[Problemy Techniczne] GW2 a faktyczne wymagania

Masz jakieś pytania dotyczące Guild Wars 2 i nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi? Spróbuj tutaj!

Moderatorzy: Moderatorzy Piaskownicy, Moderatorzy PvE

Regulamin forum
Bardzo prosimy używać przycisku SZUKAJ. Gwarantujemy, że na część swoich pytań znajdziesz w ten sposób odpowiedź.

Jeśli odpowiednio otagujesz swój temat łatwiej uzyskasz potrzebną Ci odpowiedź.
lypenth
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Serwer GW2: [EU] Desolation
Nick w GW2: Lypenth

GW2 a faktyczne wymagania

Post autor: lypenth » 22 sty 2015, o 19:35

Blaze Alchemist pisze :lypenth
Ja też mam i5 2500k wcześniej grałem na HD7550 a aktualnie przesiadłem się na gtx 770 i co ?.... różnica minimalna nadal mam po 35-25 fps i lubi przycinać. Gram wszystko na ultra w 1080p. Z tego mi wynika że nasz poczciwy i5 2500k nie daje sobie rady z GW2, ma ktoś może pomysł jak zmodernizować taki sprzęt? myślałem o i5-4690k ale nie wiem czy to by pomogło ??...

Ja mam i5 2500, bez K :P Póki co, przy wszystkim na full, podczas bicia Shamana w Wayfarer Foothills, żeby zaliczyć Daily, miałem 9FPS, więc jest grubo :D Dzisiaj podobnie sprawa wyglądała podczas bicia Shadow Behemotha, więc to chyba standard. Pociesza mnie tylko to, że to najwyższe ustawienia. Jak zmniejszę, to będzie pewnie lepiej ^^
Jak zmieniać procek, to chyba najlepiej na i7. Określ sobie budżet i napisz na jakimś forum komputerowym. Tam Ci powinni doradzić najlepszą opcję w Twoim przedziale cenowym.

Miruana
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Miruana » 1 mar 2015, o 17:36

Ciągle jeszcze zastanawiam się, czy warto zakupić grę, jednak może warto najpierw upewnić się, czy gra będzie chodzić płynnie, chociażby na minimalnych @.@

Jestem posiadaczką laptopa...
Intel Core i3-3110M 2.4 Ghz
4GB RAM DDR3
Intel HD 4000......

Niby ledwo spełnia te minimalne, ale nie ukrywam, że nie przepadam grać solo, tak więc jeśli gra ma być niegrywalna nawet przy 5+ osobach na najniższych ustawieniach, to będę zmuszona sobie odpuścić. Nie wspominając o większych rzeczach jak PvP czy WvW, na to nawet nie mam co liczyć ._.

Rifky Rayn
Awatar użytkownika
Burning Titan

Serwer GW2: [EU] Aurora Glade
Nick w GW2: Rifky Rayn

Post autor: Rifky Rayn » 1 mar 2015, o 18:23

Obecnie gram na gorszym procku i na niskich ustawieniach da się wytrzymać. Obawiałbym się może o grafę - rozumiem, że to zintegrowana i nie masz dedykowanej? Niby GW2 obciąża głównie procka, but still...

Tyshalle
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Tyshalle » 1 mar 2015, o 19:24

Jeśli karta jest zintegrowana( a nie dedyk wyższy niż gtx 260) to zapomnij o gw2, chyba że lubisz mieć 10 fps przy najniższych możliwych ustawieniach graficznych w miejscu bez graczy i wody - kto co lubi :P
Bt War[WvW] | Square One [One] | Conversion [SIOn] | Driven by Fury[dF] | Rénegade[dT](Dirk tittles)
Steam

Miruana
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Miruana » 2 mar 2015, o 08:30

Niestety tak, karta jest zintegrowana i nie mam żadnej innej :P
No coż, w takim razie sobie odpuszczę, bo mimo że zawsze przyszło mi grać na drewnianym sprzęcie, to przy mniej niż 20 klatkach zaczynam cierpieć.
Za jakiś czas pewnie będę miała bardziej godny sprzęt, ale nie wiem, czy będzię się jeszcze opłacało w to zagrać.
Bądź co bądź dzia za pomoc :)

