[Problemy Techniczne] GW2 a faktyczne wymagania

Masz jakieś pytania dotyczące Guild Wars 2 i nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi? Spróbuj tutaj!

Moderatorzy: Moderatorzy Piaskownicy, Moderatorzy PvE

Regulamin forum
Bardzo prosimy używać przycisku SZUKAJ. Gwarantujemy, że na część swoich pytań znajdziesz w ten sposób odpowiedź.

Jeśli odpowiednio otagujesz swój temat łatwiej uzyskasz potrzebną Ci odpowiedź.
tazer
Awatar użytkownika
Bone Dragon

Serwer GW2: [EU] Blacktide

GW2 a faktyczne wymagania

Post autor: tazer » 25 sie 2013, o 22:07

bez problemu to za duzo powiedziane, ale jakos dzialac bedzie. spodziewaj sie ~20 fps bez duzych zergow.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Lex
Awatar użytkownika
Charr Shaman

Lokalizacja: Włóczni Wściekłości (Obrony) i innym badziewiom tego typu mówię stanowcze nie.

Post autor: Lex » 25 sie 2013, o 23:24

A nie lepiej to sprawdzić samemu? Nie rozumiem ludzi którzy zadają pytania "jak gra mi pójdzie" w trakcie jak trwa darmowy weekend.
A kuku.

Bartocha
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Bartocha » 26 sie 2013, o 15:44

Niestety za pózno dowiedziałem sie o tym i nie zdążyłbym pobrać gry :)

Lex
Awatar użytkownika
Charr Shaman

Lokalizacja: Włóczni Wściekłości (Obrony) i innym badziewiom tego typu mówię stanowcze nie.

Post autor: Lex » 27 sie 2013, o 02:27

Chyba nie za "bardzo poważnie rozważasz zakup GW2" skoro nie zauważyłeś tej informacji. :)
A kuku.

Bartocha
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Bartocha » 27 sie 2013, o 19:54

Dopiero w niedziele zainteresowałem się tą grą i w przyszłym tygodniu zamierzam już ją kupić.

bboo22
Awatar użytkownika
Jungle Troll
Jungle Troll

Post autor: bboo22 » 29 sie 2013, o 00:01

Jako wielki fan GW nie kupowalem GW2 ze wzgledu na stratę kilku lat życia które napewno stracę grając w tą gre.. ale dzisiaj znajomy zakupil tą gre i mnie zaraził.... niestety.... czytam tu o waszych kompach i jestem przerażony bo chce kupić gw2 a mój komp to dual core 2x1.8gh 2gb ramu ddr2 i geforce 8600gt 256mb!!i mam zamiar na tym grac :P czy opłaca mi sie na to wydawac pieniadze ? Slyszalem ze to ka podobne wymagania do diablo3 w ktore gram... co prawda *zady* nie urywa ale gram i to na calkiem przyzwoitych detalach

foxiarka
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Nick w GW2: foxiarka

Post autor: foxiarka » 30 sie 2013, o 08:46

Nie wiem czy powinnam, nie jestem tez pewna czy akurat ta stronka sie wspomagalam (bylo ich duzo), mozesz sprawdzic orientacyjnie/ mnie pokazalo gre mozliwa na minimum, aczkolwiek tak jak zaznaczylam to wczesniej na nieco wyzszych statach moge sobie pograc :)

http://www.systemrequirementslab.com/cyri

p.s chwilke trzeba odczekac:)
Ostatnio zmieniony 30 sie 2013, o 08:47 przez foxiarka, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek

sorhed
Awatar użytkownika
Burning Titan

Serwer GW2: [EU] Far Shiverpeaks

Post autor: sorhed » 30 sie 2013, o 14:15

bboo22 pisze :Jako wielki fan GW nie kupowalem GW2 ze wzgledu na stratę kilku lat życia które napewno stracę grając w tą gre.. ale dzisiaj znajomy zakupil tą gre i mnie zaraził.... niestety.... czytam tu o waszych kompach i jestem przerażony bo chce kupić gw2 a mój komp to dual core 2x1.8gh 2gb ramu ddr2 i geforce 8600gt 256mb!!i mam zamiar na tym grac :P czy opłaca mi sie na to wydawac pieniadze ? Slyszalem ze to ka podobne wymagania do diablo3 w ktore gram... co prawda *zady* nie urywa ale gram i to na calkiem przyzwoitych detalach

