[Problemy Techniczne] GW2 a faktyczne wymagania

Masz jakieś pytania dotyczące Guild Wars 2 i nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi? Spróbuj tutaj!

Moderatorzy: Moderatorzy Piaskownicy, Moderatorzy PvE

Regulamin forum
Bardzo prosimy używać przycisku SZUKAJ. Gwarantujemy, że na część swoich pytań znajdziesz w ten sposób odpowiedź.

Jeśli odpowiednio otagujesz swój temat łatwiej uzyskasz potrzebną Ci odpowiedź.
MJKurdek
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

Serwer GW2: [EU] Far Shiverpeaks

GW2 a faktyczne wymagania

Post autor: MJKurdek » 13 cze 2012, o 17:39

Jedyne porównanie jakie mam to pomiędzy BWE1, stress testem a BWE2. ( grałem na AMD Phenom x6 1090t, 2x ASUS HD6770 1gb, 8gb Ram oraz na AMD Fx8150, 2x XFX HD6870 1GB, 16 GB ram) to mogę tylko powiedzieć co zauważyłem na tych zestawach. Racja podczas pierwszego BWE gra siedziała całkowicie w jednym core procesora, jednak już podczas stress testu wykorzystane byle 4 core - asymetrycznie , a już w ostatni weekend 4 core symetrycznie (25-30% na rdzeń "AMD Fx8150") . Co do wykorzystania GPU to nie wiem nie sprawdzałem . Cały czas grałem na maksymalnych ustawieniach i full HD gdzie fps podczas ostatniego weekendu wynosił 30-60 ( włączona synchronizacja pionowa ) z nastawieniem 50+ - pomijając piątkowy wieczór gdzie w pustych lokacjach spadało nawet poniżej 10, jednak po sobotnim patchu wszystko się naprawiło. Wiec coś było zrobione w kwestii optymalizacji.... jak wiele to nie wiem, opisuje w miarę szczegółowo co i jak chodziło u mnie.
Obrazek

Thaia
Awatar użytkownika
.: V.I.P. :.

Post autor: Thaia » 13 cze 2012, o 17:42

Ja na swoim kompie grałem głównie na medium (w związku z tym, że grałem 99% czasu WvW), ale w PvE na Ultra raczej nie było problemów (poza Lion's Arch)
Obrazek

Arkan
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Arkan » 13 cze 2012, o 17:45

Też grałem podczas tej bety na lapku z Intel HD graphic family 3000. Na niskich ustawieniach można spokojnie grać nawet bez spadków fpsów, ale nie czarujmy się, ta karta jest (jak na razie) za słaba na taką grę

Ja również przetestowałem kartę z tej serii grając z poziomu laptopa. Poradziła sobie ona na tyle, abym mógł stosunkowo płynnie i to na średnich detalach pobiegać po mapie. Jednak jak słusznie zauważył Makonde na ten czas przeważającej roli nie odgrywa karta graficzna, a procesor. Mniemam, że to dzięki wysokiej jakości tej części sprzętu można zawdzięczać płynną rozgrywkę - nawet przy udziale kiepskiej karty, a przynajmniej na ten moment.
Ostatnio zmieniony 13 cze 2012, o 17:47 przez Arkan, łącznie zmieniany 2 razy

Aladen
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

Post autor: Aladen » 13 cze 2012, o 18:37

Arkan napisał :
Też grałem podczas tej bety na lapku z Intel HD graphic family 3000. Na niskich ustawieniach można spokojnie grać nawet bez spadków fpsów, ale nie czarujmy się, ta karta jest (jak na razie) za słaba na taką grę

Ja również przetestowałem kartę z tej serii grając z poziomu laptopa. Poradziła sobie ona na tyle, abym mógł stosunkowo płynnie i to na średnich detalach pobiegać po mapie. Jednak jak słusznie zauważył Makonde na ten czas przeważającej roli nie odgrywa karta graficzna, a procesor. Mniemam, że to dzięki wysokiej jakości tej części sprzętu można zawdzięczać płynną rozgrywkę - nawet przy udziale kiepskiej karty, a przynajmniej na ten moment.

Czyżbyśmy mieli takie same laptopy ? Ja posiadam Samsunga RF711 z procesorem i7, i dwoma kartami zintegrowanymi (GeForce 540M i Intel HD graphic family 3000). Kupiony w listopadzie 2011r. Ucieszyła mnie wiadomość, że Arena Net nie ma "gdzieś" zintegrowane lapki :p
Ostatnio zmieniony 13 cze 2012, o 18:37 przez Aladen, łącznie zmieniany 1 raz
Battle, War, Adventure, Friends - Guild Wars 2

Thaia
Awatar użytkownika

Post autor: Thaia » 13 cze 2012, o 18:56

GeForce 540M

Słyszałem, że to strasznie badziewna karta. Chciałbym to zweryfikować. Jaka jest Twoja opinia o niej?
Obrazek

