[Problemy Techniczne] GW2 a faktyczne wymagania

Masz jakieś pytania dotyczące Guild Wars 2 i nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi? Spróbuj tutaj!

Moderatorzy: Moderatorzy Piaskownicy, Moderatorzy PvE

Regulamin forum
Bardzo prosimy używać przycisku SZUKAJ. Gwarantujemy, że na część swoich pytań znajdziesz w ten sposób odpowiedź.

Jeśli odpowiednio otagujesz swój temat łatwiej uzyskasz potrzebną Ci odpowiedź.
MJKurdek
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

Serwer GW2: [EU] Far Shiverpeaks

GW2 a faktyczne wymagania

Post autor: MJKurdek » 22 sie 2012, o 19:20

hmm racja ..
spoko ja nie doczytałem :oops: ...
Ostatnio zmieniony 22 sie 2012, o 19:38 przez MJKurdek, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek

Siarra
Awatar użytkownika
Hydra

Serwer GW2: [EU] Blacktide

Post autor: Siarra » 22 sie 2012, o 23:04

Ja mam tez pytanie, bo wlasnie sie przestraszylam troche jak zobaczylam ten wynik testu kompa z http://www.systemrequirementslab.com
Otoz, mam laptopa, ktory jest dosc nowy, w kazdej kategorii w tym tescie jest ponad minimum, tylko karte graficzna ma kiepska :/ cos takiego:

Kod: Zaznacz cały
You Have: Intel(R) HD Graphics Family

Required    You Have
   Pixel Shader version     3.0    4.1
   Vertex Shader version    3.0    4.1
   Dedicated Video RAM      256 MB     64 MB 

ogolnie to tam mam:
Intel(R) Core(TM) i3-2330M CPU @ 2.20GHz
6GB RAM
Windows 7

I ja sie pytam powaznie, moge kupic GW2 i zagrac na tym kompie? :blubber:

Edit, ja wiem ze nie ogarniam itp, sorry jestem kobita, ale czym sie rozni Dedicated video ram od video ram? bo te drugie to jest napisane ze mam 1.7GB. to ja juz nic nie wiem... :D
Ostatnio zmieniony 22 sie 2012, o 23:09 przez Siarra, łącznie zmieniany 1 raz

lonewind
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: lonewind » 22 sie 2012, o 23:16

Hmm... może różnica między zintegrowaną kartą graficzną a dedykowaną (osobną/zewnętrzną - trudno to nazwać). Najlepiej zrób jakiś "skan" kompa programem typu Everest Home Edition. Procek myślę, że ogarnie, ramu masz w odpowiedniej ilości.

IMO zeskanowało Ci zintegrowaną kartę. Nie chce mi się wierzyć, żeby tylko 64mb było w nawet w biurowym lapku :)

EDIT: Intel(R) HD Graphics Family... hmm.. no wygląda na bank na zaintegrowaną. Pytanie czy masz tam jeszcze inną. Zrób skana za pomocą jakiegoś programu diagnostycznego
Ostatnio zmieniony 22 sie 2012, o 23:18 przez lonewind, łącznie zmieniany 1 raz

Siarra
Awatar użytkownika
Hydra

Post autor: Siarra » 22 sie 2012, o 23:26

No chyba nie mam innej? nikt nie podlozyl jak spalam ;D komp jest kupiony w kwietniu i nic w nim nie ruszalam, sprawdze to co mowisz i ewentualnie jeszcze bede pytac :) dzieki

http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/Te ... itle_r0001 to ten laptop, tu jest napisane ze Video Graphics Intel HD (up to 1.92 GB total memory)... :unsure:

lonewind
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: lonewind » 22 sie 2012, o 23:30

Wiesz, czasami może nie wykryć. Wygląda na to, że jest zintegrowana i wątpię, żeby uciągnęła GW2 :)

Siarra
Awatar użytkownika
Hydra

Post autor: Siarra » 22 sie 2012, o 23:33

jak to moze nie wykryc? To dlaczego klamia w specyfikacji produktu? ;p ale jak tooooo? :frust:

Zrobilam tym samym programem co wczesniej test czy pojdzie mi Oblivion -w ktorego gram na max detalach, i wyszlo mi ze:

Video RAM    requied 128 MB    you have 1.7 GB

eeeem? WTF? nie rozumiem? ktos to rozumie i moze mi powiedziec ocb?
Ostatnio zmieniony 22 sie 2012, o 23:39 przez Siarra, łącznie zmieniany 1 raz

Donatelo
Awatar użytkownika
Jungle Troll
Jungle Troll

Post autor: Donatelo » 22 sie 2012, o 23:38

Jeżeli jest to Intel HD 4000 to jest szansa, że na minimalnych ustawieniach pójdzie w miarę płynnie. Jeżeli Intel HD 3000 to może być trochę gorzej.