Od otwartej bety GW2 do 3 września tego roku gram w GW2 na bardzo podobnym laptopie i powiem tak: ze smokami nie powalczysz, na WvW nie pograsz ale w całą resztę bez większych problemów. Przez te kilkanaście miesięcy wiele się zmieniło (nowe sterowniki, lepsza optymalizacja) i jeśli tylko nie wymagasz od gry żeby miała fps 30+ to możesz śmiało kupować.

bboo22
Awatar użytkownika
Jungle Troll
Jungle Troll

Post autor: bboo22 » 30 sie 2013, o 15:22

Jeszcze wpadlem na taki pomysl.... kupowanie nowego kompa dla jednej gry bylo by glupie wiec chce zrobic tak... mam plyte abit ip-35 e pod socket 775 kupilbym procesor core 2 duo e8500 2x3ghz do tego dokupilbym 2gb ramu i nową karte graficzna gf 550 wyszlo by mnie to kolo 500 zl i teraz pytanie czy na tym bedzie chodzic plynnie czy niestety inwestycja w nowy komputer musi byc? P.S. za literowki przepraszam alle pisze z telefonu

tazer
Awatar użytkownika
Bone Dragon

Post autor: tazer » 30 sie 2013, o 15:38

core 2 duo to nie sa najlepsze procki do GW2. sam gram slabszym c2d niz podales i chociaz do grania w srednio 20 fps idzie sie w przypadku GW2 przyzwyczaic, to ze spadkami tez trzeba sie liczyc i nie nazwalbym tego plynna gra. GW2 jest bardzo prockozerne - RAM przyspieszy ci troche wczytywanie map, a grafika odnosze wrazenie jest najmniej wazna.
niestety w przypadku GW2 trzeba od razu isc na calosc - procek z plyta, a razem z nimi i RAM i grafika, zeby sie jakies waskie gardla nie robily.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Niewiernus
Awatar użytkownika
Burning Titan

Serwer GW2: [EU] Gandara
Nick w GW2: Niewiernus

Post autor: Niewiernus » 31 sie 2013, o 17:06

Na twoim miejscu szukalbym jakiegos quada, najlepie z serii q9xxx(jesli obsluguje, wroce do domu to napisze)
Co do pamieci to kwestia jaki masz system. Jezeli masz Win XP i to 32bity to rozwiniecie do 4 bedzie dobre(jakby plyta obdlugiwalaby triple channel to nawet i 3GB wystarczyloby, system nie obsluguje wiecej niz 3,3)
Co do karty graficznej to tyle, ile zostanie, czyli jakies ~200-250PLN. Nie wiem, co w tej cenie dostanie sie.
Obrazek

SYNONIMWHYSKI
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: SYNONIMWHYSKI » 15 paź 2013, o 20:49

Jak guild wars bedzie chodził ?
na Core 2 duo 2.8 ( na podkreceniu) E4500
GTS 450 grafa
4 giga ram
win 7 ulimate 64 bit

tazer
Awatar użytkownika
Bone Dragon

Post autor: tazer » 16 paź 2013, o 09:13

slabo
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Franek
Awatar użytkownika
Hydra

Post autor: Franek » 2 gru 2013, o 16:08

SYNONIMWHYSKI pisze :Jak guild wars bedzie chodził ?
na Core 2 duo 2.8ghz ( na podkreceniu) E4500.
GTS 450 grafa
4 giga ram
win 7 ulimate 64 bit

U mnie podobny setup.
E7400 2,8ghz. Moge go podgonic na 3,4ghz na lajcie, jesli cos to pomoze
Gts 250
4 giga ram 800mhz
Windows XP

Jest szansa, po obniżeniu detali, na plynna gre pvp czy robienie dungeonow druzynowo na takim sprzecie? Czy lepiej z takim kompem nie podchodzic do gw2, zeby nie uswiadczac frustracji?

