[Problemy Techniczne] GW2 a faktyczne wymagania

Masz jakieś pytania dotyczące Guild Wars 2 i nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi? Spróbuj tutaj!

Moderatorzy: Moderatorzy Piaskownicy, Moderatorzy PvE

Regulamin forum
Bardzo prosimy używać przycisku SZUKAJ. Gwarantujemy, że na część swoich pytań znajdziesz w ten sposób odpowiedź.

Jeśli odpowiednio otagujesz swój temat łatwiej uzyskasz potrzebną Ci odpowiedź.
L'Enfant Sauvage
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Serwer GW2: [EU] Far Shiverpeaks

GW2 a faktyczne wymagania

Post autor: L'Enfant Sauvage » 12 sie 2012, o 13:41

Branti napisał :
L'Enfant Sauvage napisał :Myślicie, że Radeon HD 5650 ogarnie gw2?

Przy dobrym procku? Oczywiście że tak :) Chociaż nie licz na detale rzędu high-ultra. Prędzej medium.

Procek to i5 450M, 4GB Ramu DDR 3 1333mhz. Na high-ultra nie liczę, ale na low też nie chce mi się grać.

vipeout
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: vipeout » 12 sie 2012, o 14:23

Przy i5 2430M + GF 570M bangla wszystko jak sie da, wiec wydaje mi sie, że na medium to i przy wększej liczbie graczy nie będzie problemów. W najgorszym razie zjedziesz w dół z cieniami i wyłączysz ubersampla.

Big Buddha
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Big Buddha » 12 sie 2012, o 14:34

L'Enfant Sauvage napisał :
Branti napisał :
L'Enfant Sauvage napisał :Myślicie, że Radeon HD 5650 ogarnie gw2?

Przy dobrym procku? Oczywiście że tak :) Chociaż nie licz na detale rzędu high-ultra. Prędzej medium.

Procek to i5 450M, 4GB Ramu DDR 3 1333mhz. Na high-ultra nie liczę, ale na low też nie chce mi się grać.

Odpalisz na średnich o ile nic się nie będzie działo w okolicy. W stolicach, podczas walki zapomnij o średnich. Ta karta jest bardzo słaba, nie jest stworzona do gier.

L'Enfant Sauvage
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: L'Enfant Sauvage » 12 sie 2012, o 14:48

Odpalisz na średnich o ile nic się nie będzie działo w okolicy. W stolicach, podczas walki zapomnij o średnich. Ta karta jest bardzo słaba, nie jest stworzona do gier.

No to kiepsko :( Myślałem, że GW2 będzie bardziej przyjazna dla użytkowników starszych sprzętów a wygląda na to, że jeśli będę chciał w miarę wygodnie pograć to muszę wybulić na nowy sprzęt. Worth it? I dont think so...

Zomal
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Zomal » 12 sie 2012, o 18:32

Głupoty gadacie. Ja mam HD 5650 i mam po 30 FPS'ów na wysokich detalach a mam procka Intel Pentium P6100 2x2GHz, przy czym teraz zmieniam procka na model i3 380M -> 2x2,53Ghz.
Oczywiście zoptymalizowany komputer pod grę, przy czym jeszccze gra zostanie zoptymalizowana :)

Eff3ctiv2
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Eff3ctiv2 » 12 sie 2012, o 20:02

Karta: Radeon HD 4800 series
RAM: 4GB
Procesor: Intel Core2 Quad CPU Q6600 2,40 GHz 2.40 GHz

Da rade taki sprzęt?
Sprawdzałem na youtube jak ta gra wygląda i oczywiście ładnie, ale bez przesady. Graficznie podobna do Lineage 2, więc wydaje mi się, że nie trzeba nie wiadomo jakiego komputera.
Ostatnio zmieniony 12 sie 2012, o 20:05 przez Eff3ctiv2, łącznie zmieniany 1 raz

ForAce
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: ForAce » 12 sie 2012, o 20:08

Graficznie podobna do Lineage? Gdzie ziemia to tekstura itp itd? Uwierz, jak uruchomisz GW2 na kmopie grafika potrafi zrobić wrażenie. :)

Z odpaleniem mogą być problemy. Możliwe, że na low pójdzie. ;)
Ostatnio zmieniony 12 sie 2012, o 20:09 przez ForAce, łącznie zmieniany 1 raz

Eff3ctiv2
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Eff3ctiv2 » 12 sie 2012, o 20:19

Bez przesady, ta gra to nie Crysis. Tutaj bardziej liczy się obciążenie procka, bo ilość graczy może dać mu sporo pracy. Crysis 1 i 2 mi działały , więc i ta gra na pewno będzie działać, jeśli na low, to optymalizacja ewidentnie będzie kulawa. Na tej karcie działa mi Batman z bajeczną grafiką, a to ma mi działać jedynie na low? Poza tym wątpię żeby twórcy ryzykowali z wymaganiami sprzętowymi, bo może to spowodować duży spadek odbiorców.
Ostatnio zmieniony 12 sie 2012, o 20:20 przez Eff3ctiv2, łącznie zmieniany 1 raz

Donatelo
Awatar użytkownika
Jungle Troll
Jungle Troll

Post autor: Donatelo » 12 sie 2012, o 20:21

Nie porównuj działania gier singleplayer do mmo. To całkiem inna bajka. Myślę, że powinno Ci działać w okolicach średnich detali. Zależy jeszcze czy masz 4830, 4850, 4870 czy 4890 bo to trochę różnica jednak ;)
Ostatnio zmieniony 12 sie 2012, o 20:22 przez Donatelo, łącznie zmieniany 1 raz

Holix
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Holix » 12 sie 2012, o 21:15

nvidia 420m pociągnie?
i5 460m 2,53Ghz
6gb RAM

bynkowski
Awatar użytkownika
.: Blessed by Fate :.

