[Problemy Techniczne] GW2 a faktyczne wymagania

Masz jakieś pytania dotyczące Guild Wars 2 i nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi? Spróbuj tutaj!

Moderatorzy: Moderatorzy Piaskownicy, Moderatorzy PvE

Regulamin forum
Bardzo prosimy używać przycisku SZUKAJ. Gwarantujemy, że na część swoich pytań znajdziesz w ten sposób odpowiedź.

Jeśli odpowiednio otagujesz swój temat łatwiej uzyskasz potrzebną Ci odpowiedź.
LayMagic
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

GW2 a faktyczne wymagania

Post autor: LayMagic » 14 cze 2012, o 11:27

Nie wiem o co wam chodzi z tą gt540m. Mam i5 2410m, 8gb ram ddr3, gt 540m. W battlefielda 3 gram na wysokich ustawieniach grafiki. To samo crysis, need for speed the run czy też guild wars 2.

cinus
Awatar użytkownika
Hydra

Post autor: cinus » 14 cze 2012, o 12:23

Da się grać? Możesz troszkę rozwinąć swoją wypowiedź? :P

minimalne detale, rozdzialka 1280x720, lokacje gdzies okolo 30 sekund mi sie wczytuja, gra chodzi w miare plynnie poza miastami, choc potrafi przyciac sie jak sie wiecej graczy zbierze, w miastach nie jest za ciekawie, najgorzej w LA w ktorym to juz niezly pokaz zlajdow jest. gra jedynie mi sie crashowala tylko w lokacji co ostatnio dodali, ale to chyba poprawili. ogolnie poki co da sie grac normalne pve (przynajmniej w aktualnie dostepnych lokacjach) zas pvp praktycznie nie tykalem, choc na dluzsza mete do regularnego grania nie polecam, takie granie to juz tylko dla hardkorow. poki to sa testy to mi to styka, choc i tak jak tylko przyjdzie mi wyplata to lece kupic nowego kompa ;]
Ostatnio zmieniony 14 cze 2012, o 12:26 przez cinus, łącznie zmieniany 2 razy

drkn
Awatar użytkownika
.: V.I.P. :.

Serwer GW2: [EU] Gunnar’s Hold
Nick w GW2: Hollow Glory

Post autor: drkn » 14 cze 2012, o 12:48

Podobnego sprzętu nie mam, ale może da Ci to jakiś ogląd sytuacji. W ostatnią betę grałem na sprzęcie: AMD Phenom II X6 1100T BE (sześciordzeniówka 3.3GHz), 8GB RAM i GeForce 560Ti OC (1GB RAM) i niestety płynność nie powalała, o ile w mniej zaludnionych lokacjach było dość znośnie, to powyżej 20 osób na ekranie w czasie Eventów już sprawiało problem.

Dziwne rzeczy pan opowiadasz, panie Thaia.
U mnie na Phenomie II x4 3,2GHz, 8GB DDR3 RAM i GeForce 450 GTS 1GB, wszystko bez żadnego OC, na 64-bit siódemce, wszystko hulało bez ścin, na ultra ustawieniach, nawet przy finale, gdzie latało dużo graczy i efektów.
Beyond the reach of human range, a drop of hell, a touch of strange.
Obrazek

Zorad
Awatar użytkownika
Hydra

Post autor: Zorad » 14 cze 2012, o 14:40

cinus pisze :
Da się grać? Możesz troszkę rozwinąć swoją wypowiedź? :P

minimalne detale, rozdzialka 1280x720, lokacje gdzies okolo 30 sekund mi sie wczytuja, gra chodzi w miare plynnie poza miastami, choc potrafi przyciac sie jak sie wiecej graczy zbierze, w miastach nie jest za ciekawie, najgorzej w LA w ktorym to juz niezly pokaz zlajdow jest. gra jedynie mi sie crashowala tylko w lokacji co ostatnio dodali, ale to chyba poprawili. ogolnie poki co da sie grac normalne pve (przynajmniej w aktualnie dostepnych lokacjach) zas pvp praktycznie nie tykalem, choc na dluzsza mete do regularnego grania nie polecam, takie granie to juz tylko dla hardkorow. poki to sa testy to mi to styka, choc i tak jak tylko przyjdzie mi wyplata to lece kupic nowego kompa ;]

Dzięki. Siostra się uparła na GW2, a przy karcie graficznej jaką posiada niepewna jest płynność... Dead Space 2 na niskich detalach działa płynnie więc jest szansa, że choć trochę pogra na tym sprzęcie co ma (będzie zapewne niedługo modernizowany z powodu "rozsypu").

