[Problemy Techniczne] GW2 a faktyczne wymagania

Masz jakieś pytania dotyczące Guild Wars 2 i nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi? Spróbuj tutaj!

Moderatorzy: Moderatorzy Piaskownicy, Moderatorzy PvE

Regulamin forum
Bardzo prosimy używać przycisku SZUKAJ. Gwarantujemy, że na część swoich pytań znajdziesz w ten sposób odpowiedź.

Jeśli odpowiednio otagujesz swój temat łatwiej uzyskasz potrzebną Ci odpowiedź.
Krzywy
Awatar użytkownika
.: Gwardia PvP :.

Lokalizacja: Lethal Dosis [ld] / SOTHIS [SOTH] / Tolarian Academy [ACME] \ Spoko Chłopaki Reunion Pl [SpooX]
Serwer GW2: [EU] Gandara

GW2 a faktyczne wymagania

Post autor: Krzywy » 3 mar 2013, o 03:25

Heja,

W niedługim czasie planuję kupić sobie lapka i waham się nad dwoma modelami - albo może więcej jeżeli polecicie coś lepszego ;p

Który z lapków pozwoli mi grać na max detalach / średnich detalach + stream w GW2? :)

#1 - http://allegro.pl/okazja-lenovo-z580-i7 ... 73525.html
#2 - http://allegro.pl/show_item.php?item=3060380695
#3 - Wasza propozycja? :D

Z góry dzięki za pomoc ;)

Upiór
Awatar użytkownika
Burning Titan

Serwer GW2: [EU] Blacktide

Post autor: Upiór » 3 mar 2013, o 09:20

Lenovo z serii IdeaPad mają problemy z chłodzeniem, są głośne i mają bardzo słabiutkie matryce.
Dell ma kartę graficzną poprzedniej generacji i GW2 będzie się krztusić.

Nie wiem, jaka jest Twoja górna granica cenowa, ale po wskazanych modelach widzę, że chcesz zamknąć się w 3 tyś.

Asus N56VM - karta graficzna w tym modelu to rozsądne minimum. Powinna dać radę na średnich, nie wiem ile zasobów pożre straming. W każdym razie od takiej konfiguracji proponowałbym zacząć poszukiwania. Asusy z serii N dobrze łączą wydajność z kulturą pracy i mobilnością.

MSI GE60 - jeśli natomiast możesz dorzucić kilka stówek, bardzo dobrą pozycją wśród laptopów do gier są produkty MSI. Sam byłem zaskoczony ofertą tej firmy, kiedy kupowałem laptopa dla siebie. W tym modelu masz kartę graficzną z górnej półki, wydajny system chłodzenia i nerdowski design :P

Rifky Rayn
Awatar użytkownika
Burning Titan

Serwer GW2: [EU] Aurora Glade
Nick w GW2: Rifky Rayn

Post autor: Rifky Rayn » 3 mar 2013, o 10:07

Mam Lenovo z serii IdeaPad i o ile z matrycą rzeczywiście szału nie ma, o tyle z chłodzeniem nie zauważyłem jeszcze problemów. Jest to model minimalnie gorszy od zalinkowanego (i5 oraz 6 giga RAMu), a wszystko chodzi bez zarzutu na max detalach. Do tego, nie oszukujmy się... jest śliczny :oops:
No, ale! Jestem laikiem i kieruję się trochę innymi wartościami :P

Krzywy
Awatar użytkownika

Lokalizacja: Lethal Dosis [ld] / SOTHIS [SOTH] / Tolarian Academy [ACME] \ Spoko Chłopaki Reunion Pl [SpooX]

Post autor: Krzywy » 3 mar 2013, o 11:43

Dobra, dzięki za pomoc. Ktoś jeszcze może pomóc. Zależy mi na tym właśnie aby udźwignął głownie stream + GW2 na średnich detalach oraz bez streamu na full detalach.

Ten MSI od Upiora da rade? :)

Niewiernus
Awatar użytkownika
Burning Titan

Nick w GW2: Niewiernus

Post autor: Niewiernus » 3 mar 2013, o 12:28

Od GTX660M(i odpowiednika AMD) można myśleć o jakimś graniu.
i7 w laptopach to podstawa do grania w GW2
Jako, że siedzę na innym forum to podeślę ciekawy link: http://allegro.pl/show_item.php?item=3051564098 i temat http://www.nhl.pl/index.php?showtopic=65008&hl=

"Zależy mi na szybkiej sprzedaży, ale informuję, że jest to cena ostateczna i nie podlegająca negogcjacji. Nie sprzedanego za cenę 3299 zostawiam sobie."
Ostatnio zmieniony 3 mar 2013, o 14:41 przez Niewiernus, łącznie zmieniany 2 razy
Obrazek

heewit89
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: heewit89 » 3 mar 2013, o 19:15

Witam.

