[Problemy Techniczne] GW2 a faktyczne wymagania

Masz jakieś pytania dotyczące Guild Wars 2 i nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi? Spróbuj tutaj!

Moderatorzy: Moderatorzy Piaskownicy, Moderatorzy PvE

Regulamin forum
Bardzo prosimy używać przycisku SZUKAJ. Gwarantujemy, że na część swoich pytań znajdziesz w ten sposób odpowiedź.

Jeśli odpowiednio otagujesz swój temat łatwiej uzyskasz potrzebną Ci odpowiedź.
Tepes
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Serwer GW2: [EU] Underworld

GW2 a faktyczne wymagania

Post autor: Tepes » 19 sie 2012, o 18:38

Będzie low/medium. Kolega ma takiego laptopa, wgraliśmy najnowsze stery a i tak na medium były spadki do 15 fps'ów.

Kizio
Awatar użytkownika
Hydra

Post autor: Kizio » 20 sie 2012, o 14:07

Kraven napisał :
Big Buddha pisze :Kraven napisz jaki to był ten dużo gorszy sprzęt.

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-As ... 961.0.html
Proszę bardzo. 1600x900 i medium (bez cieni) spokojnie latało 25-30 FPSów, czasem w porywach do 40. Ale wy wiecie lepiej, więc tłumaczenie "bo ja tak mówię" jest wystarczającym argumentem... -,-

No jeżeli uważasz że 25-30 FPSów jest w porządku to podziwiam. Dla mnie 30 FPSów to absolutne minimum, 29 jest już nie do przyjęcia.
Obrazek - pytanie miesiąca

phas
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Serwer GW2: [EU] Gandara

Post autor: phas » 20 sie 2012, o 14:21

Kizio napisał :No jeżeli uważasz że 25-30 FPSów jest w porządku to podziwiam. Dla mnie 30 FPSów to absolutne minimum, 29 jest już nie do przyjęcia.

Hehe, chciałbym zobaczyć jak grasz. Gra na 31 fps - Cisza spokój i gram sobie milusio, nagle spada na 29 fpsów - "AAAAAAAA *bimbom*, co to za maskara, ja *tralalala*, idę po nowego kompa".

A tak gwoli ścisłości to dla człowieka obraz pokazywany z prędkością >=24 fpsy jest płynny.

Khesi
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Khesi » 20 sie 2012, o 14:27

Dokładnie, ludzkie oko przestaje rejestrować przy coś około 25fps i mamy wrażenie płynności. Problemem jest tutaj stabilność tej wartości, jeżeli gra będzie nam skakać pomiędzy 25-60 fps zauważymy różnicę, jeżeli będziemy mieli praktycznie stałą wartość 25fps to nie powinno wpływać to na nasz odbiór, wreszcie jeżeli będzie nam skakać między 10-26fps to kaszana :D.

Niestety praktycznie nie możliwe jest zarejestrowanie i pokazanie na ekranie dokładnej wartości fps, dlatego nieraz widzimy 25fps a gra nam skacze.
Obrazek

bynkowski
Awatar użytkownika
.: Blessed by Fate :.

Serwer GW2: [EU] Blacktide

Post autor: bynkowski » 20 sie 2012, o 17:37

Kizio napisał :
No jeżeli uważasz że 25-30 FPSów jest w porządku to podziwiam. Dla mnie 30 FPSów to absolutne minimum, 29 jest już nie do przyjęcia.

Wedlug twojej teorii ogladanie filmow na komputerze jest nie do przyjecia :D (standardowe filmy maja wlasnie 24 fps ;p )

MajkeL2
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: MajkeL2 » 20 sie 2012, o 18:18

Pójdzie mi gra na low/medium detalach?
Tak aby można brać udział w mass pvp?

AMD Phenom 3 x 2,1 MHz
3 GB RAM
Karta graficzna Radeon HD 3600 series

Kraven
Awatar użytkownika
.: Gwardia PvP :.
.: Gwardia PvP :.

Post autor: Kraven » 20 sie 2012, o 21:48

Taśma filmowa na dużym ekranie ma 24 klatki na sekundę. Taśma telewizyjna celuloidowa 25. Płacz ewidentnie wynika z braku świadomości pewnych rzeczy i ogólnego niedouczenia.