Ma
AMD 64 X2 4200 2.4Ghz
Radeona X1300 PRO
2gb ram ddr2

Gdyby nie to, że zasilacz to jakiś krzak, wystarczyłoby zmienić kartę na jakiegoś Radeona HD6670. Tak to trzeba dodatkowo ze 150-200zł wydać na zasilacz OCZa albo innej dobrej firmy...

Montray
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Montray » 1 lip 2012, o 07:14

Witam!
W starym PC mam hd4850 512mb. Da rade pograc na wysokich w rozdzialce 1920?

Self Ignition
Awatar użytkownika
Hydra

Post autor: Self Ignition » 1 lip 2012, o 07:26

4850 to przyzwoita karta, ale mala ilpsc pamieci moze nie pozwolic na plynna gre w FHD. Jak zwykle bedzie to sztuka kompromisu. Prawdopodobnie bedziesz musial obnizyc jakosc tekstur.

Cki_16
Awatar użytkownika
Jade Armor

Post autor: Cki_16 » 1 lip 2012, o 12:02

Self Ignition napisał :4850 to przyzwoita karta, ale mala ilpsc pamieci moze nie pozwolic na plynna gre w FHD. Jak zwykle bedzie to sztuka kompromisu. Prawdopodobnie bedziesz musial obnizyc jakosc tekstur.

Czyli rozumiem, że taki 4890 1GB pociągnie GW2 na 1680x1050 na dość fajnych detalach*? Czy lepiej dopłacić do czegoś lepszego?
Można ją dorwać używke za ~300zł, a 6770 czy 7750 poniżej 400zł można zapomnieć

EDIT:
* - Poprzez "dość fajne detale" mam namyśli maksymalne, bądź 1 poziom niżej przy FPS 40-60
Ostatnio zmieniony 1 lip 2012, o 12:22 przez Cki_16, łącznie zmieniany 1 raz

SuperOgorek
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Czy pójdzie mi GW2

Post autor: SuperOgorek » 1 lip 2012, o 12:15

Witam...

Mam takie pytanie. Czy pójdzie mi GW2 na moim laptopie?
Specyfikacja:
- AMD Turion Dual Core 2.3 Ghz
- ATI Mobility Radeon HD 5650
- 4GB DDR2 RAM

(link do lapka http://www.ceneo.pl/6731591s)

arex
Awatar użytkownika
Hydra

Serwer GW2: [EU] Gunnar’s Hold

Czy pójdzie mi GW2

Post autor: arex » 1 lip 2012, o 12:20

gra jeszcze nie wyszła, ale tu na dole strony masz podane minimalne wymagania oczekiwane przez twórców
https://buy.guildwars2.com/en/

Dark Izelor
Awatar użytkownika
Hydra

Serwer GW2: [EU] Gandara

Czy pójdzie mi GW2

Post autor: Dark Izelor » 1 lip 2012, o 12:33

Polecam poczytać ten temat a nóż ktoś uruchomił gw na podobnym sprzęcie viewtopic.php?f=174&t=47058&start=60

b4rtez
Awatar użytkownika
Jungle Troll
Jungle Troll

Post autor: b4rtez » 1 lip 2012, o 15:03

W MMO nie liczy się grafika tylko gameplay oO Jeszcze się okaże, że twórcy nas zaskoczą i wymagania na FHD będą śmiesznie niskie ;)

Maviek
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Maviek » 1 lip 2012, o 18:57

Siema! Przeglądając internet w poszukiwaniu nowego laptopa na natknąłem się na to ! Nie wiem czy już było ale warto spróbować:
http://www.dell.com/pl/p/alienware-m14x/pd?~ck=anav ZWRÓĆ uwagę na charra ryczącego z ekranu wiec z tego wygląda, że mobilna nvidia gt555 musi wystarczyć! /OFFTOPSTART (Lecz nie polecam kupna LENOVO Y570 z gt555 (teraz na promocji) ponieważ ma wykastrowaną kartę pokroju gt540 z podkręconymi zegarami)
Przy okazji jeśli ktoś szuka wysokiej średniej półki to lenovo y580 z i5 i gtx660m można już dorwać w cenie 3375zł ^^ tylko ekran świeci jak psu jaja ; d - świecąca matryca - za 65$ dolców można dostać matową, lecz nie oficjalną /OFFTOPSTOP
Obrazek

Thaia
Awatar użytkownika

Post autor: Thaia » 1 lip 2012, o 19:00

Maviek pisze :Przy okazji jeśli ktoś szuka wysokiej średniej półki to lenovo y580 z i5 i gtx660m można już dorwać w cenie 3375zł

