Zwyczaj obchodzenia imienin

Czyli rozmowy na każdy temat.

Moderator: Moderatorzy OT

paragonX
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: paragonX » 28 maja 2016, o 20:17

Dzień dobry,

Ciekawe czy w waszych stronach świętuje się imieniny? Ja pochodzę z dolnego śląska i jest to tradycja całkiem popularna, przede wszystkim wśród moich kolegów. Założyłem temat, ponieważ mam odczucie, że zwyczaj ten zanika w innych regionach Polski, nawet na śląsku jest mało popularny w kręgach moich nazwijmy to dalszych znajomych. Co sądzicie?

Od rozmiaru kalendarza zależy jakie informacje są w nim umieszczone. Małe kalendarze informują praktycznie tylko o tym jaki dzień miesiąca przypada na jaki dzień tygodnia. Zawierają dodatkowo informacje na temat dni wolnych od pracy poprzez ich wyróżnienie odrębnym kolorem lub wytłuszczenie czcionki. Nieco większe kalendarza zawierają także informacje na temat popularnych okazji jak Dzień Dziadka czy Walentynki. Kalendarze dużego formatu zawierają informacje na temat świętych, których Kościół Katolicki wspomina danego dnia, w tradycji świeckiej znamy to pod pojęciem imieniny. Obecnie papierowe kalendarze wciąż są w użyciu, pomimo tego, że bardzo łatwo uzyskać do nich dostęp za pośrednictwem aplikacji na telefon czy stron internetowych. Główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest prawdopodobnie możliwość łatwego, szybkiego kreślenia po papierze, wyrywania kartek czy pokazania innym.
Ostatnio zmieniony 4 wrz 2016, o 15:38 przez paragonX, łącznie zmieniany 1 raz

Kasperov
Awatar użytkownika
.: Gwardia PvP :.
.: Gwardia PvP :.

Post autor: Kasperov » 29 maja 2016, o 13:30

Myślałem, że to forum umarło dawno temu, ale patrząc na tematykę postów, chyba umiera drugi raz.

paragonX
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Post autor: paragonX » 29 maja 2016, o 17:59

Hehe, tak to już jest. Gra praktycznie padła, więc tematów z nią związanych na forum nie ma, więc o czymś trzeba pisać.

Uszatka
Awatar użytkownika
Whiptail Devourer

Serwer GW2: [EU] Gandara

Post autor: Uszatka » 7 lip 2016, o 19:29

W moim regionie się obchodzi imieniny. Nie wiem jak wielu, ale wiem, że niektórzy z dalszej i nieco dalszej rodziny obchodzą. Rodzice nie obchodzą. Matka nie przywiązuje wagi do takich rzeczy, a ojciec uważa, że obchodzenie imienin jest bez sensu. Ja podzielam jego zdanie. Po co je obchodzić skoro są urodziny?

PostTen post został usunięty przez Visek 17 lut 2017, o 15:52.

Wróć do Off Topic