[Problemy Techniczne] GW2 a faktyczne wymagania

Masz jakieś pytania dotyczące Guild Wars 2 i nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi? Spróbuj tutaj!

Moderatorzy: Moderatorzy Piaskownicy, Moderatorzy PvE

Regulamin forum
Bardzo prosimy używać przycisku SZUKAJ. Gwarantujemy, że na część swoich pytań znajdziesz w ten sposób odpowiedź.

Jeśli odpowiednio otagujesz swój temat łatwiej uzyskasz potrzebną Ci odpowiedź.
Wujeksamozlo
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

GW2 a faktyczne wymagania

Post autor: Wujeksamozlo » 23 sie 2012, o 14:21

sonnyace
cudów nie wyczarujesz musiałbyś modernizacje zrobić większą
płyta + procek a wtedy to już ram też się kłania

Tak jak pisałem w innym temacie ja mam Athlon II x3 455, 4GB DDR3, GF9800GT; odblokowałem 4 rdzeń na procku (płyta asusa pozwala w max prosty sposób) i mam w opisie phenom x4 (w testach CPU skoczył o 20% więc super) i się zastanawiam czy sprzęt będzie pozwalał w miarę cieszyć się grą.
Ostatnio zmieniony 23 sie 2012, o 14:24 przez Wujeksamozlo, łącznie zmieniany 1 raz

arex
Awatar użytkownika
Hydra

Serwer GW2: [EU] Gunnar’s Hold

Post autor: arex » 23 sie 2012, o 14:25

MJKurdek
tu jest pokazane że procesor który on wymienił jest na sokecie 939 http://www.cpu-world.com/CPUs/K8/AMD-Athlon%2064%203500+%20-%20ADA3500DKA4CG%20(ADA3500CGBOX).html
tutaj też jest tak napisane http://techreport.com/articles.x/7134/1

@sonnyace obawiam się że jak chcesz zagrać w GW2 to będziesz musiał zmienić płytę główną żeby włożyć lepszy procesor może się też okazać że będziesz zmuszony wymienić ramy

Etahel
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Etahel » 23 sie 2012, o 14:28

Otori Amane napisał :@Etahel, ramu masz dość mało więc gra nie będzie działać tak jak należy, Windows7 ciągnie minimum 512-1024mb ramu więc albo przerzutka na XP (jeśli masz możliwość) albo dokupić drugą kostkę...

Niestety mam tylko 2 sloty na ram na płycie głównej i oba zajęte (2 kostki po 1 gb, głupota, ale na gwałt kiedyś potrzebowałem dobić do 2 gb) , więc obie kostki będzie trzeba wymienić... Ale czego się dla GW 2 nie robi :3 Grunt, że wiem to teraz, a nie w dniu premiery.
A z procesorem nie będzie większych kłopotów? Bo nowością też nie grzeszy.

sonnyace
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: sonnyace » 23 sie 2012, o 14:31

dzieki wszystkim za pomoc, na razie taka wiekszy remont komputera odpada, bo kase odlozylem juz na prawko. sprobuje jeszcze na laptopie rodzicow, jest troche nowszy niz moj komputer :P

MJKurdek
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

Serwer GW2: [EU] Far Shiverpeaks

Post autor: MJKurdek » 23 sie 2012, o 14:34

arex napisał :MJKurdek
tu jest pokazane że procesor który on wymienił jest na sokecie 939 http://www.cpu-world.com/CPUs/K8/AMD-Athlon%2064%203500+%20-%20ADA3500DKA4CG%20(ADA3500CGBOX).html
tutaj też jest tak napisane http://techreport.com/articles.x/7134/1

@sonnyace obawiam się że jak chcesz zagrać w GW2 to będziesz musiał zmienić płytę główną żeby włożyć lepszy procesor może się też okazać że będziesz zmuszony wymienić ramy