Za tyle, to ja złożę stacjonarnego (który zeżre GW2 w całości) i prawdopodobnie jeszcze mi na monitor zostanie.
EDIT:
Wrzucam swoją specyfikację:
CPU: AMD Phenom II X6 1100T BLACK - 3,3GHz (six core) http://www.chip.pl/testy/podzespoly-pc/ ... switch_t=t
GPU: Asus GeForce ENGTX560 TI TOP 1GB DC II http://www.chip.pl/testy/podzespoly-pc/ ... switch_t=t
RAM: 2x4GB 1600MHz Dual Viper Xtreme CL8 http://www.patriotmemory.com/product/sp ... 600LLK.pdf
Przy rozdzielczości 1920x1080 i ustawieniach "ultra" na chwilę obecną gra chodzi płynnie (poza WvW gdzie jest więcej niż 40-50 osób na ekranie, ale nie uniemożliwia to gry). Nie sprawdziłem w Stress Teście niestety jak ma się sprawa wykorzystania procesora.
@b4rtez:
Hę?
Obrazek
Ostatnio zmieniony 1 lip 2012, o 19:59 przez Thaia, łącznie zmieniany 2 razy
Obrazek

Dezerter
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Dezerter » 1 lip 2012, o 20:24

Właśnie doradził by mi ktoś czy nie lepiej sprzedać to co mam (laptop myśle ze 2- 2,5k dostane) i nie kupić lepszego do 4k czy może puszkę ?
Jeżeli tak to jaką ? Szukam czegoś raczej żeby dźwigało gw2 na maxie i żeby stykał na nowe gry na high przez jakies 2 lata.
Ostatnio zmieniony 1 lip 2012, o 20:24 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz
Guild Wars 2 Thief ROX :P

Anakin
Awatar użytkownika
.: Redaktor :.
.: Redaktor :.

Post autor: Anakin » 1 lip 2012, o 20:46

Co do kwestii tego, że GW2 jak na razie jest oparte w większości na CPU: Ostatnio usłyszałem od kumpla grającego w SWTOR, że ta gra również bazuje głównie na CPU i twórcy jakoś nic sobie z tego nie robią, nie zostało to "zoptymalizowane" w patchach ani niczym. Więc to stawia pod znakiem zapytania rzekome przesunięcie obliczeń na GPU i "lepsze zoptymalizowanie" Gw2. Powiem, że zaczynam się troszkę bać. ;)

Maviek
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Maviek » 1 lip 2012, o 23:25

Dezerter napisał :Właśnie doradził by mi ktoś czy nie lepiej sprzedać to co mam (laptop myśle ze 2- 2,5k dostane) i nie kupić lepszego do 4k czy może puszkę ?
Jeżeli tak to jaką ? Szukam czegoś raczej żeby dźwigało gw2 na maxie i żeby stykał na nowe gry na high przez jakies 2 lata.

Musisz najpierw odpowiedzieć sobie czy zależy Ci na mobilności czy mocy i w jakiej rozdzielczości chcesz grać : )
Obrazek

Budo
Awatar użytkownika
Jade Armor

Post autor: Budo » 1 lip 2012, o 23:48

Anakin napisał :Co do kwestii tego, że GW2 jak na razie jest oparte w większości na CPU: Ostatnio usłyszałem od kumpla grającego w SWTOR, że ta gra również bazuje głównie na CPU i twórcy jakoś nic sobie z tego nie robią, nie zostało to "zoptymalizowane" w patchach ani niczym. Więc to stawia pod znakiem zapytania rzekome przesunięcie obliczeń na GPU i "lepsze zoptymalizowanie" Gw2. Powiem, że zaczynam się troszkę bać. ;)

Ale że czego tu się bać? Dobrze działa? Dobrze. No to gitarra.
Obrazek

Akim
Awatar użytkownika

Serwer GW2: [EU] Underworld

Post autor: Akim » 1 lip 2012, o 23:53

Z każdym następnym testem gra mi działa lepiej, a biorąc pod uwagę to, że teraz, na ostatnim etapie szlifowania gry, skupią się m.in. właśnie na optymalizacji, jestem spokojny :)
Obrazek

Sadas
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Sadas » 2 lip 2012, o 08:57

Czy będzie dobrze chodzić mi gw2 na tym kompie http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=2404 ?
Ostatnio zmieniony 2 lip 2012, o 09:00 przez Sadas, łącznie zmieniany 2 razy

Thaia
Awatar użytkownika

Post autor: Thaia » 2 lip 2012, o 09:21

Sadas pisze :Czy będzie dobrze chodzić mi gw2 na tym kompie http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=2404 ?

A zobacz no kilka postów wyżej konfigurację, którą ja podałem.
Obrazek

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania i Odpowiedzi