[Problemy Techniczne] GW2 a faktyczne wymagania

Masz jakieś pytania dotyczące Guild Wars 2 i nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi? Spróbuj tutaj!

Moderatorzy: Moderatorzy Piaskownicy, Moderatorzy PvE

Regulamin forum
Bardzo prosimy używać przycisku SZUKAJ. Gwarantujemy, że na część swoich pytań znajdziesz w ten sposób odpowiedź.

Jeśli odpowiednio otagujesz swój temat łatwiej uzyskasz potrzebną Ci odpowiedź.
Maviek
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

GW2 a faktyczne wymagania

Post autor: Maviek » 2 lip 2012, o 12:50

Thaia pisze :
Sadas pisze :Czy będzie dobrze chodzić mi gw2 na tym kompie http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=2404 ?

A zobacz no kilka postów wyżej konfigurację, którą ja podałem.

GTX560 ti to absolutne minimum żeby komfortowo grać na ultra w fullhd we wszystko, ale jak już pisałem jest to minimum więc po jakimś czasie trzeba będzie wymieniać jeśli ustawienia high nie będą Ci odpowiadać więc polecam ci coś pokroju radeona 6870/7850. Do tego jest tam procek i5 2500 co nie umożliwi ci kręcenia, za to wersja i5 2500K ma już odblokowany mnożnik. Co do zasilacza to się nie znam ale mam przeczucie, że nie jest to zasilacz wysokich lotów, ALE NIE WIEM.

Dorzucam dwa configi prosto z bench xxx.pl do 2200zł

na AMD http://www.arest.pl/konfiguracja-606685
na Intelu http://www.arest.pl/konfiguracja-606676

Ale polecam dorzucić te 2 stówki z TWOJEGO pierwszego zestawu + dozbierać 200 i celować w i5 2500k i bawić się w OC za jakiś czas : )
Obrazek

drkn
Awatar użytkownika
.: V.I.P. :.

Serwer GW2: [EU] Gunnar’s Hold
Nick w GW2: Hollow Glory

Post autor: drkn » 2 lip 2012, o 12:56

Co do zasilacza to się nie znam ale mam przeczucie, że nie jest to zasilacz wysokich lotów, ALE NIE WIEM.

Na moje oko 500W to absolutne minimum na ten konfig, i może sprawić problemy za jakiś czas, zwłaszcza jeśli nie mamy w miarę regularnego nawyku otwierania i przedmuchiwania komputera.
Ostatnio zmieniony 2 lip 2012, o 12:56 przez drkn, łącznie zmieniany 1 raz
Beyond the reach of human range, a drop of hell, a touch of strange.
Obrazek

Thaia
Awatar użytkownika

Post autor: Thaia » 2 lip 2012, o 13:06

Maviek pisze :
Thaia pisze :
Sadas pisze :Czy będzie dobrze chodzić mi gw2 na tym kompie http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=2404 ?

GTX560 ti to absolutne minimum żeby komfortowo grać na ultra w fullhd we wszystko

O ile mówisz o niekręconej fabrycznie wersji tej karty, to tak - ale wersja OC jest lepsza od tych dwóch Radeonów, że nie wspomnę już o wersji 2GB... jedynym minusem tej karty jest to, że jest strasznie głośna.
Obrazek

Anakin
Awatar użytkownika
.: Redaktor :.

Post autor: Anakin » 2 lip 2012, o 13:22

drkn napisał :
Co do zasilacza to się nie znam ale mam przeczucie, że nie jest to zasilacz wysokich lotów, ALE NIE WIEM.

Na moje oko 500W to absolutne minimum na ten konfig, i może sprawić problemy za jakiś czas, zwłaszcza jeśli nie mamy w miarę regularnego nawyku otwierania i przedmuchiwania komputera.

Ja mam 500W na i5-2500 i gtx560ti SOC i nie mam żadnych problemów.

Co zaś tyczy się kręcenia - są osoby, które nie chcą kręcić i nakłanianie ich do tego na siłę "Jak to nie chcesz kręcić? Jesteś debilem!" nie jest zawsze najlepszym wyjściem. Poza tym jeżeli myślimy o normalnym kręceniu trzeba też liczyć te kilkaset zł więcej na płytę główną. ;)

Maviek
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Maviek » 2 lip 2012, o 13:26

Thaia pisze :
Maviek pisze :
Thaia pisze :

GTX560 ti to absolutne minimum żeby komfortowo grać na ultra w fullhd we wszystko

O ile mówisz o niekręconej fabrycznie wersji tej karty, to tak - ale wersja OC jest lepsza od tych dwóch Radeonów, że nie wspomnę już o wersji 2GB... jedynym minusem tej karty jest to, że jest strasznie głośna.

