[Problemy Techniczne] GW2 a faktyczne wymagania

Masz jakieś pytania dotyczące Guild Wars 2 i nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi? Spróbuj tutaj!

Moderatorzy: Moderatorzy Piaskownicy, Moderatorzy PvE

Regulamin forum
Bardzo prosimy używać przycisku SZUKAJ. Gwarantujemy, że na część swoich pytań znajdziesz w ten sposób odpowiedź.

Jeśli odpowiednio otagujesz swój temat łatwiej uzyskasz potrzebną Ci odpowiedź.
Haku
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

GW2 a faktyczne wymagania

Post autor: Haku » 22 paź 2015, o 15:51

Internet jest dość szybki, ponieważ ja gram bez problemów w GW2 więc to nie wina neta.
Zdjęcie: http://imageshack.com/a/img911/3392/RPaMAt.png
Kheldorn - zmiana nie pomogła - wyskoczył error ale dzięki za odpowiedź.
Do supportu napisze, jeżeli nie będę mogła się uporać z tym problemem.

Lex
Awatar użytkownika
Charr Shaman

Lokalizacja: Włóczni Wściekłości (Obrony) i innym badziewiom tego typu mówię stanowcze nie.

Post autor: Lex » 22 paź 2015, o 15:59

Haku pisze :Internet jest dość szybki, ponieważ ja gram bez problemów w GW2 więc to nie wina neta.

Czy Twoja siostra może zalogować się normalnie na Twojej instalacji GW2?
A kuku.

Haku
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Haku » 22 paź 2015, o 16:32

Tak, normalnie się loguje.

Collt
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

Post autor: Collt » 22 paź 2015, o 21:08

Sprawdzałeś czy coś nie blokuje twojej siostrze GW2 - zapora/antywirus etc. bo może źle kliknęła i dała zablokuj? Jak to nic nie da to pisz do supportu od tego jest.
Ostatnio zmieniony 22 paź 2015, o 21:21 przez Collt, łącznie zmieniany 3 razy

Haku
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Haku » 23 paź 2015, o 08:44

Gry nic nie blokuje, sprawdzałam. Masz rację zgłoszę się do supportu. Dzięki za udzielone mi odpowiedzi.

bite
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Serwer GW2: [EU] Gandara
Nick w GW2: Magnetic B I T E

Post autor: bite » 10 mar 2016, o 16:06

Witam. Minęło ładnych parę lat od mojej ostatniej wizyty na tym forum. Liczę jednak, że nasze community miłości GW 1 i 2 stanie jak zwykle na wysokości zadania i pomoże w rozterce.
Mój stary laptop niestety doprowadził mnie na na skraj wytrzymałości psychicznej, a konkretniej to, że jest z procesorem AMD. Z uwagi na moją pracę jestem zobligowany do zakupu jakieś stacji roboczej, która jednocześnie podoła odpaleniu GW2 w wysokim detalu i solidnej ilości FPSów oraz podoła zadaniom jakiegoś AutoCADa i dużej ilości drobniejszych programów. Nie jestem fanboy'em wydawania tysięcy złotych żeby podbudować swoje ego i uzyskać te 7,98346576% więcej wydajności za dodatkowe 2k zł :) Chciałbym wybrać sprzęt sprawdzony, solidny, który nie musi gwarantować ustawień ultra, ale co najmniej high.

Po krótkim rekonesansie znalazłem to:
https://amso.pl/product-pol-19188-Dell- ... ACZA-.html

Cena wg mnie dość wysoka, ale dla mnie laika wydaje się interesujący. Pytanie czy taki zestaw, a głównie ten procesor Intel Xeon X5650 6x2,66GHz w ogóle nadaje się do gier. Jak wypada na tle growych i5, i7?

Druga opcja czy budżetowy model
https://amso.pl/product-pol-20045-Dell- ... emium.html

Oczywiście wiem, że różnica w dysku ssd itd. ale mam na stanie jeden 128 GB więc nie o to się rozchodzi tylko fakt wydajności procesora. Do tego wypada dokupić jakąś kartę graficzną coś na wzór tego GTX960 i zamknąć się w 2,2 k zł.

