[Problemy Techniczne] GW2 a faktyczne wymagania

Masz jakieś pytania dotyczące Guild Wars 2 i nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi? Spróbuj tutaj!

Moderatorzy: Moderatorzy Piaskownicy, Moderatorzy PvE

Regulamin forum
Bardzo prosimy używać przycisku SZUKAJ. Gwarantujemy, że na część swoich pytań znajdziesz w ten sposób odpowiedź.

Jeśli odpowiednio otagujesz swój temat łatwiej uzyskasz potrzebną Ci odpowiedź.
kaban
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

GW2 a faktyczne wymagania

Post autor: kaban » 31 gru 2013, o 18:16

Witam mam pytanie gdyz niestety gw2 tnie mi cholernie max 20 fpsow na low detalach nie wiem czym to jest spowodowane co wymienic mam win 7 ultimate 64 bitowy procek amd athlon x4 640 3000Mhz ramu 8 giga karta ge force gtx 460 768mb dysk seagate 500giga w czym moze tkwic problem mam nadzieje ze ktos pomoze
Ostatnio zmieniony 31 gru 2013, o 18:19 przez kaban, łącznie zmieniany 2 razy

DraQin
Awatar użytkownika
Hydra

Serwer GW2: [EU] Blacktide
Nick w GW2: Bonwor Mózgotrzep

Post autor: DraQin » 1 sty 2014, o 11:23

Ja myślę że to właśnie w gpu tkwi problem. Średniej jakości gpu znajdziesz z minimum 1gb, jak dobrze poszukasz to nawet 2gb. Dodatkowo twoja karta może nie mieć niektórych shaderów co też może powodować kłopoty. Z tego co patrzę to wydana została 2012 roku i już wtedy do najszybszych nie należała, ot budżetowa.
Moim zdaniem powinieneś kartę graficzną wymienić.
Żeby nie było - gw2 jest trochę zasobożerne, na pożądnych maszynach za parę tysięcy może przycinać a co dopiero na budżetowych :) .
Ostatnio zmieniony 1 sty 2014, o 11:25 przez DraQin, łącznie zmieniany 1 raz
Looknij na this car, standing na streecie. :)
Nadgorliwość gorsza od faszyzmu...

Mistrz Wymiatacz
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

Serwer GW2: [EU] Piken Square
Nick w GW2: Miss Mortus

Post autor: Mistrz Wymiatacz » 1 sty 2014, o 11:43

To nic. Ja gram na średnio 15 i nie marudzę 8) Ktoś może mi wyjsnić tylko, dlaczego od jakiegoś czasu nie wczytuja mi sie modele innych graczy, ogółem wczytywanie tekstur też zwolniło. Z graczami to słyszałem, że po stronie servera może być, ale nigdy problemow nie miałem :<

DraQin
Awatar użytkownika
Hydra

Post autor: DraQin » 1 sty 2014, o 17:54

Mam to samo, chyba kombinują coś z serwerami bo jak są zapchane to transfer wtedy zamula strasznie.
Też mam 15 i sobie narzekam, bo grać się da, ale co to za gra :) .
Ostatnio zmieniony 1 sty 2014, o 17:54 przez DraQin, łącznie zmieniany 1 raz

Mistrz Wymiatacz
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

Post autor: Mistrz Wymiatacz » 1 sty 2014, o 18:07

Czasami to już żenada jak nawet na ikonki w inventory etc muszę czekać ^^ No nic, a zapytam - jaki dostawca internetu?

Yenerad
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

Serwer GW2: [EU] Gunnar’s Hold

Post autor: Yenerad » 1 sty 2014, o 18:22

kaban pisze :Witam mam pytanie gdyz niestety gw2 tnie mi cholernie max 20 fpsow na low detalach nie wiem czym to jest spowodowane co wymienic mam win 7 ultimate 64 bitowy procek amd athlon x4 640 3000Mhz ramu 8 giga karta ge force gtx 460 768mb dysk seagate 500giga w czym moze tkwic problem mam nadzieje ze ktos pomoze

Problem może być po stronie sterowników nvidii gdyż wiele osób narzeka na sterowniki z serii 320+ i R331.
Nie dawno po formacie instalowałem u siebie (GeForce 435m) wyżej wymienione sterowniki i też były spadki nawet do 10 FPSów .
Problem rozwiązał się po zainstalowaniu sterownika 314.07 WHQL. Teraz FPSy utrzymują sie w granicy 25-32 na WvW 18-23 na low detalach.

Poza tym w jakiej kondycji masz tego windowsa? kiedy ostatni raz robiony format ?

DraQin pisze :Moim zdaniem powinieneś kartę graficzną wymienić.

Niektórzy grają na GeForce 7800 i dają rady a ty proponujesz mu wymianę karty która na luzie obsługuje średnie detale w GW2.
W grach mmo liczy się głównie procesor.
Obrazek

DraQin
Awatar użytkownika
Hydra

Post autor: DraQin » 1 sty 2014, o 22:50

Mistrz Wymiatacz napisał :Czasami to już żenada jak nawet na ikonki w inventory etc muszę czekać ^^ No nic, a zapytam - jaki dostawca internetu?

Tepsa. Chociaż aktualnie Orange, ale i tak architektura ta sama, to co to za zmiana...

Mistrz Wymiatacz
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

Post autor: Mistrz Wymiatacz » 1 sty 2014, o 23:47

Ja też. Spróbuje zaktualizowac stery i się wypowiem.