Pragną bym zauważyć, że działo to w dwie strony nawet 2gb wersja gtx560ti OC od asus'a jest gorsza od 7850 2gb od Sapphire z fabrycznym OC ,a cena nawet niższa co nie zmienia faktu, iż każda z tych kart po OC osiągnie coś ala gtx570

Drugą sprawą jest to, że kolega w swoim zestawie ma gołą gtx560 bez ti.
Obrazek

Eluna
Awatar użytkownika
Fungal Wallow

Post autor: Eluna » 2 lip 2012, o 13:28

Ja przy i5-2500k i GF GTX 460 mam 700W ... i coś nie jestem pewien co do tego zasilacza, bo mój komp się za często psuje, a to jedyna część której nie wymieniałem. No ale wszystkie gry na rozdzielczości 1280x1024 chodzą pięknie na ustawieniach ultra. ^^

Maviek
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Maviek » 2 lip 2012, o 13:33

Anakin napisał :
drkn napisał :

Co zaś tyczy się kręcenia - są osoby, które nie chcą kręcić i nakłanianie ich do tego na siłę "Jak to nie chcesz kręcić? Jesteś debilem!" nie jest zawsze najlepszym wyjściem. Poza tym jeżeli myślimy o normalnym kręceniu trzeba też liczyć te kilkaset zł więcej na płytę główną. ;)

Nie rób ze mnie już tego złego. Nikogo nie wyzywam tylko chciałbym, żeby kupił sobie kompa w według mnie najlepszym konfigu, żeby mógł zostawić sobie furtkę otwartą jakby chciał. Nie można zaprzeczyć, że i5 2,5k jest najczęściej wybieranym procem z rodziny intela dla graczy nawet jego odpowiednik z ivy brigde tak ładnie się nie kręci : ) no chyba że i7 2600k na siłę :D tylko, że w przyszłości trzeba zainwestować w lepsze chłodzenie bo boxowe nie wystarczy

btw sam kupiłem sobie laptopa i nie mam zamiaru go kręcić : DDD
Obrazek

Anakin
Awatar użytkownika

Post autor: Anakin » 2 lip 2012, o 14:01

Maviek pisze :Nie rób ze mnie już tego złego. Nikogo nie wyzywam tylko chciałbym, żeby kupił sobie kompa w według mnie najlepszym konfigu, żeby mógł zostawić sobie furtkę otwartą jakby chciał. Nie można zaprzeczyć, że i5 2,5k jest najczęściej wybieranym procem z rodziny intela dla graczy nawet jego odpowiednik z ivy brigde tak ładnie się nie kręci : ) no chyba że i7 2600k na siłę :D tylko, że w przyszłości trzeba zainwestować w lepsze chłodzenie bo boxowe nie wystarczy

btw sam kupiłem sobie laptopa i nie mam zamiaru go kręcić : DDD

Wybacz nie miałem na myśli konkretnie Ciebie, to takie ogólne przemyślenie, które naszło mnie po tym jak kiedyś prosiłem o pomoc w doborze komputera ludzi z for o hardware. Dla nich bynajmniej nie istnieje takie wyrażenie jak "nie kręcę". :P

Eluna napisał :Ja przy i5-2500k i GF GTX 460 mam 700W ... i coś nie jestem pewien co do tego zasilacza, bo mój komp się za często psuje, a to jedyna część której nie wymieniałem. No ale wszystkie gry na rozdzielczości 1280x1024 chodzą pięknie na ustawieniach ultra. ^^

Mi na ultra też śmiga wszystko ładnie i to w rozdziałce 1680x1080, obawiam się tylko, że Wiedźmin 2 nie wyrobi jednak kiedy przesiądę się na monitorek full hd. :D
Ostatnio zmieniony 2 lip 2012, o 14:04 przez Anakin, łącznie zmieniany 1 raz

drkn
Awatar użytkownika

Nick w GW2: Hollow Glory

Post autor: drkn » 2 lip 2012, o 15:06

500W no-name, czy jakaś fajna firma? Bo jednak zasilacz zasilaczowi nierówny :)