Ściągnij sobie programik GPU-Z on pokazuje informację o karcie graficznej i wklej screena z niego.
Ostatnio zmieniony 22 sie 2012, o 23:39 przez Donatelo, łącznie zmieniany 1 raz

riot
Awatar użytkownika
Burning Titan

Serwer GW2: [EU] Aurora Glade

Post autor: riot » 22 sie 2012, o 23:42

Siarra napisała :
Video RAM    requied 128 MB    you have 1.7 GB

eeeem? WTF? nie rozumiem? ktos to rozumie i moze mi powiedziec ocb?

Prawdopodobnie twoja karta ''pożycza sobie'' RAMU (a masz go 6GB) i wykorzystuje go na własną korzyść (vRAM).
Obrazek

Siarra
Awatar użytkownika
Hydra

Post autor: Siarra » 22 sie 2012, o 23:51

cos takiego

Obrazek

Chyba teraz dla specjalistow to powinno byc jasne (bo dla mnie magia :p)

Aha czyli jak sobie "pozycza" ram to moze i pozyczyc do odpalenia gw2? haha
nie no serio, teraz powiedzcie mi prosze czy moja gra mi pojdzie ;(

Donatelo
Awatar użytkownika
Jungle Troll
Jungle Troll

Post autor: Donatelo » 23 sie 2012, o 00:01

Wygląda to na Intel HD 3000 (typowa karta z laptopów "do pracy" a nie "do grania") więc mogą być problemy. Ale może ktoś na niej grał to Ci tutaj odpowie. Ja mogę niestety tylko przewidzieć a nie powiedzieć na 100% :)

A co do pożyczania RAM. Słabsze karty i zazwyczaj w laptopach właśnie pożyczają sobie część RAMu na własny użytek ale przy tak słabej karcie czy ma 1GB czy 2 GB RAMu nie ma za wielkiego znaczenia.
Ostatnio zmieniony 23 sie 2012, o 00:04 przez Donatelo, łącznie zmieniany 2 razy

cinus
Awatar użytkownika
Hydra

Post autor: cinus » 23 sie 2012, o 00:04

Obrazek za bardzo nie pomaga, ale na stronie intela pisze, że Twój procek ma HD3000. http://ark.intel.com/products/53434/Int ... e-2_20-GHz)
Wg ostatniego newsa na temat optymalizacji to ta grafika byłaby tak na styk: https://www.guildwars2.com/en/news/bill ... rformance/

Sam gram w tej chwili na moim pc na integrze, ale HD4000 i przy rozdzialce 1600x900 z kilkoma opcjami ustawionymi na wyższe gra się płynnie, ale też mam mocniejszy procek bo i5-3570K, więc nie wiem czy porównanie coś da...

Siarra
Awatar użytkownika
Hydra

Post autor: Siarra » 23 sie 2012, o 00:10

Dziekuje za wyjasnienie i pomoc, troche sie uspokoilam, ale ostatecznie sie dowiem pewnie jak zainstaluje gre (odliczam dni) hehe

Dzieki Dzieki Dzieki :worship:

Etahel
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Etahel » 23 sie 2012, o 01:05

Winda 7
Procesor intel core 2 duo 2.33 GHz 2.31GHz
Grafika nvidia GeForce gts 250
2Gb ramu

Teoretycznie powinno pójść, jednak martwi mnie, że ram mam "na styk". Czy grał ktoś podczas testów na takiej ilości ramu i mógłby się wypowiedzieć na temat płynności gry, a także na jaką jakość grafiki będę mógł sobie pozwolić.

Zorad
Awatar użytkownika
Hydra

Post autor: Zorad » 23 sie 2012, o 02:24

Jeśli masz Windowsa 7, to 2gb ramu może okazać się niewystarczające.

sonnyace
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: sonnyace » 23 sie 2012, o 11:24

czy moj procesor AMD Athlon(tm) 64 Processor 3500+ 2.21GHz poradzi sobie chociaż trochę z gw2?

Otori Amane
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Otori Amane » 23 sie 2012, o 12:50

@Etahel, ramu masz dość mało więc gra nie będzie działać tak jak należy, Windows7 ciągnie minimum 512-1024mb ramu więc albo przerzutka na XP (jeśli masz możliwość) albo dokupić drugą kostkę...
@sonnyace, myśle że nie masz większych szans...

