[Problemy Techniczne] GW2 a faktyczne wymagania

Masz jakieś pytania dotyczące Guild Wars 2 i nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi? Spróbuj tutaj!

Moderatorzy: Moderatorzy Piaskownicy, Moderatorzy PvE

Regulamin forum
Bardzo prosimy używać przycisku SZUKAJ. Gwarantujemy, że na część swoich pytań znajdziesz w ten sposób odpowiedź.

Jeśli odpowiednio otagujesz swój temat łatwiej uzyskasz potrzebną Ci odpowiedź.
Branti
Awatar użytkownika
Jungle Troll
Jungle Troll

Serwer GW2: [EU] Blacktide

GW2 a faktyczne wymagania

Post autor: Branti » 18 sie 2012, o 22:24

zonk pisze :@Branti
Na jakich ustawieniach grałeś ?

Praktycznie wszystko high, prócz tekstur, których nie mogłem wyżej niż medium i cieni, które wyłączyłem. Pvp i pve chodziło płynnie, jakieś 30 fps, w lobby niestety gdy było dużo graczy, potrafiło przyciąć, ale bez tragedii. Rozdziałka 1280x1024. WvWvW nie próbowałem, chociaż domniemam że gra by działała podobnie jak w lobby pvp.

Sardox
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Sardox » 18 sie 2012, o 22:50

MJKurdek napisał :
Sardox napisał :Mam Pytanie dotyczące mojego zestawu - jakiej jakości ustawień mogę się spodziewać na poniżej przedstawionej konfiguracji?

Athlon II x6 1090T Black Edition
ATI HD 6870 1GB
OCZ DDR III 4GB
Win7/32bit

Póki co bez OC, mogę natomiast pokusić się o kręcenie procka, chłodzenie mam wystarczające.

Pytanie kieruję do was, gdyż z racji wyjazdu nie załapałem się na ani jeden stress test.Proszę o konstruktywne opinie.

Z góry dzięki!

P.S. zapomniałem dodać, że interesuje mnie przede wszystkim rozdzielczość 1920x1080

Spokojnie możesz się pokusić o max detale na FullHD bez podkręcania procesora sama opcja turbo wystarczy, w pierwsze BWE grałem na podobnym zestawie ( AMD 1090t, HD5850 1GB, 8gb ddr2, win 64bit ) aktualnie mój zestaw troszkę się rożni ( Fx8150, 2x HD6870 1gb crossfire, 16 GB ddr3, ssd 240gb, win 64bit, 3 razy go przebudowywałem na wiosnę :blubber: ) jednak gra działa tak samo płynnie, Fps możesz się spodziewać w granicach 45-60 przy włączonej synchronizacji pionowej...
Ps troszkę mało Ram-u ale to win 32bit to i tak za wiele nie widzi ....
Ps to nie Athlon II x6 1090t a AMD Phenom II x6 1090t

Prawda Phenom, natomiast CPU-Z podaje po swojemu ;)
Co do ram, jak go składałem Win7/64 nie był za specjalnie stabilny, wiedziałem że docelowo będę pracował na 32bit więc nie było sensu brać więcej jak 4GB. Są w Dualu więc pracują szybko i póki co nie było potrzeby brać więcej.

Wielkie dzięki za solidną wypowiedź.

zonk
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: zonk » 18 sie 2012, o 22:50

OC na ile ?

Branti
Awatar użytkownika
Jungle Troll
Jungle Troll

Post autor: Branti » 18 sie 2012, o 23:09

zonk pisze :OC na ile ?

Proc na 3,8.

DraQin
Awatar użytkownika
Hydra

Nick w GW2: Bonwor Mózgotrzep

Post autor: DraQin » 19 sie 2012, o 09:14

No cóż, warto się dopytać jak będzie chodzić u mnie na komputerze, więc podaję swoją specyfikację, w nadziei, że ktoś odpisze mi, jakiej rozdzielczości i płynności mogę się spodziewać.

Procesor: Intel Core i7-2670QM 2.20Ghz
RAM: 6GB
Karty graficzne: Intel HD Graphics Family, NVIDIA GeForce GT 525M
Windows 7 Professional 64bit

Kraven
Awatar użytkownika
.: Gwardia PvP :.