Dlatego tylko spekuluje, były 2 wersje tego procesora ( AMD Athlon 64 Processor 3500+ 2.21GHz ):
#1 http://www.cpu-world.com/CPUs/K8/AMD-At ... OX%29.html Processor core: Orleans - AM2
#2 http://www.cpu-world.com/CPUs/K8/AMD-At ... OX%29.html Processor core: Venice - socket 939
jedna na złączu AM2 a druga na socket 939
bez znajomości modelu płyty głównej to za wiele nie możemy pomóc ..
Ostatnio zmieniony 23 sie 2012, o 14:49 przez MJKurdek, łącznie zmieniany 3 razy
Obrazek

Otori Amane
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Otori Amane » 23 sie 2012, o 15:12

@Etahel ja mam dwurdzeniowy 2,2 i jakoś to uciąga, więc zawsze po premierze jeśli nie będziesz zadowolony ze swojej optymalizacji to możesz coś wymienić :)

MJKurdek
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

Serwer GW2: [EU] Far Shiverpeaks

Post autor: MJKurdek » 23 sie 2012, o 23:48

Po dzisiejszym stres test-cie zmieniło się obciążenie CPU i GPU ( przynajmniej dopiero teraz to zauważyłem ) w moim wypadku na maksymalnych detalach i FullHD - CPU pracował w przedziale 20-30% ( Amd Fx8150 ) a GPU jedna na 100% a druga na około 45% ( obydwie HD6870 1GB ) gdzie Vsyn. była włączona a Fps w przedziale 40-62 ....
Obrazek

Niewiernus
Awatar użytkownika
Burning Titan

Serwer GW2: [EU] Gandara
Nick w GW2: Niewiernus

Post autor: Niewiernus » 24 sie 2012, o 00:44

Popełniłem pewien błąd, jednak ta sytuacja może pomóc niektórym.
W moim laptopie, na czas ściągania, ustawiłem intel HD4000 do GW2 i zapomniało mi się o niej.
Tak więc przy sprzęcie Lenovo Y580 na Windows 8 64bit CP, 8GB DDR 1600 Mhz RAM i powyższej karcie graficznej(teraz uwaga) z niewiadomo jakimi sterownikami gra utrzymywała się w zakresie 30-45 fps. Na screenie jest pokazana rozdzielczość oraz detale.
Obrazek
Przy ~30 osobach na evencie, znacznej grupki mobów niedaleko mnie gra potrafiła zużyć do 90% zasobów procesora. Tryb Turbo zapewnenie włączył się. Co do kwestii RAMu to miałem gdzieś zużycie.. 3,9 GB? Rzecz jasna nie samego Guild Warsa (dwa), a wszystkich procesów/aplikacji. Trzeba mieć na uwadzę, że to Win8 64bit. Jak mi wiadomo mniej ciągnie od siódemki, jednak jestem prawie pewien, że właściciele XPków, przy tymlimicie ~3,3 GB, do grania PvE spokojnie wystarczy. Do WvW i sPvP nie bedę miał zapewne wcześniejszego dostępu, jednak większa pamięc może przydać się do tego pierwszego.
Jak mówię - 'brak' sterowników zrobił swoje . Dobre zaktualizować i nawet integra HD3000 mogłaby dać radę i utrzymać około 30fps.

Zatrzymując się przy jeszcze przy tym lechciwym Windows XP to polecam programy GameXP i xp-Antispy. W pierwszym zaznaczamy co mamy upsrawnić(z kilku punktów), w drugim wyłączamy *klikklak* systemowe(zarazem poprawiamy bezpieczeństwo. Znajdzie się tam sporo opcji w tym zakresie)

@Edit
Sprawdzone sterowniki, numer to igdumd64 9.17.10.2736 / Win8 64
Jak dobrze doczytuje się to są z kwietnia, a są jeszcze nowsze(z lipca).
Ostatnio zmieniony 24 sie 2012, o 00:59 przez Niewiernus, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek

R3wolw3rowi3c
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: R3wolw3rowi3c » 24 sie 2012, o 01:07

Wiem, że gra na stacjonarce pójdzie mi spokojnie, ale przebywając na studiach korzystam z laptopa o parametrach Intel Core 2 Duo T6500 2,1GHz, 4GB ram i kartą Radeon HD4300 series. Odpalał ktoś betę na podobnym sprzęcie?? Jak myślicie będzie to jakoś chodziło??

