze 2012, o 17:24

Dezerter napisał :P grę trzymam na zintegrowanej Intel HD graphic family 3000 (jakoś tak) i mam full detale ustawione.
.

Ah ucieszyłem się gdy to przeczytałem. Mam taką samą kartę na lapku, więc mogę mieć nadzieje, że gra zadziała. Proces co prawda i5, a nie i7, ale mi wystarczy zeby poszla na niskich i nie ścinała za bardzo ;p
Obrazek

Hyper Chan
Awatar użytkownika
.: Moderator :.
.: Moderator :.

Serwer GW2: [EU] Gandara

Post autor: Hyper Chan » 13 cze 2012, o 17:36

Też grałem podczas tej bety na lapku z Intel HD graphic 3000. Na niskich ustawieniach można spokojnie grać nawet bez spadków fpsów, ale nie czarujmy się, ta karta jest (jak na razie) za słaba na taką grę :P
Ostatnio zmieniony 13 cze 2012, o 17:42 przez Hyper Chan, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania i Odpowiedzi