Post autor: Kraven » 19 sie 2012, o 09:24

Zasadniczo powinno chodzić na ultra w FullHD bez większego problemu, zwłaszcza jeśli karta pracuje na GDDR5. Wyjątkowo na WvW możesz mieć zwiechy, ale to dotyczy każdego kto ma komputer, a nie kombajn.

DraQin
Awatar użytkownika
Hydra

Post autor: DraQin » 19 sie 2012, o 09:31

Kraven napisał : Wyjątkowo na WvW możesz mieć zwiechy, ale to dotyczy każdego kto ma komputer, a nie kombajn.

No wiesz, ja ten komputer używam nie tylko do grania i słuchania muzyki, więc jego moc do pracy mi wystarcza.

Big Buddha
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Big Buddha » 19 sie 2012, o 09:58

Pograsz na minimalnych. Ta karta nie nadaje się do gier.

Kizio
Awatar użytkownika
Hydra

Post autor: Kizio » 19 sie 2012, o 11:21

w FullHD to Medium. Ja mam podobną konfigurację tyle że z mocniejszym GTX 460M i gram na Medium/High.
Ostatnio zmieniony 19 sie 2012, o 11:21 przez Kizio, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek - pytanie miesiąca

L'Enfant Sauvage
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Serwer GW2: [EU] Far Shiverpeaks

Post autor: L'Enfant Sauvage » 19 sie 2012, o 11:38

No cóż, warto się dopytać jak będzie chodzić u mnie na komputerze, więc podaję swoją specyfikację, w nadziei, że ktoś odpisze mi, jakiej rozdzielczości i płynności mogę się spodziewać.

Procesor: Intel Core i7-2670QM 2.20Ghz
RAM: 6GB
Karty graficzne: Intel HD Graphics Family, NVIDIA GeForce GT 525M
Windows 7 Professional 64bit

Zasadniczo powinno chodzić na ultra w FullHD bez większego problemu, zwłaszcza jeśli karta pracuje na GDDR5. Wyjątkowo na WvW możesz mieć zwiechy, ale to dotyczy każdego kto ma komputer, a nie kombajn.

Pograsz na minimalnych. Ta karta nie nadaje się do gier.

Troche duży rozstrzał...Jeden mówi ultra w FullHD a drugi, że minimalne. Zastanawiam się czy jest jaki kolwiek sens takich pytań...

Kraven
Awatar użytkownika

Post autor: Kraven » 19 sie 2012, o 11:41

Jeśli GPU ma GDDR5, to bliżej wysokich, bo mimo wszystko GW2 nadal jest mocno związane z prockiem. A tekst o minimalnych jest z *zady*. Na dużo gorszym sprzęcie grałem na medium.

Big Buddha
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Big Buddha » 19 sie 2012, o 11:47

Grałem na laptopie dziewczyny o podobnej konfiguracji w gw2 więc wiem co mówię. i7, 8gb ddr3, 525m. Na low podczas walki 25 fps'ów.

DraQin
Awatar użytkownika
Hydra

Post autor: DraQin » 19 sie 2012, o 11:56

Kraven napisał :Jeśli GPU ma GDDR5, to bliżej wysokich, bo mimo wszystko GW2 nadal jest mocno związane z prockiem. A tekst o minimalnych jest z *zady*. Na dużo gorszym sprzęcie grałem na medium.

Na moim sprzęcichu gta4 ma mniej wiecej 40 do 50 fps, dodatkowo wiedźmin dwójka na średnich w wysokiej rozdzielczości około 30fps wyciągał, więc nie jest źle...

Kraven
Awatar użytkownika

Post autor: Kraven » 19 sie 2012, o 11:57

Big Buddha pisze :Grałem na laptopie dziewczyny o podobnej konfiguracji w gw2 więc wiem co mówię. i7, 8gb ddr3, 525m. Na low podczas walki 25 fps'ów.

To niech Twoja dziewczyna zainstaluje nowe sterowniki, albo wyczyści kompa. Ja grałem na 3-4 razy gorszym lapku i miałem lepsze FPSy niż Ty. To nie kwestia konfiguracji...

diablo18501
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: diablo18501 » 19 sie 2012, o 15:47

Na jakie detale mogę liczyć w Guild Wars 2 na takim komputerze ?