Jak to widzicie? Ktoś ma jakąś wiedzę w tej materii i może mi to fachowo i po żołniersku wyjaśnić: warto, nie warto? Jeżeli nie to czym się zainteresować do kwoty 2-2,5 tysiąca.
Z góry dziękuję za pomoc. Wszelkie info o tych generacjach procesorów mile usłyszę bo to już robi się tak mętne, że łooo. i5 I, II lub III generacji to znaczy który do GW2 jest wystarczający?

Peace&love

Lex
Awatar użytkownika
Charr Shaman

Lokalizacja: Włóczni Wściekłości (Obrony) i innym badziewiom tego typu mówię stanowcze nie.

Post autor: Lex » 10 mar 2016, o 16:15

O ile się orientuję Xeony robione są pod multitasking a co za tym idzie nie sprawdzą się w GW2 które nie do końca potrafi korzystać z wielowątkowości (dlatego Skylake z opcją jej ukrycia obecnie chyba tu prowadzi). Poza tym (w/g mnie) kupowanie gotowych stacjonarek mija się z celem, bo dostajesz coś gorszego za wyższą cenę niż jakbyś sam sobie złożył (lub poprosił o to znajomego). Na twoim miejscu pooglądałbym np. kanał YT należący do sklepu morele.net - oni tam czesto pokazują co mozna złozyć za okresloną kwotę.
A kuku.

sorhed
Awatar użytkownika
Burning Titan

Serwer GW2: [EU] Far Shiverpeaks

Post autor: sorhed » 10 mar 2016, o 17:40

Obecnie za 2-2.5k bez problemu złożysz komputer spełniający twoje wymagania.
http://forum.programosy.pl/modernizacje ... -vf22.html
Tutaj pytaj. Chłopaki znają się na rzeczy.

bite
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Serwer GW2: [EU] Gandara
Nick w GW2: Magnetic B I T E

Post autor: bite » 14 mar 2016, o 10:56

płyta:ASUS H81M-gamer / Intel H81 GAMER
Dysk SSD :Crucial BX200 SSD 240GB
Nagrywarka :SAMSUNG SH-224FB/BEBE DVD-RW
Zasilacz :Lepa MX-F1 series, 500W
GRAFIKA :GIGABYTE GV-N75TOC2-2GI
PROCESOR :Intel Core i5 4460 BOX
Fractal Design Core 500 Black obudowa
CRUCIAL 4GB DDR3 U-DIMM 1600
CRUCIAL 4GB DDR3 U-DIMM 1600

Takie coś zaproponował mi znajomy, którego o to poprosiłem. Oczywiście, to tylko jego sugestia i prosił, żebym sobie od tego zaczął ewentualne modyfikacje i zmiany. Poszperałem w necie, doktoryzowałem się pół niedzieli nad generacjami intela itd.

Wg mnie zmieniłbym:
RAM na Crucial Ballistix 2x 4 GB 1600 MHz
Obudowa pomimo, że ładna i wydaje się solidna może być za mała. Chyba nawet ta płyta nie jest w wersji uATX to takie małe faux pas - ale to jakiś silentiumPC da rade zwykły ATXowy

Waham się:
Czy ten zasilacz LEPA to coś na co warto postawić?
Jeżeli GW2 optymalizowane jest głównie na procka, to karta może być taka średniawa - wygląda na w miarę.
Płyta główna chyba w takim budżecie niczego sobie.
I najważniejsze - i5 4460 to chyba solidna podstawa. Ale czy nie lepszym mykiem byłoby kupić neco droższy i5 6500 skylake i płytę z ddr4 i takowe ramy? Może to lepszy ruch?

Dysk SSD 120 GB posiadam, więc ten proponowany wypada.

Co wy na to? Chciałbym ten temat już dopiąć i cieszyć się nowym sprzętem, ale mam naturę nieufną i wiecznie się waham.

krzyho
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: krzyho » 28 mar 2016, o 20:01

Siema w opcjach graficznych ustawiłem zbyt duża czestotliwość odświeżania i teraz przy starcie gry widnieje małe okienko na czarnym tle tryb nieoptymalny...co robić pomocy!?

Poprzednia

Wróć do Pytania i Odpowiedzi