Arkan
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Arkan » 13 cze 2012, o 18:59

Czyżbyśmy mieli takie same laptopy ? Ja posiadam Samsunga RF711 z procesorem i7, i dwoma kartami zintegrowanymi (GeForce 540M i Intel HD graphic family 3000). Kupiony w listopadzie 2011r. Ucieszyła mnie wiadomość, że Arena Net nie ma "gdzieś" zintegrowane lapki :p

Tak, posiadam identycznego.
Gdy programiści Areny zrzucą w końcu ciężar dźwigania efektów graficznych z procesora na kartę graficzną, sytuacja może się nieco odmienić. Nie ma więc co się cieszyć przedwcześnie.
Ostatnio zmieniony 13 cze 2012, o 18:59 przez Arkan, łącznie zmieniany 1 raz

kareth
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: kareth » 13 cze 2012, o 19:03

Generalnie (jak narazie) gw2 jest cpu heavy, ale przy wzroscie rozdzielczości do 1920x1200 czy 2560x1600 nagle zaczyna wymagać od karty bardzo dużo (niestety;P).
Ostatnio zmieniony 13 cze 2012, o 19:03 przez kareth, łącznie zmieniany 1 raz

Pie
Awatar użytkownika
Hydra

Post autor: Pie » 13 cze 2012, o 21:00

Podpinam się tutaj z zapytaniem czy mój notbuk udźwignie grę, której premiera zbliża sie już wielkimi krokami.
Z racji tego, że nie znam sie na tym parametrowym żargonie to nacisam na ikonce komputera opcje 'properties' a jest tam napisane tak :

Mam : HP Pavilion dv9700 Notebook Pc, system operacyjny Windows vista home premium ( service pack 2 ).
Processor : intel core 2 duo CPU T5550 @ 1.83 GHz 1.83 GHz
RAM : 4,00 GB
Karta graficzna : nvidia GeForce 8600M Gs - zintegrowana
system tajp : 64 bit

Czy na takim sprzęcie odpadli mocno oczekiwane przezemnie Gw 2 ? Czy ktokolwiek z Was potrafi juz oszacować jakie są na to szanse ? Niestety, ku mojemu wielkiemu rozczarowaniu Wiesiek dwójka nie poszedł mi, a nie chce przeżywać tej ogromnej pustki po raz drugi. ;<

Aladen
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

Post autor: Aladen » 13 cze 2012, o 21:11

Thaia pisze :
GeForce 540M

Słyszałem, że to strasznie badziewna karta. Chciałbym to zweryfikować. Jaka jest Twoja opinia o niej?

Jak na razie jestem z niej (jak i laptopa) bardzo zadowolony. Wszelkie nowe gry jak np. Battlefield 3 (!), Diablo 3 czy Crysis 2, chodzą na najwyższych i naprawdę płynnie.
Nie wiem skąd takie opinie, ale na razie jestem uradowany :) Muszę sprawdzić na niej Maxa Payne 3 bo podobno jest bardzo dobrze zoptymalizowany.

Aladen
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

Post autor: Aladen » 13 cze 2012, o 21:14

Arkan napisał :

Tak, posiadam identycznego.
Gdy programiści Areny zrzucą w końcu ciężar dźwigania efektów graficznych z procesora na kartę graficzną, sytuacja może się nieco odmienić. Nie ma więc co się cieszyć przedwcześnie.

Przepraszam za spam, ale jeżeli chodzi o optymalizację GW2 przez Arenkę, to nie mamy się czym martwić. Gra ma chodzić w miarę na o wiele starszych sprzętach jakie my mamy. Każdy naznacza optymalizację, jaką Arenie udało się wykorzystać przy GW1. Mam nadzieję, że co najmniej na średnich (a może i wysokich, ale nie bardzo wysokich) RF711 da radę.

Thaia
Awatar użytkownika

Post autor: Thaia » 13 cze 2012, o 21:31

Pie napisał :Podpinam się tutaj z zapytaniem czy mój notbuk udźwignie grę, której premiera zbliża sie już wielkimi krokami.
Z racji tego, że nie znam sie na tym parametrowym żargonie to nacisam na ikonce komputera opcje 'properties' a jest tam napisane tak :

Mam : HP Pavilion dv9700 Notebook Pc, system operacyjny Windows vista home premium ( service pack 2 ).

Czy na takim sprzęcie odpadli mocno oczekiwane przezemnie Gw 2 ? Czy ktokolwiek z Was potrafi juz oszacować jakie są na to szanse ? Niestety, ku mojemu wielkiemu rozczarowaniu Wiesiek dwójka nie poszedł mi, a nie chce przeżywać tej ogromnej pustki po raz drugi. ;<

Z tym prockiem, to nawet nie próbuj.
Obrazek

Pie
Awatar użytkownika
Hydra

Post autor: Pie » 13 cze 2012, o 21:42

Nie jest to odpowiedz na która liczyłem, acz mimo wszystko - dzięki.