Procesor: AMD Phenom II X4 955 Black Edition 3.2GHz
Karta Graf: ATI Radeon HD4890 DDR5 1GB/256Bit
RAM: Kingston 2x2GB 1333MHz DDR3 CL9
System operacyjny: Windows 7 32-bit

Maviek
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Maviek » 19 sie 2012, o 17:44

Kraven napisał :Zasadniczo powinno chodzić na ultra w FullHD bez większego problemu, zwłaszcza jeśli karta pracuje na GDDR5. Wyjątkowo na WvW możesz mieć zwiechy, ale to dotyczy każdego kto ma komputer, a nie kombajn.

Kraven jeśli mówisz o tym 525m, to muszę stwierdzić, że wprowadzasz ludzi w błąd.
Nie można stwierdzać, że karta jest na ddr5 to wszystko na niej poleci, boże jak śmiesznie.
Ostatnio zmieniony 19 sie 2012, o 17:46 przez Maviek, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek

Kraven
Awatar użytkownika

Post autor: Kraven » 19 sie 2012, o 17:47

Maviek pisze :
Kraven napisał :Zasadniczo powinno chodzić na ultra w FullHD bez większego problemu, zwłaszcza jeśli karta pracuje na GDDR5. Wyjątkowo na WvW możesz mieć zwiechy, ale to dotyczy każdego kto ma komputer, a nie kombajn.

Kraven jeśli mówisz o tym 525m, to muszę stwierdzić, że wprowadzasz ludzi w błąd.
Nie można stwierdzać, że karta jest na ddr5 to wszystko na nie poleci, boże jak śmiesznie.

No jak sprowadzasz to do absurdu, to owszem - jest śmieszne.

Nie chodzi o DDR5 w ogóle, tylko konkretnie w tej karcie. Fakt, że 555M byłaby lepsza, ale jak sie nie ma co się lubi...
Zresztą nadal nie zmienia to faktu, że na dużo gorszym sprzęcie grałem BWE i gra chodziła spokojnie na medium, więc tu powinno iść na high z palcem w *zadzitrata*.

Zwróć też uwagę na nazwę tematu zanim zaczniesz komentować. Mówimy o GW2, które mimo wszystko bardziej obciąża CPU, a i7 wyrabia 101% normy.
Ostatnio zmieniony 19 sie 2012, o 17:50 przez Kraven, łącznie zmieniany 1 raz

Big Buddha
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Big Buddha » 19 sie 2012, o 17:49

Maviek pisze :

Nie można stwierdzać, że karta jest na ddr5 to wszystko na niej poleci, boże jak śmiesznie.

Dokładnie, karta z półki niższej średniej a Kraven twierdzi, że można na niej grać w GW2 na ultra :frust:
Jak już mówiłem będzie low/może medium. Ale na bank nic więcej.

Kraven napisz jaki to był ten dużo gorszy sprzęt.
Ostatnio zmieniony 19 sie 2012, o 17:50 przez Big Buddha, łącznie zmieniany 1 raz

Kraven
Awatar użytkownika

Post autor: Kraven » 19 sie 2012, o 17:53

Big Buddha pisze :Kraven napisz jaki to był ten dużo gorszy sprzęt.

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-As ... 961.0.html
Proszę bardzo. 1600x900 i medium (bez cieni) spokojnie latało 25-30 FPSów, czasem w porywach do 40. Ale wy wiecie lepiej, więc tłumaczenie "bo ja tak mówię" jest wystarczającym argumentem... -,-

Maviek
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Maviek » 19 sie 2012, o 18:17

Kraven napisał :
Big Buddha pisze :Kraven napisz jaki to był ten dużo gorszy sprzęt.

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-As ... 961.0.html
Proszę bardzo. 1600x900 i medium (bez cieni) spokojnie latało 25-30 FPSów, czasem w porywach do 40. Ale wy wiecie lepiej, więc tłumaczenie "bo ja tak mówię" jest wystarczającym argumentem... -,-

Wybacz, że tak długo, ale nie mogłem przestać się śmiać.
Mam pytanie ktoś więcej chce się dowiedzieć na ten temat, bo nie chce mi się z tobą męczyć kraven, szkoda mojego czasu.
Obrazek

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania i Odpowiedzi