[Problemy Techniczne] GW2 a faktyczne wymagania

Masz jakieś pytania dotyczące Guild Wars 2 i nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi? Spróbuj tutaj!

Moderatorzy: Moderatorzy Piaskownicy, Moderatorzy PvE

Regulamin forum
Bardzo prosimy używać przycisku SZUKAJ. Gwarantujemy, że na część swoich pytań znajdziesz w ten sposób odpowiedź.

Jeśli odpowiednio otagujesz swój temat łatwiej uzyskasz potrzebną Ci odpowiedź.
pajda0442
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

GW2 a faktyczne wymagania

Post autor: pajda0442 » 18 kwie 2014, o 12:57

Witam przymierzam się do gry GW 2. Interesuje mnie gra na najwyższych możliwych detalach, stąd moje pytanie czy podana przeze mnie specyfikacja komputera będzie wystarczająca.

Płyta główna:GIGABYTE GA-78LMT-S2 AMD 760G Socket AM3+ (PCX/VGA/DZW/GLAN/SATA/RAID/DDR3 )
Procesor: AMD FX-6300 X6 AM3+ o taktowaniu TURBO 6x4.10GHz.
Pamięć: GOODRAM DDRAM DDR3 8GB 8192MB 1600Mhz
Karta graficzna: GeFORCE GTX650 2048MB 2GB DDR5 (1058/5000)PCI-E x16 BOX
Gra będzie uruchamiana w rozdzielczości 1360x768. Interesowało by mnie także zachowanie gry na takiej maszynie w warunkach gry PVP jak i zarówno w momentach pojawienia się starożytnych tyryjskich smoków :D
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2014, o 12:58 przez pajda0442, łącznie zmieniany 1 raz

noxie
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: noxie » 3 lip 2014, o 03:17

Witam, zamierzam zacząć grać w GW2, ale przed kupnem chciałbym dowiedzieć się czy dam radę na moim sprzęcie grać, nawet na low :P .

Procesor Pentium(R) Dual-Core CPT E5200 2.5 GHz
Ram 2GB
Karta Graficzna GeForce 9400 GT
Potrzeba jeszcze jakichś informacji?

Rifky Rayn
Awatar użytkownika
Burning Titan

Serwer GW2: [EU] Aurora Glade
Nick w GW2: Rifky Rayn

Post autor: Rifky Rayn » 3 lip 2014, o 22:42

noxie pisze :Witam, zamierzam zacząć grać w GW2, ale przed kupnem chciałbym dowiedzieć się czy dam radę na moim sprzęcie grać, nawet na low :P .

Procesor Pentium(R) Dual-Core CPT E5200 2.5 GHz
Ram 2GB
Karta Graficzna GeForce 9400 GT
Potrzeba jeszcze jakichś informacji?

Nie lubię być prorokiem zagłady, ale kiepsko to widzę. Te parametry to chyba te najbardziej minimalne z tych najbardziej minimalnych. Moja dziewczyna gra przy odrobinę lepszych na najniższych ustawieniach graficznych i przy zergach jest bardzo paraliżujący grę pokaz slajdów.

noxie
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: noxie » 4 lip 2014, o 02:09

Wielka szkoda, ale i tak chyba spróbuję, najwyżej odstawię tą grę na półkę na jakiś czas :P .

NoszeBambosze
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: NoszeBambosze » 15 lip 2014, o 20:28

Witam, czy GW 2 mi pójdzie chociaż na minimalnych i nie będzie ścinać z tym laptopem http://www.samsung.com/pl/consumer/pc-peripherals-prtinters/ultra-mobile-pc/pc-archives/NP350V5C-S0APL dodam że bf3 mi spokojnie na średnich chodził bez ścin, nie próbowałem na wyższych.

Tomak102
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Tomak102 » 24 lip 2014, o 00:09

Witam czy na moim leciwym sprzecie dam rade pograc w guild wars 2 na niskich tak zeby dalo sie grac?
Core 2 Extreme X6800 2,93ghz
3gb ram
gf 9800 gt 512 mb ram

sorhed
Awatar użytkownika
Burning Titan

Serwer GW2: [EU] Far Shiverpeaks

Post autor: sorhed » 24 lip 2014, o 12:00

Na minimalnych będzie całkiem przyzwoicie może nawet do 25 fps. Ale o zabijaniu smoków i trybie WvW możesz zapomnieć.

Lex
Awatar użytkownika
Charr Shaman

Lokalizacja: Włóczni Wściekłości (Obrony) i innym badziewiom tego typu mówię stanowcze nie.

Post autor: Lex » 24 lip 2014, o 20:23

Ja grałem dość długo na P4 HT 2,4 GHz (tak, zwykły Pentium 4 tyle że dwu wątkowy, ale bez żadnych dodatkowych core). Do tego karta X1300XT oraz 2GB RAM. Miałem ok 18-20 klatek na PvE. Na smoki i WvW też sie wybierałem - wszystko zależało od pory grania: primetime odpadał, ale jak mi się zechciało o mniej zaludnionych porach to dawało radę. Z tym "zapominaniem" więc bym torchę uważał - wszystko zależy od postawionych wymagań - jak ktoś chce koniecznie zagrać to sobie zagra.
A kuku.

sorhed
Awatar użytkownika
Burning Titan

Post autor: sorhed » 25 lip 2014, o 08:15

Ja przez niecały rok od premiery grałem na Intel Core2duo t7300 2.0ghz, 2GB RAM i Geforce 8600m GT (tym najsłabszym DDR2). I tak jak ty miałem średnio 18-22 fps w PvE, smoki były niegrywalne 4-8 fps. Co do WvW to grałem kilka razy ale tylko na borderach i to w grupkach po 10 graczy przejmowaliśmy lokacje. Wszystko było w miarę fajnie do czasu aż spotkaliśmy przeciwnika, wtedy nie dało się grać.