@Mak down there: +1 dla beQuiet! :)
Ostatnio zmieniony 3 lip 2012, o 00:18 przez drkn, łącznie zmieniany 1 raz
Beyond the reach of human range, a drop of hell, a touch of strange.
Obrazek

Rvik
Awatar użytkownika

Serwer GW2: [EU] Gandara

Post autor: Rvik » 2 lip 2012, o 15:13

E4400 @ 2,4GHz + HD4850 i Chieftec 450W here :) = GW2 na medium (maksymalne jakie da się ustawić) - ściny przy większej ilości ludzi na evencie i naturalnie w LA :)
Ostatnio zmieniony 2 lip 2012, o 15:14 przez Rvik, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek
Obrazek

Branti
Awatar użytkownika
Jungle Troll
Jungle Troll

Serwer GW2: [EU] Blacktide

Post autor: Branti » 2 lip 2012, o 15:13

Przecież wiadomo że nie kupuje się nigdy całych zestawów komputerowych, tylko składa samemu, no chyba że się chce mieć zasilacz firmy Krzak który zepsuje się po roku i nie pozwoli na upgrade kompa w przyszłości.

Makonde
Awatar użytkownika

Post autor: Makonde » 2 lip 2012, o 15:14

drkn napisał :

500W no-name, czy jakaś fajna firma? Bo jednak zasilacz zasilaczowi nierówny :)

Dokładnie, ja jadę na BeQuiet 450W z Q6600 (który wciąga prąd jak student wódkę) i nie mam problemów, a niektórzy z 500W firmy "Super POWER" czy innych maja problemy ze stabilnością na słabszych konfiguracjach (i jak mają szczęście to tylko na niestabilności się kończy).

@Rvik: bez podania rozdziałki to informacja jak żadna. Medium w full hd czy w 1024x768?
Ostatnio zmieniony 2 lip 2012, o 15:15 przez Makonde, łącznie zmieniany 2 razy

Cki_16
Awatar użytkownika
Jade Armor

Post autor: Cki_16 » 2 lip 2012, o 23:25

Ktoś z grających w bety GW2 ma konfig q9xxx + ATI HD4890/HD7770? Wydaje mi się (po opiniach graczy), że taki zestaw wystarczy żeby pograć w GW2 1680x1050 na high/ultra, ale niestety nie widziałem żadnego konkretnego wpisu na forum osoby posiadającej taki sprzęt
Pamiętajmy również, że Anet na 100% zrobi "coś" w kwestii optymalizacji, więc gra na każdym sprzęcie powinna mieć więcej FPS.

@Makonde:
Makonde napisał :@Rvik: bez podania rozdziałki to informacja jak żadna. Medium w full hd czy w 1024x768?

:)
Ostatnio zmieniony 3 lip 2012, o 12:19 przez Cki_16, łącznie zmieniany 1 raz

Makonde
Awatar użytkownika

Post autor: Makonde » 3 lip 2012, o 08:32

Ja mam Q6600 (czyli słabszy niż q9xxx) i HD7770. Nie powiem Ci dokładnie jak jest na high bo skupiłem się w czasie ostatniej bety na frapsie - grałem na low z cały czas włączonym nagrywaniem. Ilość klatek tylko raz spadła do 25, tak to było 30 (ilość klatek na sek. nagrywana przez frapsa). W trakcie następnej bety sprawdzę dokładnie jak wygląda wydajność na poszczególnych ustawieniach.

PhiPlayer
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: PhiPlayer » 10 lip 2012, o 23:41

Chyba procesory Intela są faworytem w wyścigu o lepsze procki, bo u mnie AMD wypadło słabo w ostatnim stress teście ;(

Cki_16
Awatar użytkownika
Jade Armor

Post autor: Cki_16 » 10 lip 2012, o 23:47

PhiPlayer napisał :Chyba procesory Intela są faworytem w wyścigu o lepsze procki, bo u mnie AMD wypadło słabo w ostatnim stress teście ;(

Faktycznie Intel prowadzi w wyścigu zbrojeń, ale mimo wszystko ważniejsze jest taktowanie procesora od loga producenta :P

menaakk
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: menaakk » 11 lip 2012, o 15:18

DualCore Intel Pentium E2180, 2000 MHz

2048 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM) :

- DIMM1: Apacer Tech. 1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-18 @ 400 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)
- DIMM3: 1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-18 @ 400 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)

Karta Graficzna NVIDIA GeForce 8600 GT (256 MB)

Procek nie podkręcany, można zawsze podkręcić. Według wymagań minimum powinno iść na najmniejszych, a jak jest w rzeczywistości?