DraQin
Awatar użytkownika
Hydra

Post autor: DraQin » 2 sty 2014, o 10:41

Ja jedyne co mogę zrobić to wymienić sprzęt, i to tyle.

Daergal
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Daergal » 5 sty 2014, o 15:23

Witam mam drobne pytanie czy na moim złomie dam radę zagrać jakoś w GW2 właśnie czy jednak to nie jest możliwe
C2D e6300 2ghz
3gb ram
gf 9800 gt 512 ram

HolyMental
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: HolyMental » 5 sty 2014, o 16:00

Pograsz, ale grafika pupy nie urwie, zapomnij o trybie www
Ostatnio zmieniony 5 sty 2014, o 16:00 przez HolyMental, łącznie zmieniany 1 raz

Daergal
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Daergal » 5 sty 2014, o 16:56

aj tam grafika grałem 5 lat w Wowa to grafy nie oczekuje.... jeśli a na tym samym złomie ale z e6700 będzie lepiej gra chodziła? i bez trybu WWW ile bede mial fps przy aktualnym zlomie

Mistrz Wymiatacz
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

Post autor: Mistrz Wymiatacz » 5 sty 2014, o 20:59

Nie słuchaj *tralalala* o braku WvW - ja gram na Pentiumie B960 i da się grać, walki zergów to i tak się na ślepo robi.

Daergal
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Daergal » 5 sty 2014, o 21:10

Tzn. że mogę kupywać i dam rade poszpilać dzieki

HolyMental
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: HolyMental » 5 sty 2014, o 21:22

Mistrz Wymiatacz napisał :Nie słuchaj *tralalala* o braku WvW - ja gram na Pentiumie B960 i da się grać, walki zergów to i tak się na ślepo robi.

Skoro się bijesz na ślepo na www to fajny masz styl gry, widać jakie masz pojęcie o walkach na www :D Pewnie ładnie Cię łykają w takich zergach pewnie przy max 10 klatkach na low detalach

Mistrz Wymiatacz
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

Post autor: Mistrz Wymiatacz » 5 sty 2014, o 21:41

Ale mnie pocisnąłeś, idę zapłakać w kącie. Każdy ci powie, że ta gra polega na miarowym naciskaniu klawiszy, rzucaniu combo fieldów i blastów, bo na tym polega zerg, panie "Sun Tzu czyści mi buty". Przecież ta gra, nie licząc wysoko levelowych fractali nie opiera się na skillu czy taktyce, tylko kilku wyuczonych manewrach, które nawet średnio dorodny kasztan pojmuje. Jeżeli przeprowadzasz jakieś skomplikowane akcje - gratuluję, może zostaniesz wielkim commanderem, który i tak przegra z dwa razy mniejszym oddziałem ludzi, którzy nie przyszli Zerkerami i się zestackowali, bo jeżeli słowa o ślepym waleniu w klawiaturę wziąłeś na serio, to wyprowadzam cię z błędu. NIE GRAM na WvW regularnie, ale wmawianie komuś, że z tego trybu nie skorzysta, jest bardzo niską formą szyderstwa.

HolyMental
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: HolyMental » 5 sty 2014, o 22:05

No jeśli ktoś ma mieć 4 klatki na low detalach przy zergu to raczej graniem tego nazwać nie można a raczej cięciem drewna. Oczywiście da się grać na tym trybie ale z dala od masowego pvp, ale wtedy to nie ma najmniejszego sensu.

Mistrz Wymiatacz
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

Post autor: Mistrz Wymiatacz » 5 sty 2014, o 22:25

Tu się zgodzę, ale żeby zejść do 4 fps, trzeba stać w samym środku. Nie mówię o tym nawet, że GW jest kapryśne i nawet na mocnym sprzęcie może przyciąć na WvW, co zależy, parafrazujac żarty z optymalizacji GTA IV, od faz Księżyca i plam na Słońcu ^^

Lolocola
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Lolocola » 6 sty 2014, o 08:05

Co zrobić żeby mieć więcej FPS na wvw mój zasób sprzętowy to :
karty graficzne :AMD Radeon HD 6900 x2 połączone mostkiem cross fire
procesor : AMD A4-3300 APU z procesorem graficznym
4 gb ram
System operacyjny Win 7 x64-bit

aRiNa
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Proszę o POMOC!!!

Post autor: aRiNa » 11 sty 2014, o 18:00

Cześć grałam ostatnio w GW 2 na moim stacjonarnym kompie nie pierwszej jakości noa ale teraz dwa razy odpalałam grę i za każdym razem był reset kompa i jakś błąd wyskakuje, nie wiem kiedy z tym sobie poradzę bo słabo się na tym znam :unhappy: :unhappy: :unhappy: , czy może ktoś tak już miał ale nie o to w sumie pytam. Czy gra pójdzie mi na laptopie o parametrach:
Windows 8
Procesor: Inte(R) Core(TM) i3-2370M CPU @ 2.40 GHz
2.40 GHz (nie wiem co to znaczy, że 2 .40 ghz jest dwukrotnie napisane)

Zainstalowana pamięć(RAM): 5,00 GB (dostępne 4,89 GB)

Typ systemu: 64-bitowy procesor operacyjny, procesor x64

Karta graficzna: Intel(R) HD Graphics 3000

Chodzi o to czy w ogóle jakoś przyzwoicie będzie szła nawet bez super grafiki chociaż w PvE, bo z PvP a zwłaszcza WvW, to wątpie chyba, że jest inaczej. Bardzo bardzo bardzo proszę o każdą odpowiedź rożświetlającą zakątki mojego umysłu :D ;) :D.

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania i Odpowiedzi