Lex
Awatar użytkownika
Charr Shaman

Lokalizacja: Włóczni Wściekłości (Obrony) i innym badziewiom tego typu mówię stanowcze nie.

Post autor: Lex » 25 lip 2014, o 09:17

Smoki - zaliczyłem grając na P4 wszystkie achievementy z nimi związane. WvW - na początku spokojnie roaming, 3v3, można było pograć - potem jak wprowadzili usprawnienia co do wyświetlania ilości przeciwników/tekstur, to było jeszcze lepiej.
A kuku.

kamuflagee
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: kamuflagee » 17 sie 2014, o 19:36

MS WINDOWS 8.1 64-bit
AMD A4-1200 APU with Radeon HD Graphics 4,0GB RAM AMD Radeon HD 8180
Pójdzie mi GW2 ? :)

Jonhy
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Jonhy » 20 sie 2014, o 17:29

Zamierzam kupić grę ale nie wiem czy dam radę odpalić na moim sprzęcie. Jest możliwość przetestowania w jakiś sposób? Na przykład ściągniecie darmowego Triala na 1-2godziny gry?

Mój laptop (ma 6lat)
Intel Core 2 Duo P8600
ATI Mobility Radeon HD3650
4GB pamięci

Rifky Rayn
Awatar użytkownika
Burning Titan

Post autor: Rifky Rayn » 20 sie 2014, o 17:33

Niestety nie ma triala. Raz na jakiś czas zdarzają się darmowe okresy (np. darmowe weekendy), aczkolwiek dawno czegoś takiego nie było. Z powyższym lapkiem niestety może być ciężko (odpalenie jest prawdopodobne, ale na niskich detalach i przy niskich fps-ach).

GSZ
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: GSZ » 12 wrz 2014, o 13:52

Jako, że utraciłem dane do konta i cierpie na niemożność ich odzyskania - ani email, ani login ani hasło jest mi nie znane przymierzam się do ponownego kupna gry. Na starym komputerze nie dało się grać. Posiadam takowy sprzęt:

I5 4460 3.3 GHz
4 GB RAM
Radeon R9 270 2 GB Gaming

Pogram komfortowo na tym sprzęcie w PVE i WvWvW?
Ostatnio zmieniony 12 wrz 2014, o 13:53 przez GSZ, łącznie zmieniany 1 raz

Rifky Rayn
Awatar użytkownika
Burning Titan

Post autor: Rifky Rayn » 12 wrz 2014, o 14:17

Na medium na pewno komfortowo. Na high oczekuj przycinek przy zergach, ale grać się da.

GSZ
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: GSZ » 12 wrz 2014, o 14:24

Czyli do high na WvWvW brakuje ramu ?

GokuSSJ
Awatar użytkownika
Burning Titan

Post autor: GokuSSJ » 12 wrz 2014, o 14:38

ram to najmniejszy problem GW2, gra wykorzystuje najbardziej procka, także do zergowania na wvw potrzebowałbyś i7

zawsze możesz zmniejszyć ustawienia wyświetlania postaci podczas zergowania na wvw
Akasza napisała :ludzie mają wolno wole

MinotauR69 napisał :W sumie to nie ma znaczenia ile. Łączy się party na serwer utworzony dla gw2specs który sczytuje info z czatów graczy i przez czas bicia bossa ranger potrafi być na topie, oczywiście zależy od bossa, ale chodzi przecież o porównanie do tempesta lub innych depsujących klas. Na indywidualnych testach na gildyjnej arenie z heal turretami, każda z testowanych pod raidy klas bije przez ponad minutę-dwie czyli wykonuje po kilkanaście rotacji (+- bo nikt nie liczy tego aż tak dokładnie).

GSZ
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: GSZ » 13 wrz 2014, o 10:28

Zakupiłem i pograłem trochę. Na komputerze który podałem 2 posty wyżej przetestowałem grę na ustawieniach maksymalnych i rekomendowanych przez grę (full hd, medium i high w zależności od ustawień, AA wyłączyłem). Na maksymalnych chodziło pięknie póki nie walczyłem z world bossem (shadow elemental czy jakoś tak) i tak jak pisaliście większy zerg zarżnął mi fps, przy mniejszych grupach-do ok 15-20 graczy było ok. Natomiast po przełączeniu się na rekomendowane fps nie spadał poniżej 30 klatek. Wymiana I5 na mocne I7 oraz dorzucenie ze 4 GB Ram powinno udźwignąc zerg i world bossy na fulla?

jacaa
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: jacaa » 29 wrz 2014, o 18:30

Witam wszystkich :)
Nie będę oryginalny i zapytam o to co większość w tym wątku..
Przymierzam się do kupna GW2 i się zastanawiam czy na moim sprzęcie będzie można komfortowo grać na low/mid przy jakiś mass pvp czy biciu bossów w większą ilość graczy.

Mój sprzęt
i5 2410M 2.3Ghz 3MB Cache
GeForce GT 540M 1GB
8GB RAM DDR3 1333Mhz
dysk 5400obr/min

Na yt są niby filmiki jak na tej grafice grają na low/mid bez scin, tylko w większości low lvl i początkowe lokacje i nie wiem jak się zachowa przy bardziej rozbudowanych lokacjach, miastach.

pozdrawiam

sorhed
Awatar użytkownika
Burning Titan

Post autor: sorhed » 29 wrz 2014, o 18:43

Na średnich pograsz komfortowo nawet na WvW.

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania i Odpowiedzi