Serwer GW2: [EU] Blacktide

Post autor: bynkowski » 12 sie 2012, o 22:36

moj sprzet po wymianie bebechow:

procesor: AMD phenom II x4 965 3.68 Ghz
pamiec: 8Gb RAM ddr3
plyta gl.: Asus sabertooth 990fx
grafika: nvidia Geforce n430 GT 1GB ram

wsyzstkie ustawienia na high i ultra rozdzielczosc na max, na obu ostatnich stress testach zero przyciec w pve i spvp, wvwvw nie testowalem bo nie bylo czasu.

L'Enfant Sauvage
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: L'Enfant Sauvage » 12 sie 2012, o 23:02

Chyba najlepszą w tej chwili opcją sprawdzenia czy gra poleci jest kupienie pre-ordera. Kosztuje 20pln (albo mniej np. w empiku przez neta). Daje on możliwość gry dzień przed premierą i dwa dni po. Zawsze to lepsza opcja niż wydanie ~200pln na grę, w którą nie będzie można grać :)

Kraven
Awatar użytkownika
.: Gwardia PvP :.
.: Gwardia PvP :.

Post autor: Kraven » 13 sie 2012, o 00:20

Najlepszą opcją był udzial w BWE3, ale to trzeba myśleć wcześniej.

Zawsze można odpuścić premierę i poczekać na ew. triale (które prędzej czy później się pojawią. Natomiast na obniżki cen nie ma co liczyć w najbliższym czasie.

L'Enfant Sauvage
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: L'Enfant Sauvage » 13 sie 2012, o 00:50

Wiesz nie wszyscy śledzą grę od dawna. Ktoś mógł usłyszeć niedawno i złapać zajawkę.

Eff3ctiv2
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Eff3ctiv2 » 13 sie 2012, o 08:45

Sądzę , że gra pójdzie mi w granicach niskie - średnie. Mam do tego neta 30 Mbit/s oraz w razie czego lapka z lepszymi bebechami, więc dam radę. Jeśli poważnie podejdą do kwestii optymalizacji, to nawet na niskich ustawieniach graficznych gra powinno wyglądać ładnie. Poza tym nie liczy się tak mocno grafika, a przede wszystkim grywalność.
Ostatnio zmieniony 13 sie 2012, o 08:47 przez Eff3ctiv2, łącznie zmieniany 1 raz

Quelen
Awatar użytkownika
Jungle Troll
Jungle Troll

Post autor: Quelen » 13 sie 2012, o 10:45

bynkowski napisał :moj sprzet po wymianie bebechow:

procesor: AMD phenom II x4 965 3.68 Ghz
pamiec: 8Gb RAM ddr3
plyta gl.: Asus sabertooth 990fx
grafika: nvidia Geforce n430 GT 1GB ram

wsyzstkie ustawienia na high i ultra rozdzielczosc na max, na obu ostatnich stress testach zero przyciec w pve i spvp, wvwvw nie testowalem bo nie bylo czasu.

Nie kumam, wiem że było parę osób, które mają podobny sprzęt co bynkowski a marudziło, ze mają niskie fpsy.

W każdym bądź razie, ja na swoim lapku z i7 2670QM (2.2GHz, do 3.1 z turbo), który przy GW2 kręciło się koło 2,8Ghz, 8GB ram 1333 MHz i GTX 580M SLI (czyli po fakcie 2x GT 560 TI desktopowe) miałem czasem ścinki, zdarzały się sytuacje gdy miałem 20fps. Wciąż CPU bound :P
Obrazek
<<<< JA NIE CHCE TEGO TROLLA :<

Zomal
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Zomal » 13 sie 2012, o 11:46

Napisałem dłuższy poradnik dotyczący optymalizacji

http://mmorpg24.net/news.php?readmore=3708

Nie zależy mi na reklamie i tak dalej, tylko na tym, abysmy mogli w dniu premiery grać bez problemów :)
Im wiecej rodaków tym lepiej :)

L'Enfant Sauvage
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: L'Enfant Sauvage » 13 sie 2012, o 11:50

Nie kumam, wiem że było parę osób, które mają podobny sprzęt co bynkowski a marudziło, ze mają niskie fpsy.

W każdym bądź razie, ja na swoim lapku z i7 2670QM (2.2GHz, do 3.1 z turbo), który przy GW2 kręciło się koło 2,8Ghz, 8GB ram 1333 MHz i GTX 580M SLI (czyli po fakcie 2x GT 560 TI desktopowe) miałem czasem ścinki, zdarzały się sytuacje gdy miałem 20fps. Wciąż CPU bound

Gra jest w fazie testów więc mogą występować takie ścinki i spadki fps, Thaia pisał w innym poście o dużych różnicach w fps bez przyczyny.
Ja potestuję grę pre-orderem. Jak będzie w porządku - świetnie, jeśli nie - trudno, poczekam do wymiany sprzętu.

Aladyn
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Serwer GW2: [EU] Aurora Glade

Post autor: Aladyn » 13 sie 2012, o 13:01

czy na:

Dual Core 2.66
GF 9800gt
2gb ram

da sie pograc ?

Gam3r
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Gam3r » 13 sie 2012, o 13:10

Siemka panowie, to i ja zapytam. Jako że kupuje za około tydzien nowy sprzęt, to nie pytam czy mi odpali, tylko czy odpali na ultra bez ściny ? :> (nie znam sie na tym zupełnie)

Procesor : intel core i5 2500k 3.3ghz
Grafika : gigabyte geforce gtx560 ti 1gb
Ram : 2x4gb

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania i Odpowiedzi