Kraven
Awatar użytkownika
.: Gwardia PvP :.
.: Gwardia PvP :.

Post autor: Kraven » 11 lip 2012, o 16:47

W rzeczywistości będziesz miał slide show, i nie będzie to przyjemne. Jeśli nie grałeś wcześniej i nie kupiłeś jeszcze pre-purchase to zdecydowanie sugerowałbym zdobycie klucza do bety i zobaczenie samemu co i jak. 2-5 FPSów potrafi zrazić nawet do najlepszych produkcji. Nie wiem też czy podkręcanie procka cokolwiek tu zmieni...

Mazzi
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: Mazzi » 12 lip 2012, o 15:32

Cześć

Dodam swoje zdanie do dyskusji...

Na moje oko (mimo, że nie uczestniczyłem w becie) optymalizacja kuleje - wow, ale odkrycie! Myślę natomiast, że Arena nie pozwoli sobie na grę która wymagania ma zbliżone do osławionego w ostatnim czasie BF3 - GW2 to gra typu MMO która MUSI trafić do jak największej ilości graczy aby zapewniła fun wszystkich grającym oraz kase producentowi oraz wydawcą na dany kraj!

Sam posiadam leciwego laptopa - niżej specyfikacja:

- Intel I5 430m 2,53 Ghz.
- 4 Gb ram.
- ATI 5650 - który ostro daje się podkręcić.
- HD 500 GB.

Najbardziej martwi mnie to, że zastosowana u mnie matryca jest 17' co podnosi rozdzielczość - standardowo gram w 1600 x 900 więc przypuszczam, że GW2 będzie u mnie hulało gorzej niż u kolegów na podobnym sprzęcie ale z matrycą 15'.

Druga sprawa - swego czasu grałem w Age of Conan od Funcom. Wierzcie mi lub nie - gorzej zoptymalizowanego silnika w życiu nie widziałem, a mimo wszystko laptop dał radę. Dodatkowo GW2 pozwala się odpalić w DX9 co w znacznym stopniu sprzyja starszym GPU.

Na dzień dzisiejszy inwestycje jakie poczyniłem aby odpalić GW oraz przyjemnie spędzić czas:
- Zakupiłem Arctic Silver 5, rozkręciłem całego lapka na części pierwsze, zmieniłem pastę na CPU i GPU oraz wyczyściłem wszystko do stanu fabrycznego.
- Zakupiłem podkładkę chłodzącą Notepal U3 - dla zainteresowanych dodam, że jest to JEDYNA podkładka warta jakichkolwiek pieniędzy z racji systemu mocowania wentylatorów.
- Zakupiłem słuchawki - dla komunikacji z społecznością.
- Zoptymalizowałem Win7 x64 - usunięcie zbędnych usług, procesów.
- Nowe sterowniki ze strony producentów komponentów - nie ze strony producenta laptopa!
- Klucz do ostatniej bety.
- Skrzynka piwa - aby nie uschnąć przed komputerem :D

Oczywiście wszystko co przytoczyłem w pierwszej części postu to czyste przypuszczenia, natomiast drugą część postu można wziąć bardziej lub mniej do siebie (zwłaszcza Ci którzy tak jak ja posiadają słabszy konfig). W najbliższym beta weekend'dzie oczywiście będę uczestniczył więc jeśli ktoś będzie miał pytania co do wydajności sprzętu - zapraszam ;)

Pozdrawiam i do zobaczenia!

b4rtez
Awatar użytkownika
Jungle Troll
Jungle Troll

Post autor: b4rtez » 12 lip 2012, o 17:15

Ja przy zasilaczu 600W z OCZ i karcie Nvidia GTX260, 4GB ram'u i 4 rdzeniowym Intelu I5 2.9GHZ nie mam problemów z graniem na ULTRA w GW2. Jedynie przy WvW, kiedy w walce jest ok. 80 osób miałem naprawdę lekkie lagi, które występowały raz na kilkadziesiąt minut. Myślę, że optymalizacja zostanie solidnie naprawiona i będę się cieszyć grafiką ULTRA w tej wspaniałej grze :)

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania i Odpowiedzi