Co nie zmienia faktu, że to zwykłe *tralalala*.

Anebriel
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Anebriel » 20 sie 2012, o 22:04

Co moge spodziewac sie po sprzecie: AMD Athlon II x4 630 4 rdzenie 2.8 ghz Ram kingstone 8 GB ddr2 800mhz grafika Radeon hd 5670 512 mb ( link do dokladnej specyfikacji karty http://benchit.pl/karty+graficzne/ATI/Radeon/HD+5670/-/512 ) Co moge sie spodziewac po takim sprzecie nie mialem okazji testowac. Stoje przed dylematem czy moge smialo kupowac gre czy lepiej odpuscic bo sprzet niewyrobi ;/

lonewind
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: lonewind » 20 sie 2012, o 22:47

Kraven napisał :Taśma filmowa na dużym ekranie ma 24 klatki na sekundę. Taśma telewizyjna celuloidowa 25. Płacz ewidentnie wynika z braku świadomości pewnych rzeczy i ogólnego niedouczenia.

Płacz wynika z faktu wywalenia grubych $$$ na sprzęt i próby jakiekolwiek uzasadnienia tego :D Ewentualnie, niektóre osoby może podniecać fakt iluś tam FPS'ów :)

"TROLOOLOLOLOLOLO" :D
Ostatnio zmieniony 20 sie 2012, o 22:47 przez lonewind, łącznie zmieniany 1 raz

MJKurdek
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

Serwer GW2: [EU] Far Shiverpeaks

Post autor: MJKurdek » 20 sie 2012, o 23:17

to tak odnośnie FPS ( http://boallen.com/fps-compare.html )...
Obrazek

Elitar
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Elitar » 21 sie 2012, o 00:59

Anebriel pisze :Co moge spodziewac sie po sprzecie: AMD Athlon II x4 630 4 rdzenie 2.8 ghz Ram kingstone 8 GB ddr2 800mhz grafika Radeon hd 5670 512 mb ( link do dokladnej specyfikacji karty http://benchit.pl/karty+graficzne/ATI/R ... 5670/-/512 ) Co moge sie spodziewac po takim sprzecie nie mialem okazji testowac. Stoje przed dylematem czy moge smialo kupowac gre czy lepiej odpuscic bo sprzet niewyrobi ;/

Niewatpliwie majac lepsza karte graficzna moglbys pokusic sie o lepsza jakosc gry, obecnie w zaleznosci od rozdzielczosci, wiecej niz medium/high nie wycisniesz (mowie to na podstawie tabelki, ktora znalazlem gdzies w tym temacie).

Ja natomiast sie martwie o swojego procka, boje sie, ze e5200 przekrecone na 3,12 ghz + 4 GB ramu moga troche zawodzic. Ma ktos podobny zestaw (z byle jaka karta graficzna, ja mam gtx 260, wiec grafika nie jest dla mnie zmartwieniem) i bral udzial w beta testach ?

luke47
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: luke47 » 21 sie 2012, o 01:11

Elitar pisze :
Anebriel pisze :Co moge spodziewac sie po sprzecie: AMD Athlon II x4 630 4 rdzenie 2.8 ghz Ram kingstone 8 GB ddr2 800mhz grafika Radeon hd 5670 512 mb ( link do dokladnej specyfikacji karty http://benchit.pl/karty+graficzne/ATI/R ... 5670/-/512 ) Co moge sie spodziewac po takim sprzecie nie mialem okazji testowac. Stoje przed dylematem czy moge smialo kupowac gre czy lepiej odpuscic bo sprzet niewyrobi ;/

Niewatpliwie majac lepsza karte graficzna moglbys pokusic sie o lepsza jakosc gry, obecnie w zaleznosci od rozdzielczosci, wiecej niz medium/high nie wycisniesz (mowie to na podstawie tabelki, ktora znalazlem gdzies w tym temacie).