Rifky Rayn
Awatar użytkownika
Burning Titan

Post autor: Rifky Rayn » 2 mar 2015, o 09:17

Za jakiś czas wychodzi dodatek, prorokowałbym raczej długą żywotność tej gry, więc sądzę, że będzie się opłacało ;)

Niewiernus
Awatar użytkownika
Burning Titan

Serwer GW2: [EU] Gandara
Nick w GW2: Niewiernus

Post autor: Niewiernus » 2 mar 2015, o 15:55

Miruana pisze :Ciągle jeszcze zastanawiam się, czy warto zakupić grę, jednak może warto najpierw upewnić się, czy gra będzie chodzić płynnie, chociażby na minimalnych @.@
Jestem posiadaczką laptopa...

Przypadkowo w betę grałem na tej karcie. Średnio 35fps i może przez ten czas sterowniki Intela coś poprawiły(lub "poprawki" twórców coś zmieniły, na gorsze lub lepsze)
Obrazek

FireStrike
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: FireStrike » 2 mar 2015, o 19:26

Mój komputer to:
Athlon X4 750K (nie podkręcony)
4GB ram
Geforce 285 gtx.
Windows xp

Jak będzie mi na tym gra działać i ile fpsów będe miał przy masowych sieczkach? A ile przy mniejszych starciach?

CerberusPL
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: CerberusPL » 7 kwie 2015, o 12:50

Co prawda pytałem o to w innym wątku ale jeszcze tu dopytam dokładnie.
Nie nawiedzę grać gdy jest to mało komfortowe a więc mocne lagi, opóźnienie reakcji itp. Dlatego prosiłbym aby ktoś mi w miarę dokładnie podał czy z takim lapem jest sens w ogóle zaczynać z GW2.
Mój lapek to lenovo g570:
Win7 64b
Karta graf Ati Radeon HD 6300M series (1gb)
Ram 4 gb
Procek intel core i5 2.30GHz
Net 4mb
33ping
Dam radę grać na minimalnych w party bez zacinania?

Rifky Rayn
Awatar użytkownika
Burning Titan

Post autor: Rifky Rayn » 7 kwie 2015, o 14:14

Na minimalnych tak. Na średnich też, jeśli nic skomplikowanego nie będzie się działo na ekranie (WvW, world bossy). Miałem odrobinę lepszego Lenovo i twardo grałem na maksymalnych (przycinki bywały konkretne).

sorhed
Awatar użytkownika
Burning Titan

Serwer GW2: [EU] Far Shiverpeaks

Post autor: sorhed » 7 kwie 2015, o 15:57

Rifky Rayn napisał :Miałem odrobinę lepszego Lenovo i twardo grałem na maksymalnych (przycinki bywały konkretne).

A to ciekawe info. A że tak zapytam jak na tym twoim laptopie było z WvW czy world bossami (oczywiście na minimum)?

Dr. Frank-N-Furter
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Dr. Frank-N-Furter » 7 kwie 2015, o 16:01

Jest kilka opcji które po wyłaczeniu dają bardzo duży skok FPS (reflections) przy jednoczesnej możliwości podkręcenia pozostałych (shadows, textures).

sorhed
Awatar użytkownika
Burning Titan

Serwer GW2: [EU] Far Shiverpeaks

Post autor: sorhed » 7 kwie 2015, o 16:14

No faktycznie słyszałem (ale zapomniałem, że słyszałem ;) )kiedyś o tej metodzie na fps-y ale czy to pomaga też na WvW?