KosTucH
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: KosTucH » 24 sie 2012, o 08:52

Ja grałem w betę na lapku Sony VAIO, którego też na studiach używam (w doma zapnę się na komp starszego :D):

Windows 7 Home Premium 64-bit
Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU T6400 @ 2.00GHz x2 ~2000MHz
ATI Mobility Radeon HD 4650 512,00 MB
4096MB RAM

Jedzie mi w okolicach 20-30 fps na low i około 15-25 na medium. Szału nie ma (przy obecnej optymalizacji gra się nawet płynnie) ale wiadomo, że lapek nie udźwignie tego co PC. Nawet w większych skupiskach śmiga całkiem całkiem. Oczywiście na PVP radzę dać na Max Performance żeby zbytnio nie siadało (ale też można grać i to sprawnie). Pamiętaj tylko żeby chłodzić procek i grafikę - zrób sobie podstawki pod lapka z nakrętek na wodę, kup podstawkę chłodzącą albo przystaw duży wentylator (przy tych upałach i ty się zchłopdzisz) - mówię o tym dlatego że przy płonącym procku spadają fps-y, a ponadto, no cóż, to nie są kompy do gier ino na studia więc należy o nie dbać :) Zalecam także "odchudzić" kompozycję pulpitu (wyłączyć wszystko jak leci, a zostawić jedynie wygładzanie liter) - ponadto jeśli dawno nie robiłeś formata to zrób sobie defragmentację (może trochę kompa przyspieszyć). No i jeszcze GW2 uruchamiane przez aplikację Game Booster - wyłaczy ci wszelkie niepotrzebne procesy na czas gry. To by było na tyle - miłej gry i powodzenia na studiach :D
Ostatnio zmieniony 24 sie 2012, o 22:07 przez KosTucH, łącznie zmieniany 2 razy

R3wolw3rowi3c
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: R3wolw3rowi3c » 24 sie 2012, o 09:37

Wielkie dzięki KosTucH za wyczerpującą odpowiedź :)

Zorad
Awatar użytkownika
Hydra

Post autor: Zorad » 24 sie 2012, o 12:20

Niewiernus napisał :Zatrzymując się przy jeszcze przy tym lechciwym Windows XP to polecam programy GameXP i xp-Antispy. W pierwszym zaznaczamy co mamy upsrawnić(z kilku punktów), w drugim wyłączamy *klikklak* systemowe(zarazem poprawiamy bezpieczeństwo. Znajdzie się tam sporo opcji w tym zakresie)

Te programy faktycznie działają? Mam zainstalowanego Game Boostera 3.5, a różnica jest znikoma.

KosTucH
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: KosTucH » 24 sie 2012, o 13:03

Game Booster ma jedynie wyłączyć niepotrzebne aplikacje na czas gry. Teraz od tego co miałeś uruchomione (Skype, GG, Update czy niewiadomo co) zależy poprawa sprawności kompa na czas gry. De facto można to zrobić ręcznie ale Game Booster może wykryć też inne niepotrzebne. Najlepszym z tych usprawnień (jeśli chodzi o Windowsa 7) jest jak powiedziałem maksymalne odchudzenie kompozycji pulpitu (mnie komp przyspieszył :D).
Jestem zły, niedobry i będę się w piekle smażył! Mhrok, Śmierć i Rozkład!
Obrazek

Zorad
Awatar użytkownika
Hydra

Post autor: Zorad » 24 sie 2012, o 13:30

Użyłem te programy Niewiernusa, faktycznie działają. XP-antispy przyspieszył pracę komputera, natomiast GameXP jeszcze wzmocnił efekt. Niestety, ten drugi program strasznie usuwa wszelkie wbudowane skróty w np Moim Komputerze, więc pewnie będę go używał jedynie na czas gry (później można wczytać ustawienia standardowe). Tak więc dzięki za te aplikacje, pewnie przydadzą się :)

Niewiernus
Awatar użytkownika
Burning Titan

Nick w GW2: Niewiernus

Post autor: Niewiernus » 24 sie 2012, o 13:34

Zorad napisał :Te programy faktycznie działają? Mam zainstalowanego Game Boostera 3.5, a różnica jest znikoma.