Ja natomiast sie martwie o swojego procka, boje sie, ze e5200 przekrecone na 3,12 ghz + 4 GB ramu moga troche zawodzic. Ma ktos podobny zestaw (z byle jaka karta graficzna, ja mam gtx 260, wiec grafika nie jest dla mnie zmartwieniem) i bral udzial w beta testach ?

e7200 @3.2ghz 4gb HD6770 1gb niepamietam dokladnych ustawien ale prawie max w 1680x1050, ostatni raz gralem na tych stress testach gdy dzialaly jeszcze klucze z bwe wiec calkiem nie dawno, jestem garczem PvP wiec plynnosc jest dla mnie priorytetem
aktualnie pracuje na 3.4 a nawet na 3.6 stabilnie wiec bedzie na premiere jeszcze lepiej + napewno poprawia cos optymalizacje
Ostatnio zmieniony 21 sie 2012, o 01:16 przez luke47, łącznie zmieniany 5 razy

inheracil
Awatar użytkownika
Jade Armor

Serwer GW2: [EU] Gunnar’s Hold

Post autor: inheracil » 21 sie 2012, o 01:29

Kraven napisał :Taśma filmowa na dużym ekranie ma 24 klatki na sekundę. Taśma telewizyjna celuloidowa 25. Płacz ewidentnie wynika z braku świadomości pewnych rzeczy i ogólnego niedouczenia.

Mało tego, część filmów animowanych jest tworzona w 12 klatkach na sekundę, ale pokazywanych dwukrotnie. Nie miałem serca tym jęczydupom tego pisać ;)

Baervan
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Baervan » 21 sie 2012, o 23:27

Testował ktoś na zestawie i5 2500 + 260 gtx i może podzielić się jakimiś obserwacjami?

Gromo
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Mój komputer a GW2

Post autor: Gromo » 22 sie 2012, o 11:07

Wiem, że optymalizacja GW2 na dzień dzisiejszy do najlepszych nie należy, czytałem wszystkie tabele odnośnie kart graficznych. Jak GW2 będzie działać na moim sprzęcie, i czy w ogóle odpali?

Moja konfiguracja:
- AMD Radeon 4870 1GB DDR5
- AMD Phenom II x4 965 BE Edition 4x3,4 GHz
- 4GB RAM
- Windows 7

Jeśli potrzebujecie reszty konfiguracji to proszę pisać a postaram się uzupełnić.
Zgodnie z tabelką kart graficznych powinno na normal co najmniej działać jak nie na high.
Dodam, że gram na rozdzielczości 1440x900 ze względu na monitor.
Ostatnio zmieniony 22 sie 2012, o 11:11 przez Gromo, łącznie zmieniany 1 raz

MJKurdek
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

Mój komputer a GW2

Post autor: MJKurdek » 22 sie 2012, o 11:25

Gromo pisze :Wiem, że optymalizacja GW2 na dzień dzisiejszy do najlepszych nie należy, czytałem wszystkie tabele odnośnie kart graficznych. Jak GW2 będzie działać na moim sprzęcie, i czy w ogóle odpali?

Moja konfiguracja:
- AMD Radeon 4870 1GB DDR5
- AMD Phenom II x4 965 BE Edition 4x3,4 GHz
- 4GB RAM
- Windows 7

Jeśli potrzebujecie reszty konfiguracji to proszę pisać a postaram się uzupełnić.
Zgodnie z tabelką kart graficznych powinno na normal co najmniej działać jak nie na high.
Dodam, że gram na rozdzielczości 1440x900 ze względu na monitor.

zobacz tam --> http://www.game-debate.com/games/index. ... quirements <---- w opcji " CAN I RUNGuild Wars 2 " gdzie wpisujesz parametry swojego PC ...
Obrazek

Sardox
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Sardox » 22 sie 2012, o 18:52

MJKurdek napisał :
Sardox napisał :Mam Pytanie dotyczące mojego zestawu - jakiej jakości ustawień mogę się spodziewać na poniżej przedstawionej konfiguracji?

Athlon II x6 1090T Black Edition
ATI HD 6870 1GB
OCZ DDR III 4GB
Win7/32bit

Póki co bez OC, mogę natomiast pokusić się o kręcenie procka, chłodzenie mam wystarczające.