Od pewnego czasu zastanawiam się poważnie nad zakupem gry. Przeglądając fora i artykuły natknąłem się na wiele zażaleń odnośni optymalizacji gry. Jako, że GW2 nie oferuje żadnego triala żeby sobie grę sprawdzić, postanowiłem napisać tutaj i się dowiedzieć czy na mojej konfiguracji pogram sobie bez wiekszych przeszkód. Możliwe, że ktoś gra na podobnej konfiguracji i mógłby się podzielić płynnościa gry na w miare przystępnych detalach ( nie chcę aby gra wygladała jak z lat 90 :D). Ostatnio pogrywałem sobie w TERA Online i na prawie high detalach śmigało bardzo ładnie. Tak więc o to mój PC:

MOBO: ASUS M4A77TD PRO, chipset AMD 770
CPU: AMD Athlon II X4 635 2,9 GHz
GPU: ATI Radeon HD 5750 512MB
RAM: Kingston HyperX Genesis 4x 4GB 1600MHZ CL9
SYSOP: Windows 7 x64 SP1
SSD: Corsair Force GT 120 GB

Zainteresowany jestem płynną grą na detalach cieszących oko :ok: Głównym celem mojej gry będzie PvP więc płynność na sPvP i WvWvW jest dla mnie priorytetem.

Jeżeli ktoś mógłby udzielić mi odpowiedzi na ten temat byłbym bardzo wdzięczny. Od tego zależy czy zacznę zabawe czy będe musiał szukać innej rozrywki :) Z góry dzięki!
Ostatnio zmieniony 3 mar 2013, o 19:22 przez heewit89, łącznie zmieniany 2 razy

Norkos Mares
Awatar użytkownika
Burning Titan

Post autor: Norkos Mares » 4 mar 2013, o 08:37

Tera ma znacznie lepszą optymalizacje więc jeżeli tam grałeś na prawie high to tu będziesz miał średnie ustawienia, dużo osób marudziło że na 1 gigowych kartach idzie im słabo GW, ramu masz na styk, procek może się przydławić na większym www a grafika na bank. Mi Gw idzie w około 90-100fps a na www potrafi spadać do 40-50 kiedy jest jakaś na prawdę spora walka, a gram na max ustawieniach. W Tera mam 80-90 klatek na max ale dopiero 20 lvl i jakiś większych walk nie widziałem więc nie wiem jak tam może spadać ale w gw optymalizacja jest słaba i może nie być tak kolorowo.

Kosiarz Moske
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

Post autor: Kosiarz Moske » 4 mar 2013, o 16:08

heewit89 napisał :RAM: Kingston HyperX Genesis 4x 4GB 1600MHZ CL9

Norkos Mares napisał :ramu masz na styk

Lol?
Prawdopodobnie wvw może łapać zmułe, ale procek bez problemu da się podkręcić (wymagany zakup chłodzenia). Grafika rewelacyjna nie jest, ale średnie powinna uciągnąć (na niższych rozdzielczościach).

Norkos Mares
Awatar użytkownika
Burning Titan

Post autor: Norkos Mares » 5 mar 2013, o 08:41

co do ramu to tam chyba było napisane 4 albo przeoczyłem x4 albo nawet nie pomysalem że 4x4 może byc w takim kompie

Budyniovsky
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Budyniovsky » 6 mar 2013, o 11:57

Siemanejro!

Ostatnimi czasy coś mnie naszło na powrót do gier MMORPG. Słyszałem, że GW2 zostało wydane, a wspominając przygodę z "jedynką" postanowiłem, że warto się zainteresować kolejną częścią. I tu jest problem. Mianowicie nie gram na PC'tach od dawna, bo niestety u mnie w pokoju pojawiła się czarnulka(PS3), która "zdobyła" moje serce. Mój stacjonarny jest przestarzały i używam go praktycznie do przeglądania internetu, grania w CS'a czasami oraz odpalę sobie gierkę online taką, która pójdzie na moim komputerku(ostatnimi czasy był to World of Tanks). Dostałem także niedawno laptopa i też z związku z tym zwracam się do was czy GW2 pójdzie na nim na ustawieniach średnich z jakimiś porządnymi FPS'ami(30-40)?

Specyfikacja laptopa:
System: Windows 7 32-bit
Procesor: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU T6400 @ 2.00 GHz
RAM: 4 GB(dostępne 3 GB)
Karta graficzna: ATI Mobility Radeon HD 4650

Nie liczę na zbyt wiele, ale wolę się upewnić, bo niestety ryzykować nie będę(koszt 200 zł jaki muszę zapłacić za pudełko i nie wiadomo czy pójdzie mi na laptopie mnie odstrasza :) ).

Mam nadzieję, że mi pomożecie.

