[Problemy Techniczne] GW2 a faktyczne wymagania

Masz jakieś pytania dotyczące Guild Wars 2 i nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi? Spróbuj tutaj!

Moderatorzy: Moderatorzy Piaskownicy, Moderatorzy PvE

Regulamin forum
Bardzo prosimy używać przycisku SZUKAJ. Gwarantujemy, że na część swoich pytań znajdziesz w ten sposób odpowiedź.

Jeśli odpowiednio otagujesz swój temat łatwiej uzyskasz potrzebną Ci odpowiedź.
Draiver
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

GW2 a faktyczne wymagania

Post autor: Draiver » 13 gru 2014, o 17:37

Witam, zamierzam zacząć grać w GW2, ale przed kupnem chciałbym dowiedzieć się czy dam radę na moim sprzęcie grać, nawet na low :D Interesuje mnie głównie tryb WvW.

Procesor intel pentium p6200 2.13 Ghz
Ram 3 GB ddr3
Karta Graficzna Radeon 6370M

tazer
Awatar użytkownika
Bone Dragon

Serwer GW2: [EU] Blacktide

Post autor: tazer » 13 gru 2014, o 17:58

jak WvW to daj sobie spokoj z takim sprzetem, tylko plakac bedziesz.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Michal09
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Michal09 » 10 sty 2015, o 10:43

Witam ,posiadam laptopa Toshiba Satellite A660-15W i danej specyfkikaji:
CPU: Intel® Core™ i3-330M 2.13 GHz
GPU: NVIDIA® GeForce® GT 330M z obsługą technologii CUDA™ 1GB
Memory: 6GB DDR3.

Czy kupowanie GW2 by pograć na średnich lub low+ płynnie opłaca się? Oczywiście nie mówię nawet o WvW bo o tym to pewnie tylko pomarzyć mogę :) z góry dziękuję za odpowiedź.

GokuSSJ
Awatar użytkownika
Burning Titan

Post autor: GokuSSJ » 10 sty 2015, o 11:19

miałem dokładnie takiego samego asusa. gra na lowest a i tak potrafiło się ciąć + gra wyglądała paskudnie. wszystko zależy czy jesteś na to gotowy
Akasza napisała :ludzie mają wolno wole

MinotauR69 napisał :W sumie to nie ma znaczenia ile. Łączy się party na serwer utworzony dla gw2specs który sczytuje info z czatów graczy i przez czas bicia bossa ranger potrafi być na topie, oczywiście zależy od bossa, ale chodzi przecież o porównanie do tempesta lub innych depsujących klas. Na indywidualnych testach na gildyjnej arenie z heal turretami, każda z testowanych pod raidy klas bije przez ponad minutę-dwie czyli wykonuje po kilkanaście rotacji (+- bo nikt nie liczy tego aż tak dokładnie).

Michal09
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Michal09 » 10 sty 2015, o 11:38

Dziękuję za odpowiedź ,w takim razie bezsens kupowania jak nawet na lowest może się zaciąć.

Fajress
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Fajress » 11 sty 2015, o 12:42

Mam zamiar kupić grę Guild Wars 2, od dawna mi się podobała ale mam takie pytanie zanim podan parametry kompa co to jest ten tryb World versus World (WvW) o co w nim chodzi, granie na nim wymaga trochę lepszego kompa?

Chciałbym się zapytać czy będzie płynnie i na jakich detalach przy rozdzielczośći 1600x900:
Intel Core i5 4460
Sapphire Radeon r9 280
Ram 4gb
Win 7
Łącze 7mb/s

Lex
Awatar użytkownika
Charr Shaman

Lokalizacja: Włóczni Wściekłości (Obrony) i innym badziewiom tego typu mówię stanowcze nie.

Post autor: Lex » 11 sty 2015, o 12:53

Fajress pisze :Mam zamiar kupić grę Guild Wars 2, od dawna mi się podobała ale mam takie pytanie zanim podan parametry kompa co to jest ten tryb World versus World (WvW) o co w nim chodzi, granie na nim wymaga trochę lepszego kompa?

Normalnie (np. w PvE czy PvP) gra operuje na party złożonych z 5 osób. Wędrując po świecie GW2 można oczywiscie spotykać inne osoby itp. W trybie WvW (coś na kształt multi-PvP) jest to wszystko zwykle znacznie spotęgowane - w jednym momencie na ekranie mogą być ponad setki graczy co znacznie obciąża przede wszystkim procesor i w drugiej kolejności (ale mniej) kartę graficzną.
A kuku.