Pytanie kieruję do was, gdyż z racji wyjazdu nie załapałem się na ani jeden stress test.Proszę o konstruktywne opinie.

Z góry dzięki!

P.S. zapomniałem dodać, że interesuje mnie przede wszystkim rozdzielczość 1920x1080

Spokojnie możesz się pokusić o max detale na FullHD bez podkręcania procesora sama opcja turbo wystarczy, w pierwsze BWE grałem na podobnym zestawie ( AMD 1090t, HD5850 1GB, 8gb ddr2, win 64bit ) aktualnie mój zestaw troszkę się rożni ( Fx8150, 2x HD6870 1gb crossfire, 16 GB ddr3, ssd 240gb, win 64bit, 3 razy go przebudowywałem na wiosnę :blubber: ) jednak gra działa tak samo płynnie, Fps możesz się spodziewać w granicach 45-60 przy włączonej synchronizacji pionowej...
Ps troszkę mało Ram-u ale to win 32bit to i tak za wiele nie widzi ....
Ps to nie Athlon II x6 1090t a AMD Phenom II x6 1090t

Znalazłem czas pograć na wczorajszym stress teście, faktycznie miałeś rację. Dobierając maksymalne opcje i rozdzielczość fullHD - gra chodziła płynnie przez cały czas. Nie mogę doczekać się soboty :)
Ostatnio zmieniony 22 sie 2012, o 18:53 przez Sardox, łącznie zmieniany 1 raz

MJKurdek
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

Post autor: MJKurdek » 22 sie 2012, o 19:10

THX ... radze e-mail sprawdzić i wstać wcześniej, tak ze 3 godziny ....

"The Final Countdown—Guild Wars 2 Launch Times
28 August 2012—the day Guild Wars 2 launches—is fast approaching. Everyone here at ArenaNet is anxiously counting the days right along with every Guild Wars 2 fan. As you may have seen, we host a countdown timer on the front page of our official website.
The information below will give you specific details about times and dates based on whether you pre-purchased, pre-ordered, or are picking up a copy of the game on release day. For those players who have not pre-purchased or pre-ordered the game, Guild Wars 2 will officially launch at 0:00 AM Pacific time (GMT -7:00) on 28 August.
Pre-Purchase with 3-Day Headstart: Everyone who pre-purchased Guild Wars 2 will enjoy three full days of Headstart Access. The three-day Headstart Access will officially begin at 0:00 AM Pacific time (GMT -7:00) on 25 August. However, please note that in order to ensure that we’re fully prepared for that fateful hour we may bring servers online up to 3 hours prior. If you’re a player committed to getting in first to grab that character name of your dreams you’ll want to be keeping an eye on things during that time period.
Pre-Order with 1-Day Headstart: Those who pre-ordered Guild Wars 2 will be able to participate in one day of Headstart Access. The one-day Headstart Access will begin at 0:00 AM Pacific time (GMT -7:00) on 27 August. NOTE - Pre-Order code registration is now enabled."

to tak OFF-Topic :roll:
Obrazek

riot
Awatar użytkownika
Burning Titan

Serwer GW2: [EU] Aurora Glade

Post autor: riot » 22 sie 2012, o 19:17

Obrazek

riot
Awatar użytkownika
Burning Titan

Serwer GW2: [EU] Aurora Glade

Post autor: riot » 22 sie 2012, o 19:20

MJKurdek napisał :zwłaszcza to ze ze serwery na 3 godziny wcześniej mogą być on-line skoro te maile posłali dziś ... :o

Przecież podałem link do newsa z GW2.pl z dnia 15.08.2012
Gra dla posiadaczy wersji prepurchase, a więc posiadaczy 3-dniowego headstartu, ruszy 25 sierpnia 2012 o godzinie 9:00 czasu polskiego. Jednakże same serwery mogą ruszyć aż do trzech godzin wcześniej - więc gra może wystartować w każdej chwili od godziny 6:00 rano naszego czasu.

@Sorry za double post, tak wyszło.
Ostatnio zmieniony 22 sie 2012, o 19:21 przez riot, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania i Odpowiedzi