Norkos Mares
Awatar użytkownika
Burning Titan

Post autor: Norkos Mares » 6 mar 2013, o 14:21

Ciesz sie że wyszło na PC a nie na konsolke bo kosztowałaby 400, sory ale rozbawił mnie Tomb Raider za 209 na konsole i po 90-100 na pc.
Powinno isc w srednich na 30 na www bedzie slabo

Budyniovsky
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Budyniovsky » 6 mar 2013, o 21:15

Norkos Mares napisał :Ciesz sie że wyszło na PC a nie na konsolke bo kosztowałaby 400, sory ale rozbawił mnie Tomb Raider za 209 na konsole i po 90-100 na pc.

"www"? co masz przez to na myśli?:)
Jesteś pewien, że pójdzie? Na konkurencyjnym serwisie powiedzieli co innego, niestety :/

Norkos Mares
Awatar użytkownika
Burning Titan

Post autor: Norkos Mares » 7 mar 2013, o 08:29

wvw dokładniej czyli world vs world bo tam procek będzie miał ciężkie życie, nie wiem jaka rozdzielczość ale na srednich powinno isc te 30 fps albo 20 a 30 na low, sciągnij gre może masz jakiegos kumpla co w to gra i sprawdz.

Krzywy
Awatar użytkownika

Post autor: Krzywy » 7 mar 2013, o 08:35

Budyniovsky pisze :
Norkos Mares napisał :Ciesz sie że wyszło na PC a nie na konsolke bo kosztowałaby 400, sory ale rozbawił mnie Tomb Raider za 209 na konsole i po 90-100 na pc.

"www"? co masz przez to na myśli?:)
Jesteś pewien, że pójdzie? Na konkurencyjnym serwisie powiedzieli co innego, niestety :/

Powiem ci tak - na jednym z moich kompów mam coś takiego:

Operating System: Windows 7 Home Premium 64-bit (6.1, Build 7600) (7600.win7_gdr.120503-2030)
Language: Polish (Regional Setting: Polish)
System Manufacturer: System manufacturer
System Model: System Product Name
BIOS: BIOS Date: 01/15/10 19:11:31 Ver: 08.00.12
Processor: Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q8300 @ 2.50GHz (4 CPUs), ~2.5GHz

Gra działa na prawie najwyższych detalach (parę opcji typu deep blue czy coś takiego są odhaczone) i gra ma ok. 30-35 fps.

Arden
Awatar użytkownika
Jungle Troll
Jungle Troll

Post autor: Arden » 24 mar 2013, o 15:02

nieistotne
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2013, o 15:51 przez Arden, łącznie zmieniany 2 razy

KrzysheK
Awatar użytkownika
.: Your Nightmare :.
.: Your Nightmare :.

Serwer GW2: [EU] Gunnar’s Hold

Post autor: KrzysheK » 24 mar 2013, o 18:56

Grać się da. Ale przy większej ilości graczy tj. eventy, world bossy, pvp etc licz się ze ścinkami. Wszelakie lochy również nie powinny przyprawiać o pianę na twarzy.

tazer
Awatar użytkownika
Bone Dragon

Post autor: tazer » 24 mar 2013, o 20:30

KrzysheK napisał :przy większej ilości graczy tj. eventy, world bossy, pvp etc licz się ze ścinkami

...ktore przy takiej ilosci graczy wlasciwie nie maja znaczenia
Obrazek
Obrazek
Obrazek

bosy
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: bosy » 9 kwie 2013, o 14:43

A ja mam della inspirona m5010 z:

Radkiem 4650 HD 1 GB
Procek AMD 3 rdzenie po 2,1 GHz
4 GB ram DDR3 1333

I tnie mi w cholere na najniższych detalach i obniżonej rozdzielczości.

Niewiernus
Awatar użytkownika
Burning Titan

Nick w GW2: Niewiernus

Post autor: Niewiernus » 9 kwie 2013, o 20:15

Twoja grafika jest wydajności zbliżonej do znanej mi Intel HD grapphics 4000. Na wiecej niż 40fpsów(low quality) z tą kartą to nie liczyłbym. Nie wiem jak mocno procesor ogranicza kartę(AMD ma nędzne procesory na rynku mobilnym).
Obrazek

Arden
Awatar użytkownika
Jungle Troll
Jungle Troll

Post autor: Arden » 10 kwie 2013, o 16:40

Informacja dla osób posiadających podobny sprzęt:

Procesor: AMD ATHLON 64 x2 5200
Ram: 3GB DDR2
Karta graficzna: GeForce 8600GT
Gram na rozdzielczości: 1280x1024

Gra chodzi na średnich detalach płynnie w pve (30-40 FPS) oraz pvp.
Gdy zaroi się obok siebie z 20 graczy podczas wydarzeń, FPS'Y spadają do 20-25.
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2013, o 16:42 przez Arden, łącznie zmieniany 2 razy

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania i Odpowiedzi