CerberusPL
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: CerberusPL » 7 kwie 2015, o 17:13

Czyli mogę spokojnie kupić GW2 i nie będę miał wrażenia, że gram w puzle 3d? Co do tego WvW (to jeszcze długo zanim w coś takiego chciałbym się bawić a duże bossy to raczej też nie dla świeżaków) Zależy mi bardziej na dungach i grze solo (czasami z kimś ale to raczej małe party 2-4 os. nie więcej)

DawYd
Awatar użytkownika
Jade Armor

Post autor: DawYd » 7 kwie 2015, o 17:31

Bez przesady z tymi puzzlami. Jedynie wtedy, gdy w grze kroi się masowy event. Przecież Guild Wars 2 to gra produkowana już jakieś 5 lat temu, czyli najnowszego kompa nie potrzebujesz.
God Walking Amongst Mere Mortals

CerberusPL
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: CerberusPL » 7 kwie 2015, o 19:32

Tak, ale trochę poczytałem komentarze i wiele os. z lepszym sprzętem od mojego twierdzi, że ma lagi albo, że gra słabo zoptymalizowana itp. a nie chcę kupować gry za ponad 100 i w nią nie pograć. Bo niestety ale kompa szybko nie wymienię.

Dr. Frank-N-Furter
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Dr. Frank-N-Furter » 7 kwie 2015, o 19:43

Prawda jest taka, że gw2 jest słabo zoptymalizowana.
U mnie w domu gra działa na i7, i5 oraz i3
i odpowiednio karty graficzne m870, m770 i m330

wiadomo że trzeba obniżyć jakośc grafiki, ale ze sama gra ma *tralalala* optymalizację to i na i12 nie pociągniesz bez lagowania i przycinek

Rifky Rayn
Awatar użytkownika
Burning Titan

Post autor: Rifky Rayn » 7 kwie 2015, o 23:00

Jeszcze zależy, jakie kto ma standardy. Sporo jest osób, które czują się urażone, gdy fpsy spadają z 60 do 55. Dla mnie wystarczy te przysłowiowe 25.

sorhed napisał :
Rifky Rayn napisał :Miałem odrobinę lepszego Lenovo i twardo grałem na maksymalnych (przycinki bywały konkretne).

A to ciekawe info. A że tak zapytam jak na tym twoim laptopie było z WvW czy world bossami (oczywiście na minimum)?

Na minimum nawet nigdy nie zmieniałem ustawień. Na maksymalnych w zergach fpsy spadały z 25 do około 10. Lapek różnił się tym od omawianego, że był to i5 3gen (karta też o klasę wyżej, ale to rzekomo w GW2 bez znaczenia).

Spoiler: pokaż
BEKA ŻE ZALAŁEM GO PO PIJAKU I TERAZ MUSZĘ GRAĆ NA CORE 2 DUO XD

IverR
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: IverR » 16 kwie 2015, o 20:03

Witam.
Czy GW2 Pójdzie Na Takim Kompie?
Processor: Intel(R) Celeron(R) CPU G540 @ 2.50GHz (2 CPUs)
4 GB Ram
Karta : NVIDIA GeForce 210 1024.0 MB

TaurusHORN
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: TaurusHORN » 1 cze 2015, o 19:16

Witam.

Ja natomiast chciałbym spytać jak GW2 śmiga na procesorach z serii Kaveri (AMD APU A10-7850K konkretnie; tak w użytku jest zintegrowana grafika)? Obawiam się, że optymalizacja pod kątem układów APU może kuleć, czy ktoś gra/grał na systemie zbudowanym na którymś z procesorów z tej rodziny, i mógłby się wypowiedzieć w temacie?

Osobiście zadowolą mnie najniższe ustawienia graficzne (bo nie gram w takie gry żeby podziwiać widoki - od tego mam realny świat), jednak chciałbym aby gra nie miała żadnych ścinek spowodowanych słabą optymalizacją pod kątem układów APU.

Dla przykładu Heroes of the Storm na ustawieniach najniższych i średnio-wysokich chodzi mi tak samo - mimo braku lagów (ping ok. 50ms) gra się przycina, podczas gdy League of Legends na wysokich śmiga stabilnie (GTA V na średnich zresztą też).

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania i Odpowiedzi