Fajress
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Fajress » 11 sty 2015, o 14:31

Lex pisze :
Fajress pisze :Mam zamiar kupić grę Guild Wars 2, od dawna mi się podobała ale mam takie pytanie zanim podan parametry kompa co to jest ten tryb World versus World (WvW) o co w nim chodzi, granie na nim wymaga trochę lepszego kompa?

Normalnie (np. w PvE czy PvP) gra operuje na party złożonych z 5 osób. Wędrując po świecie GW2 można oczywiscie spotykać inne osoby itp. W trybie WvW (coś na kształt multi-PvP) jest to wszystko zwykle znacznie spotęgowane - w jednym momencie na ekranie mogą być ponad setki graczy co znacznie obciąża przede wszystkim procesor i w drugiej kolejności (ale mniej) kartę graficzną.

Ok, dzięki a co do kompa i detali?

Arden
Awatar użytkownika
Jungle Troll
Jungle Troll

Post autor: Arden » 11 sty 2015, o 14:50

W PvE, sPvP oraz dungeonach pograsz najzupełniej płynnie; bez skoków FPS.

Co do karty graficznej... Ja mam ten sam procesor i kartę graficzną Radeon HD 5770, czyli dwa razy gorszą i gram na full detalach na rozdzielczości 1280x1024. Guild Wars 2 nie narzuca sporych wymagań karcie - w przeciwieństwie do procesora. Ty posiadasz zaś najbardziej optymalny do tej gry. Ani nie wykraczający poza wymagania, ani nie niewystarczający.

Oczywiście nie pozwoli ci on nie odczuwać dyskomfortu na WvW i na smokach, jeśli nie obniżysz tam detalów (przede wszystkim wyświetlanych postaci), ale to przecież i7 tam skrzeczą.
Ostatnio zmieniony 11 sty 2015, o 14:52 przez Arden, łącznie zmieniany 5 razy

sediven
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: sediven » 11 sty 2015, o 14:55

Właśnie dzisiaj mam zamiar kupić GW2, przed tym jednak wolę się zapytać, na jakich detalach będę mógł grać na tym:

Pentium Dual-Core E6700 @ 3.20Ghz 3.20Ghz
3GB RAM DDR3
Windows 7 32-bit
AMD Radeon HD 5570

Arden
Awatar użytkownika
Jungle Troll
Jungle Troll

Post autor: Arden » 11 sty 2015, o 15:11

@sediven

Nie pograsz komfortowo ani na dungeonach ani na pvp. Nawet na i3 się nie da, a co dopiero na tym pentiumie.
Twoja karta graficzna wystarcza, aby udźwignąć rozdzielczość 1280x1024 na średnich / wysokich detalach, ale jeśli chcesz pograć stabilnie chociaż na PvE, będziesz musiał włączyć najniższe detale, bo procesor nie nadąży z obliczaniem.
Ostatnio zmieniony 11 sty 2015, o 15:11 przez Arden, łącznie zmieniany 1 raz

sediven
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: sediven » 11 sty 2015, o 15:21

@Arden
Czyli w skrócie odradzasz mi zakup gra na tym komputerze rozumiem? 100zł to jednak nie jest mało, a szkoda by było wydać to marne, jeśli nie mógłbym nawet grać.

Arden
Awatar użytkownika
Jungle Troll
Jungle Troll

Post autor: Arden » 11 sty 2015, o 17:29

Jeżeli wystarczą ci same wędrówki po świecie, expienie - i tym podobne rzeczy, śmiało zakup. Jeżeli chcesz próbować świetnego pvp oraz dungeonów, czas zainwestować w procesor. Ja przed premierą Guild Wars 2 miałem niewiele wydajniejszy i nie żałuje, że to zrobiłem.
Ostatnio zmieniony 11 sty 2015, o 17:30 przez Arden, łącznie zmieniany 1 raz

Rifky Rayn
Awatar użytkownika
Burning Titan

Serwer GW2: [EU] Aurora Glade
Nick w GW2: Rifky Rayn

Post autor: Rifky Rayn » 15 sty 2015, o 23:37

Mam pytanie, ziomeczki. Ciągle się mówi, jakie to GW2 jest prockożerne i że wypada mieć i5, a już najlepiej i7, ale jak do tego mają się ich generacje? Czy i3 czwartej generacji nie jest lepszy niż i7 3gen i czy nie będzie wystarczający do grania na maksymalnych detalach? Poza tym, czy taktowanie i pamięć cache mają tu duże znaczenie i jeśli tak, to w jakie wypada celować? No i na koniec, czy 4 GB RAM to niebezpieczna ilość?