Edit:
Chodzi mi oczywiscie o to standardowe pvp gdzie sie walczy druzynowo i zajmuje obszary (jak nazywa sie ten tryb?). A nie WvW, gdzie naraz na****la sie po kilkaset osob ^^

Panowie, licze na konkretna odpowiedz. Niestety nie ma już triali aby moc to sprawdzic. A przyznacie chyba ze 105 zł wydane na gre, ktora moze sie okazac niegrywalna, piechota nie chodzi.
Ostatnio zmieniony 2 gru 2013, o 16:42 przez Franek, łącznie zmieniany 7 razy

Janky
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Janky » 3 gru 2013, o 13:13

Cześć zwracam się do was z takim pytaniem . Otóż wczoraj zakupilam GW2 i mam mały problem z fps . W miejscowości startowej jest to 20 fps na komputerze i5 6gb ramu grafika geforce chyba 630m 1gb . Niedawno robiony format , wgrane nowe sterowniki . W czym może tkwić problem ?

Bolfri
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Bolfri » 4 gru 2013, o 18:18

Witam.
Chcialem zapytac kogos kto gra w GW2 czy na tym sprzęcie ruszy mi ta gra.

PROCESOR AMD X4 A8-6600K 4 X 3,9 GHZ
Ram: 4GB DDR3 1600
Grafika: Ati Radeon HD8570 2 GB

I na jakim serv gra najwiecej Polakow.

sorhed
Awatar użytkownika
Burning Titan

Serwer GW2: [EU] Far Shiverpeaks

Post autor: sorhed » 4 gru 2013, o 18:32

Janky pisze :Cześć zwracam się do was z takim pytaniem . Otóż wczoraj zakupilam GW2 i mam mały problem z fps . W miejscowości startowej jest to 20 fps na komputerze i5 6gb ramu grafika geforce chyba 630m 1gb . Niedawno robiony format , wgrane nowe sterowniki . W czym może tkwić problem ?

Niestety twoja karta graficzna jest "wąskim gardłem" w twojej konfiguracji. Twój procesor i ilość pamięci ram zapewni przyzwoitą ilość klatek jednak ta nieszczęsna karta graficzna zmusza do obniżenia detali.

wooke
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: wooke » 12 gru 2013, o 16:36

Witajcie,
Rozglądam się za jakimś MMO i nic nie podoba mi się prócz GW2. Tylko zastanawiam się czy gra będzie w miarę płynnie działać na:
Procesor - Intel Pentium Dual Core T4400 | 2.2 GHz
Pamięć RAM - 4 GB
Karta graficzna - nVidia GeForce GT205M 512 MB
Pytam dlatego, że nie mogę sobie pozwolić na wydanie 100 zł na marne.

HeroinHeart
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: HeroinHeart » 25 gru 2013, o 01:33

Witam

Na moim aktualnym sprzęcie GW2 niestety nie ma szans polecieć ale i tak zastanawiałem się nad kupnem mojego laptopa, stąd moje pytanie o realną szansę płynnej(!) gry nawet na słabych lub średnich detalach. Aktualnie rozpatruję ten komputer:

Lenovo
Intel Core i3-3120M
Geforce GT720M (1gb)
8gb ramu

http://allegro.pl/laptop-lenovo-do-gier-i3-8gb-1tb-gt720-usb3-0-i3803235178.html

Dzięki z góry za informację czy dam radę na tym pograć czy muszę uderzać w wyższą klasę laptopów :)

Niewiernus
Awatar użytkownika
Burning Titan

Serwer GW2: [EU] Gandara
Nick w GW2: Niewiernus

Post autor: Niewiernus » 25 gru 2013, o 13:12

Pójść pójdzie, jednakże ta dedykowana karta jest niewiele lepsza od zintegrowanej.
Problem w tym, że gra potrafi zagiąć wiele sprzętowych potworów. Na takim trybie WvWvW albo masowych eventach PvE mało kto może poszczycić się.

Osobiście jeżeli miałbym sobie kupić gotowego laptopa do grania to szukałbym Lenovo Y580. Teraż używki żadnej nie ma, a najtańsze konfiguracja zaczynają się od 2500zł
Allegro: http://allegro.pl/laptopy-491?order=p&s ... enovo+y580
Cenowarka.pl z najtańszym wariantem: http://cenowarka.pl/lenovo-ideapad-y580 ... 76263.html
W drugim linku, po prawej masz hiperłącza do testów.
Obrazek

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania i Odpowiedzi