Game Booster, w moim przypadku, robił więcej złego niż dobrego. Z włączonym potrafiło wyrzucać grafikę/nie czytać jej.

Co o tych progamów to kwestia jak coś użyjesz, jednak na jakieś propagandowe wielke cyferki nie licz. Różnicę w usprawnieniach czuć. Uruchomię swój komputer później to pokaże jak to wygląda.

Ps. To wszystkich systemów do M$. Jeżeli tkoś nie używa systemowej szukajki plików w ogóle/bardzo rzadko to polecam odhaczyć ideksowanie plików na dysku. Spowolni to wyszukiwanie plików w usłudzę 'Szukaj', jednak w normalnym użykowaniu pomaga(przyśiesza) w działaniu.
Ostatnio zmieniony 24 sie 2012, o 13:41 przez Niewiernus, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek

Zomal
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Zomal » 24 sie 2012, o 16:20

Pisałem kiedyś swego czasu na łamach MMORPG24.NET poradnik, który pomógł graczom zyskać 10-15FPS'ów.
Ogólnie rzecz biorąc to pasuje usunąć nie potrzebny syf, zdefragmentować dyski, sprawdzić czy nie mamy wirusów, podkręcić nieco kartę graficzną jeśli mamy dobre chłodzenie w laptopie i w miarę to pójdzie.

Ja mam emachines E723ZG
Windows 7 Home Premium 64-bit
Intel(R) Core(TM) P6100 (2x2Ghz) - czekam na procka i3-380M (2 rdzenie, 4 wątki), którego zastąpie tym starym
ATI Mobility Radeon HD 5650
8 GB RAM'u 1033

Efekty podkręcenia karty graficznej:

Obrazek

EDIT: Ogólnie miałem po około 35-50FPS, w takiej konfiguracji
Poradnik jak zoptymalizować kompa TUTAJ: http://mmorpg24.net/news.php?readmore=3708
WYRAŻAM ZGODĘ ABY BYŁ ON W CAŁOŚCI TUTAJ UMIESZCZONY
Ostatnio zmieniony 24 sie 2012, o 16:23 przez Zomal, łącznie zmieniany 1 raz

Carrik
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Carrik » 27 sie 2012, o 12:31

Witam,
Na jakie detale mogę liczyć jeśli gra się uruchomi ;x na tym sprzęcie:

Procek: AMD Phenom II x2 545
Ram: 4 GB
Karta Graficzna: NVIDIA GeForce 210 (512 mb)

Ashlon
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Ashlon » 27 sie 2012, o 17:21

A dlaczego ma sie nie uruchomic, skoro z duza nawiazka spelnia wymagania minimalne? Warto tez byloby dodac, w jakiej rozdzielczosci chcesz grac.

Carrik
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Carrik » 27 sie 2012, o 19:25

Maxymalna rozdzielczość to 1600x900 ale jeśli było by to konieczne to bym mógł grać na 1280x720 :)
Mógłby mi ktoś z podobnym sprzętem powiedzieć na ilu FPS będzie śmigać ? ;>

Coolary
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Coolary » 27 sie 2012, o 23:39

Witam.
Złomek odpali GW2?

AMD Athlon(tm) 7750 Dual-Core 2.7 GHz
RAM 3.1 GB
ATI Radeon HD 4600 Series

Wystarczą mi ustawienia średnie.. o max nawet nie myślę.

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania i Odpowiedzi