Calimar
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Calimar » 13 cze 2012, o 22:39

Ja bym prędzej powiedział, że zintegrowana karta graficzna może być problemem. Ja z procesorem Intel Core 2 Duo T6600 2.2 GHz na moim lapku nie miałem problemów z graniem podczas BWE2. A miejmy nadzieję, że gra będzie jeszcze lepiej zoptymalizowana pod słabsze komputery kiedy już wyjdzie :)

Thaia
Awatar użytkownika

Post autor: Thaia » 13 cze 2012, o 22:54

Jak zobaczyłem procesor, to dalej już nie sprawdzałem...
Obrazek

cinus
Awatar użytkownika
Hydra

Post autor: cinus » 13 cze 2012, o 22:59

Pie napisał :Mam : HP Pavilion dv9700 Notebook Pc, system operacyjny Windows vista home premium ( service pack 2 ).

Czy na takim sprzęcie odpadli mocno oczekiwane przezemnie Gw 2 ?

Odpalić powinno, choć trudno powiedzieć co z wydajnością :P
Ja tam cisnę w GW2 na lapku z intel core 2 duo 1,6GHz, 3 GB ramu i radkiem HD2600. Komp co prawda poniżej minimalnych, ale da się grać choć wiele osób by pewnie odpuściło :P

Dezerter
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Dezerter » 13 cze 2012, o 23:25

Thaia pisze :
GeForce 540M

Oj tak wielka pietruszka -.-
Ja właśnie ową kartę posiadam i nie da się na niej grać ale intel w wielu przypadkach daje radę , lecz ilość fps w przypadku mw3 jak porównywałem to róznica jest kolosalna.
Oczywiscie tak jak pisalem karta gryzie sie z reszta komputera.
Serdecznie odradzam zakupu owego dziadostwa.
Guild Wars 2 Thief ROX :P

Zorad
Awatar użytkownika
Hydra

Post autor: Zorad » 14 cze 2012, o 00:40

cinus pisze :
Pie napisał :Mam : HP Pavilion dv9700 Notebook Pc, system operacyjny Windows vista home premium ( service pack 2 ).

Czy na takim sprzęcie odpadli mocno oczekiwane przezemnie Gw 2 ?

Odpalić powinno, choć trudno powiedzieć co z wydajnością :P
Ja tam cisnę w GW2 na lapku z intel core 2 duo 1,6GHz, 3 GB ramu i radkiem HD2600. Komp co prawda poniżej minimalnych, ale da się grać choć wiele osób by pewnie odpuściło :P

Da się grać? Możesz troszkę rozwinąć swoją wypowiedź? :P

Sand1man
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

Post autor: Sand1man » 14 cze 2012, o 01:09

Zorad napisał :Da się grać? Możesz troszkę rozwinąć swoją wypowiedź? :P

Po 10min ładowania widać teren, a jak przytrzymasz "D" przez 3sec to klatka przeskoczy o 10 stopni w prawo.
Tak obstawiam :P
Chociaż może aż tak źle nie jest. W każdym razie ja bym sobie nie chciał psuć grania w GW2 na minimalnych + minimalna rozdziałka + slideshow w miastach xD
Ostatnio zmieniony 14 cze 2012, o 01:09 przez Sand1man, łącznie zmieniany 1 raz

Cki_16
Awatar użytkownika
Jade Armor

Post autor: Cki_16 » 14 cze 2012, o 01:10

Po wypowiedziach widać, że arenka cały czas pracuje nad optymalizacja i wiele się zmienia z weekendu na weekend. Na zintegrowanej grafice ta gra w ogóle nie powinna się uruchomić, nie mówiąc już o grze, więc sądzę, że to się jeszcze zmieni. Co do szczegółowych informacji będziemy musieli jednak zaczekać do ostatniej bety lub czasu oficjalnego potwierdzenia zakończenia pracy nad optymalizacją. Pozostaje tylko czekać

Aladen
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

Post autor: Aladen » 14 cze 2012, o 07:31

Dezerter napisał :
Thaia pisze :
GeForce 540M

Oj tak wielka pietruszka -.-
Ja właśnie ową kartę posiadam i nie da się na niej grać ale intel w wielu przypadkach daje radę , lecz ilość fps w przypadku mw3 jak porównywałem to róznica jest kolosalna.
Oczywiscie tak jak pisalem karta gryzie sie z reszta komputera.
Serdecznie odradzam zakupu owego dziadostwa.

Eeee może to nie jest jedna z kart serii GTX, ale robi swoje. Na razie nie miałem z nią żadnych problemów jeżeli chodzi o wydajność. Są jeszcze gorsze dziadostwa, a to "dziadostwo", akurat spełnia moje dotychczasowe wymagania. :)

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania i Odpowiedzi