Arden
Awatar użytkownika
Jungle Troll
Jungle Troll

Post autor: Arden » 16 sty 2015, o 10:41

Ja miałem i3 4160, 3.4 (jedna z lepszych), i cóż... Na tym procesorze nie zagrasz płynnie ani na PvP (duze, duze skoki FPS) ani dungeonach (male skoki FPS). Po prostu nie daje rady obliczać wielu graczy i efektów na raz. A im większe ustawisz detale, tym częstotliwość spadków FPS się podniesie, więc maksymalnie na średnich pograsz (nawet najmniejsze nie dadzą ci komfortu).
Tak, 4GB RAM to ilość optymalna.
Ostatnio zmieniony 16 sty 2015, o 11:44 przez Arden, łącznie zmieniany 6 razy

Rifky Rayn
Awatar użytkownika
Burning Titan

Post autor: Rifky Rayn » 16 sty 2015, o 12:04

Pytanie tylko co rozumiesz przez płynną grę. Na poprzednim lapku 20 fps mnie zadowalało, nie mam potrzeby grania przy 60 :P Jeśli jednak na i3 4gen w dungach fpsy spadają poniżej 20, to słabo. Czyli mam w takiej sytuacji rozumieć, że wśród 4gen również nadaje się praktycznie tylko i7?
Ostatnio zmieniony 16 sty 2015, o 12:05 przez Rifky Rayn, łącznie zmieniany 1 raz

lypenth
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Serwer GW2: [EU] Desolation
Nick w GW2: Lypenth

Post autor: lypenth » 16 sty 2015, o 21:15

@up
FPS w tej grze spadają co chwilę. Ja na i5 2500 (3,3GHz), Radeonie R9 270 i 8GB RAM gram co prawda komfortowo przy max ustawieniach i rozdzielczości FHD, ale wystarczy, że tylko pojawi się na ekranie większa ilość graczy i od razu FPS lecą w dół (oczywiście, dalej da się grać, ale spadek jest zauważalny). WvW czy dungeonów jeszcze nie próbowałem, ale podejrzewam, że bez obniżenia ustawień do powiedzmy medium, nie będzie się dało zbyt komfortowo grać w moim przypadku (szczególnie WvW). Dlatego, wg mnie, jeżeli masz w planach kupno nowego PC, a zwłaszcza laptopa, to tylko i7.

/edit
Jeszcze co do FPS, to nie pamiętam, żebym miał 60FPS przez dłuższą chwilę. Możliwe, że przez moment. Najczęściej jest to 4x-5x. Cały czas mówię o PvE, bez dungów.
Ostatnio zmieniony 16 sty 2015, o 21:17 przez lypenth, łącznie zmieniany 2 razy

Rifky Rayn
Awatar użytkownika
Burning Titan

Post autor: Rifky Rayn » 16 sty 2015, o 21:31

No trudno, zepnę poślady i zabulę te dwie stówki więcej :P

Blaze Alchemist
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Blaze Alchemist » 22 sty 2015, o 07:30

lypenth
Ja też mam i5 2500k wcześniej grałem na HD7550 a aktualnie przesiadłem się na gtx 770 i co ?.... różnica minimalna nadal mam po 35-25 fps i lubi przycinać. Gram wszystko na ultra w 1080p. Z tego mi wynika że nasz poczciwy i5 2500k nie daje sobie rady z GW2, ma ktoś może pomysł jak zmodernizować taki sprzęt? myślałem o i5-4690k ale nie wiem czy to by pomogło ??...

laxus02
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: laxus02 » 22 sty 2015, o 12:26

Witam. Mam laptop Gateway NV52L23u.
AMD Quad-Core Processor A8-4500M
AMD Radeon HD 7640G 512mb
6gb ddr3 memory

Pójdzie mi gw płynnie na takim sprzęcie ? Mniej więcej na jakich ustawieniach i czy ogarnie ludzi na bossie i jak to bedzie z wvw ?

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania i Odpowiedzi