Odnośnie kart zintegrowanych, laptopów i mojego sprzętu:

-Ja posiadam Lapka który ma 3 lata, przemontowałem mu ram z 4gb na 8gb, jednak i tak korzystam głównie z windowsa xp, także mam 3gb ramu(a to dla tego że GTA4 ma w większości troche starszych laptopów lepszą optymalizacje na xp'ku który nie ciągnie tak zasobów dyskowych i procesora.
-Grafika w prawdzie GeForce gt240m ale ma już 3 lata więc i tak się dziwie że z wieloma grami daje rade, chociaż już np "sleeping dogs" na średnio-wysokich podziałało 15 minut a potem zmuła grafiki.
-Przy kupnie nowego sprzętu, a dokładniej laptopa, należy kierować się dwoma czynnikami - procesorem i grafiką, jeżeli grafika jest marki innej niż jakikolwiek Intel, to mamy jakąś szansę że będzie potrafiła ona coś uciągnąć. Co do samych grafik Intela to ciężko powiedzieć, to jest pół na pół, bo raczej nie wiele testów przeprowadzanych jest na tej marce. Mogę tylko powiedzieć że na intelku 3000hd da radę odpalić battlefielda 3, diablo 3, czy gta4(niskie detale), więc jakoś daje radę :).
-Procek T6600 - czyli dwurdzeniowy 2,2ghz, w porównaniu do Siarry procka to trochę gorsze osiągi
-Odnośnie samego GW2 to grałem w bete, może nie na wysokich detalach, ale na średnio-niskich chodziło bardzo dobrze, myślę że wiele zależy (prócz samej grafiki) od wielu czynników, jeśli mamy troche słabszą grafikę lup ogółem starszy sprzęt to można o kilka % próbować nadrobić jakością dysku oraz samym systemem.

MajkeL2
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: MajkeL2 » 23 sie 2012, o 13:23

Ponawiam pytanie bo nikt nie odpowiedział.
Pójdzie mi gra na low/medium detalach?
Tak aby można brać udział w mass pvp?

AMD Phenom 3 x 2,1 MHz
3 GB RAM
Karta graficzna Radeon HD 3600 series
Windows Vista

Nehzbegar
Awatar użytkownika
Hydra

Post autor: Nehzbegar » 23 sie 2012, o 13:30

Trzeba też pamiętać o optymalizacji własnego systemu...czyli nie instalować śmieci, które zapychają prcesy, defragmentować dysk od czasu do czasu, skanować antywirusem raz na jakiś czas (polecam Kaspersky Virus Removal Tool, jest darmowy...tzn nie jest to antywirus, ale narzędzie do usuwania szkodników :D), wyczyścić komponenty wewnętrzne z kurzu (polecam sprężone powietrze), warstwa kurzu na grafice, czy procku może znacznie podnieść ich temperaturę, a to oznacza znaczny spadek wydajności ;). Szczególnie w upalne dni warto mieć czysty komputer, pamiętam, że mi kiedyś zimne luty poszły, bo nie chciało mi się czyścić...na szczęście udało mi się uratować sprzęt..lutownica w dłoń i heja! :)

Jeżeli macie np 2 fizyczne dyski(nie partycje), to warto ustawić pamięć wirtualną nie na dysku z systemem operacyjnym, a na tym drugim, bez. Komputer wtedy sprawniej "przerabia" operacje wejścia\wyjścia i działa szybciej.

http://support.microsoft.com/kb/314482

polecam lekturę, bo na prawdę czasem to pomaga :) (xp/vista/7...jeden pierun:D)

Ogólnie o komputer trzeba dbać, wtedy odwdzięczy się długim i sprawnym działaniem ;D.
Ostatnio zmieniony 23 sie 2012, o 13:41 przez Nehzbegar, łącznie zmieniany 7 razy
"Dont gain the world and loose your soul
wisdom is better than silver and gold"

Bob Marley

sonnyace
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: sonnyace » 23 sie 2012, o 14:07

w takim razie poleciłby ktoś procesor do max 200 złotych(im tańszy tym lepiej, ale taki żeby jednak udźwignął to gw2 ^^), ponieważ kompletnie nie znam sie na komputerach i nie chce kupić czegoś słabego.

MJKurdek
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

Serwer GW2: [EU] Far Shiverpeaks

Post autor: MJKurdek » 23 sie 2012, o 14:17

sonnyace pisze :czy moj procesor AMD Athlon(tm) 64 Processor 3500+ 2.21GHz poradzi sobie chociaż trochę z gw2?

sonnyace pisze :w takim razie poleciłby ktoś procesor do max 200 złotych(im tańszy tym lepiej, ale taki żeby jednak udźwignął to gw2 ^^), ponieważ kompletnie nie znam sie na komputerach i nie chce kupić czegoś słabego.

Mogę jedynie przypuszczać ze Twoja płyta główna obsługuje złącze AM2/AM2+ ( aktualizacja biosu się kłania ) w takim razie możliwe ze włożysz tam max procesory AMD Phenom 9650-9950 ( powinny wystarczyć do GW2 ... ) ??? i po sprawdzeniu jaki dało by się włożyć takiego bym poszukał - używanego ...
tak tylko spekuluje za mało danych ... :unsure:
Obrazek

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania i Odpowiedzi